Сендовчета има ли?

  • 10 023
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Навремето in a galaxy far far away  в някои начални училища беше въведена експериментална система за обучение - на Сендов.
Има ли тук опитни зайчета? Какво мислите за системата? Как ви се отрази?  Party

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз не, но мъжът ми е учил по тая система. Не виждам да му се е отразило добре или зле. Много му куца математиката, ама това мисля, че е от пропуски в гимназията по-скоро.

# 2
  • Мнения: 2 759
                        Има. Перфектно, мога да кажа  book.

# 3
  • Мнения: 6 029
Кво е това? Аз не знам  Blush

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сендовче съм, сякаш добре ми се е отразило ...

# 5
  • Мнения: 1 680
ОТ Уикипедия:
Освен с политическите и научните си изяви, Благовест Сендов е известен и с образователния експеримент „Проблемна група по образованието“[1], наричан разговорно „Сендовската система“, който инициира докато е ректор на Софийски университет. ПГО е образователна система, въведена експериментално в 30 училища след решение на пленум по образованието през 1979 г. Системата предлага нови методи на обучение, както и с промяна в учебното съдържание по класове. Учебниците са големи и илюстрирани от Доньо Донев. Част от изучаваните предмети от масовата образователната система са обединени, например предметът „Природа“ обединява изучаването на Биология, Химия, Физика и География, а „Чета, пиша, смятам“ — Математика, Български език и Литература. От първи клас се учи програмиране, като за целта се използва популярния за образователни нужди език Лого. Обучението се провежда целодневно. До V клас учениците не са писмено оценявани. В някои класове учениците започват своето обучение на 6 годишна възраст.

# 6
  • Мнения: 6 029
1979 г. - да. За това нищо не знам по въпроса, благодаря Самсара!

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Познавам едно "сендовче". Куца му математиката и в днешно време.
Хубава идея, лошо изпълнение.

# 8
  • Мнения: 871
Аз съм сендовче и съм най-върлия привърженик на тази система. Наблягаше се на индивидуалността на всяко дете и всичко ни се поднасяше много интересно и забавно.
Samsara, опитни зайчета звучи неуместно Peace

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз съм сендовче и съм най-върлия привърженик на тази система. Наблягаше се на индивидуалността на всяко дете и всичко ни се поднасяше много интересно и забавно.
Samsara, опитни зайчета звучи неуместно Peace

да ама бяхме с нови учебници през цялото време.

# 10
  • Мнения: 871
Познавам едно "сендовче". Куца му математиката и в днешно време.
Хубава идея, лошо изпълнение.

Сендов е математик и в тази програма всичко може да куца, но не и математиката. Явно пропуските са от по-късен етап Wink Изключително много се наблягаше на математиката и компютрите!

# 11
  • Мнения: 22 414
Аз съм била 4години по системата на Сендов. ))))

Беше страхотна и смятам много по-добра от другата, а за сегашната пък нямам думи....) Честно казано се замислям дали изобщо да пращам дъщеря ми на училище, когато и дойде времето.

Andariel, едва ли е от сендовската система това, че му куца математиката.....

# 12
  • Мнения: 703
Сендов е математик и въпреки високото си звание за съжаление не от най-добрите..Винаги е бил нагаждач,винаги...Осакати сума ти народ със системата си и никой не му потърси отговорност.Академик...ужас!A като политик...нямам думи ooooh!

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не ще да е било 79, аз тогава тръгнах на училище (с проклятия). Бях пети ли, шести клас, когато въведоха програмата. Много ми харесаха учебниците и силно страдах, че мен не ме ъх, хваща.
Може би ако ме бе хванала, нямаше да съм такъв идиот.
"Но нали съм идиот, ще ви пея цял живот" - както гласи една стара градска песен.  Party

# 14
  • Мнения: 516
Тогава беше, Василиске. В нашето училище имаше една такава паралелка. Аз бях от редовните и ги съжалявах, че трябва да стоят по цял ден в училище. За съжаление нямам наблюдения върху по-нататъшното им развитие и не мога да коментирам ефективността на експеримента. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт