Криви крачета

  • 2 518
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Здравейте,
моля тези които са имали същия проблем при децата си да споделят и да ме успокоят. Praynig
Никол проходи рано,на 11 мес. и беше доста едра.Крачетата и бяха криви,но си казвахме ,че  това е така понеже е дебеличка.Естествено сме ходили на ортопед,но тя беше на 3 мес. при д-р Драганов,той каза,че всичко е наред.Сега мисля отоново да го посетим.В момента сме на 1г. и 6 мес., а краката още не са се изправили , е не са такива каквито бяха, но още са криви.Тя тежи 13 кг.
И ,така, има ли място за притеснение? Sad

# 1
  • Мнения: 4 335
Никой освен ортопед не може да ти отговори.
Не разбрах защо сте ходили само на един преглед и то на 3 месеца Thinking
Пьрвият таккьв се прави на 1 месец. Май по вечето ортопеди препорьчват втория да е на 6 м.,и третият,когато проходи детето.Такаче и без проблеми до сега е трябвало да имате поне още два прегледа.
Дано няма нищо сериозно Hug

# 2
  • Мнения: 822
Извинявам се, че така нахлувам в темата.Задължително ли трябва да се отиде 3 пъти на ортопед?Питам, защото наистина ме интересува.Аз помолих педиатърката на дъщеря ми да ни даде направление за ортопед, когато беше на 6 месеца и тя ми каза, че следи развитието на бебка и няма нищо притеснително, и няма защо да се ходи на 6 месеца на ортопед.Само ако има някакъв проблем.Като проходи също трябва да се заведе на ортопед, така ли?Оттук следва, че ако не ми даде направление и после направо отивам на частно.Тя, педиатърката на Никол какво казва за крачетата?И наистина нещо ако те притеснява най-добре е да я види ортопед.

# 3
  • Мнения: 4 335
Тез педиатри кат земат да се праят на луди #2gunfireсе незнаят,се да им се напомня...
Почити всички ортопеди(да не кажа всички така препорьчват).
Какво значи задьлжително,никой неможе да те задьлжи,но да прегледите са желателни,препорьчителни,незнам как точно да кажа.
Не би трябвало педи да ти откаже направление,какво значи,че тя го следи и какво значи някакьв проблем.Тя не може да е компетентна колкото ортопеда и няма нужната техника ooooh!не винаги проблемите са видими...

# 4
  • Мнения: 822
Благодаря за отговора ive7aaa !  bouquet Тогава отивам на частно дано да не е късно, бебка е почти на 8 месеца!

# 5
  • Мнения: 4 335
Няма да си закьсняла,всичко ще е наред Hug
Аз сьщо заведох Денис малко по-кьсно,беше почити на 7 месеца.Ходихме на частен преглед,защото дьржах при определен ортопед,а той не работи по ЗК.
Ако лекаря при когото ще водиш дьщеря си работи по ЗК вземи направление,личната не би трябвало да ти откаже.
Не ,че когато става вьпрос за децата ни има значение парите за прегледа,но защо  все личните да се правят на луди,а ние да си затваряме очите Tired

# 6
  • Мнения: 1 883
Извинявам се, че така нахлувам в темата.Задължително ли трябва да се отиде 3 пъти на ортопед?Питам, защото наистина ме интересува.Аз помолих педиатърката на дъщеря ми да ни даде направление за ортопед, когато беше на 6 месеца и тя ми каза, че следи развитието на бебка и няма нищо притеснително, и няма защо да се ходи на 6 месеца на ортопед.Само ако има някакъв проблем.Като проходи също трябва да се заведе на ортопед, така ли?Оттук следва, че ако не ми даде направление и после направо отивам на частно.Тя, педиатърката на Никол какво казва за крачетата?И наистина нещо ако те притеснява най-добре е да я види ортопед.
Ами и аз незнаех ,че трябва да се ходи три пъти. При другите деца не е имало такъв проблем .И в двете роди сме с много хубави крака. Sunglasses
Когато преди седмица споменах на педиатърката ,че краката са ни още криви.Тя каза:
Я, ами те верно са и криви.....  И толкоз.Нищо друго. Close
Утре се обаждам на д-р. Драганов ooooh!

# 7
  • Мнения: 822
Ако лекаря при когото ще водиш дьщеря си работи по ЗК вземи направление,личната не би трябвало да ти откаже.
Не ,че когато става вьпрос за децата ни има значение парите за прегледа,но защо  все личните да се правят на луди,а ние да си затваряме очите Tired
Ортопедът работи със ЗК, но ще си отида на частно, защото не ми се разправя с педито.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Аз лично бих сменила ортопеда.

# 9
  • Мнения: 822
Аз лично бих сменила ортопеда.
Ако става въпрос за мен, защо да сменям ортопеда?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
Аз лично бих сменила ортопеда.
Ако става въпрос за мен, защо да сменям ортопеда?

Не, става въпрос за авторката на темата.

# 11
  • Мнения: 4 000
Водили сме дъщеря ни при Алексиев и Евтимов в Горна баня, когато беше на около 6 м. Не са ни препоръчвали преглед при прохождането, а чак на три години, мисля че беше.
Нямам нищо против профилактиката и бих я завела пак, защото тя вече проходи....
А на авторката на темата мога само да препоръчам поне още един преглед и силно се надявам, всичко да е наред.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 883
Аз лично бих сменила ортопеда.
Ако става въпрос за мен, защо да сменям ортопеда?

Не, става въпрос за авторката на темата.
Защо да го сменям?

Ходили сме и при Алексиев в Горна Баня,освен голямо чакане и 20 лв. за преглед,който беше 5 мин.,нищо по различно отколкото при Драганов. ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
Аз лично бих сменила ортопеда.
Ако става въпрос за мен, защо да сменям ортопеда?

Не, става въпрос за авторката на темата.
Защо да го сменям?

Защото фактът, че те притесняват кривите крачета, а Драганов вече ти е казал, че всичко е наред на мен ми говорят две неща  - или искаш да отидеш пак при него, за да чуеш пак, че всичко е наред и то да е така. Или да отидеш при него и този път да не е наред, а първият преглед да го е проспал. И двата варианта за мен лично не са удачни. Т.е и да не е и да е имало грешка при първия преглед на Драганов, щом не я видял първия път - сега едва ли ще ти каже нещо различно. А това няма да те успокои или спокойствието ще е фалшиво. Аз сега бих завела детето си при друг лекар, за да видя какво ще ми каже. Дано си ме разбрала.

# 14
  • Мнения: 1 883
nana77 много добре те разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт