Къпете ли децата с Варицела?

  • 11 855
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, това ми е въпроса, дали си къпете децата  когато са със шарка и каква Т са вдигали вашите дечица с Варицела. Педи каза, че не би трябвало да е много висока Т, но дъщеря ми е с близо 40 0 . Благодаря на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 240
Да къпала съм я, но без никакви сапуни, шампоани, душ-гелове. И аз изкарах варицелата след нея, бременна в 7 месец. Също се къпех всеки ден. Не сме вдигали много висока Т. До 38,5.
Пожелавам бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 113
Малкия я изкара съвсем скоро.Нямаше температура.Само първата нощ вдигна 37,6.За къпането-също без сапун и шампоан

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оставях сина ми да се кисне в хладка вода, може да се сложи малко сода или овесено брашно вътре за облекчаване на сърбежите. Не се ползват козметични средства (сапуни, душ-гелове и прочее).
Температурата му беше много висока - около 40 градуса - и не я свали близо 5 дена, докато не избиха всички пъпки (имаше пъпки и по петите чак). Различните деца я карат различно.
За сърбежите помагат най-обикновени противоалергични сиропчета или капки - питай лекарката си за тях. Хомеопатите също дават хомеопатично лекарство срещу сърбежите.

# 4
  • Мнения: 6 274
Да, къпала съм ги....
Не са ми вдигали толкова висока температура...

# 5
  • Мнения: 8 999
Не, една седмица, докато заздравеят пъпките не съм ги мокрила. Поотривах необринатите места с мокри салфетки, но моите деца бяха така опъпчени, че май нямаше много такива участъци. Температура нямаха. Но всяко дете кара по различен начин болестите.

# 6
  • Мнения: 169
По-добре попитай педиатъра! Аз лично не бих го къпала, заради моя личен опит. Майка ми ме сложи във вана със сода, да облекчи сърбежа, за сметка на появилите се още повече пъпки след това. Лекарите после казаха, че при варицела не трябва да се мокря. Бързо оздравяване!

# 7
  • Мнения: 3 804
Не съм ги къпала и 3те,бършех с мокри кърпички.Температура не са вдигали,а педи какво ти каза за тем.на детето -40 е много newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Къпах я, беше през юли много горещо, само първата вечер имаше 38 градуса температура.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм ги къпала и 3те,бършех с мокри кърпички.Температура не са вдигали,а педи какво ти каза за тем.на детето -40 е много newsm78

Каза да давам течен Аналгин, но не разбрах по колко. То и без това ми се струва прекалено силно за нейната възраст, та за това се заредих с Панадол, Нурофен и Ефералган супозитории. Дано не ми потрябват  Praynig

# 10
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
И аз не бих къпала.

# 11
  • Мнения: 4 965
Къпех ги. Беше преди 2 г. по това време на годината. Само първия ден имаха толкова висока температура. После - под 38.

# 12
  • Мнения: 1 101
Къпех го. Без сапун и шампоан, но водичката определено го облекчаваше. Температура съвсем леко вдигна първите дни.

# 13
  • Мнения: 498
Децата ни не са я карали,но знам ,че не трябва да се ползват сапун или шампоан,иначе няма проблем за къпане

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
В интерес на истината ги обливах с водичка, защото няма мръсни да ходят я.  Naughty Моите температура изобщо не вдигнаха. Обаче колко пъпки имаха по тялото..., не е за описване.  ooooh! На дъщеря ми основно бяха по лицето, в косата и около и вътре в дупето. Сигурно 50 хиляди. Синът ми пък имаше малко по главичката и поне 10 хиляди само върху пишето.  ooooh! Направо гадост някаква.  ooooh! Сърбежа потушавах с памуче, напоено в спирт и обилно пудрене на пъпчиците. Това обаче не спря дъщеря ми да ги чопли и в момента още лекуваме белези. А караха шарката през ноември. Синът ми пък имаше страхотно парене по пишето и много го болеше, защото пъпките действително бяха неизброими. Та се наложи да ги тампонирам с едно гадно лилаво лекарство, което обикновено използват в болниците при рани. Не му помня точно името. Но това го облекчи. Иначе той беше примерен и нищо не чешеше, макар и по-малък на възраст. Thinking
Но температурата и броя на пъпките е нещо индивидуално. Децата на братовчедка ми например са имали едва няколко пъпчици по цялото тяло. Едно комшийче пък я кара с много пъпки и с ужасно висока температура. Просто е различно.

Общи условия

Активация на акаунт