след кашкавала и сиренето идва ред на маргарина

  • 6 690
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 886
Маргаринът, който се продава по магазините, съдържа вредно канцерогенно палмово масло. Това съобщи за "Новинар" изпълнителният секретар на Федерацията на потребителите Павел Кърлев. По думите му преди години са правени изследвания, които са доказали канцерогенните съставки в палмовото масло, което се слага в маргарина.



От Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ) обясниха, че инспекторите им проверяват хранителните продукти, които не са от животински произход, само по етикета и нямат правомощия да изследват стоките дали съдържат вредни съставки.



Това на практика означава, че ако производителите не са написали на етикета, че продуктът съдържа палмово масло, няма как да бъде установено наличието му. Диетолози пък коментираха, че подобни твърдения трябва първо да бъдат доказани. Въпреки това те не скриха, че ако има канцерогенни съставки в маргарина, те действат като цигарите и могат да причинят дори рак при честа консумация. Експертите отказаха да коментират дали при допълнително загряване, например при готвене, канцерогенността на продукта се повишава.



От РИОКОЗ заявиха, че ако даден хранителен продукт трябва да се изследва, е необходима специална заповед от здравното министерство. Според Кърлев от канцерогенното вещество се слага и в маслото. Той посъветва потребителите, когато си купуват масло от буца, да гледат дали при разреза има различни нюанси на жълт цвят, тъй като това означава, че продуктът е смесен с маргарин. Производители, потърсени за коментар вчера, категорично отрекоха да има каквито и да е вредни съставки в продукцията им.



http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=left& … ater=Mjg3Njs5MQ==

# 1
  • Мнения: X
Маргаринът отдавна съм го отписала от менюто си.

# 2
  • Мнения: 2 161
Моите деца много обичат Рама и Сарина.

# 3
  • Мнения: 3 886
Моите деца много обичат Рама и Сарина.
мойте също само че рама и делл

# 4
  • Мнения: 2 161
И сега какво ще им даваме?Моите не искат да ядат масло.

# 5
  • Мнения: 3 886
И сега какво ще им даваме?Моите не искат да ядат масло.
точно поради този факт имахме сериозно спорене с мъжът ми.Категорично отказва да се купува маргарин  в къщи.На рама не прочетох за ПАЛМОВО МАСЛО а мисля че точно то е проблема .но знам ли те не винаги слагат надписи на точното съдържание вътре

# 6
  • Мнения: 2 161
Стресирана съм от тези последни новини.Досега провярах само годността на продуктите.Сега,като започна да се ровя и в съдържанието,сигурно ще затварям магазините.

# 7
  • Мнения: 3 886
Стресирана съм от тези последни новини.Досега провярах само годността на продуктите.Сега,като започна да се ровя и в съдържанието,сигурно ще затварям магазините.
направо и аз съм изумена както е тръгнало  мился че всичко трябва да се спира Sad малкото нищо друго не иска да хапва за закуска и следобяд а голямия ми е много злояд направо незнам  видя детето по  новините салама с какво е пълен и го отказа сега сутринта като чу и това  съвсем ще спре да яде а това остана единственото което обича.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 508
Маргаринът винаги е бил канцерогенен - не само хидрогенизираните мазнини в него, но и веществата, които се използват за хидрогенизирането. Палмовото масло не е виновно. Никога не съм купувала нито маргарин, нито изделия, които го съдържат.

Много се дразня, когато изведнъж "откриват Америка" и започват да вдигат шум за стари истини.  Много се дразня и на рекламите, които едва ли не представят маргарина като по-добър, по-полезен и по-вкусен от маслото  Close

# 9
  • Мнения: 3 886


Много се дразня, когато изведнъж "откриват Америка" и започват да вдигат шум за стари истини.  Много се дразня и на рекламите, които едва ли не представят маргарина като по-добър, по-полезен и по-вкусен от маслото  Close


Факт е и го знаеме че не е по полезен от маслото но..... има хора които не го обичат.Сигутна съм че и маслото се прави от (таини неща)За него също  се крие кои знае какви истини

# 10
  • Мнения: 5 539
Никога не съм купувала нито маргарин, нито изделия, които го съдържат.

Joy За маргарина ти вярвам, но за изделия, които го съдържат.... Чети опаковките, хидрогенираните мазнини=маргарин са НАВСЯКЪДЕ.

# 11
  • Мнения: 958
От около 2-3 години друго освен масло не купувам.
За маргарина знам, че е вреден от край време, но баща ми много го купува.Не можел да си маже така маслото ,твърдо му било.
Свиква се с вкуса. Детето от както се е родило, маргарин не е кусвало, като се изключат, солети, бисквити, шоколади и готови закуски.
Не мога да си кривя душата, случвало се е да ги яде.
За съжаление, като махнеш една храна от менюто си, не можеш да си сигурен дали я няма в някои от продуктите, които купуваш.
Обожавам лютеница, детето също. Скоро четох, че и там слагат маргарин.
Така че, къде ли ги няма тези растителни мазнини.

# 12
  • Мнения: 2 491
...
 Според Кърлев от канцерогенното вещество се слага и в маслото...

...
Аз отдавна не ползвам маргарин, а само масло и кво сега и то е скапано така ли ooooh!
Изобщо продава ли се все още нещо качествено и истинско Tired
В лютеницата няма домати, в сиренето има креда и палмово масло, само не и мляко от което трябва да се прави, в саламите няма месо, а соя и незнам още какви боклуци...спирам че започвам да се ядосвам #Cussing out
Снощи като пазарувах, ми направи впечатление, че една от марките кис.мляко вече са си сменили надписа, вместо мляко пише: продукт за салати ooooh!

# 13
  • Мнения: 673
  Добре ,бе мама му стара, къде бяха до сега онези служби ,отговарящи за качеството на храните, РИОКОС????? Как може такава безотговорност да се проявява към здравето на хората не мога да разбера! Не всичко е пари на този свят!
  Вие като си купите масло сигурни ли сте ,че ядете масло? Щото аз не съм. Излиза ,че сме си кусали с лъжици палмово масълце в продължение на години, без значение дали си хапваш "сирене", "кашкавал","масло", "маргарин".

# 14
  • Мнения: 641
 Добре ,бе мама му стара, къде бяха до сега онези служби ,отговарящи за качеството на храните, РИОКОС?????
Идват избори, трябва да се трупат точки...


...... изведнъж "откриват Америка" и започват да вдигат шум за стари истини. 

Общи условия

Активация на акаунт