гаден мениджър

  • 3 768
  • 43
  •   1
Отговори
здравейте,
темата може би не е за тук, но не съм сигурна къде другаде да я пусна...
аз сега съм на работа, ама толкова ме е яд на моя новоизлюпен мениджър, че направо се чудя дали да не си тръгна.
направо съм бясна, а нямам идея как да реагирам.
аз бачкам в тази фирма повече от 3 години вече.
Когато започнах бяхме малка фирма, 5-6 човека.
С много труд (естествено не само мои, но и много мои) фирмата се разрастна, сега вече сме над 30 човека.
шефа ми ми е признателен и ме уважава, както и аз него.
Първия път когато бях бременна ме чака почти 6 месеца да се върна на работа.
звънеше ми буквално през ден, и с много молби и голяяямо увеличение на заплатата успя да ме върне в офиса на половин ден.
Но на него си му трябва човек който да отговаря и за екип на цял работен ден, но пък на мен не ми се бачка вече на цял ден с малко дете. Вече имам по-различни приоритети от преди.
Още повече че след по-малко от година, аз пак съм бременна.
И шефа ми нае нов човек. Първоначално просто за работник, но той малко по-малко се напъха на мениджърската позиция.
И сега си имам маниджър, който дойде от никъде, изобщо няма представа за моята работа до сега и не ме уважава на грам.
С шефа ми вече почти не говоря, трябва за всичко да говоря с него.
А той имам чувството че само се чуди как да ми покаже че той е по-добър от мен....
само ми прави някакви мръсни номерца, които адски дразнят.
Ето например с шефа ми още от преди се разбрахме да идвам по-късно, защото малкия спи, пък и на мен ми беше зле сутрините до скоро.
Но манеджъра ми това толкова го дразни, че непрекъснато ми натяква че идвам прекалено късно.
Не може да го промени, защото с шефа сме се разбрали още от преди той да се появи, но много го дразни.
И сега ми го натякна за пореден път по толкова гаден начин....
Винаги когато минем лимита за продажби за месеца, всички в офиса получават безплатен обяд. Това е така от край време.
И аз преди малко получих съобщение че безплатния обяд е дошъл.
Слязох със всички останали, но за мен нямаше.
Върнах се в стаята ни, но ми стана много гадно... Той се появява малко по-късно, ние сме в една стая, ръфа си сандвича и ми вика:
ей, за тебе нямаше сандвич. ти не беше тук като ги поръчвахме. Ей че гадно! Следващия път ще трибва да вземем и за теб.
Направо ми идваше да му прасна 1. вместо това смотолевих нещо от сорта че сага като съм бременна не мога да ям какво да е, та си нося от вкъщи. Сега ми идва и на мен да си фрасна 1, не можах ли да кажа нещо по-тъпо.
И сега ме е толкова яд на него. Не заради тъпия сандвич, ми как ме злепостави пред всички.
Сега всеки който го попита защо за мене нямаше сандвич, той гордо отговаря, защото съм идвала късно на работа.
ще настрои скоро всички срещу мен...
ако не бях бременна 6-ти месец сега щтях да си хвана шапката и да напусна веднагически! ма сега къде да ходя с този корем....
нова работа да търся сега нямам за кога. А пък не знам как ще издържа тук още 3 месеца... направо минутите броя вече.
Като си помисля преди време че обичах работата си, а и цялата си енергия хвърлих за тази фирма...
а сега заради 1 човек така ми опротивя всичко....
просто не знам какво да правя. И така ме е яд на него...

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
  • Мнения: 575
Казваш, че си 6ти месец... момиче, тресат те хормоните и се занимаваш с глупости. Я си изкарай един болничен, прибери се вкъщи при детето и си почивай. Готви се за новото предизвикателство. Ако той е добър ще се справи и с твоята работа, ако не е скоро ще лъсне и шефът ти пак ще ти звъни през ден.
А до тогава ти ще си обмислила какво да правиш с бъдещето си, в коя посока да поемеш и на къде да се развиваш. Сега най- малкото което ти е нужно е да се изнервяш за такива неща!

Пожелавам ти успех и една спокойна бременност! Hug Hug

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Трудно ми е да го призная, ама Мотивация е права  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 256
Мда, хормони, но не само.
Когато сте разработвали фирмата, си била ценен кадър, но шефа ти като се е видял в парички, и се е самозабравил, позната картинка. Вече не комуникира с теб, писнало му е да прави компромиси, не разбираш ли, че не гледа на теб като на човек, а на средство за изкарване на пари. Всеки си гледа интереса:
- ти, да си доизкараш дните до майчинство
- шефа, да продължи да реализира задоволителни печалби
- новия мениджър - да се наложи като такъв.

