моля кажете ми за генетичните изследвания!

  • 864
  • 3
  •   1
Отговори
бременна съм в 12 г.с.Гинекологът ми ми каза да си направя генет.изследвания,но аз не знам къде и как,трябва ли да е на гладно,колко струва,кога работи лабораторията на Майчин дом и такива подробности,моля,ако някой е минал по този път,нека ми разкаже всичко. Предварително ви благодаря! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 478
 baka77777
 нямам информация за теб, но с включването ми ти бутвам темата по-нагоре, дано те забележат и да ти напишат другите потребители които знаят

# 2
  • Мнения: 41
Какво точно е имал предвид твоят лекар като е казал генетични изследвания? Ако е за БХС (биохимичен скрининг) лабораторията работи от 09.00 до 14.00 , цената е 42 лв , и храната няма проблем. Ако пък е имал предвид генетични изследвания като съществуващо заболяване в твоя род или на бащата- пак там, но цена определена няма. Преди няколко години при установена генетична болест на някой - се правеше изследване на всички желаещи от семейството без заплащане и се завеждат в архивите на лабораторията.
За БХС ще ти трябва и УЗИ , което трябва да е направено не по-рано от 3 дена преди вземане на кръв . В Майчин дом могат да ти направят още същия ден на втория етаж в поликниниката -сутрин е без записане на час ,и после се качваш в лабораторията на 14 ет.

# 3
  • Мнения: 2
Здравей, baka77777 . Не знам до колко, ще съм ти полезна, но миналата година се наложи да правим генетични изследвания на малкия. От болницата, т.е. лекаря, който назначи това изследване ми даде едни жълти листа, нещо като направление, в които бяха отбелязани манипулациите, които трябваше да се извършат. Срещу всяка манипулация имаше отбелязана цена. Не бяха никак евтини. Подучух, че НЗОК уж поема някаква част от тях, но се оказа че не е така. hristowa_  много добре ти е обяснила, че генетичната лаборатория е в Майчин дом на 14 ет. но не е лошо да поискаш от доктора си това направление, ако мога така да го нарека. С него, ще си наясно с всичко-манипулации, цени и пр. Успех ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт