Как талантливи деца могат да се свържат с фондации и спонсори?

  • 2 556
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Отварям тази болезнена тема, защото ме интересува пряко. Дъщеря ми е в музикално училище и ходенето им по конкурси навън е доста скъпо удоволствие.
И на тези от вас, които ще побързат да кажат "ами къде са тръгнали?", бързам да отговоря, че само това е пътят за тях да изградят портфолио и да се докажат. А те са много талантливи деца, които нямат големи финансови възможности. И не става въпрос за спекула.
Има едно момче, което завършва и е от бедно семейство, а е много талантливо. Миналата година го харесаха и го поканиха в САЩ, но нямаше пари да отиде. Сега иска да учи там на пълна стипендия, но пак няма пари за билет и банкова гаранция.

Затова ви моля, ако знаете истински благородна фондация или хора (каквото и да е), които помагат на надарени деца, които се занимават с изкуство, моля ви пишете ми! Praynig

Всички, които ще се изкушат да пишат странични неща или разсъждения и вариации, моля ви въздръжте се! Ако човек е в нужда и не можеш да помогнеш с нищо, то поне му спести нравоученията (уточнявам го, защото забелязах, че на всяка тема се лепкат такива мнения).

# 1
  • Мнения: 3 804
s_avenue не разбрах питаш за определена държава и за конкретен слу4ай или по принцип newsm78

# 2
  • Мнения: 10 008
S_Avenue, спомням си за стипендията Кирил и Методий, но е една годишно (или поне по мое време беше).
Питай в музикалното училище направо, там ще ти дадат информация самите учители.
Ако става дума за Л.Пипков знам кои там са много добре осведомени и имат голям опит в тази област.

# 3
  • Мнения: 110
Питам за конкретния случай. За момчето, което завършва тази година не знам дали може чрез фондация в САЩ да замине или трябва да търси тук спонсори, което е изключително трудно (уверявам ви). Питала съм Глобул и ми отговориха, че политиката им е да финансират фирми.

# 4
  • Мнения: 871
Здравей,

не е ясно описан случая на момчето - прието ли е да учи в САЩ, в кой град, в какво училище е прието да учи - колеж или университет, т.е. на какво ниво, стипендията отпусната ли му е и при какви условия, спонсорството, което се търси само за пътуването ли е и за какво е тази банкова гаранция ?

Ако наистина е само за пътуването /1000 долара/ и банковата гаранция, българските общности в САЩ смятай, че просто вече са го направили - това при осигурено обучение и стипендия, с която да се издържа. В зависимост от града, контактувай със съответната бг общност.

# 5
  • Мнения: 110
greendream,  много ме зарадва. Момчето завършва 12 клас в музикалното и е наистина много бедно. Живее с майка си, която не работи, а той от мисля две години работи като кондуктор в градския транспорт, за да се прехранва. Много е талантлив. Досега е искарал без пиано вкъщи, защото нямат пари да купят такова. Разучава си нещата в училище. Госпожата му го е взела под крилото си, но когато става въпрос за толкова пари е трудно. Ще я питам къде точно ги изпраща, защото това не е първият й ученик, който заминава за там. Ще бъде с пълна стипендия, но подробности не знам. Моля те пиши ми как да се свържа с бг общност там? Ще кажа на госпожата тя да се свърже с тях, защото тя си е наясно с нещата. Много ще се радвам. Тук за музикантите е трудно. #Crazy
Благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт