хапва добре, но не качва кг?

  • 6 565
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
моето момченце стана на годинка, но все още е 8,200 кг./според повечето таблици, които разгледах трябва да е около 10 кг/ дори на последната консултация се разбра, че е смъкнал малко от теглото си. давам му колактив и започна да си похапва добре, но пак е слабичък. лекарката ме успокоява, но ... има ли някоя от вас подобен проблем? Иначе е много жизнен и енергичен Thinking

# 1
  • Мнения: 15 379
Това определено не е проблем - детето ти е напълно в нормите. Проблем е дебелото, обездвижено дете.

# 2
  • Мнения: 79
Не се притеснявай и ние не сме големи на 6мес сме 6500кг и с тези темпове на наддаване на 1год. дано стигнем 8кг.Би ли ми казала какъв е този Коластив?

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Щом детето си я де и е здраво няма място да се притесняваш.По-добре по-слабо ,отколкото след време пак да си яде и да качва.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 545
Въпрос на структура и организъм. Моят син пък е едър за възрастта си без да е дебел. Гени, какво да правим...

# 5
  • Мнения: 99
към straj - колактив най-просто казано е коластра на прах, дава се като имуностимулатор и в моя случай засилва апетита! много добър натурален продукт!!! а към другите мами- благодаря ви за успокоителните думи! Hug

# 6
  • Мнения: 552
Нямаш място за притеснение.Важното е,че си хапва добре.Храната не е само за напомпване на тялото Peace
Ето,моят син допреди 3 месеца едвам-едвам го хранех,а си качваше по 0,5 кг. на месец.От 3 месеца насам има добър апетит,а не е качил и 0,5 кг за цялото време.Много е активен и все се движи и любопитства навсякъде.

# 7
  • Мнения: 9 973
не се шашкай,децата не вървят еднакво по калъп

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И според мен при това тегло няма причина да се притесняваш. Но все пак, ако яде достатъчно (според нормите за възрастта не по твоя преценка), а не наддава не е лошо да го консултираш с детски гастроентеролог. Може да има някаква причина да не усвоява храната качествено.

# 9
  • Мнения: 4 433
Спред таблици,според роднини,според познати...

..не се шашкай,щом си се храни,няма за какво да се притесняваш.

# 10
  • Мнения: 27 524
Това не е проблем  Simple Smile Моят син на вашата възраст около 5 месеца си беше все 8кг, екстра са си  Peace Но растат на височина, изразходват... щом яде и играе - проблем няма. Криско вече почти две години не мърда от 15-те си кила  Grinning

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 296
Ние сме също като вас - ядем, но не пълнеем.  dontknow Малката е доста енергична, весела, подвижна, хапва си добре, но явно метаболизмът и е бърз и нищо не качва. Когато стана на годинка тежеше 8.180 кг при височина 75 см. Скоро не сме я теглили, но като я гледам каква е тънкофайка лошо ми става. Аз съм се примирила, че няма да сме пухкави като повечето деца, но и това не е най-важното, щом си е здраво детето...   newsm32

# 12
  • Мнения: 2 960
Щом е здраво ,жизнено и си похапва с апетит-не виждам никакав проблем.

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз съм се примирила, че няма да сме пухкави като повечето деца...

 Laughing че какво им е хубавото на пухкавите и пълнички деца?  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 30 961
Моята дъщеря нито яде нито пълнее. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт