Хлътнали зърна??

  • 3 588
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Имам хлътнали зърна.....(незнам дали това е правилния термин) може би и плоски може да се каже. Дали ще имам проблеми при кърмене?? Едното ми зърно се появяваше преди 0 като ми е студено или при др. причини, но от както съм бременна нещо и него го няма... Confused

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Плоските и хлътналите зърна не са пречка за кърменето, т.е. най-вероятно ще можеш да кърмиш успешно. Просто е възможно първите дни да са ти трудни, по-голяма е вероятността от разраняване и по-трудно начало на кърменето.
Затова са изключително важни няколко неща - по възможност бебето изобщо да не получи шишета в първите дни след раждането (това означава ако е възможно да избереш болница, където ще ти дадат бебето веднага след раждането или 1-2 часа след това, без да са му дали шише), да си осигуриш помощ от опитен човек (ако си от София, просто кажи къде смяташ да раждаш, за да видим коя от нас е най-близо и може да мине да ви помогне) и да кърмиш много упорито първите дни, докато гърдите са меки все още, за да може бебето да се научи да си ги изтегля.
Ако си в София, може би ще ти е полезно да знаеш, че на 7.март правим лекция за бременни в Майчин дом, която засяга въпросите за началото на кърменето и първите дни - може да дойдеш и да видим нещата на място, както и да зададеш останалите въпроси, които сигурно имаш Hug

# 2
  • Мнения: 488
Аз съм с хлътнали зърна и кърмя успешно вече почти осем месеца  Peace
НЕ се притеснявай-става номера!
В началото бях много притеснена,в болницата където родих всички имаха огормно желание да ми помогнат беба д азасуче обаче...знаеха нещата само на теория...на практика нищо не стана,цедях се и и давах коластрата с шише...Още щом ме изписаха минах през магазина и си купих силиконови зърна на Авент ( 9.20 лв.) ,малката засука с тях без никакъв проблем. Peace
Мисля към 3-4 месец ги изоставих,зърната ми започнаха да си излизат сами при засукване...Ама тя и щерката е като трифазна помпа!!!  Crazy
Като ти дадат бебето за първо кърмене пробвай да видиш ще засуче ли,как ще е ...Ако не стане-силиконките ще ти помогнат!
Вземи ги предварително и иди с тях в родилното,просто ще помолиш персонала да ти ги стерилизира!
И!!! Не давай на бебето залъгалки и всякакви бибероно подобни глупости! НЕ обърквайте детето!  Naughty
Ако нещо друго те интересува-пиши!Ще се радвам да ти помогна!
УСпех и леко раждане желая!  Hug  Hug  Hug

# 3
  • Мнения: 4 070
hedra , ще раждам в Тина Киркова (освен , ако не ме върнат заради бебибума) благодаря  bouquet за полезната информация, но в понеделник ми е казала док да ходя и май ще ми предизвикват раждането, а и последния ми термин е пак преди 7 така,че вероятно няма да мога да се възползвам от лекцията Sad

mamadjanka , благодаря  bouquet и на теб, мислех си ,че може би зърната ще са решение- само да те попитам,че все попадам на незнаещи продавачки, има ли значение какво пише на кутията на зърната. Преди време бях намерила едни за 11,20 и пишеше 0+ (в по-голяма кутия), но после свършиха и от тогава попадам само на тия от 9 лв, на които пише различни неща и гледам,че имат по повече от една дупка- как да позная тия за новородено???

# 4
  • Мнения: 488
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=1269
ЗА тези става въпрос  PeaceРазмерът е за зърната  Peace
Няма за новородени и порастнали кърмачета!

