курсове за бременни в торонто

  • 462
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
момичета, може ли някой да ми даде малко инфо как стоят нещата с курсовете за бременни в торонто.. коя седмица се започват например? колко предварително трябва да се запиша?
може ли да ми препоръчате нещо? ще ходим да гледаме болницата около 20та седмица и смятам да питам там но ми е любопитно, пък и ще ми е интересно да прочета какво мислят хора които са ходили вече на такива курсове тук

преварително благодаря Grinning

# 1
  • Мнения: 369
Здравей!
 Аз когато бях във 22 г.с. на рутинният преглед при лекаря ми дадоха направление за болницата където ще раждам. Аз още не съм я посетила, защото изчаквах да го съчетая със свободно време на съпругът ми, за да сме заедно. Това което знам е, че тези курсове се организират от болниците, където ще се ражда. Цената на един такъв курс е около 200 долара за около 10 часа и май варира в зависимост от болницата. Няма значение обаче, дали само ти ще посещаваш курса или двамата със съпруга. Въпреки многото противоречиви мнения за ползата от такъв курс, ние смятаме да се запишем защото това ще бъде първо бебче за нас и аз въобще не се чувствам подготвена. Embarassed Обикновенно учат как се диша, етапите на раждане, но ще имам допълнително информация следващата седмица. Доколкото разбрах от моя доктор хубаво е да не се изчаква много, а да се регистрирам сега, защото тези курсове се запълвали бързо , особено вечерните , когато и половинката може да присъства  bowuu
Незнам дали ти помогнах много, но не се притеснявай от сега. Докторът, който ти следи бременността ще те упъти.
Успех!  bouquet

# 2
  • Мнения: 919
Pisanka, благодаря ти че се обади, вече си мислех че никой няма да се включи..
моя доктор още на първата визита ми връчи пакет за Scarborough hospital където пише че трябва да се запиша между 20та и 28ма седмица за посещение на болницата, но не видях нищо за курсовете които организират ако организират такива изобщо..
намерих обаче разни други такива курсове които варираха между 250 и 300 долара и затова реших да питам тук.
доктора ни много настоява да се ходи на такива курсове и аз съм решила че ще посетим поне един
ти в коя болница ще си?
пак мерси за отговора и пиши подробности от посещението в болницата.. ние ще ходим чак в началото на септември

# 3
  • Мнения: 676
Здравей

Аз не съм посещавала тези курсове, защото се 4уствах толкова подготвена макар 4е ми е първо дете, из4етох толкова много книги и брошури 4е накрая и савети взех да давам Wink. Моя доктор ми беше дал списък с адресите на такива курсове, но не помня къде съм ги сложила. Ето оба4е един саит които се надявам да ти е от полза  http://toronto.babyzone.com/parentresources.asp?type=Pregnancy+a … g+Classes#Current

# 4
  • Мнения: 919
Krassy, мерси за линка има доста интересни неща Grinning

Общи условия

Активация на акаунт