Въшки!!!

  • 9 096
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 999
Много съм разстроена, да знаете. От петък дъщеря ми се оплаква, че я сърби главата. Помислих си, че е защото е ред да и мия косата вече. Изкъпах я в неделя /да е чиста за училище в понеделник/, но в понеделник детето вече се драпаше до кръв. През ума ми не е минало, че може да има въшки. Но се оказа точно това - цялата беше пламнала. Убих 12 въшки, а колко гниди изтръгнах от космите, просто не  е истина. Четири часа я третирах с лосиони, шампоани и какви ли не гадости, които накупих от аптеката. Но ми направи впечатление, че в първата квартална аптека нямаха нищо за въшки. В следващата ми казаха, че същия ден се изкупили всички препарати. Намерих едва в третата. Това показва, че в квартала има въшки, а кварталните деца ги носят в кварталното училище /където учи и моето дете/. От по-миналия петък дъщеря ми не се е срещала с други деца, освен с тези от класа й в училище. Вечерта на въпросния петък бяхме на ресторант /с детски кът/, съботата и неделята прекарахме вкъщи, после цяла седмица на училище, а следващия петък детето се оплаква от сърбежи. Никое от децата, с които бяхме заедно в онзи ресторант /и също стояха в детския кът/ нямат въшки. Тази събота и неделя също си стояхме вкъщи. Това води до логичния извод, че детето е прихванало от някой съученик през седмицата. Награбих телефона и се обадих на всички майки, на които имам номерата. Ще уведомя и класната.
Но все пак отнякъде са тръгнали тези гадини, при това не от този петък /не може за три дни да се развъдят толкова възрастни въшки и да насерат толкова много гниди/. Просто някой родител е укрил информация! Ето това ме притеснява и ме възмущава.

# 1
  • Мнения: 25 589
А останалите членове на семейството третирахте ли профилактично против въшки? Ако не - действайте, за да няма изненади.

# 2
  • Мнения: 8 999
Чакам днес да заредят в аптеките наоколо предпазващи лосиони и довечера се почваме! Снощи щателно се прегледахме, нито аз, нито мъжът ми, нито синът ми имаме нещо подозрително. А, повярвай ми, гнидите ясно се отличават /когато вече съм ги видяла веднъж, никога повече не бих могла да ги объркам с нещо друго/.

# 3
  • Мнения: 143
уж ги гледат в у4илищата... явно не много старателно.. моите преди години имаха в класа след 15 септ. - но ги хванаха на време

# 4
  • Мнения: 1 312
baibibi явно са се завърнали тези гадини,аз лично от години не бях чувала за въшки,
но наскоро доста хора взеха да се оплакват.Аз лично не бих крила ,ако имаме въшки и бих предупредила
класа и децата с които са били,но не всички хора са така.
Вземайте мерки цялото семейство и дано сте се разминали  Hug

# 5
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Шокиращо е, но всичко се оправя. Ние редовно получаваме уведомителни писъмца oт училище (дори на няколко езика) , вкючително и указания за премахването на гадинките. Имам чуството,че някои деца са по-поддатливи да ги прихващат бързо. Сигурно са по-сладки. Търпение. Но не разчитай на проверките в училището.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
прихващането на тази гадост/напаст става за секунди.
Не можеш да си сигурна (или който и да е), от кого или от къде е началото на заразата.
Мажете се и дано другите 3-ма от вашето семейство да не прихванат.

П.П: инфо на ухо: въшките са отколешен бизнес. Носят се в кутия от кибрит и само се посочва "жертвата" (предимно за даскали е, но покрай сухото, гори и мокрото, надявам се да знаете  Twisted Evil).

# 7
  • Мнения: 673
   Хи-хииии! Честито! Mr. Green Шегувам се ,разбира се.
  Мислех си ,че този бизнес е позамрял, но май съм се лъгала.
  Наистина е неприятно.Бързо опоскване! Peace Hug

# 8
  • Мнения: 8 999
Ами днес разтръбих из цялото училище, казах на класните на моите деца, на секретарката, на зам. директора. Когато отидох сега вечерта да взема децата, ме уведомиха чинно, че лекарката е минала през всички главички. Открити са и други деца с въшки. Но най-много ме доядя, че преди месец-два е имало отново такъв случай с дете от класа на дъщеря ми, което било прихванало от брат си /ученик в четвърти клас в нашето училище/. Обаче никой нищо не спомена на нас, родителите. От петък се е замъчило детето и аз поставих какви ли не диагнози - от алергия към балсама за коса, до псориазис и себорея. Ако знаех, че е имало въшки наскоро, нямаше да се лутам като слепок и да си тормозя детето. Драпаше се като шимпанзе, главата му цялата е в рани.
Щеше да ми просветне на мига от какво са сърбежите, ако знаех, че отново тези гадове са на сцената.
Ей за това ме е яд.

# 9
  • Мнения: 581
 Ужасно е, май в момента има бум на тази напаст.В нашето училище също има доста въшльовци, включително и в класа на дъщеря ми.Сестрата от известно време насам минава всяка сутрин да ги препосква.Замислям се дали да не спра да й мия главата докато отшуми Mr. Green, нали въшките нападат само чисти коси.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
ЧЕСТИТО!
И нас не ни подминаха тези гадини.
Началото на годината моят син ги доведе. Оплака се че го сърби главата, помислих, че може да е пърхут от новият шампоан. Погледнах - няма пърхут.... обаче намерих празна гнида. И в този момент.... една гадинка пролази по перчема му  Sick Изпищях от ужас. На другият ден (събота за късмет) купих шампоан и стоя с него 20мин (пише че трябва 15мин. но аз за всеки случай по-дълго го оставих). После с гъст гребен сресвах 1 час! Паднаха 3 огромни и безброй малки гадинки. Четох в нета че се излюпват за 6-8 дни. Явно ги хванах точно след излюпването и ги изтребих до крак.  На другият ден купих и лосион - стоя с него 1 час - така пише. Така бях 100% сигурна, че убих и въшки и гниди. Изпрах всички чаршафи, завифки, шалтета, въпреки че знам, че въшките бързо умират без топлината на тялото. Но и аз бях изпаднала в ужас!!!
Сресвах и брат му за всеки случай - нямаше гадини, аз се мазах с шампоан и лосион - нищо. Обадих се на класната да проверят класа - нищо. Оказа се, че ги е хванал от занималнята - сборна група от различни училища. А, и косата му подстригах 1 номер, казах му че е като войник и той беше доволен. Ако беше момиче, какво щях да кажа, незнам  Rolling Eyes
Процедурите с мазане продължих и след седмица, сега проверявам често, забележа ли че се почесва.

# 11
  • Мнения: 18
  Ужасно,и в нашето у-ще имало няколко деца с въшки.Сега ги проверяват всяка сутрин.

# 12
  • Мнения: 2 110
От много отдавана не бях чувала за въшки. защо не опиташ старото народно лекарство/мас, газ ,оцет/, от него поне на дъщеря ти ще и се разхубави косичката.Тя и сега е хубава.

# 13
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
От собствен опит ви казвам-с тези препарати мажете и себе си и мъжа си,защото днешните въшки...ехе... Sick Близо месец се борих с тия гадини,дъщеря ми има дълга коса,ослепях от взиране,а то-и аз бях ги прихванала.
Освен това старото бабешко лекарство газ и мас е най-ефикасно. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт