Някой гледа ли бамбук?

  • 10 992
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Подариха ми скоро бамбук, в шише забоден в пясък и вода. Беше наситено зелен, но от няколко дни започна да жълтее от долу нагоре - вече почти половината е бледо жълт. Отгоре има листенца, но като гледам темповете с които пожълтя ме е страх, че ще го изпусна. Как се гледа? Аз му долях вода - има 2 пръста над пясъка и съм го сложила до прозореца.
  bouquet

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не знам и на мен ми е интересно. На работата ни раздадоха на целия екип по една малка вазичка с 2-3 стръкчета бамбук и на половината колеги им изсъхнаха, точно както ти го описваш. Моето още се държи, обикновено му слагам доста вода, но няма пряка слънчева светлина.

# 2
  • Мнения: 8
Ами аз първо го бях скрила на тъмно, почна да съхне и го изкарах на слънцето.... Дали да отрежа жълтата част.. ?

# 3
  • Мнения: 12
Не разбирам много от растения,но може би трябва да го махнеш от прозореца.Имам бамбук от близо година,според мен е лесен за гледане и бързо расте,единственото което правя е да доливам вода във вазата.До сега не ми е създавал проблеми,но моят не е на пряка слънчева светлина.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мда и аз мисля, че май повече ще изсъхне от слънцето. Иначе четох, че тези стръкчета бамбук се гледат като откъснати цветя, рано или късно увяхват. Ако го засадиш, може наистина да порасне.

# 5
  • Мнения: 256
Имам бамбуци в банята, в коридора, в кухнята. Виреят на светло, тъмно, влажно, сухо... Важното е да има малко водичка във вазичката и да НЕ ИМ режеш коренчетата. Виж дали не са ти подарили само пръчка, забодена в пясък, както моята елха за Коледа.  Laughing Ако е така изкарай го от пясъка, сложи във вода и може и да пусне коренче.

# 6
  • Мнения: 8
Току що го вдигнах... само пръчка е...  Sad сега ще го сложа над пясъка да пробвам да пусне корен - и все пак да режа ли сега жълтото?
Иначе мой познат също има и му порастна много бързо и и той така - само водичка без особени грижи..

# 7
  • Мнения: 1 731
Моя е във вода.Доливам вода и го държа на по-тъмничко.Расте си. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 200
Моя е във вода.Доливам вода и го държа на по-тъмничко.Расте си. Heart Eyes

На по- тъмно задължително !

# 9
  • Мнения: 389
Имам три бамбука с коренчета, в банята във ваза само с вода. Растат си вече 2 години без проблем. В банята обаче влиза и дневна светина, (има прозорец).

# 10
  • Мнения: 1 226
Имам бамбук от 3 години. Расте си, но на по-тъмно.  Peace

# 11
  • Мнения: 8
Резнах го току-що, жълтата част беше и омекнала.. дано пусне корен , бутнах го и на тъмно.. егати, мн ме е яд.

# 12
  • Мнения: 13 182
И моите са само във вода. Много лесно се гледат. Дано ти се хване, но ако не стане- не са скъпи, вземи си нов.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Имам бамбук от може би вече три години - само във вода. Преди време беше пуснал коренчета и на второто... деление, знам ли как да го нареча... отрязах първото и го сложих в пясък с вода уж да го разсадя, но то увяхна. Големият бамбук обаче, който беше останал само във вода, си го гледам до ден-днешен и повече не експериментирам.

# 14

 Rolling Eyesпуснете по 1 снимка да ви видим бамбуците

Общи условия

Активация на акаунт