Дете на 2г. и 4 м. а вси4ко слага в устата,моля дайте съвет!

  • 1 348
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 279
Здравейте мами!
За първи път съм в тази 4аст на форума ,не знаех каде да попитам и кой да ми даде съвет и ми се струва 4е съм на правилното място
Дъщери4ката ми Мони е на 2г. и 4м. здраво ,игриво дете,но това което ме тревожи много е 4е всяка секунда тя има нещо в устата независимо какво е.Хайде, преди време си мислех 4е я дразнят зъбите но сега вси4ки са налице и това лапане се превърна в ужасен навик.Какви ли методи ве4е не пробвах за да я оту4а.....е неще и неще.За мен това е много сериозен проблем за6тото при всяко излизане на разходка  видейки някакъв боклук,стъкло и т.н тя не пропуска да го вземе и недай си боже да не я видя и лапа.Същата работа е и вкъщи.Постоянно говоря запо4нах и да я плескам през устата,но няма никакъв ефект.На ръба съм на от4аянието,много искам това да спре за6тото е изклу4ително опасно.
 Praynig Моля  ви мами,даите съвет или споделете как е при вас .

Благодаря предварително!

 Peace

# 1
  • Мнения: 391
А има ли навик да си лапа пръстите ,ако не е намерила нищо друго ?

# 2
  • Мнения: 2 110
Всички зъбки ли са израстна ли ? Разгледай и устата , дали няма нещо което да я дразни !? Питай я , да видиш какво обяснение ще ти даде.

Някъде преди време четох ,че децата така разучават обстановката около тях.
Чесно казано аз този проблем го имах когато моята дъщеря беше по-малка,но отмина от само себе си.

# 3
  • Мнения: 19 289
И аз го имах този проблем, но когато беше по-малка. Може би отшумя около година и 9-10месеца. Ровеше в пясъка и си лапаше ръцете, каквото видеше и право в устата. Постоянно носех кърпички и й триех ръцете. Обяснявах, че има микроби,които са малки животинки и ще я заболи коремчето. После ще я боцкат. Сега когато рови някъде и си изцапа ръцете вика ауу изцапана (имитира това, което преди съм й казвала) и казвам, че ще се измием като се приберем.
Не я пляскай през ръцете и не й се карай, защото може да има обратен ефект. Ако не са зъби, опитай се да не й навеждаш вниманието като лапне нещо. Вземи го от устата й, като същевременно й отвлечеш вниманието или започнеш да й разказваш каква игра може да се измисли с боклука,камъчето, което е взела ( не казвай, което е лапнала, защото понякога запомнят само лапането и повтарят). Кажи й колко е интересно да се хвърли надалеко, да се даде на куклите, да се сложи в количката, да се нареди някъде и т.н. После винаги обяснявай, че всичко по земята е боклук и ако се лапа човек се разболява и т.н. Може да я накараш да го опипа с пръсти, да види къде има ръбчета, издатини, да го настъпи, неща, които отвличат вниманието от устата и пак й позволяват да опознава света.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми правеше същото, докато не тръгна на градина /към 3,2 г./ - тогава престана, но мисля, че просто периодът съвпада.
Не знам какво да те посъветвам, освен да си много бдителна и да си сигурна, че около нея няма малки предмети, които да я задавят, защото аз имам кошмарно преживяване. Веднъж се задави с една звезда-печатче и се наложи да й бъркам надълбоко в гърлото да го вадя. Тъй че освен бдителност, друго не виждам какво може да се направи, докато отмине този период.

# 5
  • Мнения: 668
Ние сме същите,не  съм се и сещала да пускам тема докато не прочетох  сега.Всичко лапа.Етикетите от играчките първо се махат по тази причина.Незнам какво да те посъветвам освен да внимаваш много.Дано се влючи вена минала вече през това

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Моят син е 2г. и 8м. и все още слага в уста разни предмети.
Всичките му зъби са избили, не си смуче пръстите и т.н.
Просто всяко ново нещо е тествано на вкус  Rolling Eyes
Вече е по-рядко от преди и никога не е лапал безразборно (пръст или пясък или какъвто и да е болкук, защото е чистофайник  Laughing ). Но пък обича за предъвква гумите на колите, да си хапне молив, да "изяде книгата с кориците" - буквално и т.н.
Факт е , че все по-рядко се сеща, зает да прави по-големи бели.... чакам яденето на тези леки закуски напълно да отшуми.

# 7
  • Мнения: 279
Здравейте мами!Благодаря за отговорите!

 Си ♥ си ♥ ,да вси4ки зъби са налице,преди сму4еше биберон ,но мецата го взе и сега слага вси4ко в устата,аз си го обяснявам 4е и липсва то4но  сму4енето на биба.
 
В_и_В_и  благодаря за съветите,вси4ко това съм го прилагала но то наистина се е превърнало в грозен навик,измислям какви ли не истории за да и отвлека вниманието.

Н а т и -дано си права!моля се този период да свърши колкото се може по бързо.
постоянно съм на щрек,но може ли вси4ко да се скрие?Знаете какви са пакостници,ти го криеш те пак го намират:)
Наистина моля се да отмине скоро 4е съм изпаднала в паника за това.

Благодаря още веднъж на вси4ки!

  bouquet

# 8
  • Мнения: 391
Не ми отговори на въпроса ,мила Simple Smile
Ако детето си лапа пръстите ,има разни мазила .В България продават "Даум ексол",там където си ти - вероятно е нещо  с друго наименование.Много е ефикасен. Дъщеря ми престана да си смуче пръстчето ,благодарение на него. Ако два-три пъти й  загорчи ,когато поставя пръстите си  в устата , ще се замисли дали да лапа нещо на вън.Можеш да я мажеш ,когато излизате и така да промениш навиците й .

# 9
  • Мнения: 279
Много се извинявам Деси!
Супер идея.
Ами да като не намери нищо запо4ва да си лапа ръцете или да си гризе ноктите.Оба4е ще пробвам с това лекарство,и 6те споделя по нататък:)

Извини ме още веднъж! Peace

# 10
  • Мнения: 668
ще го пробвам и аз Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Н а т и -дано си права!моля се този период да свърши колкото се може по бързо.
постоянно съм на щрек,но може ли вси4ко да се скрие?Знаете какви са пакостници,ти го криеш те пак го намират:)
Наистина моля се да отмине скоро 4е съм изпаднала в паника за това.

Разбирам те напълно - аз не смеех да оставя дъщеря си сама за повече от минута-две и постоянно притичвах да я наглеждам. Даже и сега, когато вече е голяма, така е свикнала да е покрай мен /или аз покрай нея  Laughing че този навик си остана и не се заиграва в стаята си, а е вечно около мен  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 279
Desi_slava ,

Има ли други такива мазила с такова действие,защото не могат да намерят"Даум ексол", в БГ?

# 13
  • Мнения: 391
За съжаление за други не зная.
Може близките ти да опитат  да го поръчат в някоя аптека,за да им го доставят.
А иначе намерих този сайт-http://ekomet90.com/site/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=1

# 14
  • Мнения: 279
За съжаление за други не зная.
Може близките ти да опитат  да го поръчат в някоя аптека,за да им го доставят.
А иначе намерих този сайт-http://ekomet90.com/site/index.php?page=shop.product_details& … mart&Itemid=1

Благодаря много!дано го намерят:) Peace

Общи условия

Активация на акаунт