Кога давате храна на децата си?

  • 2 799
  • 53
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

    Преди два дни водихме Калин на консултация и като казах на хелт визиторката(нещо като педиатър е тук), че се храни по 5 пъти на денонощие, тя онемя ThinkingВсъщност не всяка нощ иска мляко, но като ревне нощем му давам да пие.Жената ми донесе няколко големи листа за да чета и да се уча как да откажа детето от нощно хранене.След 3-ия месец то се спирало, дава се вода вместо мляко и т.н.....

  Но най-шокиращото беше изказването й за броя на храненията - трябвало да бъдат ТРИ на денонощие.Мъжът ми пак я попита, да не би да е сгрешила, н о пак каза три Simple SmileВярно, че Калин е едричък, но тя иска да го умори от глад ConfusedНямам и намерения да му давам да яде по три пъти, но се чудя дали да спирам и нощното мляко.Каза, че вече трябва да започна даването на яйца, кисело мляко и храна с пръсти...................ходи ги разбери....навсякъде с различни съвети.

   За това ви моля да ми кажете кога давате храна на неговорящите си деца.Под точен час, или когато имат видими признаци на безпокойство и глад?

# 1
  • Мнения: 428
И аз храня по 5 пъти, понякога и по 6, ако детето е видимо гладно. Има някакви приблизителни часове на ядене, случва се да прескочи хранене по някога - просто категорично отказва да яде, друг път пък яде повече... в общи линии се водя по нея. Но да яде само 3 пъти на ден - абсурд, направо ще ме изяде Laughing. Няколко пъти се е случвало да яде и по 7 - 8 пъти (на 5-6м.възраст), твоята лекарка сигурно ще припадне Laughing
За нощното хранене - уж го е отказала, но понякога се случва да се събуди и тогава и давам да яде, номера с водата при нас не минава.

# 2
  • Мнения: 4 335
И аз храня Денис по 5 пьти на денонощие.Яде горе долу по едно и сьщо време(сам си е изградил режима)и,като наближи часа го усещам,че вече угладнява и става неспокоен.
Винаги,когато вечер е искал мляко сьм давала,не сьм се опитвала никога да го льжа с вода.
Все таз ми е кой лекар какво казва,не бих си дьржала детето гладно.Та то аз понякога ям по повече от три пьти Blush

# 3
  • Австрия
  • Мнения: 143
спрях му ношното хранене оше като беше на 2-3м,хранех го под Час  плюс минус 30 мин,за да му създам някакъв режим.ВсиЧки ми викаха еее тоЧно на минутата го храниш.Сега така се е науЧил,Че ако не му дам в тоЧния Час,сам запоЧва да вика ам ам .
Храним се 4 пъти,като давам плодове между храненията

# 4
  • Мнения: 13
Имам дъщеря на почти 9 месеца и аз я храня през деня 5 пъти .А през нощта може да се събуди и 10 пъти,за да суче и аз и давам ,не я ограничавам т.к. в момента и никнат зъбки и това я успокоява,ако ме чуе педиатърката със сигурност,ще ми направи забележка.И аз мисля,че е абсурдно едно толкова малко бебе да яде по 3 пъти на ден,до късна детска възраст детето обикновено яде по 4 пъти на ден-сутрин,на обяд,след обяд и вечер.Дано съм ти помогнала Grinning

# 5
  • Варна
  • Мнения: 418
И аз съм изумена за трите хранения. И то за 8месечно бебе. Дъщеря ми е на 3.6 год. и яде по 4 пъти на ден, а какво остава за бебето. Синът ми е на 8мес. и също е доста едър (76см., 10кг), храни се по 5 пъти на ден, като през нощта също много реве от зъби и се успокоява само с вода - изпива по 150-200мл до към 6 часа, когато му е първото хранене. Храни се по режим през 3.5 - 4 часа и винаги е гладен. Ако му давам по-често пак не би ми отказал, има страхотен апетит и за момента не мога да му намаля храненията на 4 пък камо ли на 3. Като върви едър да го сложа на диета ли?! Килограмите му са идеални за височината му и въобще не изглежда дебел, така че ние продължаваме с 5 хранения, докато сам не ги намали, пък и как иначе ще пие необходимото количество за възрастта му АМ. Съветвам те и ти да се водиш от детето и де не го оставяш гладно. Може да пробваш през нощта да му даваш вода вместо мляко, но ако детето не иска и плаче, по-добре не го мъчи и си му дай млякото.
Що се отнася до другите неща - след 8 мес. може да се дава жълтък и кис. мляко ако ти искаш, но можеш и да изчакаш до 10-12 месеца.

