Втвърдяване на корема

  • 27 770
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 382
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! Първа бременност ми е, което ще проличи от въпроса ми. В 17 седмица съм и днес имам втвърдяване на корема, имам и повтарящи се съвсем къси остри болки ниско.  Май двете събития не съвпадат, корема когато се е втвърдил не ме срязва. Взех да пия Но шпа, имам записан час и за Понеделник при гинеколога ми. Опасно ли е и трябва ли по-рано да се посъветвам с лекар?

# 1
  • Мнения: 467
На мен това ми прилича на контракция  Thinking Но ти е много рано още за такива неща. Бих те посъветвала да легнеш, не върши нищо сега и наблюдавай дали и на колко време се повтарят. Ако изчезнат, почивката е имала ефект и ще се консултираш в понеделник. Но ако са чести или болките ти са силни, обади се да питаш дали не могат да ти направят един мониторинг.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Това са вероятно т.нар. Бракстън Хикс контракции. Неболезнени, усещат се като втърдяване на корема, не са опасни ако не са прекалено често и много продължителни. По книгите казват, че се появяват през третия триместър, но и през двете ми бременности ги имам от 4тия месец. Обикновено лекарите предписват магнезий - аз пия Магнерот.

# 3
  • Мнения: 2 013
За да си по-спокойна звънни на доки  Hug

# 4
  • Мнения: 105
Задължително се консултирай с док. При контракция-лягаш на лявата си страна с леко присвити към корема крака. Знам го от лекарите и акушерките. По този начин не притискаш т.нар."куха" вена/ако не греша иметой/, чрезкоято достига кръвати кислорода до бебчо. Лежах с месеци в болницата или вкъщи почти през цялата бременност

# 5
  • Мнения: 527
Аз искарах почти цялата си бременност с такива контракции  Peace Започнаха в края на втори месец. Всеки месец бях на Папаверин и Нош-па инжекции, а от 5-ти месец нататък мисля, че беше , пих и Магнерот.
Посъветвай се с наблюдаващия ти лекар. Почивай повече  Peace
Успех и лека бременност  Hug

# 6
  • Мнения: 96
Мисля ,че най-добре ще те консултира лекар,за твое успокоение.Аз контракции толкова рано не съм имала ,но пък срезването долу ниско продължи до 5 месец.Беше ми обяснено,че е нормално при някои жени ,но при лекарско наблюдение.Желая ти всичко да бъде наред ,просто се пази повече до понеделник.

# 7
  • Мнения: 5 393
Това са вероятно т.нар. Бракстън Хикс контракции. Неболезнени, усещат се като втърдяване на корема, не са опасни ако не са прекалено често и много продължителни. По книгите казват, че се появяват през третия триместър, но и през двете ми бременности ги имам от 4тия месец. Обикновено лекарите предписват магнезий - аз пия Магнерот.

Точно същия случай бях и аз. Но наистина, да акцентирам,  тези контракции НЕ са болезнени.

# 8
  • Мнения: 1 512
Ако чувставш само втвърдяване на корема,нямаш болки ниско доли те съветвам да почиваш,да не се натоварваш психически и физически, в понеделник да се консултираш с твоя гинеколог.Иначе аз пиех Магне В 6 апмули по препоръка на моя лекар.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За твое успокоение се консултирай с лекаря си.
И аз имах период в който доста често получавах такива контракции.
Леко бременеене Hug

# 10
  • Мнения: 1 981
Май стана ясно, че са подготвителните контракции, но те не са болезнени! Имах ги след 5-ия месец, но никога не са били съпроводени с болка, както описва ra_iv! Мисля, че посещение при лекар е задължително! Лека и успешна бременност! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 382
Благодарности за бързите отговори  Simple Smile  Определено лежaне на лявата страна ме поотпусна, поне за сега.

# 12
  • Мнения: 6 274
По принцип не е лошо, ако пак те заболи да се обадиш на доки...  Peace

# 13
  • Мнения: 165
И аз последните месеци бях с такива контракции, пиех магнерот. Спокойно, изчакай до понеделник и отиди на преглед, докторът ще прецени най- добре. Peace

# 14
  • Мнения: 37
на мен ми се слу4и ж 7 мия месец ,и моята лекарка ми каза 4е са контракции. Sadимах  болки около пьпа и бьбреците и трябваще да си полежа малко пове4е  и да не се натоварвам.изписаха ми и едни хап4ета за мускулите на корема или нещо подобно newsm78,не се тревойи  по-добре да те види лекаря и да прецени

Общи условия

Активация на акаунт