Пролетните ви парфюми 2

  • 26 836
  • 275
  •   2
Отговори
  • Мнения: 4 096

                                                            Лаура Биаджоти - кралицата на кашмира


       
                                                  Лаура Биаджоти е италиански моден дизайнер - родена 1943 г. в Рим. Детската и мечта да бъде археолог не се сбъдва и въпреки, че
завършва именно археология, съдбата и е предначертала друго. Стартира в модната индустрия помагайки на майка си  - Делия Солдаини, шивач и дизайнер на облекло. Работи заедно с нея от 1962 г. до 1965 г., като междувременно работи и за други дизайнери - Schuberth, Barocco, Cappucci, Heinz Riva, Licitro. Лаура харесва работата си, но скоро и омръзва да работи за другите и решава да направи своя модна марка. Големият пробив идва, когато с подкрепата на опитния дизайнер Анджело Тарлаци започва да проектира линия дамско ежедневно облекло. Веднъж излязла на пазара, линията Биаджоти има изключителен успех. Скоро след това Лаура Биаджоти съумява да закупи компанията MacPherson - занимаваща се изключително с кашмир, и започва да произвежда нов тип облекла от вълната. Това и печели прозвището ''Кралицата на кашмира'' в модния свят. Дизайнът на Лаура се приема много добре, защото облеклата и не само подчертавали фигурата и женската индивидуалност, но също така били подчертано удобни и ''носими''. Нейна запазена марка стават перфектният шев, широките удобни рокли, финото плисе. Тя е един от първите модисти, които представят идеята за носене на една и съща дреха от сутрин до вечер, съчетана по различен начин. В първата си колекция използва едно и също бяло яке в три различни ансамбъла, което ражда концепцията за гардеробът на Биаджоти - практичен и удобен. Известната дизайнерка казва - '' Елегантността, вкусът и съзиданието принадлежат на италианския характер и традиции от векове, и аз споделям тази привилегия с всички останали дизайнери от моята страна.'' Стилът Лаура Биаджоти е консервативен, елегантен, с особено отношение към детайла - в много отношения близък до почеркът на друга италианска модна икона - Джорджо Армани, който също вярва в едва загатнатият шик.

п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.
         

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 16:50 от Tess d`Urberville

# 1
  • Мнения: 8
йеее запис на първа страничка
аз мисля да си взема

# 2
  • Мнения: 4 096
А аз, както писах и в предната тема - имам желание пак да си взема Венеция Heart Eyes Heart Eyes, нищо, че хич не е за жеги, но за хладна пролет - защо не Hug

# 3
  • Мнения: 3 830
И аз да се запиша. Flutter

Някой да познава тези двата на Лаура newsm78 :



# 4
  • Мнения: 4 096
И двата ги познавам Grinning, Лаура е лек и цветен, момичешки, идеален за лятото - беше голям хит, като бях ученичка, Имоушън пак е цветен, но по -наситен, ако не се лъжа ми напомняше на Интуишън Peace
п.п. За мен лично, по -интересен е Имоушън Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 3 830
И двата ги познавам Grinning, Лаура е лек и цветен, момичешки, идеален за лятото - беше голям хит, като бях ученичка, Имоушън пак е цветен, но по -наситен, ако не се лъжа ми напомняше на Интуишън Peace
п.п. За мен лично, по -интересен е Имоушън Peace

Мерси.  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 4 096
За нищо bouquet Hug

# 8
  • Мнения: 522
Estellia за първи имам някакъв бегъл сладък спомен от време уно, ама не съм го имала и не мога да дам обективно мнение. 

# 9
  • Мнения: 2 590
Да се запиша и тук, че първата тема я изтървах. Да следя за нещо интересно.

# 10
  • Мнения: 4 096
Още една вметка, по повод Бос Интенс от предната тема, страхотен парфюм, много ми допада - топъл, ванилен (но не от тези натрапливо ваниловите), някак тръпчив го усещам, а като узрее е много нежен.  Peace

# 11
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз да се запиша. Flutter

Някой да познава тези двата на Лаура newsm78 :


Първият ми е "фейвърит", откакто е излезнал на пазара, преди повече от 10 години...
Обожавам го.
Винаги държа флакон от този парфюм в "ароматния" си шкаф. Отдавна престанах да броя кой поред купувам.

# 12
  • Мнения: 278
Днес си взех този, много свежо мирише  Hug

# 13
  • Мнения: 4 096
Радвам се, че ароматите на Лаура имат толкова почитателки Hug. За пръв път подуших Рома, една лятна ваканция - била съм почти не, ами направо дете, тогава не ми хареса разбира се. По - късно, когато се чудех между него и Венеция, пак не беше избран. Скоро пак смятам да си го припомня Wink, Лаура и Имоушън ги има приятелка и често ги душа за удоволствие Heart Eyes Heart Eyes, Темпоре тамън беше се появил и го бях тествала, но 10 -тина години са си време - нямам никакъв спомен от него Peace
In Dreams - честит ти нов парфюм  bouquet

# 14
  • Мнения: 289
Estellia, за първия не мога да дам мнение, защото не го познавам, но съм имала Emotion - за мен това е един от най-незабележимите аромати на Лаура Б (а аз съм й голям фен Simple Smile). Не че е лош, но не е нищо запомнящо се, с голям зор изпръсках 50 мл (в рамките на 5-6 години  Mr. Green)

# 15
  • Мнения: 4 096
- Позабравен от мен парфюм, обаче разкошен! За мен един от най -хубавите на марката. Траен, плътен и сладниво - зелен. Много секси. Хем много осезаем, хем доста свеж, но по един не лековат начин, сякаш и някакви приглушени подправки, но мнооого лекичко - страхотен Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 74
Здравейте! Hug
На Лаура Биаджоти не съм имала парфюм и нямам впечатления,но ще се поправя Simple Smile

Напоследък ми е домъчняло за минали мои парфюми като този този:Ноа и мисля да си го взема.За Премиер Жур бях чела в предишната тема,че го коментирате с това,че не трябва да се прекалява с него и наистина е така.Аз за малко го бях помразила,защото го използвах лятото и то в обилни количества и се предозирах CrazyЗа пролет,даже и зима,според мен би се развил прекрасно.Много нежен и стилен парфюм,мирише си на жена Grinning

Allure също е добра идея за този сезон,макар че на мен ми идва строг,офисен парфюм или такъв за романтична среднощна вечеря,бар и пр.,което означава,че ще го използвам рядко Laughing Коко Мадмоазел същата работа.
Хипноуз също ми е голяма стара любов.Сладичък,ванилов и цветен Heart EyesЕдна моя приятелка ми казваше,че съм и миришела мръснишки с него,което ме озадачаваше Shocked

# 17
  • Мнения: 74
Ето малко ново инфо от нета:Британския модел и телевизионна звезда Melinda Messenger представи своя дебютен парфюм с името Delightful.
По думите на звездата «този аромат е подходящ за започване на деняТой ще ви дари с усещане за нежност и удоволствие през целия ден!»
Плодово-цветната комбинация e изградена на базата на мандарина, ананас, лимон, касис, фрезия, момина сълза, малини, ванилия, амбра и дървесни нотки.


Брандът Hermes подготвя нова версия в концентрация Eau de Parfum на аромата Kelly Caleche.
Предшественикът на новото творение на парфюмна къща Hermes - Kelly Caleche Eau de Toilette, бе представен през 2007 год.
Kelly Caleche Eau de Parfum е разработен от парфюмера Жан-Клод Елена (Jean-Claude Ellena).
В основата на цветно-кожената композиция се долавят нотки на кожа, роза, виолетки, обгърнати от воал на ванилия.


Hermes Kelly Caleche Eau de Parfum ще бъде представен през февруари 2009 година в обеми от по 50 и 100 ml.

# 18
  • Мнения: 157
Момичета, знаете ли каква е разликата между тези двата:




Кой, според вас е по-подходящ за пролетта и лятото?
Ходих да ги помириша в Бюти Зоната, но странно - не намерих голяма разлика  Thinking

# 19
  • Мнения: 338
В последно време много съм се затъжила за Parfum D'ete на Kenzo. Мисля, че е много подходящ за пролетта и в скоро време със сигурност ще се сдобия с него Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 096
Момичета, знаете ли каква е разликата между тези двата:




Кой, според вас е по-подходящ за пролетта и лятото?
Ходих да ги помириша в Бюти Зоната, но странно - не намерих голяма разлика  Thinking
Познавам само класическия, но щом казваш, че не намираш особена разлика в двата, чуденката ти е решена Peace D`Ete беше много, много нежен, но страдам за стария му флакон Simple Smile
п.п. Хипноуз и на мен ми идва малко мръснишки Crazy Heart Eyes

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 11:25 от Tess d`Urberville

# 21
  • Мнения: 4 096
       

                                                               старият флакон Heart Eyes  Heart Eyes                                                                               и новият   

Снимката с момичето люлеещо се на клон на плажа, е направо божествена - носи толкова настроение и хубава емоция Hug, искам на мореееее

# 22
  • Мнения: 2 590
В другата темичка никой не се включи с отговор, затова ще попитам и тук. Каква е разликата между Essence de Femme , само Femme на Boss и Femme L'Eau Fraiche? Защото аз Femme много го харесвам.

# 23
  • Мнения: 4 096
 Laughing Laughing ами и тук познавам класическия, но като гледам - разликата освен в някои съставки, ще да е и в концентрацията, о фреш по -лек, есенс по -наситен  предполагам Peace Femme нещо на зюмбюли ми миришеше
Ами да, то така си и пише, че Есенс е по -наситена вечерна версия на парфюма. В О фреш, леката версия има и мандаринки Peace

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 12:59 от Tess d`Urberville

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Хм, значи имало нов вариант на Le parfum MaxMara
Има ли го вече в магазините? Вероятно от него са ми пръснали предния път  Thinking Не се загледах в шишенцето.

# 25
  • Мнения: 4 096
Мен и оригиналът нещо ме озадачи, не беше втората версия, със сигурност Wink

# 26
  • Мнения: 2 590
Тес благодаря   bouquet

# 27
  • Мнения: 4 096
Моля, няма за какво Peace  bouquet

# 28
  • Мнения: 338
Тес, наистина старият флакон на Parfum D'ete е много хубав, но и новият не е лош. Някак по-изчистен ми е(аз харесвам изчистени флакони). А парфюмът същият ли е или също е реформолируван Thinking?

# 29
  • Мнения: 74
Ето една интересна статия,на която попаднах в друг форум:

Решението на какъв аромат ще ухаем през деня е едно от най-важните за нашето представяне според специалистката по сетивно възприемане Мариян Бендет.

"Вашият аромат говори много за вашата личност. Дори не можете да си представите какво влияние оказва миризмата за формиране на мнението на останалите за вас", казва дамата.

Бендет сравнява избора на аромат с избора на фонова музика за вечеринки. "Ако искате да развличате гостите си, фоновата музика ще бъде общият тон на вечерта.

Ако изберете джаз - вашето вечерно събиране ще бъде неформално, разпускащо и по-свободно, избирайки рок подканвате гостите да наблегнат на различните напитки.

Ако приемете тази аналогия, можете да се сравните с вечеринка, а вашият аромат ще бъде фоновата музика. Когато хората попаднат във вашето лично пространство, те ще почувстват какво очаквате и как да реагират на вашите намерения", обяснява специалистката.

Ако използвате аромат от тази група, то вие сте човек, с когото общуването е лесно

Поради тази причина според нея е важно да се обърне специално внимание на аромата. Всички аромати могат да се класифицират и условно да се отнесат към една от следните групи. Ето какво говори за вас всяка една група:

- цитрусови аромати

Базови ноти: цитрусови

Тези, които предпочитат цитрусовите аромати, се отличават с добра организираност и дисциплинираност. Те обичат да планират всичко до най-малките детайли и се стремят към съвършенство.

- Плодови аромати (силно отличаващи се от цитрусовите)

Базови ноти: френско грозде, малина и праскова

Поклонниците на плодовите аромати обичат шумните компании, непредсказуеми са, умеят да работят по нареждане и се поддават на леки провокации.

- Флорални аромати (на бели цветя)

Базови ноти: лилия, фрезия, гардения, жасмин

Ако използвате аромат от тази група, то вие сте човек, с когото общуването е лесно и приятно, надежден и верен приятел със силно изявен естетически вкус.

- Флорални аромати (букет от цветове)

Базови ноти: роза и жасмин

Вие обичате да украсявате и разнообразявате живота на околните, добър домакин сте и страстен колекционер.

- Дървесни аромати

Базови ноти: сандалово дърво, кедрово дърво

Поклонниците на дървесните аромати се отличават с елегантност и сдържаност, вярност на традициите, добри знания и начетеност. Те са спокойни и не губят самообладание в трудни ситуации.

- "Зелените" горски аромати

Базовите нотки напомнят аромата на листа, треви, сено или утринна роса

Любителите на свежите аромати се увличат по спорта и следователно следят за своята фигура.

- Океански или морски аромати

Базовите ноти напомнят аромата на морски водорасли, реки, дъжд

Не е изключено любителите на тези аромати да се боят от затворените пространства и затова така успокояващо да им влияят ароматите на безкрайните морски пространства. Те не обичат излишните украшения и се отличават с минималистичен стил в обличането.

- Свежите ("въздушни") аромати

Базовите ноти напомнят на свеж въздух и високопланинска атмосфера

Поклонниците на тези аромати се стараят да са част от колектива. Като правило те живеят в града, но обичат да се разхождат из природата. На тези хора им се отдава да достигнат хармонията между селския и градския начин на живот. Една отличителна черта е увлечението им по модните новини.

- Кулинарни аромати

Базови ноти: смокиня, фурми, ориз, сирене, чай, кафе, уиски, вино и шампанско

Какво "говори" за вас такъв парфюм? Класа, стил, секс. Любителите на тези аромати се отличават с неудържима смелост, одухотвореност и често самовлюбеност.

- Кожени аромати

Като правило ароматите с оттенъци на обработена кожа се използват от мъжете-учени, космополити и изследователи.

Проверявайки хипотезата на Бендет, се оказва че много от избираните аромати отразяват личните качества на купувача. Досега много се затруднявахме когато трябваше да избираме парфюм за приятел. Вече е достатъчно само да се запитаме "какъв е неговият характер".

# 30
  • Мнения: X
Parfum d'ete  в стария си флакон и Cerruti 1881 бяха първите ми оригинални парфюми. И двата подаръци.
Преди това най-голямата ми придобивка освен наливните беше едно бяло чарли и, естествено, наливни. Бях на седмото небе и показвах красивите флакони на всички. Това са ми два аромата, символ на миналото, свързвам ги със студентските си години. И много съжалявам, че смениха флакона на Кензото. Старият беше много по-красив.

# 31
  • Мнения: 74
Още зарибяващо за парфюмите:
Силата на парфюма
   

    Ако мирисът на даден човек ни привлича, изпитваме влечение на най-дълбоко, първобитно ниво и само тънкият слой на социалните предразсъдъци сдържа нашата сексуалност. Причината за възникването на желанието е незрима и затова наподобява магия.
    Уханията винаги са били средство за съблазняване. Клеопатра е владеела това изкуство до съвършенство. Имала е цяла парфюмерийна лаборатория на свое разположение и е знаела точно кой аромат да впръска в косите си, кой да втрие в кожата си и с какво да начерви устните си, така че целувките й да бъдат незабравими. Не само тялото на царицата, но и обкръжаващите я предмети е трябвало да излъч­ват свой неповторим аромат. Платната на кораба, на който тя за пръв път се е срещнала с Антоний, са били напръскани с благовония, а подът на каютата, в която те са прекарали първата си нощ, е бил покрит с плътен слой листенца от рози.
    През 1923 г. двама унгарски парфюмеристи, братята Ленгел, започнали производство на еротичен парфюм, според твърденията – по древна рецепта, открита в гробницата на Клеопатра. Скоро след това братята се разболели, като че в потвърждение на слуховете, че всеки дръз­нал да обезпокои свещената гробница, бива сполетян от нещастие. Парфюмеристите бързо спрели производството на парфюмите и... тутакси оздравели.
    Легендите за вълшебната сила на ароматите съпът­стват всяка култура. Коланът на индийския бог на любовта Кама бил пъ­лен с цветя, вместо със стрели. Древногръцкият Аид подмамил Персефона в подземното си царство с благоухаещ нарцис. Афродита карала богове и хора да се влюбват с помощта на различни опияняващи аромати. Красивата Елена получила от нея благоухания, с които напръскала ложето си и така завинаги запленила сърцето на Парис.
    Обикновените смъртни съ­що вярвали, че ароматът може да направи всекиго привлекателен. В древен Йерусалим младите момичета слагали в обувките си по малко смирна и ако някой младеж им се харесвал, се опитвали незабелязано да го докоснат с върха на обувката си – имало поверие, че по този начин ще събудят страстта му.
    Вярата в еротичната сила на ароматите стимулирала издирването на магически съставки. Който търси, намира или поне се прави, че е намерил. Търговията с ухания се превърнала в също толкова изгоден бизнес, колкото гадаенето и магьосничеството.
    Създателите на аромати обаче винаги са разбирали, че парфюмите оформят еротична ау­ла само при смесването си с природните телесни миризми. Едно момиче попитало Коко Шанел къде е най-добре да се нанася пар­фюмът. “Там, където искате да ви целунат”, бил отговорът.
    Сексуалната роля на естествените миризми е илюстрирана най-ярко от света на растенията – познатите ни от детството тичинки и пестили. Уханието на отворилия се цвят привлича пчели и пеперуди, подканяйки ги да бързат: “Бързо, бързо, утре ще бъде късно.” Приятен ни е приканващият сигнал на растенията, които са достигнали полова зрелост, а пък мириса на тялото, който е съ­що такъв сигнал, възприемаме по-различно и дори се срамуваме от него.
    Цивилизацията е притъпила обонянието ни и същевременно го е направила нетърпимо.
    Днес много по-отчетливо от нашите предци очертаваме личното си пространство. Стремежът към чистоплътност и строгите хигиенични норми са едновременно причина и следствие от това. “Долу потта, да блокираме порите, силата на лазера срещу космите по тялото!!!” Барби и Кен са идеалната двойка, тя - ухаеща на рози и бонбонки, той – на бор и захаросана лимонова кора. И двамата румени, с тен и... пластмасови. В цивилизованото общество телесните миризми са неуместни. Отвикнали сме от това, че точно мирисът на плът носи основния сексуален заряд.
    “Имаше слаба човешка миризма, доста неприятна, като основна тема... Върху тази отвратителна основа... той нанесе само тънък слой аромат от етерни масла. Свежите съставки превърнаха дремещото зловоние в едва доловимо... Дори напротив, струваше му се, че този парфюм изпуска енергичен и окриляващ аромат на живот”. (П. Зюскинд, “Парфюмът”)
    “Повечето сексуални миризми се възприемат като неприятни от хората и те се стремят да се отърват от тях ­ казва Том Форд в интервю по повод пускането на нов парфюм на пазара. – Затова предпочитам да наричам аромата не сексуален, а чувствен.”
    Всъщност истинската чувственост не се бои от миризмите на тялото – те я опияняват. Именно в “най-ухаещите” места по тялото – анално-гениталната област, под мишниците, около зърната и около носа и устата се произвежда голяма част от феромоните – особени “ухаещи” химически вещества. Мирисът им не достига до съзнанието ни, но пък много добре го долавяме – с малката вдлъбнатинка в ноздрите, близо до върха на носа. Тези миризми спомагат за продължението на рода, като събуждат желанието и ни пазят от биологически грешки, например като предизвикват отблъскване между близки роднини или между представителите на различни видове.
    Феромоните се разпадат бързо във въздуха, трудно проникват през дрехите, действието им лесно се неутрализира с козметични средства, но те могат да бъдат заменени с аромати от животински и растителен произход.
    Веществата от животински произход, които от векове се използват в парфюмерията, са мускус, амбра, боброва и цибетова мас.
    Сами по себе си тези миризми са неприятни за човешкия нос, но те по най-вълшебен начин се съчетават с други уханни вещества, като ги смекчават, правят ги по-ярки и задълго запазват свойствата им.
    Сред използваните в парфюмерията растения има някои по-особени – с наркотичен, опияняващ аромат. Те хищно завоюват околното пространство, като не оставят място за другите аромати. В аромата на тези цветя има нотка на разложение, която му придава чувственост. Основната съставка на такива цветя е индолът, така миришат някои цветя, както и човешките екскременти. Точно миризмата на индол –
    едва доловима нотка на гнило – прави аромата на портокаловия цвят, жасмина, туберозата и люляка толкова опияняващо сексуални. Бялата восъчна тубероза е едно от най-скъпите цветя в парфюмерията. Ароматът й придобива сила след залез слънце, затова наричат туберозата “любовница на нощта”.
    Това е тежък аромат, който според някои е прекалено сладникав, а други, като Пастернак, долавят в него известна тъга. През последната година се появиха много аромати с тубероза в основата. Това не е случайно – тенденциите са за връщане към класиката на 80-те с тяхната безсрамна предизвикателна сексуалност. “Повече от десет години не сме помирисвали упойващите цветно-източни аромати – казва Анет Грин, президент на нюйоркската парфюмерийна асоциация. – Но те се завръщат, станали само леко по-прозрачни.” Повечето нови парфюми съдържат иланг-иланг, пачули, ветивер, тамян – всички те са проверени от времето афродизиаци. И, разбира се, розата – царицата на цветята и на ароматите, при все че в аромата й липсва опияняващият индол. Все пак, който каквото ще да говори, именно цветните аромати винаги са били и си остават бестселъри.
    Уханията са труднодоловима субстанция и възприемането им като “еротични” или “сексуални” зависи от контекста. Сладкарските аромати – ванилия, канела, кардамон, карамел, се възприемат от много хора, особено мъже, като особено еротични, защото се свързват с детството. На други ванилената сладникавост не напомня нищо друго освен ванилов сладкиш.
    Ароматите, които наричаме “озонни”, се възприемат като противоположност на “чувствените”.
    Но тези аромати – на разтопен сняг с лек примес на смола, мокра дървесина и гнили листа – предизвикват необяснимо чувство на меланхолия до такава степен, че ви иде да заплачете, а заедно с това чувство на възторг и предвкусване на промени. Кой би казал, че това не е еротично?
    Ароматът помага да запазим спомените си много по-сигурно, отколкото зрението и слуха. Менди Афтел, авторът на книгата “Същина и алхимия”, дава като пример свой познат – 80-годишен италиански граф, който старателно пазел осем флакончета с останали капки парфюм в памет на осемте си възлюблени. На всяко имало изписано името на жената и дата.
    Днес е трудно да
    се намери жена, чийто образ в съзнанието ни да се асоциира с един-единствен парфюм.
    Твърде често ги сменяме и изборът на парфюми е твърде голям. Когато купуваме любимия си парфюм винаги помирисваме и нови. Ами ако изведнъж това ухание, както обещава рекламата, ни направи по-загадъчни, по-ярки, по-любими? Най-интересното е, че наистина вярваме в това.

    Студени зветя
    Има цветя, от които е невъзможно да се извлече аромат. Това са не само фрезиите, гарденията, лилиите, лалето, орхидеята, хелиотропът и орловите нокти, но и обикновените теменужки, люлякът и момините сълзи. Ако в описанието на даден парфюм са изброени някои от тези цветя, бъдете сигурни, че това са синтезирани аромати. Но те са със­тавени от други натурални компоненти, така че по-правилно е да ги наричаме не изкуствени, а просто изкусно компонирани.

    Не можеш да заповядаш на сърцето
    Женските феромони или “копулини” дават сигнал на мъжете да се приближат. И най-напред – на онези 10% от тях, в чийто организъм се изработва андростерон – феромонът на “мъжествеността”. В първобитното общество именно те­зи мъже са оплождали най-много самки.

    Животинска страст

    * Цибетова мас – ароматично вещество, което се добива от жлеза на цибетка (вивер) – животно от семейството на мангустите. Развъждат се във ферми и специално ги дразнят, защото по този начин жлезите им изработват повече от ценното вещество.
    * Мускус – продукт, който се отделя от мускусните жлези на животното кабарг. Веществото е много ценно – няколко милиграма могат да ароматизират цяло помещение за години напред. Добивът на мускус е забранен и днес в парфюмерията се използва растителният му еквивалент – индийското орехче.
    * Амбра – восъкоподобно вещество, което се образува в храносмилателния тракт на кашалотите.
    * Боброва мас – ароматично вещество, което се добива от жлеза на бобър, аналогично е на цибетовата мас.
      В аромата на туберозата, люляка и жасмина има нотка на разложение, която им придава чувственост.

    Най-скъпият парфюм в света
    Това е Amouage, създаден от Ги Робер. Прави се единствено в град Мускат в Оман. Въпреки че името на парфюма звучи като френско, това е арабска дума, която означава “вълни”. Идеята тук е, че ароматът поражда вълни от емоции. Основната съставка е тамян, но в него има още над 200 аромата – роза, пачули, сандалово дърво, ирис и др. Флакон от 50 мл, изработен от злато, струва 5000 евро. Интересното е всъщ­ност, че в състава на парфюма влизат евтини субстанции.
    Най-скъпият парфюм в историята е Parfum VI на Артър Бърнхам. Флаконът е изработен от платина, 24-каратово злато, рубини и диаманти. На създателя му са били нужни 18 месеца, за да го измисли, и още 18, за да го направи. От този аромат досега са продадени 173 бройки, всяка с цена от 71380 долара. Общо от него съществуват 475 флакончета.

# 32
  • Мнения: 4 096
Тес, наистина старият флакон на Parfum D'ete е много хубав, но и новият не е лош. Някак по-изчистен ми е(аз харесвам изчистени флакони). А парфюмът същият ли е или също е реформолируван Thinking?
Пелагия, и аз обичам изчистените форми, но някак старият флакон ми е по -романтичен, с почерк (пък и той не е натруфен) Simple Smile, ароматът ми се стори съвсем същият, но не съм сравнявала пирамиди, съставки и прочие, разчитала съм на носа си, но сега, като стана дума - ще проверя Peace
п.п. Да, Venush, и аз го намирам по -красив старият Crazy

Оказва се, че класическият е създаден от Christian Mathieu, а вторият от  Antoine Lie и няма връхни ноти, композицията е ''разместена'' и директно се улавя сърцето на аромата, освен това съдържа лотус, който не присъства в ''оригиналът'' Peace Явно все пак има разлика, но аз не съм я усетила - не съм ги тествала едновременно Peace

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 14:18 от Tess d`Urberville

# 33
  • Мнения: 74
Ето малко нежни парфюмчета:
BVLGARI Voile de Jasmin е израз на изисканата и чувствена женственост, която струи от доминиращите нотки жасминов цвят. Сърцевината разкрива сладката свежест и прозрачност на жасмин “Самбак” в комбинация с роза “Прелюд” и дива момина сълза, които заедно внасят кадифен и изкусителен оттенък.
J`EXTE Woman е нежен плодов коктейл, подсилен от уханието на жасмин, теменужка и момина сълза, които придават неустоима чувственост.
В LANCOME Miracle Forever сърцевината е с бадемово ухание, подсилено от нежната хармония на хелиотроп, тубероза и кремообразна мимоза. Елегантен микс от момина сълза и божур обграждат аромата с меката аура на женствеността.
LYS на Princesse Marina de Bourbon е символ на женствеността, завладяващ и провокативен. Възхитително лек и нежен парфюм, който ще ви предразположи към романтични преживявания. В основата му е композиция от притегателния аромат на лилия, около която в завладяваща хармония се преплитат нотки на мандарина, ванилия, ирис и бял мускус.

# 34
  • Мнения: 4 096
Tinkyrbel, много интересно инфо, сега започнах втората част Hug

# 35
# 36
  • Мнения: 338
За мен също старият флакон на Parfum D'ete е по-красив Mr. Green. Просто написах, че и новият не е толкова лош.
Жалко е, че и самият парфюм е променен Sad.

# 37
  • Мнения: 74
Мерси,Тес HugМоже да е малко спам,но са ми много интересни всякакви статии свързани с ароматите Crazy

миленката007,на мен абсента ми идва прекалено сладък,но всичко е индивидуално Peace

Ето още нещо свежарско:VERSACE BRIGHT CRYSTAL Уханието съчетава в себе си зърна от нар, леден акорд, ярки нотки на узо, преминаващи в акорди на магнолия, божур и цвят на лотус. Базисните нотки на аромата са представени от чувствена амбра и мускус. Крайният резултат е превъзходен летен аромат, изключително подходящ за топлите дни.
Разкошният флакон е изработен от прозрачно стъкло, разкриващо нежно-розовата течност. Външната опаковка също е в розови оттенъци, които подчертават свежестта на аромата.

# 38
  • Мнения: 74
Как съм пропуснала този:Jacomo Paradox Обожавам го,толкова женственост има в него Heart EyesСвеж цветен ориенталски парфюм, лансиран от дизайнерската къща Jacomo през 1998 година. Очарованието на аромата е в съчетаването на свежи морски аромати, въздушно леки като целувка на морски бриз, с разкошни цветни и екзотични дървесни ухания. Класическата полярност на светлина и мрак е намерила отражение в тази многолика композиция. Връхните нотки смесват италианска мандарина, касис и пъпеш. Сърцевината е букет от иланг-иланг, жасмин и кедър. Базовите тонове са ветивер, сандалово дърво, ванилия и карамел.

# 39
  • Мнения: 4 096
За мен също старият флакон на Parfum D'ete е по-красив Mr. Green. Просто написах, че и новият не е толкова лош.
Жалко е, че и самият парфюм е променен Sad.

Ма не е лош новият, нищо му няма, просто старият си е по -хубав (явно всички сме на това мнение) Peace След втората статия, която публикува Тинкърбел се сещам за Айнщайн, който казвал, че колкото е по- запотена една жена, толкова повече той се настървява, или пък за Наполеон, който пишел в писмата си към Жосефина  - ''Връщам се се след няколко дена, не се къпи!'' Mr. GreenCrazy

Ню на Сен Лоран ме плени веднага, защото ми мирише тоочно на едно цвете от градината на баба ми - нощна кралица, с дълги стъбла - с много красиви големи,  звездовидни,  бели цветове - разтваря се само вечерно време, оттам и името. Ухае страшно силно, направо ''заглушава'' останалите цветя в градината - прекрасен аромат, сякаш Ню е моноаромат на това цвете Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 14:42 от Tess d`Urberville

# 40
  • Мнения: 74


...
След втората статия, която публикува Тинкърбел се сещам за Айнщайн, който казвал, че колкото е по- запотена една жена, толкова повече той се настървява, или пък за Наполеон, който пишел в писмата си към Жосефина  - ''Връщам се се след няколко дена, не се къпи!'' Mr. GreenCrazy

 JoyАсоциацията ти е много правилна bowuu
Между потливите редове Mr. Green,да не забравим Лаура Биаджоти:Laura Biagiotti Aqua di Roma Лансиран през 2004 година, Aqua di Roma. Предназначен за младежката аудитория, той е кардинално различен от класическия аромат Roma. Откриващите връхни нотки ободряват с цитрусовото ухание на бергамот и мандарина. Сърцевината е мека и цветна – мимоза, магнолия, роза, касис. Завършващият шлейф е кадифено съчетание на ванилия, мускусен цвят, амбра и сандалово дърво. Свеж цветен дамски парфюм, който допълва и подчертава цялата неповторимост на притежателката си.

# 41
  • Мнения: 74
Този си е точно на мястото Joy: Lacoste Touch Of Spring Лимитирано издание, лансирано през 2007г. Свеж и цветен, младежки игрив
Нямам спомен да съм го засичала...

# 42
  • Мнения: 4 096
Не го знам този  Lacoste Touch Of Spring и по принцип не съм запозната много с парфюмите им, но ето този много ми беше харесал - един такъв ...елегантен и чувствен, балансиран, топличък, лееееко сладнив, но много леко, уютен аромат

# 43
  • Мнения: 74
Да,Тес,този е прекрасен и отдавна ми стои в листата на желанията  Grinning

# 44
  • Мнения: 4 096
Аз за моята листа гледам да не сещам често, защото ми се плаче smile3514, и то ако адски много се огранича в желанията си - трябва да изхарча поне 1000 лв. само за парфюми, а това няма как да стане ooooh! Blush

# 45
  • Мнения: 74
този също много го харесвам и бих го носила пролетта.Един такъв сладичък,бонбонен,ефирен и розата в никакъв случай не ми е силна.Скоро го подуших на една жена,с която се разминахме във входа(като куче съм Mr. Green),веднага го познах и дирята наистина беше страхотна.Тя брюнетка,слаба висока,винаги много добре облечена и със семпъл грим.Аз все си представях блондинка с него CrazyРозовото ме подвежда Laughing

# 46
  • Мнения: 74
Аз за моята листа гледам да не сещам често, защото ми се плаче smile3514, и то ако адски много се огранича в желанията си - трябва да изхарча поне 1000 лв. само за парфюми, а това няма как да стане ooooh! Blush

А аз се сещам и си казвам другия месец Grinning и като дойде,си казвам "нищо,по-другия" Laughing Joy

# 47
  • Мнения: 4 096
Накрая ще откача и ще лъсна по вестниците - ненормална жена обра супермаркет пред погледите на същисаните очевидци, поради явна липса на опит, бе заловена след двайсетина минути, обляна в сълзи нареждаше, че парите и били нужни за парфюми Crazy Laughing
униформените се съжаляват над нея и след щателното преравяне на патрулната кола и подаряват поочукан автършейв Деним Mr. Green

# 48
  • Мнения: 3 641
И аз тук. Все още съм си на зимна вълна, то в тоя студ само Хипнотик Пойзън ме топли Laughing

# 49
  • Мнения: 4 096
Абе и аз съм още на зимна - то тук валя сняг цял ден, че и сега прехвърча. Пък и най - ''пролетния'' който имам в момента е Кристал Grinning, пръскам си се с по -тежичките и си ми е супер Crazy

# 50
  • Мнения: 101
Скоро много скъп за мен човек ми подари Jasmin noir на Bulgari. По принцип е доста сладникъв за моя вкус, поне такова беше първоначалното ми впечатление, но после, дали защото много обичам човека, който ми го подари, или защото парфюмът наистина е хубав, започна много да ми харесва и сега съм като омагьосана от него, дори и да не съм с него поне веднъж на ден си го мириша за собствено удоволствие. Не е много пролетен, но пък то и още не е дошла пролетта, де  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 096
И защото човекът ти е любим, и защото парфюмът си е много хубав Peace Фин и елегантен, аз много го харесвам - да ти е честит!  bouquet

# 52
  • Мнения: 3 641
Дами, Жасмина на Булгари как е като трайност, при условие ,че моята кожа "пие" бързо по-леките миризми Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 4 096
Виж, тук ми е болката.....поне на моята кожа не е много траен, пробвала съм го три - четири пъти на кожа, още толкова на блотер - не е някаква супер сила със сигурност, но пък бих си го подновявала по - често Peace

# 54
  • Мнения: 157
Момичета, знаете ли каква е разликата между тези двата:

http://parfumi.org/images/max%20mara%20le%20parfum%20zeste%20musc.jpg
http://parfumi.org/images/max%20mara%20le%20parfum1.jpg

Кой, според вас е по-подходящ за пролетта и лятото?
Ходих да ги помириша в Бюти Зоната, но странно - не намерих голяма разлика  Thinking
Познавам само класическия, но щом казваш, че не намираш особена разлика в двата, чуденката ти е решена Peace ...

Tess d`Urberville, благодаря ти!  Hug
Мислех си, че може би само аз не откривам разлика, защото ми се струва безсмислено да пускат нов парфюм с един и същи аромат.  newsm78

# 55
  • Мнения: 4 096
Няма за какво мила Peace, може би си душила повечко парфюми ''натоварила'' си се, и затова не си усетила разликата,  предполагам все има някаква. Абе който повече ти хареса, него си взимаш - това е Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 096
  
този също много го харесвам и бих го носила пролетта.Един такъв сладичък,бонбонен,ефирен и розата в никакъв случай не ми е силна.Скоро го подуших на една жена,с която се разминахме във входа(като куче съм Mr. Green),веднага го познах и дирята наистина беше страхотна.Тя брюнетка,слаба висока,винаги много добре облечена и със семпъл грим.Аз все си представях блондинка с него CrazyРозовото ме подвежда Laughing
Трябва да го пробвам Simple Smile, но като цяло засиленото присъствие на рози в парфюмите не ме радва много, дори Златото на Торенте, което в началото ме възторгна, започна в последствие да ме дразни, когато узрееше на мен оставаха само рози  ooooh!! и за това го размених Peace

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 22:06 от Tess d`Urberville

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
като кажете рози и все си представям "онази" Българска роза на Карлово в дървените мускалчета  Sick много спиртна, остра и неприятна ми беше, но пък често розата в парфюмите много ме радва и е доста различна от очакванията ми - например Very Irresistible Sensual той има незнам си колко на брой вида рози в описанието, но ми е много нежен, сладък и секси аромат  Heart Eyes така че ........... има рози - има и рози
Розата в булгари-то е приятна, но не ме омайва достатъчно за да я пожелая, а аромата по мое мнение е нетраен  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 101
Дами, Жасмина на Булгари как е като трайност, при условие ,че моята кожа "пие" бързо по-леките миризми Rolling Eyes
И аз съм същата, но този е адски траен, а дори не е парфюм, а парфюмна вода. Издържа поне 6 - 7 часа върху кожата и със сигурност 2 дни върху дрехи (просто два поредни дни бях с една и съща блуза и се парфюмирах на първия ден, а на втория забравих, аромата беше силен, аз го усещах, при все че съм свикнала с него, и околните също - убиха се да ме питат с какъв парфюм съм). Наистина е невероятен, вече ми е сред фаворитите.

# 59
  • Мнения: 271
Цитат
Дами, Жасмина на Булгари как е като трайност, при условие ,че моята кожа "пие" бързо по-леките миризми



При мен изобщо не е траен,както всички аромати на Булгари.

# 60
  • Мнения: 522
Цитат
Дами, Жасмина на Булгари как е като трайност, при условие ,че моята кожа "пие" бързо по-леките миризми



При мен изобщо не е траен,както всички аромати на Булгари.

И при мен е така, не съм фен по тази причина на Булгари. Единственото Булгари в колекцията ми е Червения чай, който добре се развива лятото на моята кожа и е сравнително траен.

# 61
  • Мнения: 4 096
Здравейте  bouquet, прави сте, че има рози и рози...и въобще съм далеч от мисълта да сложа кръст на всички аромати с рози, но специално тези в които усещам розата доминираща.....не са за мен Peace За съжаление и на мен не е траен Булгари Жасмин Ноар, но честно -това не ме спира да го харесвам и желая Crazy ще си пръскам повечко и това е - адски го харесвам, точно ''елегантен'' го намирам Hug

# 62
  • Мнения: 4 096
             До сега на Булгари съм имала само този - Extreme, беше ми подарък. Въпреки, че си мирише на зелен чай, тоест много свеж, си беше доста траен и често са ме питали с какво съм, часове след като самата аз отдавна съм спряла да го усещам Peace

- каква е разликата между тези двата (имала съм първия) изобщо има ли разлика в ароматите, или е само във флаконите newsm78

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 11:00 от Tess d`Urberville

# 63
  • Мнения: 214
На Лаура преди години ползвах Венеция.Страхотен беше!А Soto Voce не съм го виждала от години,но имам спомен за много приятно ухание.

# 64
  • Мнения: 4 096
И аз Сото Воче не съм го виждала отдавна, но не съм се и оглеждала за него де, не беше лош, но не бих си го взела пак Simple Smile Венецията е друго нещо - разкошен, богат, страшен Heart Eyes Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 3 413
Това ли е Жасмина на Булгари?

# 66
  • Мнения: 522
Да това е

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Аз използвам две парфюмчета, които мн ми харесват. Едното е Hypnose by Lancome for Women , а другото е на  PACO RABANNE - Black XS For Her . И двата са уникални  Heart Eyes
    

# 68
  • Мнения: 4 096
Passion_G, и двата парфюма от приятелки ги харесах, на първо пробване бях решила, че не са за мен, но в последствие си ги взеха дружки - много ми харесаха и двата Crazy

# 69
  • Мнения: 3 413
Аз използвам две парфюмчета, които мн ми харесват. Едното е Hypnose by Lancome for Women , а другото е на  PACO RABANNE - Black XS For Her . И двата са уникални  Heart Eyes
    
Оппа,имаш като моя вкус Heart Eyes Обаче XS съм си купувала само имитации за по 25лв. и всеки флакон е по-траен или нетраен.А оригинала как е? newsm53

# 70
  • Мнения: 4 096
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=422_421&products_id=25044 - ето ти го на хубава цена, за си купиш оригинален и да прецениш сама разликата Peace
http://megashop.bg/cshop/product_info.php?cPath=4&products_id=1942 - още на едно място, много е траен и ''шлейфов'' Simple Smile

# 71
  • Мнения: 4 096
                                                                                                         
 
Връщам темата Wink, но да попитам, обичате ли Бай на Долче и Габана

# 72
  • Мнения: 522
                                                                                                         
 
Връщам темата Wink, но да попитам, обичате ли Бай на Долче и Габана

Аз не си го спомням. Преди около 10 тина години една приятелка го имаше и си спомням че ми харесваше ама само да толкова, щом не съм се сдобила с него...

# 73
  • Мнения: 4 096
Тъкмо се бяхме ''загаджили'' с моя мъж и тогава си го купих, много романтични спомени имам с него Heart Eyes
п.п. щеше да е още по -романтично ако той ми го беше подарил Joy

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ами моите и двата са оригинални и да ти кажа.......... сутрин като си сложа...до вечерта се усеща  Laughing  Даже на другия ден дрехите още миришат на него!

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 14:27 от Passion_G

# 75
  • Мнения: 4 096
 
  - също хубав за пролет - лято Peace

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 17:55 от Tess d`Urberville

# 76
  • Мнения: 4 096
 


                                                                                                                                 
 
- някой да сподели мнение за Secret Obsession?
                                                                                                                                   


Днес бях с Кристал на Шанел и направо се смръзнах, не трябваше да го слагам в този студ, сега след горещ душ се напръсках с Мирикъл Форевър  - стана ми топло, уютно, имам чувството, че се къпя във ванилия и бадеми с карамел Crazy Heart Eyes, кой да предположи, че това ще ми хареса Grinning

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 18:14 от Tess d`Urberville

# 77
# 78
  • Мнения: 3 830
Получих:

1. Nina Ricci - L'Air Du Temps
2. Christian Dior - Addict
3. Trussardi - Skin
4. Bvlgari - Omnia


И вече не съжалявам, защото може да съм ги имала и да ги познавам, но хубавото си е хубаво.
Само като усетих нежността на L'Air Du Temps, като си припомних свежестта на  Skin и класическото излъчване на Addict....  Heart Eyes
Все още не съм се отказала от тези в списъка ми за пролетта, но ще видим. Whistling

Ето списъка ми Laughing :

1. Hermes - Un Jardin Sur Le Nil
2. Lancome - Hypnose
3. Jil Sander - Pure
4. Estee Lauder - Pleasures
5. Ralph Lauren - Pure Turquoise
6. Ralph Lauren - Romance
7. D&G -Sicily
8. S.T. Dupont - Blanc
9. Hermes - Kelly Caleche
10. Cerruti - Image
11. Chloe  For Women
12. Estee Lauder - Pure White Linen
13. Guerlain - Champs Elysees
14. Gianni Versace - Versace Signature

# 79
  • Мнения: 3 830
За пролетта харесвам и този:



Като подреждах снощи новите в шкафа и го зърнах. Отдавна не съм го пръскала, но мисля за пролетта да си го ползвам в по-малки количества, че ми идва силен и сладък.
Иначе ми е вкусен. Ухае ми на сладко от череши. Hug

# 80
  • Мнения: 4 096
Да, Хот Кутюр е доста сладък - даже за това време ми се струва подходящ Peace
Да са ти честити парфюмите, ах този Адикт Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 3 830
Да, Хот Кутюр е доста сладък - даже за това време ми се струва подходящ Peace
Да са ти честити парфюмите, ах този Адикт Heart Eyes

Мхм, Адикт никога не съм го имала, но някак не ме впечатли, когато пръснах един ден в една парфюмерия на китката си.  Било е  доста отдавна май, защото почти го бях забравила.
Класически, изискан, но тази изисканост ми идва малко остра, строга. Дали само аз така го определям? Thinking
Сега обаче си го душкам с голямо удоволствие. Мисля, че за по-студени вечери е перфектен. За пролетта определено ще се доверя на останалите 3 нови и някои други в колекцията.

# 82
  • Мнения: 4 096
Виж, аз пък никак не го намирам строг, а напротив - сластен, примамлив, сексуален Heart Eyes, но определено не е за съвсем млади девойки, и си иска малко по - студено време, защото си е тежък ориент, много го обичам Peace

# 83
  • Мнения: 868
Хм, Addict и за мене не е строг парфюм, но не е и тежък (явно всичко е сравнително) и е повече зимен отколкото пролетно-летен.

Нилските градини за мене са свежи, без съмнение, но прекалено цитрусови. Все пак са единствените от 3-те градини които моят нос усеща... 

# 84
  • Мнения: 4 096
Да, Адикта си е парфюм за студено време, пръскала съм си и в хладни летни вечери, но пак ми дойде много тежък и повече не бих, за моите възприятия е един от ''тежките'' аромати, които ползвам - абсолютно индивидуално е всичко Peace

# 85
  • Мнения: 199
Добър вечер, момичета!
Намерих да помириша и да тествам Черути Имидж..........
Много подходящ за пролет-лято парфюм,но........напомня ми Ейвъновска "Пур Бланка" .Не в начало , а като се развие. Simple Smile
Не че имам нещо против Ейвън, но търсих нещо  "неприличащо на нищо ".
Но вече си имам "пролетен" парфюм.Съвсем случайно и "на сляпо" се сдобих с Ирисовата Прада!
Много ,многооооооооооооо ми харесва. Crazy
Но...............едно към едно със пяна за бръснене на моя мъж/VIDAL-зелена/,като миризма. Mr. Green
Ами ..аз винаги харесвах ,как мирише тази пяна Crossing Arms
Ето какво става на тези ...който търси.."нещо ,неприличащо на нищо" Joy Joy Joy

# 86
  • Мнения: 4 096
хаххахахахаххахаха, разсмя ме Laughing, не я познавам тази Прада, но чак пък на крем за бръснене.......но може, на мен точно на берберница ми мирише класическият Мирикъл, нека не се засягат момичетат, които го харесват Sunglasses Laughing Laughing
п.п. Жалко, че не те и е допаднал Черути Имидж Crazy

# 87
  • Мнения: 199
хаххахахахаххахаха, разсмя ме Laughing, не я познавам тази Прада, но чак пък на крем за бръснене.......но може, на мен точно на берберница ми мирише класическият Мирикъл, нека не се засягат момичетат, които го харесват Sunglasses Laughing Laughing
п.п. Жалко, че не те и е допаднал Черути Имидж Crazy
Тесс,Прадата е невероятна!!!!!!!!!!!!Ами такова съвпадение, наистина не за вярване newsm78
А Черути Имидж.....има нещо притегателно в него, постоянно се сещам за него, май пак ще го тествам......като ми мине хремата/може би просто не можах да го оценя парфюма както трябва/
между друго Имидж го има в Хали на 2-ри етаж, но цената в сравнение с гет.бг.............доста соленооооооооо/двойно/ Naughty

# 88
  • Варна
  • Мнения: 3 415
  и разбира се

от този на Диор чакам да излезе разфасовка около 50 мл...имам само най-голямата и е малко неудобно да се носи в чанта...иначе много, много ми харесва  Heart Eyes ...те и трите ми харесват де   Flutter

# 89
  • Мнения: 4 096
Е, естествено - в сайтовете цените са съвсем различни. Може пък просто да не ти допада Черути -то, и това си е Peace Прадата на сляпо ли я поръча или я беше тествала Simple Smile
Жоржета, и аз много го харесвам Escale a Portofino Heart Eyes, The Beat не го познавам - чета, че е сладичък и плодов?

# 90
  • Мнения: 199
Прадата ...без тест Heart Eyes
Само по описанията в Аромат.ру , а и просто исках Прада Laughing
Но добро попадение, наистина.Много се радвам, че рискувах и не съжалявам сега.
п.с. почти във всички отзиви в Аромат.ру се споменава ,че има "мъжка"нотка в този парфюм, така че няма грешка...мирише на пяна за бръснене Mr. Green

# 91
  • Мнения: 4 096
 Peace Със здраве да го ползваш! Аз по принцип много обичам ''мъжката'' нотка в парфюмите, но защо ли Мирикъл не ми хареса ама никак...то сякаш там не е и мъжка нота, ами просто сапунеста нишка с полъх на ''Каро'' Shocked Crazy

# 92
  • Мнения: X
Tomaru нещо което "на нищо не прилича"   Joy  вече си го имаш - Кристобал. Идеален пролетен парфюм. За лятото също става според мен.

Я кажете нещо за Pleasures Intense? Става ли за пролетта, какъв тип аромат е изобщо?

И за класическия Miracle   събирам отзиви?

# 93
  • Мнения: 4 096
Мирикъл на Ланком - класическия е нежен, ефирен (но не е лековат свежак), има някаква лека и невинна сладост, но лекичка, не е тежко сладък, и има в него споменатата от мен нотка - нещо сапунесто/бръснарско - поне аз така го усещам, по -добре не мога да го обясня Peace

# 94
  • Мнения: 3 830

Този е един от малкото, които никак, ама никак не понасям.  ooooh! Whistling

# 95
  • Мнения: 4 096
Оххххх, аз имам голям списък с парфюми, които не понасям Sunglasses Joy Joy

# 96
  • Мнения: 199
Класическия Миракъл е парфюм"на нищо не приличащ" според мен Naughty
Мнооого ми харесва.
Преди години, като нямах възможност за "истински" купувах имитации точно на този Миракъл.Не знам как сега ,преди беше много популярен и всички "фирми" ,имитиращи известни парфюми имаха този на Ланком.
Може би наистина има нещо "сапунесто" в него, защото като търсихме парфюм за сестра ми , аз и предложих този и тя помириса и точно така отреагира:на сапун мирише.Не знам, може би на някакъв луксозен Laughing
Между друго ,аз имам един парфюм, който ,според мен е подходящ за лято.Малко тежичек в начало, но "остатъчна " миризма е много лека, ефирна ,на бели цветя: на Ралф лоран-"Гламурос"/или не така се пише?/Не помня да е обсъждан в форума, но ви го препоръчвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!Пак от "неприличащи на друг", поне според мен!Мноооооооого красив .А има и летен вариант с брокати Heart Eyes
http://www.aromat.ru/images/foto/p860.jpg

# 97
  • Мнения: 4 096
Страшно обичам Glamorous на Ралф Лорън, въобще доста парфюми на Ралф ми харесват Blush

# 98
  • Мнения: 3 830


Стана ми интересен... Thinking

# 99
  • Мнения: 4 096
В Мегашоп май имаше Глемъръс Дей Лайт, и много му се чудех, но не го познавам, а и аз си искам класическия, много е дълбок и красив newsm51

# 100
  • Мнения: 637

Този е един от малкото, които никак, ама никак не понасям.  ooooh! Whistling
На мен също ми е неприятен. Бях изчела маса суперлативи за него, но когато го подуших, просто... Sick

# 101
  • Мнения: 199
Страшно обичам Glamorous на Ралф Лорън, въобще доста парфюми на Ралф ми харесват Blush
Тесс, налииииии е гламурен???????
 newsm03
Обаче точно него не мога да нося със "скъсани "дънки smile3503

# 102
  • Мнения: 4 096
Абе май доста негативи обира този на Ланвен, душила съм го, но дори нямам спомен, не ме е впечатлил с нищо, дори да ми стане неприятен Laughing
Томару - е как, парфюмът е просто жесток Hug! Цветен и наситен - абе класически парфюм, някак не мога да го разделям на части - страхотен е, точно от този тип които сякаш ми стигат чак до тила, когато ги вдишвам  Crazy  bouquet

# 103
  • Мнения: X
Glamourous  е разкошен парфюм. Ухае ми на индрише, което пък за мен е олицетворение на чистата сладост. Едно време, преди много години, баба ми слагаше индрише в компота от сливи. Ставаше страхотно вкусно и ароматно. Това е Гламъръс - сливи с индрише, рафинирана, изтънчена сладост. За жалост не съм го виждала отдавна, дали не е спрян от производство?

Eclat d'arpege  и Лайт блу са хубави парфюми, но много преекспонирани. Няма по масови от тях. Вече и такива ароматизатори за кола започнаха да правят. Това е проблема.

# 104
  • Мнения: 289
Tomaru нещо което "на нищо не прилича"   Joy  вече си го имаш - Кристобал. Идеален пролетен парфюм. За лятото също става според мен.

Я кажете нещо за Pleasures Intense? Става ли за пролетта, какъв тип аромат е изобщо?

И за класическия Miracle   събирам отзиви?


Intense на моята кожа се  развива много цветно-подправково. Аз по принцип обичам цветни аромати, но тозими идва сух, нещо в средните нотки ме дразни. Но иначе е много траен. Твърдо класическия Pleasures ми  е по-интересен.


Tomaru,  Glamourus на Ралф Лаурен ми е един от големите фаворити - много женствен и елегантен аромат. Но е спрян от производство, за съжаление, много трудно се намира. Аз все още имам солидно количество, но се оглеждам за допълнителни запаси   Crazy

Glamourous Daylight е доста по-лек и свежак, има и някаква водна нотка. Като цяло не е лош, но не може да се мери с класическия

# 105
  • Мнения: 4 096
Е как може да се спре от производство такъв парфюм?! Sunglasses, Да спрат например Сафари  - с него може да се упои и слон Shocked

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Съгласна съм, че Ланвен-a прилича на Light Blue, само че може би е по-лек и нежен.

Glamorous ми е ярък и цветен, забележим парфюм, но не мога да се отърва от спомена за един шампоан, който миришеше подобно.

Днес тествах Sicily. Топъл е, с медена сладост, но ... усещам и нещо като гума  Rolling Eyes
Да не е от капачката на виалчето  newsm78 Остатъчната миризма е все едно съм си намазала китката с мед.
Пак ще го мъча, искам да го усетя както трябва.

# 107
  • Мнения: 199
Tomaru нещо което "на нищо не прилича"   Joy  вече си го имаш - Кристобал. Идеален пролетен парфюм. За лятото също става според мен.

Я кажете нещо за Pleasures Intense? Става ли за пролетта, какъв тип аромат е изобщо?

И за класическия Miracle   събирам отзиви?


Intense на моята кожа се  развива много цветно-подправково. Аз по принцип обичам цветни аромати, но тозими идва сух, нещо в средните нотки ме дразни. Но иначе е много траен. Твърдо класическия Pleasures ми  е по-интересен.

