за влажна кашлица

  • 117 741
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
какъв сироп пиете за влажна кашлица

# 1
  • София
  • Мнения: 280
Най-добре консултация с лекар преди да се пие каквото и да е. Иначе залагам на хомеопатичните на д-р Тайс - Мукоплант.

# 2
  • Мнения: 55
в случая консултацията ми е невъзможна, иначе не бих питала

# 3
  • Мнения: 2 110
Ако кашлицата е от сополи,мисля че трябва да лекуваш хремата и сироп Хустагил .

# 4
  • Мнения: 834
Таис или Бронхикум Peace

# 5
  • Мнения: 524
"Мукосолван" за деца и моят съвет е да заведете детето на лекар.

# 6
  • Мнения: 2
Ако кашлицата е от сополи,мисля че трябва да лекуваш хремата и сироп Хустагил .

И аз бих те посъветвала за Хустагила и разбира се посещението при лекар е задължително, но ти си го знаеш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 929
Давала съм Бронхолитин, но като че ли започва да кашля повече от него. Също давах и прахчета АСС за деца. Давам и много течности.

# 8
  • Мнения: 2 865
Аз пия Сиракол, а на децата давам Флудитек.

# 9
  • Мнения: 2 587
"Мукосолван" за деца ......

 Peace
Аз пия Сиракол.

# 10
  • Мнения: 1 984
ацц кидс или флудитек.

# 11
  • Мнения: 204
ФЛУДИТЕК
Трябва да започне да кашля повече- това е здравата  реакция. Така се изчистват дробовете.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ацц кидс или флудитек.
Peace И аз това бих препоръчала.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 545
Зависи откъде идват секретите. Защото влажната кашлица може да е и само от секрети, които се стичат от носоглътката, а не от дробовете. В такъв случай сироп не е необходим, само раздразва още повече.

# 14
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Флудитек е за суха кашлица, а Флавамед за влажна.

# 15
  • Мнения: X
детето ми почти е на 3г. кашляше пихме мукоплант 5-6 дена ,хрема няма, и то кашляше особено сутрин сато стане от сън.дводих на доктор и ни изписаха флавамед, 3 ден пием и вчера след обед по време на сън и тази нощ се скъса да кашля и с някаква суха кашлица , в продължение на час и нещо не спира да кашля.според вас дали е от флавамед? тази нощ дадох малко мед и отново мукоплант даже после и хустагил и после се успокои и сега става, да чукна на дърво сега не кашля. иначе миналата зима пихме ацц, синекод и все бяхме така от тях.явно не ни действат тези сиропи.има ли комбиниран мащерка и живовлек сироп да знаете как се казва? вие какво мислите? благодаря ви

# 16
  • Мнения: 207
Има комбиниран.Тусавит му е името.Точно комбинацията му е ексктракти от листата на теснолист живовлек и мащерка.Аз го давам на детето от 4 дни и мога да кажа че съм доволна.Всусът му е малко Sick,но той го харесва и пие без проблем.

# 17
  • Мнения: 552
детето ми почти е на 3г. кашляше пихме мукоплант 5-6 дена ,хрема няма, и то кашляше особено сутрин сато стане от сън.дводих на доктор и ни изписаха флавамед, 3 ден пием и вчера след обед по време на сън и тази нощ се скъса да кашля и с някаква суха кашлица , в продължение на час и нещо не спира да кашля.според вас дали е от флавамед? тази нощ дадох малко мед и отново мукоплант даже после и хустагил и после се успокои и сега става, да чукна на дърво сега не кашля. иначе миналата зима пихме ацц, синекод и все бяхме така от тях.явно не ни действат тези сиропи.има ли комбиниран мащерка и живовлек сироп да знаете как се казва? вие какво мислите? благодаря ви
Когато пи Флавамед и при моето дете нямаше подобрение. Д-рката ми сподели, че и при други пациенти е наблюдавала влошаване след приема му. Затова аз го отричам. Д-рката също - каза ми щом нещо е толкова рекламирано не е качествено

# 18
  • Мнения: 1 984
Флудитек е за суха кашлица, а Флавамед за влажна.
флудитек също е за валжна кашлица. за суха - синекод.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тусавит му е името.Точно комбинацията му е ексктракти от листата на теснолист живовлек и мащерка.
Да това е хубаво сиропче и не е скъпо.

# 20
  • Мнения: 21
ФЛУДИТЕК е за влажна кашлица,при бронхити,астми,ХОББ, а не за суха!

# 21
  • Мнения: 294
ацц кидс или флудитек.
Peace И аз това бих препоръчала.

 Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
детето ми почти е на 3г. кашляше пихме мукоплант 5-6 дена ,хрема няма, и то кашляше особено сутрин сато стане от сън.дводих на доктор и ни изписаха флавамед, 3 ден пием и вчера след обед по време на сън и тази нощ се скъса да кашля и с някаква суха кашлица , в продължение на час и нещо не спира да кашля.според вас дали е от флавамед? тази нощ дадох малко мед и отново мукоплант даже после и хустагил и после се успокои и сега става, да чукна на дърво сега не кашля. иначе миналата зима пихме ацц, синекод и все бяхме така от тях.явно не ни действат тези сиропи.има ли комбиниран мащерка и живовлек сироп да знаете как се казва? вие какво мислите? благодаря ви
При малкия доста често се получаваше така.Доктора ми обясни,че или секретите не са били от дробовете и изобщо детето не е било за сироп или е било прекалено рано за даването му.След 3-4 такива случая преключих със сиропите за кашлица.Вече само бабешки рецепти.

# 23
  • Мнения: 1 650
Никол в момента е с такава кашлица- 1 месец. Пи тусавит, сега и АЦЦ кидс, но още си кашля. В една друга тема една мама ми препоръча да й взема някакъв гръден чай от аптеката. Е, спирам със сиропите...

# 24
  • Мнения: 200
И аз съм за бабешките рецепти + Хомеопатия,но във всички случаи една лекарска консултация + слушалка би насочила към правилно лечение.
Трябва да се разбере какво провокира тази кашлица,а не насляпо да се лекува.
С годините съм давала много сиропи на децата си,понякога са показвали ефект едни сиропи,друг път други.Явно е свързано с различната бактериоза и състояние на човека!

# 25
  • Мнения: 776
Аз също давам Тусавит. Много добре действа чай от подбел, но за съжаление голямото ми дете категорично отказва да го опита. Ако искаш пробвай - чай от подбел с мед - много помага. Дано твоето дете го хареса. Малкото ми дете, като пие чайче се оправя почти веднага.

# 26
  • Мнения: 552
А Проспан за каква кашлица е - влажна или суха ? newsm78 Детето е с бронхит , с къртеща се кашлица. Личната ни изписа Просран, но като го купувах аптекаря ми каза че бил за суха кашлица и сега ме  е страх да не подтисна отхрачването

# 27
  • Мнения: 2 908
Проспан е за отхрачване,не е за суха кашлица,но е много слаб и не е вече добър за бронхити или пневмонии-нали дъщеря ми като беше с бронхит и после с пневмония я натъпках със Салбутамол,Флавамед и Проспан,Тусавит също,ама не подействаха.После чак ми казаха за АЦЦ и Ердомед май се казваше и започна по малко да отхрачва по-добре.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А Проспан за каква кашлица е - влажна или суха ? newsm78 Детето е с бронхит , с къртеща се кашлица. Личната ни изписа Просран, но като го купувах аптекаря ми каза че бил за суха кашлица и сега ме  е страх да не подтисна отхрачването
И аз си мисля, че проспан няма да свърши много работа. Вземи АЦЦ за деца.

# 29
  • Мнения: 552
Четейки тук във форума отзивите за сиропи за кашлица и  аз към АСС се бях насочила. Миналия месец аз пих прахчетата за възрастни и добре ми подействаха. Но личната като изписа Проспан и него купих. Днес ще мина през аптеката за АСС. Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 30
  • Мнения: 1 650
Проспана е по- общ и за всякаква кашлица.Относно АЦЦ, не съм доволна. Когато и да съм й давала, не й е действал. А сега да ви кажа какво става с наща кашлица- нищо. Вече 4дни сме на аугментин и пак не се оправя. Незнам вече .Пи тусавит, проспан, АЦЦ, ердомед, капки ксизал, и нищо. Принудих се да дам и АБ, но...Кашля си, а иначе нищо друго й няма.

# 31
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Според мен не е лошо да направите една снимка на детенцето,за да не се окаже някоя пневмония.Аз преди години бях така.Само кашлица без Т и хрема.Лекарката си мислеше,че е грип,а накрая на снимката излезе пневмония.

# 32
  • Мнения: 776
Моето дете беше така преди броени дни. Дори не можеше да спи спокойно. В аптеката ми дадоха Синекод сироп, който за два дена пресече кашлицата. Детето се оплакваше, че е малко гаден на вкус, но подейства много бързо.
Все пак е добре да му се удари една слушалка на гърдичките, ако се наложи да се направи снимка по преценка на педиатъра. Има вирусни пневмонии, които протичат атипично, т.е. без да се чуват хрипове и дори без температура - преди години заради такава пневмония накрая се наложи да ни приемат в болница. Пожелавам ти да не е нещо сериозно и скорошно оправяне!  Hug

# 33
  • Мнения: 1 650
Момичета, 2 пъти ходим, слушат й гърдите и казват. че са й чисти и няма нужда от снимка, а и с този АБ и да е имала нещо, то трябва да се изчисти, но кой знае...

