Бременност и епилепсия?

  • 88 336
  • 230
  •   1
Отговори
Здравейте,
аз чета отдавна, но не пиша. Интересно е да се види как се подкрепяте и  Laughing
Бих искала да разбера дали има момичета с епилепсия, които да искат бебе
Аз съм в същото положение, засега не съм започнала да правя опити, но си го мисля. За съжаление пия лекарства, на които е написано, че не се препоръчват за бременни. Ще ми бъде от полза да чуя и някой друг в същото положение  #Puppy dog #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 384
Здравей!Това дали и кога да забременяваш,е най-добре да обсъдиш с невролога си.Всичко зависи от това какви лекарства приемаш,в какви дози,могат ли да бъдат намалени или спрени и т.н.Има жени,които спират лечението при бременност и такива ,които си пият лекарствата.Индивидуално е.Решава го неврологът според състоянието ти.Дано си в голям град и лекарят ти е добър.Ако не-ще трябва да се консултираш със специалист,който после ще те наблюдава като бременна,заедно с гинеколог.Доста жени с епилепсия раждат-ще намерите най-правилният подход.Успех ти желая!

# 2
Аз съм с епилепсия и родих здраво момченце. През първите месеци на бременността не пиех лекарства, но от 5 месец започнах да пия. Моята невроложка не знаеше, че съм спряла лекарствата и много ми се караше. Каза, че е трябвало непрекъснато да ги пия. Тя ми обясни, че в 20-год си практика няма случай на епилептичка, родила болно дете, при това с пиене на лекарства. Не знам ти какви лекарства пиеш. Аз съм на Депакин и задължително пия фолиева киселина в по-големи количества - 8 мг дневно. Успех!

# 3
Чета, че епилепсията се унаследява и съм адски раздвоена
лекарката ми каза че в никакъв случай няма да спра лекарствата в следващите няколксо години  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 4
Четеш ли? Не ти ли е казала твоята невроложка при теб как е? Моята епилепсия например не е наследствена, а и да беше, нямаше да се откажа от бебе, защото е малка вероятността да се наследи, освен ако не са болни и двамата родители. Няма по-голяма радост от това да си имаш детенце. Аз в момента пия лекарства и правя опити за второ дете. Кажи на твоята лекарка, че искаш бебе и нека тя те посъветва какво да правиш. Ако може да намалиш лекарствата, ако не- да пиеш повече фолиева киселина, но не се отказвай от дете! Това е моят съвет!

# 5
ти си имала късмет да не пиеш лекарства по време на бременността, но те са изключителни вредни за плода.... това също е много голям минус #Cussing out #Cussing out не знам, много ми е  #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 6
Виж сега, успокой се първо. Лекарствата, които пия са изключително вредни за плода. Аз сама реших до 5 месец да не ги пия и в резултат на това, припаднах един път. Лекарката каза, че е много по-опасно да припадам, отколкото да пия лекарствата. Опасността от приема на тези лекарства се крие в повишения риск от заболяване на плода, т. нар. спина бифида. Това обаче може да се избегне, ако се увеличи приема на фолиева киселина - по 8 мг дневно. Трябва да се пие както преди забременяването, така и по време на бременността. Питала съм моята лекарка и тя казва, че има и много случаи, при които и двамата родители са епилептици, вземат лекарства, и имат здрави деца. Не се стряскай толкова! Говори непременно с компетентен невролог и ще видиш, че не е толкова страшно! Ето, имам здраво детенце и правя опити за второ, като не преставам да си пия лекарствата. Аз, както ти казах съм на Депакин. А ти какво пиеш?

# 7
  • Мнения: 5 183
Моя близка с епилепсия си роди сладко здраво мом4енце /у4еник е ве4е/ - умен, жизнерадостен, любознателен бърборан. Знам 4е тя през цялата бременност пиеше Депакин и Фенобарбитал. Разликата между нея и другите мами бе тая, 4е след раждането и забраниха да кърми. Дадоха и нещо за спиране на кърмата. Беб4о и тои си беше много добре, но поспиваше пове4ко в на4алото /казаха 4е е заради Фенобарбитала май/. Ина4е бебока си хапваше добре и въобще не съм 4ула да са имали някакви проблеми с него. Даже се хвалеше 4е до близо 3 годишна възраст не се е разболявал изобщо /тогава тръгна на градина/.

# 8
Keppra
при всички положения е вредно #Cussing out #Cussing out
направо ми е едно черно, знам че припадъците са по-страшни, обаче....
това, че някой има същото заболяване и има здраво детенце, не ме успокоява, защото има адски много примери за това как тъпите лекарства вредят и се раждат не толкова здрави бебета
човек не може така да си рискува здравето на бебето #Cussing out #Cussing out #Cussing out ама ми е гаднооооооооооооооо #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 9
Доколкото знам, твоето лекарство е по-безвредно от Депакина. А в края на краищата и съвсем здрави родители раждат болни деца. Човек никога не знае. Мисля, че ако желанието  ти за бебе е много силно, трябва да премахнеш чувството на яд и страх и да започнеш с бебеправенето. Казах ти, и пак ще повторя: Взимай в големи дози фолиева киселина и всичко ще е наред! А по-хубаво ли е без бебе?

# 10
Бременна съм в 4 месец, мъжът ми има епилепсия! Много съм притеснена за развитието на плода и евентуални усложнения. Дали ще наследи забуляването му или ще има някакви други усложнения? Моля ако някой е бил в същото положение или е наясно да ми пише. Благодаря!

# 11
  • Мнения: 7 718
Епилепсията е наследствена. Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 3 376
Туити, за съжаление е възможно бебето да наследи епилепсията на баща си. За щастие не е задължително, има също толкова голям шанс и да не я наследи. А други проблеми с бебето мисля че няма във връзка с епилепсията на мъжа ти. За твое успокоение говори с невролога на мъжа си. Късмет! Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Епилепсията не винаги е наследствена. А когато единият от родителите е с такава диагноза, детето се наблюдава и ако има съмнения, че и то е наследило болестта, се прави контролно ЕЕГ. Въобще не е задължително да се наследи болестта. При диабетиците възможността за наследяване е много по-голяма, отколкото при епилепсията.

# 14
  • Мнения: 2 336
Здравейте, аз съм във вашето положение. Нямам деца, но имам огромната желание да имам. Единственото, което ме спира е смяната на лекарствата защото лекуващият ми лекар ми каза, че ако реша за забременея освен фолиевата киселина ще се наложи първо по схема да се спрат тези лекарства, които пия в момента и да премина на други. От което много се опасявам па не получа пристъп. Много се опасявам за протичането на самота бременост. Ако през тези 9 месеца получиш припадък това е риск за плода. Още се колебая но мисля че скоро време ще взема решение ,е не само аз де.

Общи условия

Активация на акаунт