Кондиломи и бременност

  • 2 195
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Надявам се да не нарушавам правилата на форума, както и, че темата е на правилното място!
Имам спешна нужда от съвет, защото съм се побъркала от притеснение! С приятелят ми се опитваме да си направим бебе! Това е невероятно - усещането, желанието, плановете ... Бебето и той са нещото, което осмисля живота ми! Много старателно изчислявах цикъла си, както и овулацията! Заехме се с бебе правенето, но малко след това установих, че имам някакви неща - като малки израстъчета по влагалището! Не съм ходила на лекар, но предполагам, че са кондиломи (нямам идея от къде съм ги хванала, ако е това, тъй като аз със сигурност не съм изневерявала на приятелят си, а съм почти сигурна, че и той не е!)! Та, това ме хвърли в луда паника, защото не знам как би се отразило евентуалното им наличие на бебе правенето, както и, ако сме си направили бебето, дали това ще се отрази по някакъв начин на него! И по какъв начин да ги лекувам, без това да навреди на бебето! Твърде рано е да си правя тест за бременност, защото няма да отрази нищо (за два дена не отразява, нали?!?)! Моля, помагайте със съвет! Зная, че най-доброто решение е да отида на лекар, но в момента се намирам на място, където не предлагат квалифицирана медицинска помощ и ще мога да се добера до такава след не по-малко от една седмица!
Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват!

# 1
  • Мнения: 293
Както сама предполагаш съвета,който ще ти дадем тук е да идеш на лекар.
Той най-вероятно ще ти назначи лечение със Солкодерм ии ще ги изгори но това само лекар може да прецени.

# 2
  • Мнения: 1 152
Първо, не изпадай в паника. AGAPH е права, че най-добре лекар ще каже какъв точно е проблема (ако има такъв). Ако са кондиломи, една седмица не е нито страшна, нито фатална. В интернет има много информация за това заболяване.
Това, което знам със сигурност е, че те не се отразяват на бебето по време на бременността. Проблем може да има само при раждането- ако са големи и има опасност да се разранят. Тогава рискът е бебчо да се зарази и последиците могат да бъдат сериозни. В тези случаи обаче се прави секцио и проблемите се избягват.
Знам това, защото по време на моята бременност един лекар "специалист" реши без изследвания, че имам кондиломи и че ще ми ги гори с някакъв препарат. Добре, че не подходих прибързано, макар да изпаднах в ужас най-вече заради бебчо. Тогава изрових де що има информация за кондиломите и живях в напрежение две седмици, докато отидох при друг лекар и той ми направи изследвания, които категорично отхвърлиха кондиломите.
Още веднъж- спокойно!
Неприятно е, но не изпреварвай събитията.
Успех Hug

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря много за успокоителните думи!  Hug . Аз доста ровнах в Интернет и четох доста за тези кондиломи, но просто притеснението ми беше да не ми назначат лечение, което да попречи на забременяването ми или да прекъсне една съвсем ранна бременност, толкова ранна, че да не може да се отчете!... Но веднага, след като се докопам до България, ще отида на лекар, за да изчистя този пробрем и да съм наясно какво ми е

Общи условия

Активация на акаунт