Между другото мениджъра не е необходимо да разбира от твоята работа, а да бъде добър мениджър.  Този явно е леке обаче.

Гледай да извлечеш накакви бенефити от случката със сандвича, има какво да се измисли.

# 4
  • Мнения: 575
Трудно ми е да го призная, ама Мотивация е права  Mr. Green
Както винаги! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Сори за офф-а

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
 Mr. Green
Их, все да сложи капака бе.
Не, както отвреме-навреме.
Ама и това си е признание, след като така яко сме се дърпали за плитките.

За съжаление, жените по подразбиране са поставени в неизгодна професионална позиция,
и доказването им изисква доста повече усилия. А когато трябва човек да се бори и с подшеф, чиято цел
е да се докаже като по-кадърен, много нерви ще хвърли. Не му е сега времето, наистина.
А натегачеството и подмолните постъпки се усещат, и рано или късно ще стане ясно, дали си е на мястото този човек.

# 6
  • Мнения: 575
Mr. Green
Их, все да сложи капака бе.
Не, както отвреме-навреме.
Ама и това си е признание, след като така яко сме се дърпали за плитките.

За съжаление, жените по подразбиране са поставени в неизгодна професионална позиция,
и доказването им изисква доста повече усилия. А когато трябва човек да се бори и с подшеф, чиято цел
е да се докаже като по-кадърен, много нерви ще хвърли. Не му е сега времето, наистина.
А натегачеството и подмолните постъпки се усещат, и рано или късно ще стане ясно, дали си е на мястото този човек.
В спора се ражда истината и това е важното, ако някой успее да ме убеди с факти, че е прав, аз съм горда, че съм научила нещо Simple Smile LemonDesi, добре дошла си да си дърпаме плитките, особено ако това е продуктивно Simple Smile Peace
А иначе.. жените се доказваме трудно, но сме по- лоялни от мъжете. А питай ме мен като работех във фирма само от жени... там каква е касапница... особено в частта, в която се гледаме в очите викаме си "миличко", а зад гърба ръцете ни показват какви ли не жестове. Едни оцеляваха, други изпадаха, трети като мен слязоха от сцената с овации и повече не се качиха.. Избраха друга сцена. И го направих точно по описаната схема. Но аз работех до 9я месец, защото моята работодателка ме осигуряваше на минимума, тогава 180лв... а получавах близо 7 пъти по голяма заплата.. После си родих детето, оставих ги да ми плащат осигуровките, вече трета година и си направих свой бизнес. Те ме използваха, сега малко аз тях.. мисля, че е в реда на нещата Simple Smile
За тази борба си трябват много време и нерви, а авторката на темата трябва да се пази... Така че

# 7
  • Мнения: 2 100
Честно ще ти пиша каквото мисля...Фирмата се разраства, отговорности, клиенти и т.н. вече са много повече. На шефа ти му трябват хора, на които да може да разчита, а ти...с 2 бременности...не си му много изгодна. Първият път те е молил да се върнеш, повишил ти е заплатата, работиш на половин ден. Питам аз, защо? Ами защото след като си излязла в майчинство сте били малко хора и липсата и на 1 от тях се усеща доста. Сега си мисля, че не иска да се поставя в същата ситуация. Мисля, че шефа ти сам иска да ограничи контактите с теб, да имате строги делови отношения. Знае, че не си незаменима и мисля, че в тази фирма може би няма да има развитие за теб след като се върнеш. Това е моето виждане, знам, че не е розово.
Изкарай докато можеш, после си вземи болничен...

П.П. Пък на тоя новозилюпения мое му кажеш да си завре знаеш кое знаеш къде  Whistling

# 8
  • София
  • Мнения: 1 983
А тоя гадняр не се ли сети да ти предложи поне от неговия сандвич. Някой друг колега, като са те видяли да слизаш не се ли сети да даде на бремнната жена. И после е  ял пред теб. Егати хората.
Аз си спомням като бремнна с първото бях много раздразнителна и истерична към най-малкото дори. Също бях ценен кадър. На моето място, за моята работа сложиха трима като излезнах в отпуска. Аз няма да се върна. Нещата толкова са се променили, да не говорим и аз колко се промених и дори се /само/преквалифицирах.
Иначе напълно ти разбирам гнева и яда. Ама ще ти кажа да не се ядосваш, гледай си здравето и семейството. Не се знае като ти мине и това майчинство какъв вятър ще задуха и какво ще се случи.

