по-близкото или в по-елитното училище

  • 3 540
  • 34
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 44
до година предстой да избираме училище ,и скам съвет от вас родителите на по -големи деца .Училището ,което е дома ни не  е от най елитните в града ни ,но пък детето ще може да се прибира след време само- не пресича улици! А до въпросното елитно у-ще трябва да ходим с кола !

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз бих го записала в близкото. Нищо, че нямам по-големи деца. Е, аз имам късмета близкото училище да е и добро, ама мисля, че и без това започват прекалено рано и стават по тъмно, та най-близкото училище е най-добрият избор. Аз също ходих на училище за 5 минути и ми беше много добре, нищо, че редовно закъснявах Wink

# 2
  • Мнения: 390
Моята дилема точно! Аз реших да се напънем и да е сравнително по-далечното, не мога да направя компромис с нивото!
Зависи все пак колко далечно е далечното, разбира се. Ако трябва от Младост да ги караш в Люлин....стой в кварталното. но ако трябва да се слезе до центъра...е...
Кое елитно имаш предвид? А кварталното зле ли със сигурност?

# 3
  • Мнения: 2 110
Аз избрах по-близкото !

# 4
  • Мнения: 2 274
Аз избрах по-близкото и сега съжалявам и то много! Уж за близкото училище и за бъдещата класна имах добри отзиви, но нещата се обърнаха... От другата година се надявам да успее да влезе в по-далечното, но много по-добро училище!

# 5
  • Мнения: 33
Цитат
za parvolak-po-blizkoto, no e mnogo vajno  da izberete dobur prepodavatel.

за първолак-по-близкото, но е много важно  да изберете добър преподавател.

---
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 19:59 от .Ели.

# 6
  • Мнения: 3 200
В по-близкото. Аз тази дилема няма да я имам. Аз самата съм учила в "прехвалено" елитно училище, на "г-за" на географията ,където се влизаше много трудно, много се учеше, всички даскали бяха светила и т.н. , така че няма да си пратя детето на такова място. По-добре при земните деца.

# 7
  • Мнения: 390
Сори, сега видях че си от Бургас, така че въпросите ми за кое у-ще отпадат.
Ами зависи дали в елитното учат нещо специално, ако е просто елитно защото квартала е по-елитен или просто така се води, е едно и тогава и кварталното не е лош избор. Друго е, ако там обаче се учи език много часове или учат по-интензивно други неща, аз съм за елитното с две ръце!

# 8
  • Мнения: 533
Не,че не е от значение училището,но избирайте УЧИТЕЛ/най-вече за 1-4 клас/ Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 11 692
Аз избрах по-доброто училище пред близкото.Не съжалявам.

# 10
  • Мнения: 2 829
бих избрала по-добрия преподавател Peace
мн е важно ,особено от 1 до 4 клас -госпожата да е добра,,,,да е грижовна ,добронамерена

# 11
Неотдавна имаше подобна тема и там бях казала мнението си.
 Зависи какво търсиш.
 В елитното училище детето може да се комплексира от по отрканите и разглезени деца на този и оня и да изгуби желание да учи и да ходи на училище.
 Рискът пък в обикновеното е да попадне в посредствена среда, между деца, чиито родители не са амбициозни и не им прави впечатление, учат ли , или не.
Ако детето е будно не си заслужава да го опропастиш между посредствени.
Дори учителката да е добра, едва ли би могла да вдигне нивото само заради няколко деца.
 Дъщеря ми попадна в такова. Аз настоявам да учи, а тя ми се сърди, че другите майки оставят децата да играят. Резултат - 4-ти клас -в класа само 3-4 деца могат да четат гладко.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз избрах по-близкото и сега съжалявам и то много! Уж за близкото училище и за бъдещата класна имах добри отзиви, но нещата се обърнаха... От другата година се надявам да успее да влезе в по-далечното, но много по-добро училище!

Аз избрах по-доброто училище пред близкото.Не съжалявам.

За кой училища става дума, че и аз се оглеждам и събирам инфо  Hug

# 13
  • Мнения: 8 999
По-близкото. Но все пак зависи какво влагаш в това, че не е много елитно. Аз познавах хората от квартала, познавах и децата им. Знаех в каква среда ще попаднат моите, затова избрах близкото училище.

# 14
  • Мнения: 2 274
Става въпрос за 39-то СОУ!

Общи условия

Активация на акаунт