БЦЖ-то така ли трябва да е?

  • 1 513
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Ваксината БЦЖ на беба се беше подула и ми приличаше на цирей, тази сутрин видях че се е пукнала и е изтекла някаква течност като гной.
Така ли трябва да стане или има нещо нередно?

# 1
  • Мнения: 18 542
Цитат на: tonyny
Ваксината БЦЖ на беба се беше подула и ми приличаше на цирей, тази сутрин видях че се е пукнала и е изтекла някаква течност като гной.
Така ли трябва да стане или има нещо нередно?


Да, така трябва да бъде. Не пипай с нищо ваксината!!! Не я чисти и не махай гнойта!!! Може да почистиш само леко кожата около ваксината, но самата нея недей!!!
Спокойно, нормално е!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 654
Чета е права! Grinning
Нормално е!При Краси беше так почти два месеца-пълнеше се с гноевидна течност,пукаше се изтичаше и после пак.Аз много се бях притеснила по едно време но,педиатърката ме успокои и каза че така се изгражда още по-добър имунитет!

# 3
  • Мнения: 344
Благодаря ви за отговорите момичета,наистина се бях притеснила но сега  вече съм по-спокойна, като знам, че това е нормална реакция.

# 4
  • Мнения: 3 478
това е защото бебето се заразява с туберкулоза, макар и подкожна инфекция да е това. Даже може да хване коричка като от рана, която не се маха в никакъв случай. Ако падне сама, падне...  При къпане също мястото не трябва да се търка силно, да не говорим за мазане с разни работи. Това, че се подува и гнои, значи че имунната система на детето се бори със заразата. После се прави проверка за белег от БЦЖ - то, колкото е по-ясен, толкова по-добре. На децата без белег се прави проба Манту и отрицателните се реимунизират

# 5
# 6
# 7
  • Мнения: 7 831
Хубаво са ти обяснили майките преди мен, само ще кажа, за твое успокоение, че на Дани му стоя раничка с гной до края на 5 месец. Това, че има раничка е хубаво, значи, че ще направи хубав белег.

# 8
  • Мнения: 3 478
между седми и десети месец се прави проверката

# 9
  • Мнения: 7 831
Цитат на: mutsunka
между седми и десети месец се прави проверката


Аха видях, че си го обяснила хубаво и го изтрих да не се дублираме  Embarassed  Grinning .

# 10
  • Мнения: 3 478
и ти като мен четеш между редовете Laughing  Embarassed  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 042
И какво трябва да има на мястото при проверката- ние си имаме едно червено белегче, не е подуто, на 1 юли правим 7 мес.

# 12
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Павлина
И какво трябва да има на мястото при проверката- ние си имаме едно червено белегче, не е подуто, на 1 юли правим 7 мес.


Ами това трябва да има - белег  Grinning . Да се вижда къде е била поставена ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт