Висок прогестерон - 20 ден от цикъл

  • 23 794
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета, аз съм Дени и за първи път пиша! Имам момченце на 4 годинки и вече искам друго бебче. Направих си изследване на всички хормони, съответно през дните на цикъла, също и Прогестерон на 20 ден от цикъл, който е с изключително високи стойности - 129,30 при референтни граници 0,00 - 86,00 (лутеална фаза). Нямам доказана овулация през този месец, макар че в доста форуми момичетата пишат, че това изследване се прави на 7 ден след овулация. Чак в понеделник ще съм на преглед и съм притеснена. Ще се радвам, ако някой е компетентен. Навсякъде пише, че това е предпоставка за удебелена лигавица на матката, ендометриоза или бременност. Правих днес бета ЧХГ - < 0,001 , не съм бременна  Cry
Целувки на всички ..

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Това,че тест за бременност е отрицателен да не те разстройва,много е рано,дори и за кръвен!Що се отнася до високия прогестерон,не мога да ти помогна,по принцип проблем е ниския такъв,но пък твоя е доста над границата,наистина не знам newsm78Успех Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Преди 2 години и моят прогестерон се оказа висок и търсих инфо. Освен изброените от теб причини си спомням, че имаше и нещо доста неприятно като извод. Тъпо е така да ти пиша, още повече не не помня дори какво беше това нещо, но защо не се обърнеш към ендокринолог. От друга страна не е лошо да пуснеш пак и следващия месец , за да видиш как е отново. Ако е в норми, няма какво да го мислиш повече. (Между другото при мен тогава се оказа, че съм бремненна).
Успех

# 3
  • Мнения: 1 868
Здрасти, ще следя темата с интерес, защото аз също съм с висок прогестерон!
За съжаление не съм бременна, но колкото и пъти да съм го изследвала винаги е висок и образувам доста лигавица, според док не е проблем!
Дано има някой с повече инфо Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3
Благодаря за отговорите , момичета ! Ще продължа да търся информация.. защото виждам,че масовия проблем е ниският прогестерон.. и има много повече публикации. Навсякъде из интернет това, което пише за причините за висок прогестерон са или евентуална бременност или ендометриоза. След като теста ми е отрицателен ..... не ми се мисли,,,  Cry В понеделник съм при Др. Щерева на преглед, тя е добър специалист и макар, че това заболяване е изключително трудно за диагностициране, се надявам че тя ще помогне.... Ще пиша след прегледа !!!

# 5
Здравей, какво  се оказа? Какви са обясненията на лекарката? Каква може да е причината за високия прогестерон?Моят прогестереон също е висок 114, изследван на 25-ти ден от цикъла, 5 дена след положителен тест за овулация. Откриха ми и полип в матката. Дали той може да оказва влияние върху стойностите на прогестерона?

# 6
  • Мнения: 3
здравей Simple Smile Оказа се, че фоликула ми не се е пукнал и затова прогестерона е с високи стойности. Тестовете за овулация при теб не доказват, че фоликула се е пукнал. Нали не си правила фоликулометрия,  така разбирам, само тестове... Поне при мен това беше причината... уж това не било причина за притеснение, но знам ли, за сега се доверявам на лекарката. А при теб как се видя този полип и има ли някакви симптоми , които подсказват наличието ми... стискам палци всичко да е наред ...

# 7
Denny, а забелязала ли си дали вдигаш субфебрилна температура при неспукан фоликул и толкова висок прогестерон? Мерила ли си я? Някой друг забелязвал ли е?...

Извинете, че повдигам толкова стара тема, но си блъскам главата от месеци над моята температура, след десетки изследвания (вкл. перфектна кръвна картина и мнения на специалисти от различни области, уверяващи ме, че няма причина за нея).
Едва този постинг ме наведе на мисълта, че моите "зависващи" фоликули биха могли да са причината, поради евентуален твърде завишен прогестерон (никога не съм го мерила). Възможно ли е да е така?

# 8
  • Мнения: 2 153
Знам че Прогестерона е единствения хормон, който е добре да е свисоки стойности! Според мен за тестове е доста рано. Изчакай още някой друг ден и дано да се окаже положителен....

# 9
  • Мнения: 947
здравей, аз съм пациентка на д-р Стаменов и ще ти кажа какво ми каза той за моя висок прогестрено. имам около 100 единици над нормата - около 700 при тест по крюгер до 600 референтна граница. този месец фоликулът не се спука и стана 40 мм, но имам и доста тънка лигавица. той ми изписа Достинекс, по половин хапче на седмица и на третия прием на -тоест като глътна вече хапче и половина- нов тест за прогестрерона.

# 10
  • Мнения: X
Етигра, аз се обърках от поста ти.
Имаш висок прогестерон,а неспукан фоликул. Тънка лигавица, пък Достинекс-за висок пролактин.
Значи ако не се е спукал фоликула,няма жълто тяло и как се секретира прогестерон? Тънката лигавица не е ли от никъс прогестерон, а пък високия пролактин точно възпрепятства овуто?
?? Мъча се да се изясня.. newsm78

Да не би да имаш предвид пролактин?

# 11
  • София
  • Мнения: 23 156


Да не би да имаш предвид пролактин?
Най-вероятно това има предвид, особено като гледам референтните стойности.

Общи условия

Активация на акаунт