Сега видях,  че и друга мама е писала същото. Напълно съм съгласна с това
И аз мисля,че е абсурдно едно толкова малко бебе да яде по 3 пъти на ден,до късна детска възраст детето обикновено яде по 4 пъти на ден-сутрин,на обяд,след обяд и вечер.

# 6
  • Мнения: 959
Ъъъъ ... на 8 месеца - 3 кратно хранене?!  Shocked

Синът ми до 2.6 м. пиеше нощно време мляко - през деня ядеше по 4 пъти  ... и сега се храни по 4 пъти...
... дъщеря ми и сега е,  на 4 кратно хранене, и преди сън пие мляко ....
 Не знам, дали е правилно или не, може и аз да съм в грешка, ама все си мисля, че е нормално да хапват повече от три пъти, на ден. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 174
Здравей,

Моето бебче е на същата възраст като твоето и също до много скоро все казваха, че сме на горна граница с килограмите.аз обаче не се притеснявах и си й давах мляко.Все още нямаме зъбче и в момента има страхотни неразположения, защото очакваме поямата на първото.Започна да отказва храна понякога и дори за една седмица ми свали около 300-400 гр.От всичко, което съм прочела никъде не срещнах на тази възраст 3-кратно хранене.Според мен, както и всички други майки са ти казала храни си бебчето и не се притеснявай.Относно яйцата и киселото мляко аз също не съм давала и не мисля скоро да давам.

# 8
  • Мнения: 585
много малко е 3 пъти на ден , дори аз на 33 години , не бих издържала хранейки се само 3 пъти за денонощие , е ще издържа , но ще се чувствам гладна през повечето време , а като седна да ям сигурно ще гледам максимум да се натъпча , а  вместимостта на бебешкия стомах е доста по-малко за да издържи на такива големи интервали , да не би да има впредвид три пъти да му даваш мляко , а през другото време да го захранваш педагогически тоест каквото поиска  и в каквито количества иска да хапва . Дъщеря ми имаше ношно хранене до 11 месеца после сама се отказа , сина е на година и 4 месеца още суче няколко пъти на нощ

# 9
  • Мнения: 1 740
и моят син се храни 5 пъти през деня, но той от скоро сам се отказа от млякото през нощта никога не съм го залъгвала с вода

# 10
  • Мнения: 3 993
....За това ви моля да ми кажете кога давате храна на неговорящите си деца.Под точен час, или когато имат видими признаци на безпокойство и глад?
И двете. Давам храна и под точен час, и когато има признаци на глад. Първо, моята дъщеря сама се отказа от нощното хранене отдавна, в третия месец. Второ, тя си изгради железен режим (не само хранене, всичко) още от съвсем малка и се дразни, ако й се нарушава режима. Към момента я храня в часовете за хранене, тъй като тя много рядко проявява признаци на глад и безпокойство, причина за което е никненето на зъби. Ако я оставя, може да изкара половин ден без да се сети да яде. Често отказва твърда храна, заради зъбите както казах, но мляко си пие с кеф. Храни се 4 пъти от около месец и нещо. Накратко, нагаждам се според нейните желания.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 17:36 от Little wingels

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 704
когато огладнее през три часа и половина но зависи от възраста на детето

# 12
  • Мнения: 1 949
Че то АЗ ям по 4 пъти в денонщие. Дъщеря ми е на почти 3г и също яде 4 пъти в денонощието. Мисля, че не е нормалко това 3-кратно хранене на възрастта на твоето дете  ooooh!

# 13
  • Мнения: 168
ние се храним по 4 пъти на ден сега а като бебе по 5-6 пъти като последното и хранене е било не по късно от 9 часа никога не сме се хранили през нощта но не мисля че трябва да има режим на точните хранения самото дете го определя и ние се съобразяваме с него

# 14
  • Мнения: 1 062
Ако, детето ти е гладно, му давай да яде, колкото пъти иска. Моето дете е на 1г.6м., но с вечерното мляко, преди сън, също има 5 хранения. Закуска, обяд, следобедна закуска, вечеря - сериозни хранения, и мляко преди сън - 250 мл. И, изобщо не смятам да ги намалям, докато си ги иска.

Общи условия

Активация на акаунт