Може ли да се роди в 8-мия месец?

  • 13 460
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Може ли да родя в осмия месец и какво става ако родя тогава бебенцето добре ли ще е ?

# 1
  • Мнения: 7 107
След две седмици ще си в деветия месец вече. Стискай сега, а ако имаш основателни притеснения, обади се на лекаря си.
Иначе бебета се раждат и в седмия, и в осмия. При добри условия и грижи оцеляват. Все пак първо се опитват да ги задържат още известно време в майките им.

# 2
  • Мнения: 707
Дали е добре детето е индивидуално. Но ако бременността е протичала нормално и детето е растяло в норми - няма никакви проблеми. Има случай на спасени деца, родени в 26 г.с.!

# 3
  • Мнения: 822
Можеш да родиш в 8 месец, но ти няма да си мислиш за такива неща.Ако бременността ти протича нормално и нямаш оплаквания не се притеснявай.Тя Рони правилно го е казала.

# 4
  • Мнения: 9 814
Може да се роди разбира се!
А какво ще стане? Ами при съвременната медицина и при все че, детето е по-близо до термин от колкото едно дете родено в 7-мия месец, не виждам нищо притеснително. Риски винаги има, дори и за дете родено на термин.
Кръщелницата ми се роди в края на 8-ми месец, 2200 гр., след две седмици си беше у дома. Сега е едно здраво, палаво и страшно умно четири годишно момиченце.

# 5
  • Мнения: 681
Разбира се,че може  Peace А какво ще стане при всички раждания и в 8-ми,9-ти,6-и месец... си е божа работа  Rolling Eyes
Леко раждане  Hug

# 6
  • Мнения: 164
Може да се роди, но не се затормозявай с такива мисли  Hug
За твое успокоение ще ти кажа, че моя приятелка роди в средата на осмия месец, бебенцето се роди 2450г и беше малко в кувьоз, сега се развива нормално  Peace

# 7
  • Мнения: 2 334
Може разбира се ,но не ги мисли нещата така.Успех и леко раждане  Hug

# 8
  • Мнения: 37
Спокойно, миличка, не се притеснявай. Днес медицината е достатъчно развита и дори и това да стане, всичко ще е наред. Аз съм родена в началото на 8-ми месец, преди 26 години и тогава е било доста по-трудно, но ей ме на!- жива и здрава съм си. 2 седмици съм била в кувьоз под наблюдение и други усложнения е нямало. Стискам ти палци всичко да мине както си трябва и да те радва здраво бебче! Успешно раждане, само бъди спокойна! Hug

# 9
  • Мнения: 9 973
е,нищо не става.Просто бебето ще е по-малко,но до 1г. ще си навакса

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Може ли да родя в осмия месец и какво става ако родя тогава бебенцето добре ли ще е ?
Rujbetta, каква е причината да задаваш този въпрос? Thinking

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
34-та седмица вече няма страшно.

Има случай на спасени деца, родени в 26 г.с.!
Има и в 23 г. с.

# 12
# 13
  • Мнения: 4 070
Е, живеем все пак във века на технологиите, принципно има теория,че в 8 месец (но незнам в кои седмици точно) дробовете са по- малки от тялото и затова някои деца родени в тоя месец по-лесно се задъхват.........но без принцип, по повод на тая теория скоро четох, че все пак вече се смята че е много по- добре да се роди в 8 месец от колкото в 7- колкото по- дълго е в отробата толкова по-добре е все пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
Може да родиш и в 8 и в 7 месец и във всеки един, никой не може да ти каже как ще е бебето дори и в 9-тия.... такива гаранции няма.
Все пак колкото по-близо до термина, по-добре.....
Ти защо реши, че ще раждаш в 8 месец?

Общи условия

Активация на акаунт