Tomaru,  Glamourus на Ралф Лаурен ми е един от големите фаворити - много женствен и елегантен аромат. Но е спрян от производство, за съжаление, много трудно се намира. Аз все още имам солидно количество, но се оглеждам за допълнителни запаси   Crazy
Ако не се лъжа има го и в ЦУМа и в МОЛа newsm78
И аз още имам солидно количество Simple Smile

# 108
  • Мнения: 289
В МОЛ-а със сигурност го няма. Ще проверя в ЦУМ, дано да има. Но е спрян от производство от няколко години  Peace

# 109
  • Мнения: 4 096
- какво мислите за Сафари, на мен ми се губят съставките му, имам чувството, че в него има захар, захар, захар.........много ми е сладък Wink

# 110
  • Мнения: X
Утре отивам в ЦУМ да си припомня Гламъръс.
Благодаря ви за отзивите за Плежърс и Миракъл. "Звучат" ми добре, но трябва ръка да пипне, нос да подуши.
И като сме на тема Ралф Лорън - Notorious е най-новото попълнение. Много характерен аромат. Не ми прилича на друг, т.е. на нищо не прилича...Тома  Hug голяма скица си с тоя израз.
Топъл е, с една кисела жилка вътре... като плодови бонбони - дропс. Абе нещо като лимонов кекс - хем сладко, хем кисело. Ама по много интригуващ начин. Останах с противоречиви чувства, хареса ми началото, но край нямаше. Остана си тази киселост. Странна птица.

А Sicily толкова похвали получи вече, че просто трябва да го тествам.

# 111
  • Мнения: 3 830
Съгласна съм, че Ланвен-a прилича на Light Blue, само че може би е по-лек и нежен.

Glamorous ми е ярък и цветен, забележим парфюм, но не мога да се отърва от спомена за един шампоан, който миришеше подобно.

Днес тествах Sicily. Топъл е, с медена сладост, но ... усещам и нещо като гума  Rolling Eyes
Да не е от капачката на виалчето  newsm78 Остатъчната миризма е все едно съм си намазала китката с мед.
Пак ще го мъча, искам да го усетя както трябва.

Сицили си ми е стара любов. Изключително нежен и женствен ми е.
Като научих, че е любим на Моника Белучи и веднага ми стана ясно защо. Wink

# 112
  • Мнения: 199
Аз много искам да се "запозная" със Сафари.Много е красив/...флакона/
А Мола на Стамболийски имаше " Glamourus" ,обаче кога го видях  newsm78,може би и отдавна било.
Утре ще проверя и ще докладвам!

# 113
  • Мнения: 4 096
Родителите ми имаха приятели от Катания (Сицилия), веднъж бяха донесли типичните им сладки, тестено - бадемови, оваляни в много фина пудра захар - страшно бяха вкусни, топяха се в устата Heart Eyes, когато излезе парфюмът Сицилия тоочно за тези сладки ми напомни ароматът Peace

Томару, флаконът действително е красив, но парфюмът никак не е ''лесен'' - много сладък, прилепчив. Сигурно му трябва лют студ и премерена дозировка, за да не му прилошее на някого Simple Smile Peace

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 172

А Sicily толкова похвали получи вече, че просто трябва да го тествам.


Аз не обичам мед, моето да не се брои за похвала  Laughing

Но трябва да го тестваш, това е сигурно
 Hug

# 115
  • Мнения: 199
Ралф Лорън - Notorious.
Този парфюм на моята кожа имаше уникално развитие/тогава наистина разбрах ,какво е развитие на парфюма.
начало-свежо нещо, цветенцааааа
после-нещо като Романс /пак на Ралф Лорън/
после..........Коко Мадмуазел. Shocked
просто не можах да повярвам, три различни парфюма за 2 часа.Много беше интересно.На моята кожа нищо не се развива.А може би парфюмите ми са "моноаромати".
п.с. Преди изобщо не харесвах Сицилия, но ...стана ми интересно.
Вече ,май, не казвам "не ми харесва",защото утре почват да ми харесват такива неща, че сама не мога да повярвам Mr. Green

# 116
  • Мнения: 4 096
Абе и аз все си мисля, че ще ми хареса Ноториъс, но честно - почти само негативни мнения съм чела Confused

# 117
  • Мнения: X
Сафари може ли да се намери в БЗ?

Стана ми интересен. Фрагрантика казва, че е floral green, отзивите са за труден и убийствен шипър. Явно парфюм с много лица. Като гледам колко нарциси има в него не се учудвам, че е сладък силняк.
Едно време ползвах Chloe narcisse, което ми е точно такова. Упойващо цветно, но трябва да се внимава с количествата, че слон убива. Нарцисите са може би цветята с най-силен и доминиращ аромат. Е, след розите де...

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Вече почвам да си правя списък. Толкова парфюми споменахте, които не познавам. И само две китки  Grinning
В тази връзка да ви питам къде другаде пръскате за тест? На блотери лесно, обаче не е същото, има разлика

# 119
  • Мнения: 637
Обожавам Сицилия, но за мен е по-скоро летен. Незнам дали в студа би се развивал така красиво, както през лятото, в големите жеги.
Страхотно медно, разтапящо удоволствие. Heart Eyes

# 120
  • Мнения: 4 096
Не знам, в ''големи'' магазини Сафари скоро не съм го виждала, преди няколко години го мярках в една малка парфюмерийка в уличката вдясно от спортната палата Peace

Ами където има място - на китките, на свивката на лактите, по средата - между китката и лакътя, на раменете (ако е топло и съм по къс ръкав), че даже и на коленете - Промес така го бях тествала, че вече нямаше къде Laughing Laughing

# 121
  • Мнения: 4 096
Обожавам Сицилия, но за мен е по-скоро летен. Незнам дали в студа би се развивал така красиво, както през лятото, в големите жеги.
Страхотно медно, разтапящо удоволствие. Heart Eyes
Ами както го усещаш Peace

# 122
  • Мнения: 3 830
И аз трябва да го проверя Notorious... Thinking

А тези някой пробвал ли ги е:












Този ми е много интересен:



http://themakeupgirl.typepad.com/themakeupgirl/images/2008/09/12/chanelbeige.jpg

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Не знам, в ''големи'' магазини Сафари скоро не съм го виждала, преди няколко години го мярках в една малка парфюмерийка в уличката вдясно от спортната палата Peace

Ами където има място - на китките, на свивката на лактите, по средата - между китката и лакътя, на раменете (ако е топло и съм по къс ръкав), че даже и на коленете - Промес така го бях тествала, че вече нямаше къде Laughing Laughing

Да, на свивката на лактите става, обаче пролет-лято. Сега с тия дълги ръкави не мога да се офъскам с повече неща  Crazy
И страх имам - да не излезе нещо непоносимо, ако е на рамото ще ме задуши  Joy

# 124
  • Мнения: 1 303
Първите ми пролетни попълнения за тази година са Алюр и Плежърс Дилайт Heart Eyes
Следващото мисля да е She Wood
Утре непременно ще помириша новия Ралф Лорън,заинтригувах се,днес го мернах на една витрина,но ме домързя да влезна-срамувам се от себе си Embarassed Simple Smile
Иначе от миналата година имам 2 пролетни на Герлен-лимитирани,свежия Шанс,топката на Исей Мияке,един лимитиран на Бушерон,мис Бушерон..ох много са

# 125
  • Мнения: 4 096
Веселка, честити парфюми  bouquet, топката на Исей  - лайт или класическата червена Peace
п.п. аватарът ти с Клеър Дейнс на ягодов фон, мааалко прилича на платно на майстора Simple Smile

# 126
  • Мнения: 522
Сетих се за този на чичо Ралф беше ми любим точно преди да забременея. Изпръсках си го с кеф. Много изискан аромат. И аз май подочух че го спират от производство а той не е много стар от 5-6 години мисля.


А този много ми харесва като дизайн. Кой е той?

# 127
  • Мнения: 3 830
paola2, този се казва La Voce. Създаден е от Renee Fleming за Coty.

Много искам да го имам. Heart Eyes

# 128
  • Мнения: 372
Моля споделете впечатления за най-новият на Moschino Glamour.

# 129
  • Мнения: 3 830
Моля споделете впечатления за най-новият на Moschino Glamour.




И аз искам да знам какво представлява. Wink

# 130
  • Мнения: X
Флаконът на това La voce е невероятно красив. Дали го има тук този аромат и ще го има ли изобщо?

Хм, най добре да се откажем, разпространението му е ограничено. Иначе цената е почти нормална  200$ за 50 мл.

Последна редакция: сб, 21 фев 2009, 18:55 от Анонимен

# 131
  • Мнения: 2 590
Днес останах доста впечатлена от това: http://www.fragrantica.com/perfume/Diesel/Diesel-Fuel-for-Life-U … limited-3789.html, мисля че е чудесен за пролетта. Някой има ли впечатления за трайността?

# 132
  • Мнения: 4 096
Глемър Мошино не го познавам Simple Smile, - ''Горивото за живот'' на Дизел е учудващо хубав аромат, (подарявала съм го за рожедн ден) - и доста траен, направо не очаквах, хареса ми и на мен Peace
п.п. чак сега обърнах внимание, ми то нищо учудващо няма, като видях кои ''носове'' стоят зад него Crazy

# 133
  • Мнения: 1 303
Веселка, честити парфюми  bouquet, топката на Исей  - лайт или класическата червена Peace
п.п. аватарът ти с Клеър Дейнс на ягодов фон, мааалко прилича на платно на майстора Simple Smile
Благодаря  Heart Eyes,топката е светлата-лайт,класичекста не съм я виждала освен на картинка,но по отзиви в нета май не била много хубава и май вече я няма..
За аватара-сама си го измайсторих,но сега погледнах,че наистина има нещо с платната на "майстора" Sunglasses

Fuel for life,но с бялата мрежичка много го харесвам,падам си по съвременни плодови шипри - прилича ми на на Britney Spears Believe  i Miss Dior Cherie,които много харесвам Heart Eyes

# 134
  • Мнения: X
Каква е разликата между бялата и тъмната мрежичка на Fuel for life? В концентрацията може би?

Признавам си, че този аромат малко го пренебрегвах при парфюмните експедиции. Дори не съм го докосвала. Имам лоши спомени от Diesel Plus Plus. Направо на гроздова си ме блъсна още от капачката. Но сега ще му се реванширам на горивото и ще го душна.

# 135
  • Мнения: 199
Момичета!
Докладвам: в Мола на Стамболийски има "Гламоурос"/Божееееее, как се пише  правилно само?/
Само че "летен" вариант! Стоеше една единствена кутийчица ,скромничко.Нямаше и да я забележа, но потърсих и намерих./до Романс/ Peace

# 136
  • Мнения: 1 303
Каква е разликата между бялата и тъмната мрежичка на Fuel for life? В концентрацията може би?

Признавам си, че този аромат малко го пренебрегвах при парфюмните експедиции. Дори не съм го докосвала. Имам лоши спомени от Diesel Plus Plus. Направо на гроздова си ме блъсна още от капачката. Но сега ще му се реванширам на горивото и ще го душна.
Черния не съм го тествала много,но по-цитрусов и свеж идва май..

# 137
  • Мнения: X
Tomaru Glamourus daylight го има и в бг магазините онлайн. Класическият обаче никъде го няма. Е, ще му обърнем и на дейлайт внимание.  Flutter

# 138
  • Мнения: 2 407
paola2, този се казва La Voce. Създаден е от Renee Fleming за Coty.

Много искам да го имам. Heart Eyes

Има ли го в Бг?

# 139
  • Мнения: X
paola2, този се казва La Voce. Създаден е от Renee Fleming за Coty.

Много искам да го имам. Heart Eyes

Има ли го в Бг?

Не и няма да го има.

# 140
  • Мнения: 4 096
Каква е разликата между бялата и тъмната мрежичка на Fuel for life? В концентрацията може би?

Признавам си, че този аромат малко го пренебрегвах при парфюмните експедиции. Дори не съм го докосвала. Имам лоши спомени от Diesel Plus Plus. Направо на гроздова си ме блъсна още от капачката. Но сега ще му се реванширам на горивото и ще го душна.
Черния не съм го тествала много,но по-цитрусов и свеж идва май..
Aми аз белия имах предвид, въобще не погледнах, че този е с черна мрежичка  bouquet наистина е много траен Peace
- този мъжки на Дизел страшно ми харесва - много свеж и ''тонизиращ'', за лятото е супер, но определено е за по -млади мъже, около и под трийсетте, на зрял мъж не знам дали би допаднал Wink

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 12:00 от Tess d`Urberville

# 141
  • Мнения: 289
Tomaru Glamourus daylight го има и в бг магазините онлайн. Класическият обаче никъде го няма. Е, ще му обърнем и на дейлайт внимание.  Flutter

Аз както писах, нямат много общо двата   Sad

# 142
  • Мнения: 199
Tomaru Glamourus daylight го има и в бг магазините онлайн. Класическият обаче никъде го няма. Е, ще му обърнем и на дейлайт внимание.  Flutter

Аз както писах, нямат много общо двата   Sad
Наистина?
Аз имам"класическият",но като избирах мирисах и "летен",но ония с брукати и останах с впечатление ,че е същия , просто "праздничен" вариант newsm78
Няма значение....
Днеска бяхме в Мола/който зад НДК/ и...............геройски подминах  парфюмерията!!!!!!!!!!!!!За първи път проявих воляяяяяяяяяя CryА така ми се искаше Laughing

# 143
  • Мнения: 4 096
 Grinning Grinning то вярно има за какво да се поздравиш, устояла си на зверско привличане, аз рядко успявам Crazy

# 144
  • Мнения: 3 830
paola2, този се казва La Voce. Създаден е от Renee Fleming за Coty.

Много искам да го имам. Heart Eyes

Има ли го в Бг?

Не и няма да го има.

Може да се поръча от ибей. Не знам дали го има във фрагрансекс.  newsm78
Ако някой може и желае да си го поръча от и-нет, може да се кооперираме, че и аз го искам. Flutter

# 145
  • Мнения: 74
Този да сте го виждали?
TWIN women by Azzaro е новият дамски аромат от двойката парфюми TWIN, създаден специално за младите дами, които обичат да се наслаждават на динамичния живот, изпълнен с чувства.
Цветните нотки на роза и ирис са съчетани с дървесно-бъдемов акорд, украсен с нотки на праскова и нежен мусков воал.
Автор на аромата е Annick Menardo (компания Firmenich).

# 146
  • Мнения: 4 096
Здравей Hug, не този не го познавам. Не съм ходила по магазините скоро, болна съм smile3511, имам ужасна хрема и нищо не усещам Cry

# 147
  • Мнения: 4 096
- този на Лолита Лемпика Fleur de Corail обсъждахме преди няколко дена с моя приятелка (тя го има), за мен един от приятните на марката, като цяло ми идват свръх ванилени, сладки и тежки - но в този има хлад, и някаква изтънченост, на нея добре и стои. За мен определено летен (и без подсказката на флакона), за нея подчертано зимен, представяла си го с топли пухкави блузони Shocked Laughing Laughing, та затова ни беше разговорът, за раличните възприятия, тя дори намира сладост в него, на мен ми нагарча Mr. Green

п.п. Тинкърбел, на Азаро имах и много харесвах за летен аромат - Азура

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 14:21 от Tess d`Urberville

# 148
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Днес ходих да мириша малко парфюми...на Kenzo помирисах едни 3 нови...всичките ми харесаха...на Estee розовичкия много ми хареса ...мисля, че това ще е следващият ми парфюм Heart Eyes

# 149
  • Мнения: 4 096
jorjeta, кои на Кензо и кой на Ести  Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 17:27 от Tess d`Urberville

# 150
  • Варна
  • Мнения: 3 415
, а на Кензо не видях как се казват...доколкото разбрах са нови...

# 151
  • Мнения: 4 096
Интересно инфо от Фрагрантика Grinning - на 15.05.2009 г. в Берлин, Германия ще се състои престижната церемония DUFTSTARS по

награждаването на най- добрите парфюми, в различни категории:


Category: Classics

Editions for women:

Bvlgari - Bvlgari pour femme       
Chanel – Allure
Clinique - Aromatics Elixir
Jean Paul Gaultier – Classique
Jil Sander – Sun


Category: News Exclusive

                                                      
editions for women

Azzaro - Azzaro Couture
Burberry - The Beat for Women
Guerlain - Cologne du 68
Tom Ford - Private Collection
Tom Ford - White Patchouli


Category : News Prestige

Editions for women                         

Bvlgari - Jasmin Noir
Chanel - No 5 Eau Première
Chloé - Chloé
Jean Paul Gaultier - Madame
Lancôme - Magnifique


Category: Lifestyle News

Editions for women:                     

Kate Moss - Velvet Hour
Kylie Minogue - Showtime
Mexx - Nice
Otto Kern - Signature
Replay - Replay for her

Моя любим Жасмин Ноар е номиниран също Heart Eyes bowuu
 
jorjeta, благодаря ти  bouquet

  • дамският аромат - Signature на Ото Керн, на снимката е заедно с мъжкия вариант Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 15:25 от Tess d`Urberville

# 152
  • Мнения: 4 096
Преди доста години, не знам как беше попаднала у нас миниатюрка на Ото Керн - Ноа Ноа, - сега като си припомням, доста силен - ''зелен'' със сладка нишка, не беше никак лош Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 15:48 от Tess d`Urberville

# 153
  • Мнения: 2 114
a na Tom Ford otkyde mogat da se nameriat parfiumite ? (izvinenia za lat, no niamam tuk kirilizacia)

# 154
  • Мнения: 4 096
По принцип си ги поръчват от чужди сайтове - StrawberryNett, fragrancex.com - трябва да провериш, не знам дали сега са в наличност, ето я Черната Орхидея в български сайт -  http://get.bg/catalog/index.php?cPath=422_421&sort=&filter_id=799 Peace

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Нали говорихме за Glamourous - във фрагранса го има в мини вариант:
http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_G-am-pid_ … 5W__products.html

Тес, оздравявай скоро   bouquet

# 156
  • Мнения: 4 096
Ivs, благодаря ти Hug, тъкмо пийвам липов чай и си мисля за Голд на Дона Каран (представям си и миризмата на чая, и този на парфюма) cold

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Браво на теб, аз като съм болна изобщо не се сещам за парфюми  Tired

Вече мисля за летните свежарки - например CK One Summer 2008

или 2009, не знам дали го има вече по магазините:

Dreaming на Tommy Hilfiger също го исках, но последният път нещо ме разочарова, беше много различен и подозирам, че е нещо от тестера. Помня го като свеж със сладост на праскова

# 158
  • Мнения: 4 096
Само малко да се оправя и ще направя една сочна и напоителна разходка по магазините за душене, тестване, въобще за радост Sunglasses Grinning Много лошо съм започнала да се радвам на нов парфюм няколко дена и след това веднага искам нещо ново Confused, Постоянно съм в някакво странно ''напрежение'', постоянно си набелязвам нови цели, нови мечти, желания - дори на моменти не съм сигурна до каква степен това ме прави щастлива или нещастна, предполагам почти всички сме така, ужас Shocked От известно време съм на константна вълна - Ейнджъл, Жасмин Ноар, и около 20 други -но те се сменят през ден Blush

p.p. Томи Гърл беше нежен и приятен за лятото, харесвах го и Тру Стар не беше лош - има нещо много типично в парфюмите на Хилфигър, не това , че са нежни...една нота - малко странна, не мога да я определя Peace

Последна редакция: пн, 23 фев 2009, 20:52 от Tess d`Urberville

# 159
  • Мнения: 212
Това заглеждам за пролетта, но нямам идея какъв аромат е Rolling Eyes

# 160
  • Мнения: 1 303
Днес пристигна Extravagance Givenchy-много е приятно като помиришеш нещо,което си мирисал преди години-върнах се назад ,мноого ми харесва-мисля повече и от преди!
Тествах Rosamor i Eau de Mervilles-с виалчета от Фрагранс-хайде и те са в кюпа за поръчки  ooooh!
Тес и аз съм в непрестанно "търсене" на все нови и нови миризми-на моменти изпадам в безумно състояние и искам всички парфюми на света!! Sunglasses Laughing

# 161
  • Мнения: X
Някой може ли да опише Eau des merveilles и Elixir de mеrveilles?

Толкова суперлативи за тях има, много фаворизирани аромати тук във форума, та ми стана любопитно  Praynig .
По описание еликсира ми се струва зимен и тежичък, но много интересен. Предлагат го и в размените и ме размисли... newsm78

# 162
  • Мнения: 610
Bvlgari-лилавата омнея  Peace

# 163
  • Мнения: 214
Сдобих се с HYPNOSE на Ланком.Незнам дали е пролетен,но е разкошен,леко сладникав,но плътен.Ще си го нося с кеф. Sunglasses

# 164
  • Мнения: 112
Миши 76, да ти честито Ланкомчето. Голяма е мъжеловка. Неможеш се оттърва от ухажори. Laughing

# 165
  • Мнения: 4 096
Честито на  Vesselka и Mi6i76 за парфюмите - и двата са много хубави, с много радост и самочувствие да ги ползвате Simple Smile  bouquet 
Превърнах приятеля ми в пощаджия - вчера и днес разпраща пробички на парфюми, не смея да си покажа носа навън, само опаковам и надписвам Grinning

# 166
  • Мнения: 74
Тес,много интересно инфо си пуснала Peace

За вечно търсещите и ненаситни души и аз съм такава ooooh!Като дойде момент да си купувам парфюм и не знам кой от всичките ми желания да е,те всеки ден се увеличават.Ето днес мирисах:
и
За мен и двата са подходящи за пролетта,но Inspiration,който преди много ми харесваше,сега реших,че не е мой стил.Води се Oriental Floral и предполагам,че заради ориента Grinning.Другият парфюм пък е ужасно женствен,като повечето Floral woody musk.Един такъв гушлив и нежен,просто невероятен!

Хипноуз е прелестен,има много силно присъствие,секси и нежен едновременно PeaceИмала съм го,но го искам пак Whistling

Друго добро пролетно: И него съм го имала,но преди 10-на год и не го помня много.Имаше една леко кисела и сапунена жилка,това помня със сигурност Peace

# 167
  • Мнения: 4 096
Здравей Тинкърбел, благодаря ти  bouquet, да, и за мен Лакост пур Фем е много ''уютен'', топъл и женствен Peace Акуа ди Джо и аз съм го имала, харесваше ми - той си беше жива мания тогава,  но честно казано много бързо ми омръзна и го размених с приятелка за Сплендор на Елизабет Арден (груба грешка Laughing Laughing). Май че, Акуа ди Джо манията се развихри малко след манията Искейп и СК уан newsm78 такъв ми е спомена - особено Искейп беше масова психоза в София  - 95 - 96 г.Sunglasses Laughing

# 168
  • Мнения: 4 096
А аз искам пак Еуфория и Миднайт Пойзън  - особено втория просто го обожавам, между другото приятеля ми също много го харесва и като го имах ме караше само с него да се парфюмирам Heart Eyes
п.п. Ето тази марка много ме разсмива с името си  Laughing   http://www.fragrantica.com/designers/CB-I-Hate-Perfume.html

# 169
  • Мнения: 214
Мерси момичета!Ще докладвам за ефекта Wink

# 170
  • Мнения: 4 096
хаххахахха - ефекта е сигурен, ще се похвалиш Grinning

# 171
  • Мнения: 74
Мерси момичета!Ще докладвам за ефекта Wink

Е той е ясен-мъжете ще полудяват от страст,а жените ще се чудят на какво толкова хубаво ухаеш Simple SmileСтига си дразнила вече,тъкмо го бях забравила Laughing

# 172
  • Мнения: 4 096
Определено е секси, моята приятелка като е с него, чак аз се замайвам Crazy

# 173
  • Мнения: 74
Определено е секси, моята приятелка като е с него, чак аз се замайвам Crazy

надявам се,че се замайваш не толкова,че да забравиш женската си същност LaughingЧак такава хипноза не е Laughing

# 174
  • Мнения: 4 096
хахаххахахахахаххахааа, е, няма да обърна монетата заради него, със сигурност Joy Joy

# 175
  • Мнения: 2 375
Това нещо може ли да се нарече пролетно? Въобще как бихте го описали?

# 176
  • Мнения: 4 096
Доста сладък и подправков за летен сякаш, но пък чета хубави отзиви за него - но само до тук, не съм го виждала по магазините Peace

# 177
  • Мнения: 2 375
Мерси Тесс, има голямо намаление във Фраганса /от 90 на 33 евро за 50 мл./ и се чудех дали си заслужава да се пробва. Едва ли някъде ще мога да го тествам.

# 178
  • Мнения: 4 096
Намалението е наистина добро, отзивите също, не знам какво да ти кажа -  горчив портокал, жълт нарцис, кориандър......на мен лично много добре ми звучи, стара марка с традиции, а флакона изглежда много ''аристократично'' Peace

# 179
  • Мнения: 473
Здравейте, нахлувам в темичката ви но не съм много запозната с парфюмите.
Искам да ми препоръчате един от тези парфюми (знам че вкус другар няма, но все пак ...)


ръководя се по скоро по цената в избора си.

# 180
  • Мнения: 74
Cvete™,изобщо не нахлуваш,а си добре дошла.Тук просто обсъждаме парфюми и не се делим на познавачи и аматьори Peace
Аз мога да ти кажа само за Омниа Кристалин,че според мен е много свеж,въздушен и нежен,прекрасен за топло време.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 311
Аз съм се насочила към този 

# 182
  • Мнения: 4 096
Cvete здравей Simple Smile, аз бих си взела Бугари пур Фем или Макс Мара Силк Тъч - от изброените най -много ми харесват, последния се харесва много и на мъжката част, не че само ще им угаждаме, но все пак.... Crazy Peace

maniadekay - какво представлява това Фере Simple Smile

# 183
  • София
  • Мнения: 1 311
Не знам какво точно има в него,но е леко сладникав,много лек и свеж  newsm12 ...дали ти отговорих... Rolling Eyes

# 184
  • Мнения: 4 096
Да Simple Smile, и му прочетох съставките, настина звучи приятно - в Бюти Зоун ли го ''тестна'' Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 1 311
Да  Mr. Green

# 186
  • Мнения: 4 096
Пожелавам ти скоро да го имаш и да се похвалиш незабавно Grinning  bouquet

# 187
  • Варна
  • Мнения: 3 415

Това е един от трите нови парфюма на Kenzo, за които писах вчера... Peace

# 188
  • Мнения: 4 096
екстра, ще го тествам този jorjeta, аз тъкмо видях нов парфюм на Кензо - унисекс, формата на флакона изразявала безкрайността, ''кожен'' аромат Peace
- пак Кензо - 7.15 am in Bali , от 2008 - грейпфрут, жасмин самбак, екзотични цветя

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 21:36 от Tess d`Urberville

# 189
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И трите нови парфюма на Kenzo са чудесни ...много свежи и нежни...много ми харесаха  Crazy ... в най-скоро време мисля да добавя някой от тях в колекцията си  Whistling

# 190
  • Мнения: 289
jorjeta, къде ги тества?

# 191
  • Мнения: 4 096
Да, четох че са лимитирани издания, къде мога да им се насладя Heart Eyes, когато този проклет нос се отпуши yu5 smile3511

# 192
  • Варна
  • Мнения: 3 415

Тествах ги за пръв път в един друг магазин, а днес ги видях и в БЗ  Peace

# 193
  • Мнения: 4 096
Благодаря ти, значи пак там ще се ходи   bouquet

# 194
  • Мнения: 74
Благодаря ти, значи пак там ще се ходи   bouquet

И аз ще ходя да ги тестна bowuuНямам търпение Party

# 195
  • Мнения: 1 063
jorjeta, как намираш Kenzo като трайност? Преди време (месец) много ме разочарова откъм трайност парфюм на Кензо в БЗ.


Благодаря ти!

