Богдан или Боян

  • 5 457
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Чакаме момченце. Засега сме се насочили към името Богдан, но аз не мога да понасям съкращението Боги, да не говорим, че на английски си е направо обидно значението (на Боги). Интересно ми е какво е масовото отношение към името Богдан, то ли се харесва повече или името Боян; също, аз се сещам за съкращенията Бобо и Боби, вие как бихте викали на Богдан?

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 14:03 от Sv.

# 1
  • Мнения: 574
Определено съм за Боян Peace  Синът ми има приятелче, което се казва Богдан, казват му Боги. Честно казано не знам какво е значението на името, но лично на мен не ми харесва особено Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 763
Гласувах за Боян, но и Богдан много ми харесва. Чувала съм  Богдан, а също и Борис да наричат с галеното Боби.

# 3
  • Мнения: 698
Прекрасно име е Богдан. И далеч по-рядко срещано от Боян - което също е предимство. На галено можеш да му казваш Бо. Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 399
Харесва ми повече Боян! Peace А на Богдан може да му викате Дани! Wink

# 6
# 7
  • Мнения: 4 555
Боян ми харесва много.
Богдан ми звучи неактуално.

# 8
  • Мнения: 1 795
Боян е едно от любимите ми имена Peace

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 380
Гласувах за Боян-звучи ми красиво и мъжествено. А Богдан ми се струва несъвместимо с малко бебенце-някак не ми звучи съвременно.

# 10
# 11
# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Богдан е много хубаво мъжко име. Това дете няма цял живот да е бебе!  Simple Smile Аз определено предпочитам това име!
На галено може както Боби да му се вика, така и Боги, или както на вас си ви харесва!  Wink

Означава "Даден от Бога" идва от гръцкото Теодосий/Теодор. Празнува на Йордановден (6 януари).

Боян си е от прабългарски произход, тюркско bajan - "богат"; от старобългарско време оцеляло като народно име и преосмислено по глагола "боя се" - да се боят от него. Също празнува на Йордановден.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
...да не говорим, че на английски си е направо обидно значението (на Боги).

Така ли, какво значи? Вие нали не живеете в Англия?

# 14

Общи условия

Активация на акаунт