Коластра - възможно ли е?

  • 1 437
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Здравейте!
Малко съм притеснена и объркана, затова ще си задам въпроса тук.
Вчера докато се къпах, забелязах мътни капчици върху зърната на гърдите си. След като излязох от банята , ги стиснах и върху тях се появиха малки капчици мляко  Shocked Разрових се из стари теми и разбрах, че това може да се получи при повишен пролактин  Rolling Eyes А възможно ли е да не е нещо тревожно, а все още да има някакви капчици кърма, при условие, че не кърмя от 8 месеца? Само да отбележа, че в момента пия Мидокалм, Мовалис и Магнерот, заради проблеми с гръбнака. Някъде прочетох, че и от болкоуспокояващи се повишава пролактина  Rolling Eyes

Много благодаря на всички, които ще се отзоват на питането ми   bouquet

# 1
  • у нас
  • Мнения: 5 696
На мен така ми се появи коластра (предполагам, беше много жълтеникава) 1,5 год, след като спрях да кърмя. Аз също я забелязах да ми капе докато се къпех. Но през деня  изживях много силен стрес и предполагам, че е от това. И аз бях се притеснила, споделих с гинеколога след време, но той не обърна голямо внимание на това. Но за да си спокойна се консултирай с лекар  Peace

# 2
  • Мнения: 2 013
Възможно е!
Аз също не кърмя,кърма нямам,но ако си стисна зърната се появяват капчици...

# 3
  • Мнения: 1 896
Много жени имат капчици при стискане дори години след като са спрели да кърмят. Едва ли е тревожно, но можеш да говориш с лекар за твое успокоение.

# 4
  • Мнения: 27 524
Eй, не се притеснявай, понякога и на мен все още ми се появяват такива капчици, а съм кърмила само 14 дни, а виждаш Криско на колко е  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 202
Детето ми е на три и се още ми се появяват капчици,като коластрата.Кърмих го 9 месеца .Преди време питах личната и тя каза,че често се случва и не е тревожно.

# 6
  • Мнения: 9 776
А дали са мляко тези капчици? Цвета какъв е? Имаш ли болки в гърдите?

# 7
  • Мнения: 527
А дали са мляко тези капчици? Цвета какъв е? Имаш ли болки в гърдите?

Ами, като последното ми мляко  са  - прозрачно-сивкаво  Rolling Eyes
Не, нямам болки  Peace

Благодаря ви, момичета   bouquet Поуспокоихте ме Hug

# 8
  • Мнения: 1 554
Много жени имат капчици при стискане дори години след като са спрели да кърмят. Едва ли е тревожно, но можеш да говориш с лекар за твое успокоение.
подкрепям,и аз като си стисна зърната имам коластра а, не кърмя почти година Peace

# 9
  • Мнения: 139
Мен тази тема ме вълнува също много! На мен вчера също ми се появи,а също съм кърмила 14 дни само,а Бебка е почти на 11 месеца #Crazy Още по-странното е,че съм пила хапчета за спиране-възможно ли е да пиеш хапчета и пак да се появи newsm78

# 10
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Мен тази тема ме вълнува също много! На мен вчера също ми се появи,а също съм кърмила 14 дни само,а Бебка е почти на 11 месеца #Crazy Още по-странното е,че съм пила хапчета за спиране-възможно ли е да пиеш хапчета и пак да се появи newsm78

и аз бях пила хапчета  Peace

# 11
  • Мнения: 527
Всъщност сега усетих, че има леко напрежение в гърдите, след като излязох от банята  Rolling Eyes
А как се изследва пролактина? Чрез кръв или..?

# 12
  • Мнения: 2 374
Не се притеснявай,на мен също понякога ми текат по няколко капки,особено след баня.

# 13
  • Мнения: 182
И на мен ми се беше случило веднъж в банята доста време след като бях спряла да кърмя,но не обърнах внимание!

# 14
  • Мнения: 1 558
Възможно е!
Аз също не кърмя,кърма нямам,но ако си стисна зърната се появяват капчици...
Peace

Общи условия

Активация на акаунт