Дермоидна киста на опашката

  • 7 881
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Здравейте!

Синът ми от няколко дни има болки и леко зачервяване на опашката, бяхме на хирург, който каза, че е киста, но още не беше избила и каза, че може да се оперира, но ще се наложи да се обрязва наново, щом не е напълно узряла. Каза ми да слагам ихтиол. Сложих снощи ихтиол, днес вече беше с едно връхче и по надута и по червена....
Операцията е неотложна, знам, но съм много притеснена и ако някой е страдал от такова нещо, моля да ми каже как протича всичко....лекаря каза : операция!
С каква упойка се прави тази операция? Колко време продължава? После боли ли?
Ох, много съм притеснена  Sad

# 1
  • Мнения: 157
Аз имам някакво подкожно топченце горе долу там и като лежа по гръб започва да ме сърби. Преди няколко дни ходих на профилактични прегледи от работата и хирурга каза, че вероятно е съдово, защото е синьо на цвят и е хубаво да се извади особено ако расте. Съвет не мога да ти дам, защото и аз съм в размисли. Успех при вас и пиши след това.

# 2
  • Мнения: 71
Аз имам такава киста. Появи ми се на 17 год. и ужасно ме болеше. Не можех да ходя, не можех да стоя седнала. В болницата ми я цепнаха с местна упойка, но изобщо не ме хвана и ме болеше зверски. Казаха ми, че след време пак ще се възпали и да отида отново. Досега, вече 12 год. не се е проявявала пак.
Явно попаднах на такива лекари, защото мой познат си прави тази операция с  упойка в гърба, болеше го съвсем малко и бързо се възстанови.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 113
На синът ми, поради здравословни причини, не го оперираха. С бронхит е и не може сега. С обща анестезия казаха, че ще е. Спука се с ихтиол, ужасно много гной изтече  Sad. И вече не го боли, дори и твърдото не се напипва. Сега съм пред дилема дали да го оперираме или не. Предстои ми пътуване в чужбина след седмица, същевременно искам и да се махне това, но не знам дали ще се възстанови бързо докато замина.

# 4
  • Мнения: 4

Здравейте, през 2001 г. ми беше първата операция  от тази киста.
До сега имам четири операции и в момента пак тече.
Това е много гадно нещо и да знаете ,ч е не се ли изчисти постоянно рецидивира.

Общи условия

Активация на акаунт