За нежността и лигавенето?

  • 3 444
  • 41
  •   1
Отговори
Да пусна и аз една анонимна тема, за което се извинявам предварително.

Каква според вас е границата между проявата на нежност между двама партньори  и лигавенето?
Проблемът е следния, аз съм свикнала да демонстрирам чувства целувайки и прегръщайки  Blush , но от другата страна считат това за лигавене  ooooh! .
Много рядко мога да си изпрося прегръдка или целувка ей така между другото, както да дам така и да ми дадат.  Сигурно ви звучи глупаво, но на моменти много се ядосвам  ooooh!
Преди някои да кажат сигурно няма чувства, напротив има. Усещам ги по погледа, по жестовете, по говора ако щете. Обаче тази, поне за мен студенина, незнам как да преодолея.
Отдавам го на възпитанието, на това което е виждал като отношение между родителите. Мога ли да го накарам да се промени поне мъничко  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 475
Не се притеснявай има си хора и хора, това не значи, че  не те обича- аз съм от другата страна, аз съм студената, той нежния, често му се дразня, че иска непрекъснато да ме целува и  преграща, а особено на обществени места ми става неудобно, вкъщи както и да е- аз много рядко ще проявя такава емоция- просто съм по-студена, но пък иначе не мога без него и вечер ако закъснее от работа много ми липсва и само му придрънквам! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 93
Всеки по различен начин изразява чувствата си! И всеки е възпитаван по различен начин!
Това което е нормално за теб, за него може да не е. Просто поговорете и обясни твоето мнение и помоли за някакво компромисно решение, което ще е нещо средно между двамата!
Все пак и ти, и той трябва да полагате известни усилия за другия! Wink

# 3
  • Мнения: 12 648
Можеш. Като продължаваш да прегръщаш и целуваш. Без да дуднеш.

# 4
  • Мнения: 3 294
Хм , при нас нежност и ласки не липсват когато сме сред хора , но той само ме гали , прегръща ... а аз го целувам когато ми се прииска  Mr. Green . Но тази картинка коят оописвам не е постоянно явление , все пак сме със други хора и гледаме да си дърдорим , нали затова сме излязли все пак  Wink

# 5
  • Мнения: 2 931
Ами и моят мъж ми казва много по-често , че ме обича, отколкото аз на него. Но аз така  го чувствам -както виждаш при нас е обратното newsm78

# 6
  • Мнения: 4 664
Има хора, които се притесняват да вадят на показ разни ласки. Ние не сме от притестнителните Mr. Green
 А относно границата между нежност и лигавене...Проява на нежност е едно дискретно докосване на неговата длан. Виж да му се завра пъхайки език в ухото му и шепнейки "котеее, обичаш ме нали?!"...Ей това е лигня направо.

# 7
  • Мнения: 26
И аз смятам, че просто е част от характера му. В нашата връзка също аз съм по - любвеобилната, но като сме сред приятели гледам да не прекалявам, но като сме си само дваминката - само като ми скимне и съм до него, буквално една идейка от носа му. Милият само като си представя какво търпи  Joy Понякога му идва в повече и си ми казва и за известно време се махам, ама не е за дълго  Twisted Evil Искам си внимание и го получавам. Понякога той идва и ми се гуши и тогава просто съм на седмото небе. Просто аз съм свикнала да съм гушкана, а той сега се учи. И да ти кажа успява  Peace  
Ако питаш мен поговорете и намерете някакъв компромис Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Има разлика между нежност и лигаваене и тя е точно там където сме си я поставили самите ние.
Лошо е, когато представите ни се разминават с тези на партньора и сигурно е много натоварващо и за двете страни.
Аз обичам нежността, дори понякога и лигавенето може да ме привлече, зависи по какъв начин се прави, но ме притеснява прекалената показност на това.
Била съм многократно свидетел на подобни публични постановки и честно казано ме отвращават.
Избягвам да демонстрирам подобни неща публично, първо защото не изпитвам нужда. И второ, защото по моите наблюдения това се прави от двойки, които сякаш се опитват да покажат на всички наоколо колко много се обичат. Пък хората това най-малко ги интересува и двойките, които го правят изглеждат изкуствени и театрални, вместо толкова влюбени, колкото им се иска.

# 9
  • Мнения: 2 047
   Като не му идва отвътре е изпросено и няма да е хубаво  Laughing  А целувки и прегръдки за щяло и нещяло особено на обществено място ми идват лигави.

# 10
  • Мнения: 2 448
Много е неприятно човекът, който те обича да те обича по начин, различен от твоя. Дори и ако ме обича много, ако не го изразява така, както на мен ми харесва е натоварващо и в един момент дори изнервящо и неприятно.

# 11
  • Мнения: 1 896
Говори с него и обсъдете проблема. Обясни му начина, по който се чувстваш, когато отхвърля ласките ти.
Oпитай се да акцентираш на това, че те обича, а не на начина по който изразява (не изразява) чувствата си.

# 12
  • Мнения: 1 494
Същата работа и при нас. Аз обожавам да го прегръщам и целувам. А той се дърпа често. В моето семейство обичаме да се прегръщаме и целуваме, а в неговото не съм ги виждала никога (даже не съм сигурна родителите му дали го целунаха и на сватбата ни). В същото време майка му целува мен когато се виждаме, а сестра му не. Винаги ми е било много чудно.
Но исках да ти вдъхна някаква надежда, защото мисля, че с времето той се поопусна, посвикна и мисля, че и по-често проявява някаква инициатива. Даже в един момент като спрях да се гушкам в него докато спим, почна да се сърди и по-често да ме търси.
Обичам да проявявам нежности като съм на обществени места, но мисля че съм далеч от лигавенето. Няма да забравя веднъж на една спирка, как докато му говорех го целунах по челото (щяхме да се разделяме за една седмица и ни беше много мъчно), чух една жена да казва на приятелката си " Виж, как си го  целува милата".

# 13
  • Мнения: 592
Границата между нежността и лигавенето я поставяме ние, според собственото си светоусещане. Както се вижда почти за всеки тя е различна и в повечето двойки май противоположностите се привличат на тази полоса.  newsm78 Май подсъзнателно търсим другата крайност.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
... и в повечето двойки май противоположностите се привличат на тази полоса.  newsm78 Май подсъзнателно търсим другата крайност.
Или просто тази мисъл ни успокоява Wink
По този и по други въпроси в отношенията между двама съм по-склонна да приема, че се привличат еднаквостите. В крайна сметка почти всяка връзка започва с харесването на определени неща у човека отсреща, а едва ли някоя жена харесва да не и се отговаря на чувствата по начина, по който тя си го представя.
Само, че в един момент, като отрезнееш от опияняващо-влюбения период и започенш да виждаш кардианлните различия, какво друго ти остава освен да си кажеш - "Да, противоположностите се причличат"...

Противоположностите се привличат... ако са частици с електро-магнитен заряд Wink

Общи условия

Активация на акаунт