на 3,5 месеца-по колко пюре да давам

  • 4 846
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Синът ми е на 3,5 месеца и вече започнахме пюретата.Въпросът ми е по колко пюре да давам?Сега се опитвам да заместя обедното мляко със зеленчуково пюре,но не знам колко да му давам? Embarassed

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 22:05 от Vivi

# 1
  • Мнения: 2 447
Сега е ти кажат колко ти е малък сина,и колко му е рано за пюрета...,но след като си започнала и така си си преценила.Започва се няколко лъжички,постепенно увеличаваш докато заместиш яденето!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Моля те влез и прочети тук за захранването Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Пък после,ако мислиш,че това ,което правиш е добро за твоето дете продължи.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Малко е рано за заместване - това е към 4тия месец. Освен това не може да се замести хранене с пюре, в което няма мляко. Освен това на 3 месеца се започва с плодови пюрета, не със зеленчукови. Рано е за толкова целулоза, трябва да се подготви постепенно храносмилателната система - затова служат плодовите пюрета, плодовете са по- богати на захари и по- бедни на целулоза, която, така или иначе, в момента още бебето изобщо не може да разгражда - човешкия организъм целулоза не може да разгражда (били сме хищници, не тревопасни), това се прави от бактерии, които тепърва трябва да се "завъдят", "захранят" в червата. За количество... има пюрета за 3 месечни бебета - това е удачното количество. След няколко седмици ще започне да яде повече... и така.


ПП

Ако си решила, че ще се придържаш към теорията за ранно захранване - както постъпват и, примерно, приматите, по- добре не чети "модерните" идеи за захранване след пълнолетието.  Laughing

# 4
  • Мнения: 8
и аз мислех че е рано,но педиатара така ни каза

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
и аз мислех че е рано,но педиатара така ни каза

Щом си започнала продължавай да даваш по 2-4-6-8 лъжички, но не измествай все още хранене.

# 6
  • Мнения: 405
Как заместване на 1 хранене при бебе на 3 м.?! ooooh! Щом така или иначе си решила да захранваш - твоя воля! Но поне не замествай хранане...прекалено рано е за това! Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Сега е ти кажат колко ти е малък сина,и колко му е рано за пюрета...,но след като си започнала и така си си преценила.Започва се няколко лъжички,постепенно увеличаваш докато заместиш яденето!

Естествено, че ще кажем това!
 ooooh!
За мен е безумие да захраниш детето си на тази възраст, направо е престъпно... #Cussing out
И щом имаш такъв компетентен "педиатър", чийто "съвети" да следваш така сляпо, не виждам защо не питаш него за схемата на "захранването", а питаш нас...

Съжалявам, но безкрайно се дразня на подобни "теми"... #Cussing out #2gunfire ooooh!

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
и аз мислех че е рано,но педиатара така ни каза

Щом си започнала продължавай да даваш по 2-4-6-8 лъжички, но не измествай все още хранене.

Съгласна съм - а съм сред привържениците на ранното захранване. Заместване на хранене - към средата на 4тия месец... А, да, най- малките пюрета (и те са само плодови, впрочем - чисто плодови, без никакви допълнения) са 10-на лъжички...

# 9
  • Мнения: 2 447
Сега е ти кажат колко ти е малък сина,и колко му е рано за пюрета...,но след като си започнала и така си си преценила.Започва се няколко лъжички,постепенно увеличаваш докато заместиш яденето!

Естествено, че ще кажем това!
 ooooh!
За мен е безумие да захраниш детето си на тази възраст, направо е престъпно... #Cussing out
И щом имаш такъв компетентен "педиатър", чийто "съвети" да следваш така сляпо, не виждам защо не питаш него за схемата на "захранването", а питаш нас...

Съжалявам, но безкрайно се дразня на подобни "теми"... #Cussing out #2gunfire ooooh!
Да обаче не смяташ ли че всеки сам преценя кое е най-добро за детето му?!И никой няма право да го съди за решението което е взел?Както написах и по-горе майката е преценила да започне да дава,аз давам съвет по поставения от нея въпрос!
Извинявам се за спама!

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
И после да чакаме следващата тема"Алергично или злоядо ми е детето,защо така"

# 11
  • Мнения: 263
Ееее, момичето поиска съвет за количеството, не дали е правилно. Ако нямате какво да кажете по въпроса не я нападайте, престъпно Shocked, грешно и т.н. Глупости!
Щом така е решила  - най - добре знае. Мисля, че около 80 - 100 гр е ОК.Ама питай си доктра де Peace
Не е задължително да започваш с плодово пюре - моят син го прояде на 8 месеца (захранен е на 4,5 месеца) - до тогава на кърма ли да го държа?! newsm78
Моите наблюдения са, че колкото по - късно захрани толкова по - трудно е. Имам позната  започнала да захранва на 8 м Shocked е сега детето е на година и още са с едно едва заместено хранене #Crazy И не е само тя, доста майки се оплакват, от такъв проблем.

Давай смело, щом и периатъра ти е на това мнение Peace

# 12
  • Мнения: 8
моето дете обича да си похапва и плодовите пюрета и зеленчуковите си ги яде с удоволствие!аз не можах да го кърмя,защото не засука и направих мастит. Sad

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Правилното захранване няма нищо общо с кърменето.Съвсем приятелски те съветвам да прочетеш малко информация от библиотеката на този подфорум.

# 14
  • Мнения: 316
Щом си започнала толкова рано добре - това си е лична преценка. Но по- добре не бързай да заместваш хранене.
Давай от начало 1-2 л. , после 3-4 и т.н. Аз бих дала ок.60гр. пюре и след това мляко. Важното е да приема достатъчно количество АМ. Аз слагам АМ и в пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт