Какви хормонални изследвания?

  • 3 778
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Здравейте, бих искала да попитам какви хормонални изследвания трябва да си направя, когато бебето не става?
Бихте ли ми казали кои хормони точно трябва да изследвам?

Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 162
На мен ми бяха назначени така:
3-5 ден от цикъла - LH, FSH, E2
FT4 ,TSH ,TAT,MAТ и Prolactin  в произволен ден от цикъла, след петия.

Добре е според мен да ти ги назначи лекар, който после да ти коментира резултатите.

# 2
  • Мнения: 869
Мисля,че трябва да се консултираш с ендокринолог.Иначе аз си правя ТСХ,А-тпо,ЛХ,ФСХ, на 3-5 ден от началото на менструацията,Пролактин и Тестостерон и Анти тиреоглобулин без значение кой ден от цикъла,Естрадиол(2-3 дена преди О)  и Прогестерон-7 дена след доказана овулация (трябва да посещаваш гинеколог,който да ти прави фоликуметрия и да прецени кога имаш овулация и дали нямаш някакви проблеми с  нея).Но аз имам и проблеми със щитовидната жлеза.Така,че при тебнай вероятно  ще ти назначат същите хормони без А-тпо и Тиреоглобулин.Успех

# 3
  • Мнения: 526
Благодаря много, момичета Simple Smile

Искам да си пусна и за щитовидната жлеза, но не знам точно кои. И изобщо каквото мога да изследвам да стане от един път. ..какво друго? Хламидии..?
Утре ми е 3тия ден от началото на цикъла.

# 4
  • Мнения: 869
Според мен не трябва да бързаш да ги правиш преди консултация с ендокринолог или специалист по стерилитет.

# 5
  • Мнения: 975
Аз бих те посъветвала да посетиш клиника по стерилитет ,,ако опитите ви са повече от 12м.
Можеш и сама да си пуснеш изследванията на хормоните в някоя лаборатория докато чакаш прегледа си за лекаря,тъй като при повечетолекари  се чака доста ,дори и година.Имай в напредвид и ,че имат давност около 6м тези изследвания,а и доста лекари държат те да се изследат в техните лаборатории.Някой от хормоните можеш да минеш по касата.
С риск да се повторя.
3-5  ден -LH,FSH ,E2.С тях се пускат и Пролактин и тестостерон, като при тях няма значение на кой ден от цикъла се правят.Просто за да минеш с едно боцкане.
На седми ден след доказана овулация се изследва Прогестеронът.
Щиттовидните са ТСХ, ФТ3, ФТ4.При тях няма значение на кой ден се пускат.
Кръвен можеш да пуснеш и за хламидии.
Да допълват момичетата ако изпускам нещо.

# 6
  • Мнения: 526
Благодаря, Пантерке Simple Smile
Точно защото искам да мина с по-малко боцкания, гледам да направя каквото мога на веднъж. Записах си час при доктор във вторник..а изтърва ли датата (3-5 ден)..после айде чак следващия месец.

А тези ТАТ и МАТ добре ли е и тях да ги направя?

Дотук записах следното:
FSH, LH, Е2, пролактин, тестостерон
TSH, FT3, FT4, TAT, MAT
Хламидия

Това всичкото мога да го направя на 3тия ден от началото на цикъла, нали?

# 7
  • Мнения: 975
Da  тези всичките може на 3-5 ден.Направи и Токсплазма с тях.
Имай в предвид ,че всеки хормон струва по 15-20лв.
Успех.

# 8
  • Мнения: 526
Благодаря Simple Smile
Днес направих всичките без токсоплазмозата, но нея ще я направя като правя прогестерона..на 21-ден ..(нали така беше?)..

Обаче ме размазаха с цената - 230 лева ми излезе дотук ..  #Crazy

Освен това лаборантката ми спомена и за някакви антитела..които не запомних какви бяха, но тях било по-добре да ми ги назначи лекар.

# 9
  • Мнения: 4 700
Има ужасно много антитела, това наистина е добре да ти го наzначи лекар. Може би е имала предвид ТАТ и МАТ на Щитовидната жлеzа.

# 10
  • Мнения: 130
Аз бих те посъветвала да посетиш клиника по стерилитет ,,ако опитите ви са повече от 12м.
Можеш и сама да си пуснеш изследванията на хормоните в някоя лаборатория докато чакаш прегледа си за лекаря,тъй като при повечетолекари  се чака доста ,дори и година.Имай в напредвид и ,че имат давност около 6м тези изследвания,а и доста лекари държат те да се изследат в техните лаборатории.Някой от хормоните можеш да минеш по касата.
С риск да се повторя.
3-5  ден -LH,FSH ,E2.С тях се пускат и Пролактин и тестостерон, като при тях няма значение на кой ден от цикъла се правят.Просто за да минеш с едно боцкане.
На седми ден след доказана овулация се изследва Прогестеронът.
Щиттовидните са ТСХ, ФТ3, ФТ4.При тях няма значение на кой ден се пускат.
Кръвен можеш да пуснеш и за хламидии.
Да допълват момичетата ако изпускам нещо.

newsm10

# 11
  • Мнения: 560
С риск да досадя ще питам.
Кои хормони минават по здравната каса?И кой трябва да ми ги назначи?
Скоро ходих на ендокринолог по здравната,но той ми пусна само TSH-0.58mIU/ml  от 0.35-5.50
Мога ли ако отида пак само че на частно за назначението да мина по здравната каса с хормоните? Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт