Предаване на вируса на грипа

  • 2 353
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
 Момичета, знае ли някой дали е възможно здрав човек, който е бил в контакт с болен от вируси, причиняващи настинки или грип, да предаде вируса на други хора без самият той да се разболее? Ако да, как става тази работа? Благодаря ви!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Възможно е да.Силен имунитет.

# 2
  • Мнения: 636
А нали препоръчват на хората, които имат вкъщи хронично болни или възрастни, да се ваксинират, за да не ги заразят? По тази логика излиза, че щом няма да се заразят, нямаи да пренесат заразата... newsm78

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Незнам, но според мен човек, който не е усвоил вируса на грипа и е напълно здрав, не може, чрез секретите си да го предава. Освен ако е в латентен период и му предстои да се разболее.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Заразяването от грип на здрави хора става при много тесен контакт с болни  - например ако са в едно помещение или стоят близо един до друг. Възможно е и  заразяване  от болни, при които заболяването протича много леко, почти безсимптомно.Вярно е, че има заболявания при които човек е в контакт с болния, но не се заразява , а става само преносител на инфекцията. За грипа обаче никъде не съм открила подобно нещо  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 484
Приносител  на  вирус.И  има  силен  имунитет  ,както  са  споменали  по  горе  момичетата.,,,

# 6
  • Мнения: 636
Незнам, но според мен човек, който не е усвоил вируса на грипа и е напълно здрав, не може, чрез секретите си да го предава. Освен ако е в латентен период и му предстои да се разболее.
Точно това смятам и аз, но чух и други мнения по въпроса. Не знам наистина кое е вярно

Вярно е, че има заболявания при които човек е в контакт с болния, но не се заразява , а става само преносител на инфекцията. За грипа обаче никъде не съм открила подобно нещо  Simple Smile
И аз имам подобни съображения, но някои твърдят, че може. Всъщност, знаете ли къде може да се прочете по въпроса?

# 7
  • Мнения: 1 820
Грипът е респираторна инфекция, причинявана от грипни вируси тип А и В, най-често през зимата.Силно заразният вирус прониква в тялото през лигавиците на устата, носа или очите при кихане или кашляне на заразен човек. По въздушно-капков път вирусът може да бъде вдишан от всеки наблизо, като никой не може да избегне риска да го прихване.МОже да не си заразен,но да си носител.
А нали препоръчват на хората, които имат вкъщи хронично болни или възрастни, да се ваксинират, за да не ги заразят? По тази логика излиза, че щом няма да се заразят, нямаи да пренесат заразата... newsm78
Нали става въпрос за грип.Какви ваксинации и какви хронично болни.? newsm78
Какво всъщност те притеснява?Кой вкъщи е болен и от какво? Thinking
Това ми напомня за една тема преди време,заразен ли е ракът  ooooh!

# 8
  • Мнения: 636
Грипът е респираторна инфекция, причинявана от грипни вируси тип А и В, най-често през зимата.Силно заразният вирус прониква в тялото през лигавиците на устата, носа или очите при кихане или кашляне на заразен човек. По въздушно-капков път вирусът може да бъде вдишан от всеки наблизо, като никой не може да избегне риска да го прихване.МОже да не си заразен,но да си носител.
Нали става въпрос за грип.Какви ваксинации и какви хронично болни.? newsm78
Какво всъщност те притеснява?Кой вкъщи е болен и от какво? Thinking
Това ми напомня за една тема преди време,заразен ли е ракът  ooooh!
А като си носител, но не си болен, ти самият можеш ли да заразиш някого - това е въпросът?
Точно за грип става въпрос. Има ваксина срещу грипа. Съветват се хората, които съжителстват с възрастни, хронично болни и други по-уязвими към грипа , да се ваксинират, за да не ги заразят, ако се разболеят.
Това последното за рака звучи доста заядливо. Щом питам, значи има причина. Може би е дълга за описване и затова не съм я описала, разчитайки, че задавайки прост въпрос, ще получа и прост отговор от този, който се чувства компетентен да ми го даде. А този прост отговор ще послужи не само на мен, но и на други хора, които се ровят в нета.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 214
порових се малко из интернет и попаднах на статия, в която пише че:  "Човек може да се разболее от грип, само няколко дни след като е бил в контакт с болен. Той става преносител на заразата, още преди да се е почувствал зле и продължава да е преносител, докато температурата му не спадне. Ето защо болестта се разпространява толкова бързо"  newsm78 

# 10
  • Мнения: 1 820
Ако не ти харесва мнението ми ,добре,но това не означава че се заяждам.Това за темата с рака преди време го казах,защото на това ми напомни тази.Няма значение.Ти искаш отговор с "ДА"или "НЕ",нали така?Моят е ДА,а ако искаш по изчерпателно защо и т.н.питай лекар  Hug

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 12:15 от paneva

Общи условия

Активация на акаунт