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 23:07 от Ив

# 196
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ив, аз съм имала на Kenzo - L'eau... като трайност нямах проблеми, но си го поръчах от fragrancex...много хубав, пролетен аромат  Crazy

# 197
  • София
  • Мнения: 4 736
Аз си мисля за пролетта да си взема и една моя стара любов - Jil Sander- Pure Heart Eyes

# 198
  • Мнения: 74
Аз сега съм с лилавото Булгари и се чувствам като капчица роса на уханни цветя Heart Eyes

# 199
  • Мнения: 2 375
Cvete™,изобщо не нахлуваш,а си добре дошла.Тук просто обсъждаме парфюми и не се делим на познавачи и аматьори Peace
Аз мога да ти кажа само за Омниа Кристалин,че според мен е много свеж,въздушен и нежен,прекрасен за топло време.
Но и доста нетраен съм чувала... Rolling Eyes

# 200
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз си мисля за пролетта да си взема и една моя стара любов - Jil Sander- Pure Heart Eyes

Винаги имам от този парфюм...невероятен е Heart Eyes

Аз сега съм с лилавото Булгари и се чувствам като капчица роса на уханни цветя Heart Eyes

Това е новият на Булгари нали...и него мирисах...също много ми хареса...толкова хубави пролетни парфюми са излезли, че не знам откъде да започна  Crazy

# 201
  • Мнения: 74
Cvete™,изобщо не нахлуваш,а си добре дошла.Тук просто обсъждаме парфюми и не се делим на познавачи и аматьори Peace
Аз мога да ти кажа само за Омниа Кристалин,че според мен е много свеж,въздушен и нежен,прекрасен за топло време.
Но и доста нетраен съм чувала... Rolling Eyes

Това го пропускам,защото аз всички на Булгари съм си ги сложила в графа нетрайни и явно съм го приела като факт,като нещо нормално GrinningТака си е,и е лилавото и то-някак си въздушни са,крехки,точно като капчица роса си ги представям и двете.

# 202
  • Мнения: 74
-ето това,но jorjeta не е ново,от 2006-2007 някъде Peace

# 203
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Tinkyrbel, показаха ми нещо ново на Булгари...май  Rolling Eyes ... но не е този...този съм го имала Thinking странно  Crazy

# 204
  • Мнения: 4 096
За Булгари ок, но Кензо ...кой ли ще е този нетраен парфюм на Кензо Thinking, сигурно има, но дори Льо пар Кензо - ледено свеж си беше много траен Peace

# 205
  • София
  • Мнения: 4 736
jorjeta,  да не е зелената омния?

# 206
  • Мнения: 4 096
illy Simple Smile, как я намираш зелената Омния, пробвала ли си я? Peace

# 207
  • София
  • Мнения: 4 736
illy Simple Smile, как я намираш зелената Омния, пробвала ли си я? Peace

В БЗ я има, вчера я душнах Simple Smile Не мога да кажа кой знае какво за нея, защото бях подушила поне 5 парфюма преди това и то по-плътни и тежки и не съм сигурна какво усещах накрая Blush Определено обаче прилича на останалите омнии без класическата. Аз не намирам голяма разлика м/у Кристалин и Аметист, имат си някаква много характерна и повтаряща се и в двата съставка. Та този ми ухаеше подобно, но не мога да кажа, че ми хареса. Може би, защото не съм любител на зелените аромати.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Аз я пробвах зелената омния днес. Свежа, но нетрайна  Peace

# 209
  • Мнения: 473
Леле момичета вие ме шашнахте  Shocked, по колко парфюма имате в колекцията си ?  Crazy

# 210
  • Мнения: 4 096
Свежа, но нетрайна.....ясно без изненади Wink  Peace

# 211
  • Мнения: 733
Леле момичета вие ме шашнахте  Shocked, по колко парфюма имате в колекцията си ?  Crazy

Имаше подобна тема преди време. Да беше видяла шкафа на monda... бройката нахвърляше 100   Wink Моя личен опит е скромен и засега съм се сдобила с около десетина, но само да видиш уиш листата ми  Laughing На първо място за пролетта излязоха Нилските градини и 212, само чакам заплата  smile3508

# 212
  • Мнения: 74
illy Simple Smile, как я намираш зелената Омния, пробвала ли си я? Peace

В БЗ я има, вчера я душнах Simple Smile Не мога да кажа кой знае какво за нея, защото бях подушила поне 5 парфюма преди това и то по-плътни и тежки и не съм сигурна какво усещах накрая Blush Определено обаче прилича на останалите омнии без класическата. Аз не намирам голяма разлика м/у Кристалин и Аметист, имат си някаква много характерна и повтаряща се и в двата съставка. Та този ми ухаеше подобно, но не мога да кажа, че ми хареса. Може би, защото не съм любител на зелените аромати.

Аз определено долавям разлика,Кристалина не ми харесва,има силно доловими за мен мускус,чай и аква нотки,които придават съвсем друга заввършеност на парфюма.Аметиста-роза,ирис,хелиотроп и дървесни нотки,няма мускус,който при първия парфюм много променя аромата.Кристалин ми е свеж,аква,но някакси застинало,а Аметиста ми е като цветен воал-ясно усещам цветята,няма я аква нотката и ми е много нежен и чаровен.Лошото и в същото време чаровното за мен е,че всички парфюми на Булгари,които съм душила са нетарйни,от тези,които се усещат най вече при тясна близост.Вчера се пръсках два пъти с Аметиста,сложих си и преди да си легна Flutter и в момента при всяко движение на косата ми го усещам,вярно пак лекичко и въздушно WinkФен съм на Булгари,не могат да ме разочароват откъм трайност Heart Eyes

# 213
  • Мнения: 4 096
Аз преди бях поставила Булгари в графата - ''не за мен'', и то не защото не ми е харесвал нито един техен аромат, а именно заради трайността, но както казах, след Черния Жасмин си промених мнението (не че убива с трайност Wink), но пък толкова ми пасва, като миризма, направо мой тип. Разбира се, ужасно се изкефих, когато видях че е номиниран от престижно жури за аромат на годината в категорията си bowuu, не че и тяхната преценка не е субективна, но все пак.....определено има значение Grinning
п.п. По отношение на бройката, винаги поддържам около 10 парфюма -  рядко ми харесват повече от 10 - 15 парфюма едновременно, но пък ползвам отдавна и доста са ми минали през ръцете Peace

# 214
  • Мнения: 74
И аз поддържам около 10,но не ми стигат,така че ще ги "размножавам" Grinning Бавно и славно Grinning
Жасмин Ноар не е моя парфюм,но иначе ми харесва Peace

# 215
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, ако видите online да се продават новите парфюми на Kenzo...свиркайте моля  Whistling  bouquet

# 216
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!

Изчетох с огромен интерес темичката  - беше ми много интересно и полезно споделеното от вас!
Аз като една любителка на парфюми бих искала да се присъединя към вас - ще ми е много приятно да има с кого да обсъждам пристрастията си Laughing

В момента любими от тези, които имам са: (няма да изброявам всички, че ще ме помислите за луда  Laughing)
Jasmin Noir (Bulgari) - не е много траен, но му прощавам
Chanel - Coco Mademoiselle - това е "моя" парфюм. ОТкрих го в Париж и досега не мога да намеря друг аромат, който да го измести от първото място в сърцето ми Laughing
 Allure Sensuel - за по специални моменти
Cacharel - Promese - за ежедневието
Hanae Mori - Пеперудите - имам го от Франция, за съжаление не мога да го открия на друго място, имам още малко във флакона и си го пазя за подходящо настроение
Вчера мъжа ми изненадващо ми подари Estee Lauder - Pleasures delight - странно, защото не е аромат, по който бих си паднала на прима виста, но го помирисвам от време на време и май взе да ми харесва Rolling Eyes
Мислите ли, че е подходящ за пролетта?

# 217
  • Мнения: 4 096
Здравей Lassi и добре дошла Hug  bouquet, имаме доста съвпадения във вкусовете  -Жасмин Ноар, Коко Мадмоазел (и за мен една от вечните любови Grinning), Алюр Сенсюел, Промес........супер! Нямам влюбване в нито един от Плежърс -ите, но пък това не значи, че са лоши или нещо им има, според мен идеално си става за топло време въпросният. Не мисля, че за пролет - лято трябва (пък и какво значи трябва?!) да се носят само аромати от типа въздушно -воднисти Simple Smile Peace

# 218
  • Мнения: 522
добре дошла при нас.  newsm51

За този ли говориш на Ханае Мори?


Заповядай от тук можеш да си го поръчаш
http://www.fragrancex.com/products/_cid_perfume-am-lid_H-am-pid_ … 3W__products.html
Я разкажи малко за аромата.

# 219
# 220
  • Варна
  • Мнения: 3 415

Благодаря   bouquet...аз уж гледах там ама...толкова ми е било и гледането явно  ooooh!

# 221
  • Мнения: 4 096
Според мен са абсолютни имитации на оригиналите, не може Шанел да струва 32 лв., само това ми беше достатъчно Peace

# 222
  • Мнения: 1 063
...Кензо ...кой ли ще е този нетраен парфюм на Кензо...

Този
'Изпари' се от ръката ми докато напусна МОЛ-а. За разлика от Chance на Шанел, който беше ярък и който никога не ми е бил интересен, но реших да го видя като как е.


O, няма да задълбочавам. Факт е, че тествах три аромата, от Кензо нямаше помен до вкъщи.


Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 14:08 от Ив

# 223
  • Пловдив
  • Мнения: 172
И аз мирисах зелената Омниа. Мирише ми на някое от BU-тата, но не се сещам точно кое. В началото ми е свеж и плодов, после става сладък, леко пудрен даже, а след няколко часа ми заприлича на Кристалин  Simple Smile
На мен всички варианти на Omnia са трайни (това от тест само). И с Кристалин може да те задушат Mr. Green, като се прекали с количеството.
Аметист може би най-много ми харесва (но да го усетя на някой друг)

Черния жасмин Rolling Eyes малко ли ми пръснаха... незнам, но това, което усетих слабо беше "Кингдъмско", така да се каже  Mr. Green

И на мен ми станаха интересни новите Кензо - много симпатични бутилчета  Crazy

# 224
  • Мнения: 4 096
хм, странно -тествала съм го Kenzo Amour, но на мен беше траен, няколко часа по -късно дадох на приятелка да го подуши от китката ми Peace
Ivs, действително има в Жасмина нещо ''Кингдъмско'', нещо от подправковата част, но Жасмина ми е много по - ''изтънчен'' и няма резливо - накиселяващата нота в Кингдъм, аз поне така го усещам Peace, апропо за Кингдъм ми направиха комплимент (мъж), че е много интересен и ексцентричен аромат Grinning

# 225
  • Мнения: 74
хм, странно -тествала съм го Kenzo Amour, но на мен беше траен, няколко часа по -късно дадох на приятелка да го подуши от китката ми Peace
Ivs, действително има в Жасмина нещо ''Кингдъмско'', нещо от подправковата част, но Жасмина ми е много по - ''изтънчен'' и няма резливо - накиселяващата нота в Кингдъм, аз поне така го усещам Peace, апропо за Кингдъм ми направиха комплимент (мъж), че е много интересен и ексцентричен аромат Grinning

Е веднага да кажеш мъж LaughingКато ги знам колко са пестеливи и дървари на комплименти,явно наистина хубаво си ухаела Grinning bowuu

Искам да ви питам някой дали е ползвал парфюмите на L'Erbolario?Продуктите на тази фирма били изцяло натурални.Ето: http://www.fragrantica.com/index.php?q=L%27Erbolario&view=Pr … &x=12&y=6

# 226
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Ivs, действително има в Жасмина нещо ''Кингдъмско'', нещо от подправковата част, но Жасмина ми е много по - ''изтънчен'' и няма резливо - накиселяващата нота в Кингдъм, аз поне така го усещам Peace, апропо за Кингдъм ми направиха комплимент (мъж), че е много интересен и ексцентричен аромат Grinning
Браво, моят пък изобщо не го харесва, кара ме да го разменям  Grinning
Иначе е компетентен вече  Laughing усети подправките

# 227
  • Мнения: 4 096
Не съм ги и чувала Embarassed, от типа на Локситан ли са? По повод на Локситам сестра ми ползваше лятото техен слънцезащитен крем, който миришеше страхотно! Плътен аромат, да не повярваш, че не си се пръскала с парфюм - миришеше жестоко, тамяново -ванилено, сякаш и с подправки  Heart Eyes Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 4 096
Комплиментът не беше от моя мъж Laughing Sunglasses, но и на него много му хареса -е, харесвал е други мои парфюми повече, например Ню на Сен Лоран, Миднайт Пойзън са му от любимите, Златото на Торенте никак не му допадна обаче Crazy

# 229
  • Мнения: 74
http://www.erbolario.com/int/index.php?id=20 те имали цяла гама продукти.Не съм ги пробвала и тук не съм ги засичала.

Тес,разбрах,че комплимента не е от твоя мъж Grinning а от някой около ти,който си омагьосала с ароматни облачета Laughing

# 230
  • Мнения: 4 096
 Embarassed Embarassedне е било нарочно..... Laughing

# 231
  • Мнения: 83
Здравейте!
И аз като манячка на теми парфюми с интерес изчетох всичко до тук  Laughing
Сега за пролетта и лятото съм се насочила към She на D2 и Zen на Shisheido. Иначе други любими за тези сезони са ми Beyond paradise na Estee Lauder, Chance зеленият. Изобщо сам фен на парфюмите на Estee.

# 232
  • Мнения: 4 096
Отвъд рая е много интересен аромат, има нещо...стипчиво или не знам как да го нарека, определено запомнящ се, харесва ми Peace

# 233
  • Мнения: 522
Тес кой е "Отвъд рая" ?

# 234
  • Мнения: 4 096
Beyond Paradise Peace

# 235
  • Мнения: 102
 smile3508 набелязала съм  Guerlain -Aqua Allegoria Figue - Iris

# 236
  • Мнения: 83
Мдааа, Beyond paradise е много богат аромат, цветен и в същото време е един такъв мускусен и напомнящ ми за море. Радвам се че ти харесва. Между другото аз съм изчела май всички теми тук за парфюмите и като че ли останах с впечатлението, че не е много познат. Summer edition на същият парфюм е също много хубав и е още по-морски.

# 237
  • Мнения: 4 096
labella скорошно получаване на набелязаното Simple Smile, nefertari наистина е красив аромат, няколко пъти съм си мислела да си го купя, но обикновено е изскачало нещо още по -желано Crazy Peace

# 238
  • София
  • Мнения: 195
Привет,

следя ви с интерес...  bouquet Хубаво е, че ви има, че без вас откъде бих намирала " гориво" за парфюмната си страст?!  Grinning Hug Ще помоля за съвет: моля да ми препоръчате делови, офисен парфюм- траен, хладно- елегантен,  преобладаващо цветен или цитрусов...И директно да питам за Envy by Gucci- дали става за такъв?

# 239
  • Мнения: 96
Момичета, благодаря за топлото посрещане  bouquet

Tess и аз подуших, че сме от една порода Laughing

Paola2, да това е, но розовите пеперуди са тоалетната вода, а сините - парфюмната.
За аромата - доста плътен, дървенист - аз лично имам асоциацията (не се смейте Laughing) за леко стелещ се дим от ароматна пура на фона на миризмата на прясно изпечени бисквитки. Не знам дали успявам да го предам като усещане, иначе е категоризиран като ориенталски тип, но не заради сладостта, а по скоро заради подправките. За мен си е по-зимен аромат, защото ми създава едно "уютно" настроение, приисква ми се да се загърна в едно одеалце с любима книжка и ароматен чай в ръка.
Много дълготраен!
Благодаря за линка - непременно ще си поръчам, цената е мнооооого добра, аз го взех за 60евро 50мл Shocked
А с Pleasures-а мъж ми ме изненада, защото аз не си падам по такива аромати обичайно, не съм му казвала, че го харесвам и пр newsm78 Та снощи се смяхме, че има два варианта:
а) някоя друга жена му е казала, че го харесва и той е объркал подаръците
б) объркал е парфюмите
Понеже в събота мирисах новия на Есте Л. - Pure White Linen Coral Pink (последния да затвори вратата...) и ми се стори нелош, той запомнил само Estee Lauder и някаква продавачка му пробутала Плежърс  Laughing

# 240
  • Мнения: 4 096
zhiki Simple Smile, aз бих ти предложила Кристал, истински елегантен, хладен шипър- с цитрусова нота лимон, но няма нищо ''момичешко, палаво'' и пр. несериозности Laughing, наистина подходящ за делова атмосфера, а и не само -прекрасен е Peace Иначе разбира се, че Гучито става Simple Smile

# 241
  • София
  • Мнения: 195
Благодаря за бързия отговор, Тес!  bouquet Ще го тествам при първа възможност... Peace

# 242
  • Мнения: 96
Аз като една шанеломанка, подкрепям с две ръце предложението на Tess!

# 243
  • Мнения: 4 096
Zhiki  няма за какво Simple Smile  bouquet, Lassi Laughing, какъвто и да е вариантът (особено ми допадна първия Joy) браво на мъжът ти Peace

п.п. - ето го страхотно миришещото слънцезащитно мляко, миналото лято се намазах няколко пъти просто ей така, заради аромата, без да съм ходила на плаж Laughing

# 244
  • Мнения: 0
hi на всички
преди използвах хипнооуз,
сега съм със Light blue na d&g Sunglasses

# 245
  • Мнения: 4 096
Здравей janashaa , не е ли още студено за Лайт Блу - усещаш ли го в този хлад? Peace

# 246
  • София
  • Мнения: 38 210
Момичета помагайте, че съм в колебание!
Кой да си взема?
Jeanne na Lanvin
Lovely na SJP

# 247
  • Мнения: 0
ами да усещам го,но може би защото е нов аромат за мен и все още не съм привикнала  Wink

# 248
  • Мнения: 4 096
Момичета помагайте, че съм в колебание!
Кой да си взема?
Jeanne na Lanvin
Lovely na SJP

Jeanne Lanvin беше сладниво - плодов, нежничък...сякаш бих предпочела Lovely, с повече характер е според мен Simple Smile сякаш Джийн Ланвен е за 16 годишни момичета, така го усетих, не че е лош Peace

# 249
  • Мнения: 214
Пак по темата,но с леко отклонение.Ако имате към парфюма и линия за баня,а именно душ-гел+крем за тяло,кои части от тялото мажете?Дано не ви се вижда глупавичък този въпрос,но той е породен от факта,че количеството крем за тяло е символично и ако се намажа цялата ще отиде за 2-3 пъти/хайде 5/?

# 250
  • Мнения: 1 303
И аз днес тествах набързо трите нови лимитирани на Кензо,на пръв поглед като,че ли зеления чай(май нещо такова беше) най-много ми допадна за лято.
Установих и,че вече  харесвам Chance Chanel-преди 2-3 години не го понасях,само свежата версия.Явно нещата с парфюмното обоняние се променят Simple Smile

За крема за тяло-аз бих се намазала по ръцете от китките до лактите и по врата-нали по принцип там се пръска човек с парфюм Simple Smile

# 251
  • Мнения: 74
Пак по темата,но с леко отклонение.Ако имате към парфюма и линия за баня,а именно душ-гел+крем за тяло,кои части от тялото мажете?Дано не ви се вижда глупавичък този въпрос,но той е породен от факта,че количеството крем за тяло е символично и ако се намажа цялата ще отиде за 2-3 пъти/хайде 5/?

И аз имам цели серии-с душ гел и кремче.Има една приказка да си слагаш парфюм там,където искаш да те целунат Grinningза това аз се мажа до пъпчето включително Mr. Green

# 252
  • Мнения: 4 096
аххахахахахахах, ако се мажа там където искам да ме целуват (ще ме баннат ако навляза в подробности Mr. Green Laughing),  - все пак, бих си намазала ръцете, шията и деколтето, ано не стигне и за ръцете - само шията и деколтето Peace

# 253
  • Мнения: 214
Мерси много LaughingИначе ето нови предложения още 2009:
Love by Nina -зелена ябълка и личи
Happy in Bloom Clinique-жълта слива и замразени плодове,бяла фрезия и мимоза.
Littele Kiss Cherry Salvador Dali-юзу,цитрон,личи,череши.
Daisy Marc Jacobs-виолетка,дива ягода ,червен грейпфрут,гардения,жасмин.

Звучат зашеметяващо вкусно!Ако някой има отзиви от проба да сподели.Азв събота мисля да тествам.

# 254
  • Мнения: 4 096
Припомням си в момента Будоар на Уестууд и Поем на Ланком и откривам особена прилика в двата парфюма Shocked, Ланкома е доста по - нежен и мек, за разлика от по - острия и накъртващ аромат на Будоар. Сравних им съставките, но нямат почти нищо общо освен роза и ванилия. В Будоара сякаш най - ясно долавям нарциса и кардамона и при вдишване чак някъде на небцето усещам една тънка горчилка заедно със сладостта. По- отдавна във форума някой беше определил Будоар, като миризма на дребни градински карамфили - има го това нещо, Поемата също ми напомня на тези цветя. Още не съм напълно оздравяла, може и обонянието ми да ме подвежда, но засега, за мен приликата между двата аромата е осезателна Simple Smile Peace

п.п. Току що се прибра бойфренда и каза, че Будоар много му харесва Blush, този човек не спира да ме изненадва Grinning Grinning

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 18:47 от Tess d`Urberville

# 255
  • Мнения: 4 096
- е това вече ме разби Crazy  - порнокралицата Джена Джеймисън е пуснала свой аромат Heartbreacker, този парфюм би трябвало да е най - секси и въздействащ, повече от това - здраве му кажи Laughing Laughing

Top notes are rose and raspberry; middle notes are jasmine and carribbean magnolia; base notes are sandalwood, tonka bean and amber.

п.п. Флаконът трудно може да мине за стилен и при най - добро желание Joy, но важното е да е лъстив и въздействащ Wink

# 256
  • Перник
  • Мнения: 726
Привет! Ще ви следя, защото още не съм си избрала пролетен парфюм.   bouquet Grinning

# 257
  • Мнения: 4 096
Обичаме да бъдем следени Grinning  bouquet

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 172
е това вече ме разби Crazy  - порнокралицата Джена Джеймисън е пуснала свой аромат Heartbreacker, този парфюм би трябвало да е най - секси и въздействащ, повече от това - здраве му кажи Laughing Laughing
Laughing Eе, само тя не беше пускала парфюм. И все пак, би ми било интересно да го душна  Wink

С Будоар наскоро се запознах. Трудно ми е да го опиша, защото усещам много различни неща... ту ме привлича, ту ме отблъсква  Crazy От споменатите карамфилчетата с малко зюмбюл, през ванилов сладолед с ром Crazy до канелата накрая и някакви други позправки, които ми е трудно да възприема. Харесва ми в началото като е остър, после канелата не мога да я преглътна. Не ми е секси, има и нещо ретро в него, нещо което свързвам със соц времената  Mr. Green
Името много му подхожда, но си го представям с цвета на Англомания. След време ми напомни на Хипнотик пойзън (който обаче познавам само от блотер, така че може и да греша)
Но не се отказвам, след време пак ще го тествам, може и да ми се прииска да го имам  Party

# 259
  • Мнения: 4 096
Честно казано, помнех го като накъртващо сладък, сега не го намирам сладък, а по -скоро горчив. Това, което ме изненада е, че приятелят ми много го хареса и каза, че според него е ''забележим'', не приличащ на никой друг, присъствен - няколко пъти ме души с него и определено, каза че му харесва. Но и той не го намира точно секси и ''будоарен'' а по -строг. И за мен има някаква ретро нота, сякаш е аромат на повече от 11 год Peace

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Хе-хе, веднага го поднесох на мъжкото тяло (да видя дали ни съвпадат критериите за секси парфюм) и не беше одобрен  Simple Smile

И все пак (душа тук едни остатъци) го намирам за много женствен, но за момента не бих могла да го нося.

# 261
  • Мнения: 4 096
Моят приятел харесва ''горчиви'' аромати, точно както и аз, но още се чудя какво точно мисля за Будоар, разтроена съм в усещането си, на него Поем на Ланком не му хареса и не намира прилика с Будоара, за разлика от мен Simple Smile Peace

# 262
  • Мнения: 4 096
Някой ползвал ли е един от двата на Пако Рабан (или и двата)  -видях, че ги има в Гета Peace
      Calandre 1969 г.                           Metall 1979 г.

# 263
  • Мнения: 2 590
Видях , че обсъждате Будоара и да си кажа и аз мнението, нито на мен нито на приятеля ми допадна. Както казах в една друга тема "мирише ми на някакъв крем", после като се замислих се сетих, че имаше ако се сещате един български балсам за коса "Импресия" мисля, че пишеше даже Impression , зелен на цвят и сякаш на него ми блъска. За да съм сигурна обаче  трябва да открия балсама и да го подуша отново, че отдавна не ми е попадал.

# 264
  • София
  • Мнения: 4 736
Много ми харесва отскоро Escale a Portofino на Dior. Миналото лято ми се стори остър и неприятен, а днес се пръснах с него и не мога да спра да си душа китката Heart Eyes Може би обаче е по-подходящ за лятото и големите жеги Thinking

# 265
  • София
  • Мнения: 195
Аз пък днес открих, че Love in Paris много добре се развива при мен в студа...А си го бях оставила за свежите пролетните вечери...Цветенца, че даже и някакво плодче открих, въпреки че в пирамидата липсват, после пък ванилийката и накрая леко кожено и дървесно усещане. Във всеки случай ми беше много топло и уютно с него.  HugА някой да познава този парфюм?
http://www.fragrancex.com/products/image.html?sid=631W

# 266
  • Мнения: 4 096
Вили, аз също не съм много убедена какво точно мисля за Будоара, честно казано разколебана съм, преди години никак не ми хареса, но вече не съм тинейджър Sad Laughing и вкусовете ми са се променили, не мога да кажа, че много ми харесва, но има нещо в него, което ми е интересно Peace illy и аз много харесах Escale a Portofino Heart Eyes, Zhiki не го познавам този аромат Peace Simple Smile

# 267
  • Мнения: 2 590
Днес видях в едно списание за ново Версаче, шишенцето е същото като това http://www.fragrantica.com/perfume/Versace/Versace-1336.html, но течността светло зелена, някой срещал ли го е вече?

# 268
  • Мнения: 4 096
Добро утро  bouquet, снощи разходих Будоар из нощните заведения и определено го усещах през цялото време - наистина е много траен Peace. Лошото беше, че почти никой не се впечатли от него, на всеки на нещо му напомняше и всички го определят като доста строг и не толкова ''будоарен, прелъстителен''. Явно приятелят ми му е най -големият фен. Днес съм със Селин, довечера ще съм с Адикт - домъчняло ми е за него Heart Eyes

# 269
  • Мнения: 522
Снощи попитах мъжа ми дали познава Джена Джеймисън и отговорът беше - "Това е порно кралица". Продават ли някъде парфюмът и че мъжът ми е много заинтригуван от аромата  Joy

# 270
  • Мнения: 4 096
хахаххахахах, има си хас да не я знаят мъжете Laughing Laughing, тя е от звездите в индустрията, но нямам представа къде се продава парфюмът и Peace

# 271
  • Мнения: 4 096
   - Summer Time е новото лятно лимитирано предложение от Кейт Мос, може би вдъхновено от Гершуин?

http://www.youtube.com/watch?v=1j6avX7ebkM&feature=related  - да се насладим заедно с Ела Фицджералд Hug

http://www.youtube.com/watch?v=WjqqcAxA9eA - и с Шака Кан Heart Eyes

 

# 272
  • Мнения: 1 303
А някой тествал ли е този:



# 273
  • Мнения: 1
Продавам дамски парфюм -тестер DG - Sicily 100ml
Цена: 69 BGN
Данни : Парфюмът е с много омайващ аромат на сицилянски брегамоти и много други сладки и леко трапчиви аромати- можете да помолите да го помиришете в някоя скъпа парфюмерия. От 100 мл са изхабени само 14мл. така че в наличност са 86 мл .Плащане и проодажба може да се осъществи при лична среща в София.
Телефон:     0884528921
Silvia Todorova

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 137
А срещали ли сте скоро някъде Iceberg Fluid Woman EDT???
Навремето много го използвах, и макар, че е "обикновен" парфюм, си ми харесва и сега искам да се върна към някои моменти...но никъде не го намирам. Има само Iceberg Fluid Light...

# 275

Общи условия

Активация на акаунт