# 34
  • Мнения: 1 984
вентолин и/или фликсотид?

# 35
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Ами то и аз тогава ходих няколко пъти на лекар.Слуша ме,а накрая излезе вирусна пневмония.Антинбиотици бях пила какви ли не,ама не деистваха.Така че,не е лошо да Ви даде направление и да направите снимка.

# 36
  • Мнения: 1 650
Още на първия преглед исках снимка, а тя ми каза, че няма нужда. Е, писна ми веч, ше им е.. м......Във вторник сме на други прегледи по друг повод, пък ще видим. Вече ще хвърчат предмети.Но да ви кажа, от вчера Никол е по- добре. Май е подействал АБ. Да чукам на дърво.

# 37
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Дано Никол се оправя скоро.Пиши как са минали другите прегледи после.

# 38
  • Мнения: 1 650
Дано Никол се оправя скоро.Пиши как са минали другите прегледи после.
Не, другите прегледи нямат общо с кашлицата. Тя си има друго заболяване- артрит и ходим на профилактични прегледи.

# 39
  • Мнения: 776
Дано се оправи скоро детенцето, пожелавам ви го от все сърце!  Hug

# 40
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
и ние сме с влажна кашлица,породена от секретите в носа,които не можем да спрем
И аз и малкото сме така...
Той няма Т,храни се нормално,има настроение.Усеща се хриптене,а като се изкашля,изчезва.Кашлицата обаче е влажна и една такава-къртеща.Много го тормозят секретите.
Незнам какъв сироп да му давам вече:(
Давам Флудитек,а преди него бяхме с дразнеща кашлица и пи Мукоплант.

# 41
  • Мнения: 7 201
Кашлицата обаче е влажна и една такава-къртеща.Много го тормозят секретите.
Незнам какъв сироп да му давам вече:(
Давам Флудитек,а преди него бяхме с дразнеща кашлица и пи Мукоплант.
Докато не спрете секретите,няма как да спре и кашлицата.Затова и сиропите са безсмислени в този случай. Peace
А може и да е нещо алергично? Rolling Eyes Противоалергичен сироп?

# 42
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
знам,че е така Hug
Декември ни хвана една хрема,която успях да излекувам окончателно преди месец.БЯх безкрайно щастлива и сега пак.. Rolling Eyes
Имаме учвеличена трета сливица и тя ни прави проблеми.То ен бяха отити,ангини....Дори като спря хремата,не искаше да диша през носа,само през устата.Само ако пие водичка или се храни диша през него.Оттам му съхне гърлото и особено сутрин като се събуди и като започне една кашлица,не може да се оправи 10 мин,после пробелма го няма,до следващото спане....
Повлияхме се добре от Бактробан предния път.И сега лсагам,защото секретите бяха доста жълти и лепкави,но сега вече са воднисти и незнам какво да слагам.Промивам със Стеримар и пак слагам от Бактробана,но няма голям ефект Embarassed

# 43
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди няколко дена приключихме с лекарствата за точно такава кашлица,породена от хрема,при която секретите се стичат назад,а отпред сухо,нищо няма.
Та,започнахме с капки за нос Ксилометазолин+Тобрин,сироп Проспан.След 7 дена сменихме Ксилометазолина с Виброцил+Тобрин и сиропа сменихме с Флавамед и Вентолин.Отделно всяка сутрин давам Ериус.
Такава денонощна кашлица беше,придружена с повръщане,че имах чувството,че без инжекции няма да се оправи.Много се бях притеснила и през два дена го носих на лекар да го чуят и всеки път на различен,че да чуя и други мнения.

# 44
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И ние сме имали такъв проблем. Бяха ни изписали - капки за нос Виброцил , а за кашлицата сироп на Тайс и АСС 100.

# 45
  • Мнения: 3 929
Аз също давам Тусавит. Много добре действа чай от подбел, но за съжаление голямото ми дете категорично отказва да го опита. Ако искаш пробвай - чай от подбел с мед - много помага. Дано твоето дете го хареса. Малкото ми дете, като пие чайче се оправя почти веднага.
Да, чаят от подбел е чудесен. Вече втори или трети път го давам на сина си и има ефект. Правя му всеки ден по 500 мл, в които пускам няколко парченца небет шекер и си го изпива в рамките на деня.

# 46
  • Мнения: 1 983
От ноември месец насам лекувам кашлицата на Вики само с хомеопатия. Щом я чуя че почва леко да кашля, започвам да й давам лекарствата на често и след един ден вече не кашля. А преди това също кашлиците й бяха ужасяващи, по цели нощи не сме спали, повръщаше, ужас. Сега заради полените й давах и Ксизал. Да чукам на дърво, детето вече не прави такива пристъпи. Hug

Общи условия

Активация на акаунт