# 5
  • Мнения: 4 070
Мерси още веднъж , бях останала с впечатление,че са различни.

# 6
  • Временно
  • Мнения: 788
Ще споделя какво се случи с мен.Дано при теб нещата се развият по-добре!Искрено ти го желая!
Докато бях бременна бях убедена,че ще кърмя безпроблемно.Смятах,че това е най-нормалното и естествено нещо.Но имах доста проблеми,което не ме отказа от идеята обаче.
Аз също бях с хлътнали зърна,дори неколкократно съм споделяла за това с АГ,която ми следеше бременността.Тя каза,че не било проблем.НО БЕШЕ ПРОБЛЕМ.Може би значение оказа и факта,че родих секцио по спешност и докато се срещнем с бебка вече беше хранена от шише.Сложих бебка на гърдата на втория ден и въпреки,че имах коластра тя не успя да засуче.Опитваше милата,но просто нямаше какво да захване.Толкова ми беше гадно,само стисках гърдите,а тя ближеше капките коластра.А видимо имаше желание да суче.Обадих се на мъжа ми да ми донесе силиконови зърна и с тях уж започна да суче.Но кърмата ми слезна с пълна пара,буквално изневиделица за няколко часа през нощта.Вдигнах висока Т.И се започна с цеденето.Много трудно започна да изтича.Чела съм,че няма такова понятие като тесни каналчета,но моите определено бяха такива(когато все пак успя да потече изтичаше на съвсем тънки струйки).Буквално не свалях помпата от гърдите си-бебка,помпата,бебка,помпата.И така около 10-ина дена.Докато не ми се разраниха ужасно и двете зърна.Беше болка от самото начало-и кърменето,и цеденето.Плачех постоянно.Но бях решила,че искам да кърмя.Добре,че сестра ми беше родила 5 дни преди мен и успяваше да събира кърма и за моето бебе и така не се наложи да давам АМ.След около месец и половина нещата започнаха да вървят към подобрение.Бебка сучеше със силиконовите зърна.До момента,в който получих първото запушване на каналче.И се започна моят ад със запушените канали-през 3-4 дена ми се случваше.На консултацията през 3-ия месец бебето ми беше качило само 300гр.(не че преди това качваше по много-максимум 700гр. на месец).И така помислих,че не ми достига кърмата и реших да се цедя няколко дена и да давам така кърмата за да видя колко кърма имам и колко успява бебка да изяде.За моя най-голяма изненада се оказа,че имам кърма в изобилие.И бебето ми ядеше точно като по учебник.И така-с цеденто успях да реша наведнъж и двата проблема-запушвания повече не получих,а бебето ми започна да наддава чудесно(стигна до 1 кг на месец,само на кърма).До 5 месеца и половина беше изцяло само на кърма,после започнах със захранването.Което постепенно доведе до разреждане на цеденето,а това до намаляване на кърмата.Въпреки това успях до 8-ия месец да се справя.След това се наложи да преминем на АМ,защото успявах да изцедя едва 40мл за денонощие.Много трудно свикна с АМ,но това е друг въпрос.
Та това е моята история,благодарна съм на мъжа ми и роднините ми,че ме подкрепяха.
За мен беше важно да кърмя бебето си и съм доволна,че успях макар и с изцедена кърма.
Ако бях по-информирана в самото начало може би нещата щяха да имат друг развой,а може би не.Не знам.

