Въпрос за кривогледство и висок диоптър

  • 874
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,

Моля Ви, да ми помогнете с малко информация по следния проблем:

Марти е на 5г. Когато беше на 2г. му поставиха диагноза "Далекогледство" и "Мързеливо око". Сложихме му очила, закривахме оченцето, редовно ходим на прегледи в Детски очен кабинет при д-р Кемилев (много съм доволна от него Laughing). За съжаление, обаче, диоптрите са доста високи - на едното око-5, а на другото 4. Марти има и кривогледство - без очила просто криви оченцето. С очилата - центрира. Понякога ми казва, че без очила вижда образите двойни.

Така. Сега Марти е в провинцията при баба и тя го заведе във Варна в частната клиника за да му направят преглед. Според докторите, няма нужда от операция. Като станел на 18 г. ако има проблеми можел да се оперира newsm78.

Да обаче, все по-често слушам, как е по-добре като е малък да се направи пустата операция. Д-р Кемилев, смята че с възрастта ще намалеят диоптрите и кривогледството.

Не знам. Много се объркахме. Бихте ли ме насочили, къде и при кого да направим още една консултация в София?

Много Ви благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 677
Аз съм доволна от д-р Галя Димитрова, тя също преглежда в МА в детски очен кабинет.

# 2
  • Мнения: 1 484
Попитай  доктор  Константинов  той  най  добре  ще ти  отговори.Ето  и  тематаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332940.msg9194879#msg9194879

# 3
# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Големият ми син също имаше кривогледство и далекогледство. Но беше с 3 диоптъра и на двете очи. Диоптрите обаче намаляха и сега са под 1 и на двете очи. Зимата на 2006г. го оперираха в очна клиника в Пловдив. Бях се консултирала и с други лекари, мнението на всички беше, че трябва да се оперира до навършване на 7 години.

# 5
  • Мнения: 46
Момичета, много Ви благодаря за бързите отговори  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт