първото или следващите ви раждания бяха по-лесни

  • 2 013
  • 44
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 2 140
за кое поред от ражданията си - първото или някое от следващите- ви беше страх повече. и кое поред от ражданията ви протече по-леко.
изобщо, мит ли е че всяко следващо раждане протича по-лесно от първото, и защо тогава много от жените се страхуват при следващите раждания повече, отколкото първия път...

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 08:17 от petjoff

# 1
  • Мнения: 9 776
Страх от ражданията не съм изпитвала. Единствено се притеснявах за бебетата и исках всичко да се свършва. Второто при мен беше по-болезнено, но лекарката смяташе, че просто съм забравила първото Wink. Всяко раждане е индивидуално и не зависи от поредността си. Успех!

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Нормално е да има страх.И при двете ме беше страх от всичко и за бебето.Но минаха лесно и двете.

# 3
  • Мнения: 71
Първото ми раждане беше много трудно-измъчих се направо,а второто мина много по-спокойно и по-бързо.На първото не знаех какво да очаквам и за това не ме беше страх,а за второто вече знаех и си ме беше бая шубе,но както вече писах всичките ми страхове се оказаха неоснователни-второто беше много по-леко.

# 4
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
При първото раждане не знаех какво точно ме очаква и като, че ли по не ме беше страх.
А при второто вече имаше страх ,но пък мина къде -къде по леко.
Сега си мисля,че ако има трето вече няма да ме е страх и ще мине за нула време.

# 5
  • Мнения: 267
За първото раждане въобще не ме беше страх-хилех се и ми беше супер.Е раждането продължи 23 часа и беше много тежко Twisted Evil Cry и ужасно #Cussing out.Естествено втория път ме беше много страх,знаех какво ме очаква и в предродилна постоянно ревях Cry,но раждането мина много бързо и лесно -направо супер Peace.При мен второто беше по-лесно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 387
И двата пъти не съм изпитвала страх, а очакване и любопитство. Трябва да призная обаче, че първото ми раждане беше далеч по-продължително и възстановяването ми далеч по-мъчително. За второто мога да обобщя - много бързо, доста болезнено (въпреки обезболяването), с много по-малко шевове. Бях готова да се разхождам още на втория час след събитието Peace

# 7
  • Мнения: 107
При първото раждане ме беше малко страх.При второто бях по спокойна.И двете раждания ми бяха лесни с тази разлика ,че второто е по кратко,като времетраене.

# 8
  • Мнения: 750
И двете ми раждания протекоха лесно и бързо. Не съм изпитвала страх. Само че, при второто контракциите бяха много по-болезнени и продължителни (24 часа), отколкото при първото.

Първо раждане - 30 мин.
 * с контракциите и получаването на пълно разкритие
Второ раждане - 10 мин.
 * без периода на контракциите и получаването на разкритие

# 9
  • Мнения: 3 461
Първото и третото минаха много бързо, за час и половина, второто продължи 5 часа, контракциите имам предвид.

# 10
  • Мнения: 498
Нормално е да има страх.И при двете ме беше страх от всичко и за бебето.Но минаха лесно и двете.
и двете бяха със секцио,вторият път бях по-спокойна от гледна точка на това,че знам какво ме очаква

# 11
  • София
  • Мнения: 142
Първото ми раждане беше много по-леко от второто. Не ме беше страх нито първия, нито втория път.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 959
И двете ми раждания бяха за час и половина - вкл. контракциите и изгонването.
Първият път ми беше по-притеснено, но пък бях приятно изненадана, че мина толкова бързо, като на сън.
За второто раждане бях много спокойна, надявах се да не бъде мъчително и дълго, и ми се сбъднаха очакванията  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 529
Второто бе по лесно.Влязох направо в родилна зала.

# 14
  • Мнения: 5 391
И двете бяха лесни.

Общи условия

Активация на акаунт