# 7
  • Мнения: 4 070
Ще споделя какво се случи с мен.Дано при теб нещата се развият по-добре!Искрено ти го желая!
Докато бях бременна бях убедена,че ще кърмя безпроблемно.Смятах,че това е най-нормалното и естествено нещо.Но имах доста проблеми,което не ме отказа от идеята обаче.
Аз също бях с хлътнали зърна,дори неколкократно съм споделяла за това с АГ,която ми следеше бременността.Тя каза,че не било проблем.НО БЕШЕ ПРОБЛЕМ.Може би значение оказа и факта,че родих секцио по спешност и докато се срещнем с бебка вече беше хранена от шише.Сложих бебка на гърдата на втория ден и въпреки,че имах коластра тя не успя да засуче.Опитваше милата,но просто нямаше какво да захване.Толкова ми беше гадно,само стисках гърдите,а тя ближеше капките коластра.А видимо имаше желание да суче.Обадих се на мъжа ми да ми донесе силиконови зърна и с тях уж започна да суче.Но кърмата ми слезна с пълна пара,буквално изневиделица за няколко часа през нощта.Вдигнах висока Т.И се започна с цеденето.Много трудно започна да изтича.Чела съм,че няма такова понятие като тесни каналчета,но моите определено бяха такива(когато все пак успя да потече изтичаше на съвсем тънки струйки).Буквално не свалях помпата от гърдите си-бебка,помпата,бебка,помпата.И така около 10-ина дена.Докато не ми се разраниха ужасно и двете зърна.Беше болка от самото начало-и кърменето,и цеденето.Плачех постоянно.Но бях решила,че искам да кърмя.Добре,че сестра ми беше родила 5 дни преди мен и успяваше да събира кърма и за моето бебе и така не се наложи да давам АМ.След около месец и половина нещата започнаха да вървят към подобрение.Бебка сучеше със силиконовите зърна.До момента,в който получих първото запушване на каналче.И се започна моят ад със запушените канали-през 3-4 дена ми се случваше.На консултацията през 3-ия месец бебето ми беше качило само 300гр.(не че преди това качваше по много-максимум 700гр. на месец).И така помислих,че не ми достига кърмата и реших да се цедя няколко дена и да давам така кърмата за да видя колко кърма имам и колко успява бебка да изяде.За моя най-голяма изненада се оказа,че имам кърма в изобилие.И бебето ми ядеше точно като по учебник.И така-с цеденто успях да реша наведнъж и двата проблема-запушвания повече не получих,а бебето ми започна да наддава чудесно(стигна до 1 кг на месец,само на кърма).До 5 месеца и половина беше изцяло само на кърма,после започнах със захранването.Което постепенно доведе до разреждане на цеденето,а това до намаляване на кърмата.Въпреки това успях до 8-ия месец да се справя.След това се наложи да преминем на АМ,защото успявах да изцедя едва 40мл за денонощие.Много трудно свикна с АМ,но това е друг въпрос.
Та това е моята история,благодарна съм на мъжа ми и роднините ми,че ме подкрепяха.
За мен беше важно да кърмя бебето си и съм доволна,че успях макар и с изцедена кърма.
Ако бях по-информирана в самото начало може би нещата щяха да имат друг развой,а може би не.Не знам.



Като изключим хлътналите зърна- сестра ми има абсолютно същата история с 1-та си дъщеря, дори и във времето (в месеци) с кърменето Simple Smile
Ще ти пиша по-натам как е било при мен Wink

# 8
  • Временно
  • Мнения: 788
Ще ти пиша по-натам как е било при мен Wink

Непременно.
Пожелавам ти всичко при теб да мине безпроблемно!

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
hedra , ще раждам в Тина Киркова (освен , ако не ме върнат заради бебибума) благодаря  bouquet за полезната информация, но в понеделник ми е казала док да ходя и май ще ми предизвикват раждането, а и последния ми термин е пак преди 7 така,че вероятно няма да мога да се възползвам от лекцията Sad
О, че то съвсем наближило при вас - леко да минава Hug
Запиши си телефона на кабинета - 0896 418 488 и звънни при първите съмнения за проблем. Ходим достатъчно често в Тината, когато се налага, така че може да се уреди. Отделно като ви изпишат ако нещата не са добре винаги можеш да дойдеш в кабинета - обаждаш се и уговаряме час да те види докторката и да измагьосаме бебето да захапе както трябва Mr. Green Просто си имай наум този вариант и изобщо не чакай, за да потърсиш помощ, ако се наложи - колкото по-бързо реагираш, толкова по-голям е шанса нещата да се оправят с минимални трудности и преди да е станало голямо разраняване, пълен отказ на бебето от гърдата или компроментиране на количеството мляко.
Силиконките често вършат добра работа - въпреки че отново е важно някой да ти покаже как се поставят правилно на гърдата, така че да не падат и как се поставя бебето на гърда със силиконово зърно, за да захапва добре и да може да получава лесно и успешно мляко от нея.

Общи условия

Активация на акаунт