Хидромасажна вана с нагревател- шумна ли е?

  • 3 876
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 456
Някой има ли такава вана? Не сме на ТЕЦ, а с бойлер,а много, много искам да си сложим хидромасажна вана. Разбира се ще купим проточен бойлер, но все пак ми се иска ваната да има опция да поддържа определена температура на водата, а не да се отпусна приятно и водата да започне да изстива, та да трябва да допълвам и ...
Та въпросът ми е шумни ли са много тези вани- все пак хидро- и аеромасажните дюзи шумят и ако и нагревателят бучи ми се стува, че няма да е много комфортно.   
Благодаря предварително на всички включили се!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 305
На мен ми звучи доста нелогично да бучи.  Thinking Все едно да очакваш да ти бучи тостера или фурната например. Пък и съм била на обществени джакузита, които подгряват водата и не мога да кажа, че са били по-шумни от ваната вкъщи.

# 2
  • София
  • Мнения: 280
На мен ми звучи доста нелогично да бучи.  Thinking Все едно да очакваш да ти бучи тостера или фурната например. Пък и съм била на обществени джакузита, които подгряват водата и не мога да кажа, че са били по-шумни от ваната вкъщи.
Peace Имаме във къщи, вярно не е безшумна, ама да бучи  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 456
На мен ми звучи доста нелогично да бучи.  Thinking Все едно да очакваш да ти бучи тостера или фурната например. Пък и съм била на обществени джакузита, които подгряват водата и не мога да кажа, че са били по-шумни от ваната вкъщи.
Peace Имаме във къщи, вярно не е безшумна, ама да бучи  Simple Smile
Благодаря ти за включването. Пишеш, че вашата е с нагревател- може ли малко подробности?
Каква марка е? И най-вече ме интересува- има ли разлика в шума при използването й с и без нагревател?

# 4
  • Мнения: 3 456
На мен ми звучи доста нелогично да бучи.  Thinking Все едно да очакваш да ти бучи тостера или фурната например. Пък и съм била на обществени джакузита, които подгряват водата и не мога да кажа, че са били по-шумни от ваната вкъщи.
Ами и на мен не ми звучи логично, даже честно казано не се бях замисляла за шума. Но, когато  отидохме в магазина да избираме продавачът  ми обясни, че тези, които са с нагревател определено са по-шумни. Затова и питам тези, които имат да споделят мнение.

# 5
  • Мнения: 1 844
тъй като скоро купихме хидромасажна вана и аз се интересувах от подобен род въпроси.бяхме се насочили към вана с нагревател.но чух доста отрицателни мнения на специалисти и се отказахме от нагревателя,взехме си такава без.наистина са по-шумни,а и често нагревателят давал дефект,дори можело да стане късо,и да е опасно..и аз каквато съм страхлива веднага отхвърлих този вариант.
честно да ти кажа,и аз си мислех,че водата ще изстива и ще трябва да допълвам с топла,но няма такова нещо.седим вътре около час и водата си е нормална.незнам дали би изстивала,ако е по-малко като количество,нашето е доста голямо,пълним го с около 450л и пак не е съвсем на макс.

# 6
  • Мнения: 3 456
тъй като скоро купихме хидромасажна вана и аз се интересувах от подобен род въпроси.бяхме се насочили към вана с нагревател.но чух доста отрицателни мнения на специалисти и се отказахме от нагревателя,взехме си такава без.наистина са по-шумни,а и често нагревателят давал дефект,дори можело да стане късо,и да е опасно..и аз каквато съм страхлива веднага отхвърлих този вариант.
честно да ти кажа,и аз си мислех,че водата ще изстива и ще трябва да допълвам с топла,но няма такова нещо.седим вътре около час и водата си е нормална.незнам дали би изстивала,ако е по-малко като количество,нашето е доста голямо,пълним го с около 450л и пак не е съвсем на макс.

Мен пък уж ме уверяваха, че имали някаква си там защита (май дефектотокова защита) срещу късо съединение.  newsm78
Би ли пратила линк към модела, който избрахте. Повечето с нагревател са китайски или турски. Sick Sick

# 7
  • Мнения: 1 844
да,дефектотокова защита има,но..знаеш колко неща се случват,които не би трбвало да се случват..
иначе моделът,който избрахме,не съм го търсила дали го има в нета,ще погледна,ако открия линк ще го постна.
иначе нашата вана е испанска или италианска-не съм сигурна кое от двете беше,но наистина китайските и турските не са качествени и понеже вана се купува по принцип не за ден и два,по-добре изберете нещо наистина добро.

# 8
  • Мнения: 3 456
Момичета, се още чакам отзиви за хидромасажна вана с нагревател. Ако някой има моля да пише.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 320
Нашата е такава, но тъй като е нова я ползвахме само веднъж и определено не мога да кажа дали е по-шумна от вана без нагревател, защото нямам база за сравнение. Обаче никой никъде не ни е казвал, че нагревателят би шумял. То дюзите и без това си шумят, не ми се вярва нагревателя да създава допълнително шум. Нашата вана е с италианска система, взехме я от Хидромасажни системи.

# 10
  • Мнения: 3 456
Благодаря ти за включването !  bouquet
Засега и аз съм се спряла на тях. Обещаха да ни изготвят оферти с различен брой джетове. Когато ги получим ще избираме.

Общи условия

Активация на акаунт