# 9
  • Мнения: 12 648
Ти сигурна ли си , че не сте в детската градина.

# 10
  • Мнения: 4 965
Джиджа е права. Не е проблемът в мениджъра, нито шефът е длъжен да ти е благодарен до гроб, че си участвала в разработването на фирмата. Направил е страшно много компромиси - повишил ти е заплатата, работиш на 1/2 ден, ходиш по-късно, искал е да те направи мениджър, надявал се е да може да разчита на теб. А ти сама казваш - 2 бременности една след друга, вече не ти се работи, приоритет са ти децата, по-важно е спането до късно на детето ти и т.н.
Просто шефът ти също си е пренаредил приоритетите - за него фирмата е важна и държи на развитието, което означава, че не може да я остави в застой за няколко години, докато чака да ти се приработи или пък само ти дава пари за ходене за по няколко часа...
А мениджърът ясно ти дава да разбереш, че не може постоянно да ти правят компромиси, заради минали заслуги.
Съжалявам ако съм груба, но за мен това е истината. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 175
azaf е напълно права. Разбирам, че бременността и детето ти са приоритет, но отношението ти е супер непрофесионално. Но пък да застанеш срещу бременна жена дъвчейки и да злобееш е жалко и мога да го квалифицирам като постъпка на пухльо. Само заради тези му прояви, съм 100 % убедена, че от този ще стане само директор на водопад. Недей да лежиш на стари лаври, ако ти харесва тази работа и искаш да я задържиш се постарай, ако не - пускай си всичко покрай ушите и си бременей спокойно. Просто не забравяй, че времената са трудни за бизнеса и всеки разумен собственик търси най-доброто. Успех   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 7 980
Най-доброто, което можеш да направиш в личен план, е да си пуснеш един продължителен болничен до раждането. Хормоните ти бълбукат, имаш други по-важни приоритети, само ще се измъчвате взаимно. А, когато решиш да се връщаш на работа, е по-добре да се огледаш за нещо друго. Очакванията ви, приоритетите и желанията са се разминали във времето...Стоиш на стари лаври, което резултира и в отношението към теб. А постъпката на мениджъра е просташка, факт.

# 13
  • на майната си
  • Мнения: 424
Аз пък такъв филм не съм гледала. Или работиш, или не. И моето дете обича да спи, но я вдигах и водех да я гледат, а аз на работа наравно с другите. Закъсняваш, на половин ден си - не мога да разбера какво очакваш от работодателя.
Мениджъра няма да коментирам - имам само една гледна гледна точка, но заплатата му идва от шефа, не от теб и той ще прецени дали става. Сори за тона, но наистина се дразня на такива изказвания.
Няма незаменими хора. Мисля, че по-скоро ревнуваш за иззетите ти функции, но и сама разбираш, че не може да се разчита на теб, поне в близките 2 години.

И във всяка нормална фирма е така, има йерархия, не може всеки да си говори с шефа, преди просто сте били шепа хора.
Леко бременеене и ако ти коства толкова нерви, моя съвет е да излезеш в болнични.

# 14
  • Мнения: 2 197
Аз пък такъв филм не съм гледала. Или работиш, или не. И моето дете обича да спи, но я вдигах и водех да я гледат, а аз на работа наравно с другите. Закъсняваш, на половин ден си - не мога да разбера какво очакваш от работодателя.
Мениджъра няма да коментирам - имам само една гледна гледна точка, но заплатата му идва от шефа, не от теб и той ще прецени дали става. Сори за тона, но наистина се дразня на такива изказвания.
Няма незаменими хора. Мисля, че по-скоро ревнуваш за иззетите ти функции, но и сама разбираш, че не може да се разчита на теб, поне в близките 2 години.

И във всяка нормална фирма е така, има йерархия, не може всеки да си говори с шефа, преди просто сте били шепа хора.
Подкрепям горното. Според мен въпросния мениджър в случая е абсолютно прав - да работиш на половин ден и въпреки всичко да закъсняваш е не само нагло, но и некоректно. А това, че ти не го осъзнаваш говори много лошо за теб като възрастен и евентуално интелигентен човек. А обяснението, че видиш ли детето спи ми се струва просто абсурдно. И аз имам дете. Никога не съм закъснявала за работа, защото не мога да я вдигна, а това при нея е наистина огромно усилие. Също така през цялата си бременност съм работила само без  3 дена, когато бях в болница. Не съм се чувствала по-различна от факта, че съм бременна. Редовно си тръгвах към 20.30 когато имаше работа при работно време до 18.00.
Според мен ако на някой идеята за бременността се изразява в безкрайни болнични просто трябва да си седне в къщи и да постъпи коректно към нещастния човечец, който години наред плаща осигуровки за тоя дето духа.

Общи условия

Активация на акаунт