кухненско гръбче от камък и стъкло

  • 3 373
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте. Аз съм нова във форума, но отдавна следя темите в него. На нас също ни предстои обзавеждане и съм събрала доста идеи, но съм провокирана да пиша от видяната кухня в едно предаване. Гръбчето между долния и горния ред шкафове беше изработено от камък/не много релефен/ а отгоре имаше стъкло. Молбата ми към Вас е за идеи за направата на това гръбче. Лепенето на камъка е ясно, но захващането на стъклото и почистването му от страната на камъните немога да  измисля. Първоначално си мислех да се демонтира периодично, но размера на гръбчето е 300/60 мм., което предполага голяма трудоемкост и счупване ако не от 1-ви път, то със сигурност на 2-рия. Ще бъда благодарна за всякакви идеи.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
може в канал, може и на държачи.
но както си споменала, почистването ще ти е голям проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Звучи добре!
А ти защо смяташ, че ще има нужда от често почистване задната страна на стъклото? При монтажа от долната страна то вероятно ще влезне зад водобранната лайсна /дори може да се залепи за плота, или да се издълбае някакво улейче и да се силиконира/, а от горе нищо не му пречи да се залепи за горните шкафове и реално да се запечата отвсякъде, за да остане чисто отвътре.
По този начин ще е дори здраво захванато. Другият начин е с някакви красиви елементи като дюбели нещо, в стила на кухнята ти - метални, ако е модерна или с някакви дървени капачки напримр ако е класическа /но това на мен лично би ми стояло малко грубо/.

# 3
  • Мнения: 4 380
Камъкът ако не е с прекалено назъбена форма е достатъчно лесен за поддръжка и без стъкло. В случая със стъкло, само перфектно запечатване ще те спаси от замърсяване от вътрешната страна. Което ще рече че стъклото е прихванато както към стената, така и към плот, горен ред шкафове и странични шкафове евентуално. И добре уплътнено.

В предавания не винаги показват практични неща. И не всеки дизайнер прави неща, които би направил и на себе си. Особено пък предаванията често са удобно място за експерименти с чужд бюджет и без отговорност.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 984
Честно казано, май чистенето ще ти е най-малкия проблем. Това ми звучи добре като идея за кухня, в която домакинята ще влиза доста рядко... Стъклото не е много практично, особено за място (напр. мивката), където често се случва да удариш я с някой по-голям съд, я да бутнеш нещо....И аз вкъщи съм напълнила със стъкла, ама вече дори на мен самата започва да ми става досадно все да внимавам да не потроша нещо...

# 5
  • Мнения: 8 999
За здравината няма проблеми - има закалени стъкла, които издържат на удар. Проблемът ще дойде откъм вътрешната страна на стъклото, откъм камъка. Колкото и добре да е уплътнено, със сигурност ще проникне в някакъв момент мръсотия. Единствено ако създадеш вакуум между стъклото и камъка, ще можеш да запазиш вечна чистота. Обаче това е невъзможно!

# 6
  • Мнения: 1 849
И аз си мисля че зад стъклото може да се образува плесен, направи си го само камък или плочки, които имитират камък - има страхотни нови колекции и не са скъпи. Ще ги почистваш много по-лесно.
З метра стъкло не знам как ще вадиш и слагаш многократно, то трябва и да е добре изолирано.
Чувала съм че с течно стъкло, излято върху камък, може да се постигне нещо подобно, но дали е така  newsm78 Би станало като едно цяло.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 254
Можеш да си направиш гърба от технически камък и да се монтира стъкло върху него, но за да е прозрачно и да се вижда ефекта на камъка, стъклото трябва да се монтира евентуално с фланци или да бъде с отвори и някакви болтове, които да са с декоративна глава, но в този случай винаги ще остане фуга между стъклото и камъка и ще влиза прах и какво ли още не. Сещам се за варианта тази фуга да се затвори с метален кант от четирите страни на гръбчето и така да не влиза прах.
Стъклото е ефектно като обърнат гръб на кухня. Вариантите, които сме правили ние са с цветно стъкло залепено върху ПДЧ  или направо по-дебело стъкло монтирано в алуминиев профил, който е закрепен за стената.
Като цяло идеята със стъклото е доста скъп вариант.

# 8
  • York
  • Мнения: 826
Честно казано, май чистенето ще ти е най-малкия проблем. Това ми звучи добре като идея за кухня, в която домакинята ще влиза доста рядко... Стъклото не е много практично, особено за място (напр. мивката), където често се случва да удариш я с някой по-голям съд, я да бутнеш нещо....И аз вкъщи съм напълнила със стъкла, ама вече дори на мен самата започва да ми става досадно все да внимавам да не потроша нещо...
Стъкления груб се поддържа като всеки друг. Нямам проблеми с моя. След миене на съдове го забърсвам с хартиена кърпа или салфетка. Не остават следи.

# 9
  • Мнения: 2 211
Идеята може да се осъществи, като вместо истински камък, се направи печат върху фолио, залепено от задната страна на стъклото. Още по - добър вариант е директен печат върху оразмереното и точно изрязано стъкло. Ако файлът на камъка е качествен ще стане страхотно. Някои големи фирми за широкоформатен печат изпълняват такива поръчки.



# 10
  • София
  • Мнения: 7 984
Стъкления груб се поддържа като всеки друг. Нямам проблеми с моя. След миене на съдове го забърсвам с хартиена кърпа или салфетка. Не остават следи.

Стъклен гръб нямаме, но трапезарската (изцяло), холната маса и портмантото са със стъклени плотове, вратата на хола е изцяло стъклена и половината от шкафовете на холната секция... Повърхностите, до които има чест допир, се надират, виждат се повечко пръсти и отпечатъци, случвало се е да чупим...Ясно е, че ще е закалено стъкло, но за мен това ще е поредното, което ще се притеснявам да не счупя...Въпрос на предпочитания, аз споделям опита със стъклариите вкъщи.

# 11
  • София
  • Мнения: 285
Преди време и аз имах подобно питане, само че аз искам да сложа прозрачно стъкло върху тапет. Притеснявам се обаче, че стъклото има лек зеленикав нюанс и това може да изпъкне над тапета. Един вид вместо ефект ще се получи дефект. Ще се радвам да чуя вашите мнения по въпроса. За почистването не се бях замисляла newsm78.

# 12
  • Мнения: 18 542
Има стъкла без зеленикав отенък - напъно прозрачни, така че ако това е проблема, не е никакъв.  Peace

# 13
  • York
  • Мнения: 826
Милинка,  все пак гърба на кухнята не се пипа ежеминутно като плота на масата. А и аз съм късоръка, което до някъде е в полза на гърба Simple Smile. Много харесвам стъклени маси, но да ги гледам от далеч Simple Smile 

# 14
Благодаря на всички за отговорите и идеите. Май наистина няма да слагаме стъкло, /усещам, че намерението на мъжа ми е такова/. Но щом стане готова дълго умуваната кухня ще пусна снимки с коментар /надявам се положителен/. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт