Нямам овулация

  • 2 435
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте отново момичета.Минаха няколко седмици от последното ми писане.Реших да драсна някой друг ред,защото знам че ще получа ценни отговори за това,което ме интересува.
   Тъй като не бях доволна от моята доки,реших да се насоча към София.Там в клиниката в която ходя доки ме прегледа и ми каза че нямам ову.Първият преглед беше на 13,02-цикъла ми беше на 06,02.Вторият преглед беше на 18,02-пак нищо.Третият ми преглед е на 25,02 за да проследи дали пък нямам по-късна ову.Аз съм с нередовен цикъл.Правим опити за бебче от ноември.Каза ми че имам и мехурчета по яйчниците-и на двата.Уж каза че всичко това не е страшно и че се лекува с хапчета.Моля дайте си и вие мненията.Дали ще мога да забременея Cry?Опитвам се да гледам положително на нещата,но в един момент куража ми изчезва и започвам да си мисля какво ли не.
    P.S  И още нещичко вашите приятели и съпрузи пият ли фолиева киселина,защото доки ми каза и двамата да я пиеме?

# 1
  • Мнения: 3 294
Veselu6kaa това което описваш според мен доктора ти е говорил за поликистоза , или малките мехурчета по яйчниците представляват малки кистички , от там идва и нередовния цикъл . Напълно е възможно и да нямаш овулация поради тази причина . Ако нямаш хормонални изследвания си пусни такива и посети ендокринолог . Спокойно почти няма момиче с поликистоза което да не е забременяло . Аз съм жив пример Wink Успех и действай смело  Peace

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Здравей, Веселушка!

Бъди спокойна, важно е, че си тръгнала на лекар. От значение е добрия специалист, лечението и всичко останало ще си дойде на място.
Не е приятно, но е е и нещо фатално за цял живот.
Мъжът ми сега пие Витарал - мултивитамини, там има фолиева киселина. Може и от твоята да взима, няма да му навреди.

Желая ти късмет, ще очаквам скоро да се похвалиш!

# 3
  • Мнения: 20
Mindi правих си хормонални изследвания-имам нисък прогестерон,но не са правени при доказана овулация,а правих и  MAT и  TAT-там всичко е окей.

# 4
  • До морето...
  • Мнения: 260
Здравейте.Днес се регистрирах,иначе разглеждам сайта много често.Незнам дали въпроса ми е за тази тема,но се надявам да получа някакъв отговор.И накратко да ви запозная.На 21г. съм.Цикълът ми от самото началоми е доста нередовен.Някой път си идва на датата,но това е по-рядко.С приятелят ми,с който живеем заедно не се пазим от около 10 месеца.Обаче не съм забременявала.Никога досега не съм следяла кога съм в овулация,понеже не съм и много наясно с тези неща,честно казано,но при нередовен цикъл има ли начин да я изчисля някак..Извинявам се за невежеството,но наистина не съм запозната с тези неща. EmbarassedИ още нещо преди година и нещо ми откриха гъбички.Лекувах се,но незнам дали не са се появили пак и ако имам,могат ли да попречат на забременяване?Ако някой е запознат по моята тема или ако е бил или е в подобно положение,се надявам да сподели Simple Smile

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Rox, прочети малко в библиотеката, там има много полезна информация.
Има няколко метода за следене на овулацията - тестове, фоликулометрия, мерене на температура. Можеш да избереш този, който най-много ти допада. Най-точна е фолокулометрията. Аз лично засега съм се спряла на тестовете.

Можеш също така да си пуснеш и набор от стандартни изследвания.

Успех!

# 6
Veselu6kaa не мисля, че един цикъл е показателен за липса на овулация. Поне 3 последователни месеца фоликуметрия може да докаже такава диагноза. Пусни си хормони и редовни прегледи и след това вече ще го мислиш. Успех

# 7
  • Мнения: 2 153
Може ли при редовен цикъл да няма овулация?

# 8
  • Мнения: 302
Аз съм с поликистозни ячници, чудя се, ако си спра противозачатъчни, кога по-точно ще мога да правя опити за бебе, след колко месеца newsm78

# 9
  • Мнения: 1 303
Може ли при редовен цикъл да няма овулация?
Може

# 10
  • Мнения: 239
    P.S  И още нещичко вашите приятели и съпрузи пият ли фолиева киселина,защото доки ми каза и двамата да я пиеме?

Да моят мъж пи заедно с мен фолиева киселина в месеца, в който правихме бебето. Бях му купила витамини Центрум и Фолиева киселина и си ги пи цял месец, после бебето стана и ги спря.

За овулацията след подходящо лечение трябва да се нормализира, не се отчайвай и слушай доктора.Успех Hug

# 11
  • Мнения: 130
Може ли при редовен цикъл да няма овулация?
да може Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте.Днес се регистрирах,иначе разглеждам сайта много често.Незнам дали въпроса ми е за тази тема,но се надявам да получа някакъв отговор.И накратко да ви запозная.На 21г. съм.Цикълът ми от самото началоми е доста нередовен.Някой път си идва на датата,но това е по-рядко.С приятелят ми,с който живеем заедно не се пазим от около 10 месеца.Обаче не съм забременявала.Никога досега не съм следяла кога съм в овулация,понеже не съм и много наясно с тези неща,честно казано,но при нередовен цикъл има ли начин да я изчисля някак..Извинявам се за невежеството,но наистина не съм запозната с тези неща. EmbarassedИ още нещо преди година и нещо ми откриха гъбички.Лекувах се,но незнам дали не са се появили пак и ако имам,могат ли да попречат на забременяване?Ако някой е запознат по моята тема или ако е бил или е в подобно положение,се надявам да сподели Simple Smile
Миличка,съвсем добронамерено искам да ти кажа,че е редно да почетеш малко по въпросите с бебеправенето като влезеш в библиотеката на сайта,примерно!Надявам се,че бебето при вас ще стане съвсем скоро,но по правило,трябва да се пуснат набор от изследвания, ако не стане до 1 година PeaceУспех ти желая Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз съм с поликистозни ячници, чудя се, ако си спра противозачатъчни, кога по-точно ще мога да правя опити за бебе, след колко месеца newsm78
Тая тема стана стана доста разнородна откъм въпроси, но да отговоря и на теб:спираш хапчетата и започвате веднага бебеправене,без да почиваш от тях!Възползвай се от нормализирането и благотворното влияние,кеото хапчетата имат при поликистоза, и действайте преди ефекта да е отминал.По правило,при жени с поликистоза,при прием на противозачатъчни нещата се оправят,но след спиране на приема тя пак си се появява,така че не губете време,ако ме разбираш PeaceУспех Hug

# 14

Общи условия

Активация на акаунт