Индийски каял - въглен за очи

  • 82 231
  • 614
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Каялът е черен въглен, с който индийките и арабките си правят тези страхотни опушени очи.

Преди време гледах по ТВ един гримьор, говореше колко е дълготрайно и колко добре изглежда като се сложи каял на очите вместо черен молив. Оттогава във всеки Индийски магазин питам дали го предлагат, но те даже не знаят за какво им говоря. Някой ползвал ли го е? Споделете мнение. Имате ли информация от къде да си го купим?

Надявам се темата да е интересна Hug bowuu

# 1
  • Мнения: 13 621
Аз съм виждала в един индийски магазин, ама беше супер малко магазинче и забутано. Даже не помня на коя улица е. Някъде около френската гимназия май беше! Мейбелин имат такъв арабски молив и стават уникални очите. Няма размазване цял ден!

# 2
  • Мнения: 372
Хм...звучи интригуващо.Ще следя непременно!    Peace

# 3
  • Мнения: 2
Ще го видя този на Мейбълин, благодаря ти  Hug

# 4
  • Мнения: 451
Аз използвам, но ти препоръчвам да си вземеш на някоя по-масова марка,а не от индийски магазин, понеже индийските каяли обикновено съдържат олово. Опасно е.

# 5
  • Мнения: 2
Мерси, добре е да се знае за това Simple Smile  Hug

# 6
  • Мнения: 1 243
Аз съм виждала в един индийски магазин, ама беше супер малко магазинче и забутано. Даже не помня на коя улица е. Някъде около френската гимназия май беше! Мейбелин имат такъв арабски молив и стават уникални очите. Няма размазване цял ден!

Дай плс линкче за този молив - снимчица или името му поне  Praynig

# 7
  • Мнения: 13 621
Молива ми е до половината и не се чете надписа, а снимка незнам защо но не намирам. Купувам го вече 4 пъти. Единият е със сребърен, а другият със златен надпис. Много е траен и супер наситено черен! Но в сайта им също не го виждам Thinking

# 8
  • Мнения: 451
Имат ли гъбички накрая? Със златния надпис може да е това:

# 9
  • Мнения: 2 768
За опушен грим използвам прахообразната очна линия на Герлен. Но само за по-официални поводи, защото се получава доста силен ефекта.


Ето така изглежда:

 


Едно филмче за нанасянето му: http://www.youtube.com/watch?v=Ub5bfsQ1b5s

# 10
  • Мнения: 60
Каял са по  принцип сажди от изгорени растителни масла! Обичаят да се гримират очите датира още от каменната епоха! Тъй като черният цвят поглъща светлината позволява по лесно да се гледа при силно слънце, затова се употребява най вече в страни като Египет и Индия! Черният цвят поставен на очите прогонва също така всякакви насекоми и мухи! Египетските фараони и техните жени са носили каял по религиозни причини, тъй като окото е божествен символ! При гримиране както знаете окото оградено с черно изглежда по голямо. Каялът дразни, в зависимост от състава и техниките на нанасяне, сълзливите жлези и прави окото да изглежда влажно и светло.  В Египет каяла е на прах и се нанася с метална или дървена пръчица. Освен черният много разпространен е и зеленият цвят каял. Той се състои от сажди, галенит, манган, черен железен оксид, и магнетит, за зелен цвят, се прибавя ситно настърган скъпоценен камък малахит, тъй като той има (токсична) медна връзка и антисептично действие се използва за предотвратяване на очни заболявания.
Днес каяла съдържа растителни масла (като например бадемово масло, кокосово масло, масло жожоба), восъци (пчелен восък, Candelilla восък, carnauba восък), мазнини (глицерол), талк, слюда, витамини, въглен (от изгорени масла) или железни оксиди и желязо. Той обикновено е под формата на молив за очи (по дебели и меки от обикновенните) и се продава в широка гама от цветове.  Peace

# 11
  • Мнения: 451
За опушен грим използвам прахообразната очна линия на Герлен. Но само за по-официални поводи, защото се получава доста силен ефекта.
И аз съм с нея, но има хубави каяли и под формата на молив.

# 12
  • Мнения: 30 965
Отдавна се чудя на този на Герлен, но ще проверя и за Мейбълин.

# 13
  • Мнения: 2 229
... При гримиране както знаете окото оградено с черно изглежда по голямо...

Е, как така, аз знам, че е точно обратното! newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 901
... При гримиране както знаете окото оградено с черно изглежда по голямо...

Е, как така, аз знам, че е точно обратното! newsm78

И  аз знам, че черното смалява  newsm78 Моите очи са кафяви и никога не си бях слагала черен молив отгоре на клепачите, защото очите ми ставаха много малки! Но когато съм със сини лещи, очертавам окото и отгоре и отдолу с черно и се получава добре! Иначе и мен ме запалихте по този молив на Мейбълин, до колкото знам козметиката им не е много скъпа, та ще пробвам да видя какво ще се получи!  Peace А който го е ползвал може ли да ми каже като обикновен молив ли се нанася - отгоре и отдолу на клепача  Embarassed Rolling Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт