Защо при изключително кърмене ми дойде на 2&#

  • 609
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Та в общи линии това ми е чуденката. Бебчо е изключително кърмене, на поискване около 10 - 12 пъти в денонощие. Вода не пие. Смуче само биберон защото има силни колики. Имах доста кърма първите 40на дена, че чак се давеше бебето. В момента е намаляла, но той добре наддава, 1300 първия, 1 кг. втория месец.
 Не е честно, с дъщерята, преди 1 година ми дойде на 5ия месец, и тя беше изключитерно кърмена, но с режим.

Къде е причината? Дайте насам някоя статия за кърменето и цикъла (не попаднах на такава в бибилиотеката), че имам чуството, че или кърмата намалява в началото или си променя вкуса, защото като взе да ми идва сучеше през час.  newsm78

Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 516
На мен предните 2 пъти ми дойде след 8-9 месец. А се надявах на сигурната контрацепция на изключителното  кърмене Mr. Green Ще следя с интерес #Crazy

# 2
  • Мнения: 141
По принцип по време на цикъл и преди да ти дойде кърмата намалява.
На мен ми идваше първите два месеца и после спря да ми идва newsm78.И аз кърмя на поискване.Според мен всичко си е до хормони и организъм.Имам приятелки които също кърмят на поискване и МЦ им е редовен от самото начало още.Така че споко няма да се притесняваш! Hug

# 3
  • Мнения: 2 376
Възможно е да ти дойде дори и само веднъж да си направила интервал от 4 часа между кърменията. В "Книга за кърменето" имаше информация по въпроса, но мисля, че в една от темичките Хедра беше дала още по-обширна информация по въпроса.
Доколко знам е възможно кърмата да си промени и количеството и вкуса, като след като премине цикъла количеството и вкуса се възстановяват. Първият цикъл обикновено е предупредителен (без овулация). Възможно  е следващите цикли да не са редовни. 

# 4
  • Мнения: 1 751
ако по някакъв начин си разбъркала "режима на кърмене" - примерно кърмила си през час и изведнъж увеличаваш паузите или премахваш нощно кърмене...при рязка промяна е по-голяма вероятността да се възсатнови цикъла...освен това ми прави впечатление, че на приятелките ми, които се цедяха успоредно с кърменето, по-рано им се възстанови цикъла...и въпреки това всичко си е индивидуално, явно ти си от тези, на които цикълът им се възстановява по-рано - съдя от първото ти кърмене. Има майки, които нямат цикъл по година две, въпреки намалялото кърмене. А това, че ти се е възсатновил цикъла не означава, че ще ти бъде редовен от тук нататък  Peace

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето ти една статия по въпроса:
Менструацията по време на кърмене

# 6
  • Мнения: 246
На мен ми дойде 3м. след раждане. Още си се кърмим. И аз в началото бях втрещена, но ми казаха да се радвам. Това означавало, че бързо се възстановява организма. След втория мензис на бебока не му прави впечатление и не прави разлика при сукане.
Иначе и аз съм давала на поискване. Не съм се съобразявала с никакви режими.

# 7
  • Мнения: 488
На мен за първи път ми дойде 5 месеца сле раждане,после на 7-ия...Не редовна работа  newsm78
 НЕ съм забелязала намаляване на кърма....Всичко си е до организъм!  Peace

# 8
  • Мнения: 350
Благодаря на всички, особено на Hedra. Поуспокоихте ме! Слеващия път няма да се шашкам толкова  Simple Smile

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
На мен също ми дойде първия цикъл 4-ят месец след раждането, въпреки че сме изцяло на кърма. И аз бях много изненадана, надявах се че докато се кърмим няма да има цикъл  Confused Преди няколко дни ми дойде за втори път след раждането и ми се струва че бебка суче по-малко докато съм в цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт