измиване със смрадлика и бременност

  • 35 777
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте мами, въпросът ми е дали някоя от вас е ползвала отвара със смрадлика за външни промивки( не говоря за дамски душ, защото знам, че е противопоказно) и разбира се как им е подействала. Искам да я използвам за външно измиване при зачервяване(външно). Преди 2 седмици се мазах с 1 крем, докторката ми каза, че не са гъбички, а външно проявление на нещо, което ме дразни - мокри кърпи, интимен шампоан и т.н. Оправих се, но сега усещам, че пак май ми се появява и искам да използам нещо природно, а не само мазила.......

# 1
  • Мнения: 2 013
Правила съм си такива промивки,да!
По препоръка на доки,почти през цялата бременност.На моменти гъбичките се засилваха,и беше много неприятно.Но към отврата прибавях и чаена лъжичка сода. Peace
Имаше ефект,но слаб.Все пак не е лекарство.
Дано при теб да е по-добре!   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 070
Моята док. ми беше препоръчала такива промивки за хемороиди- аз така и не ги правя, но ето че при теб може да има двоен ефект, поне няма да хващаш хемор.

# 3
  • Мнения: 8 999
Няма проблем да се миеш с отвара от смрадлика. Тя има антисептичен ефект.
Но предполагам, че проблемът ти е по-сериозен. Отиди отново на гинеколог.
А колкото до мокрите кърпички и интимните гелове - забрави за тях. По-добре е да ползваш вода и обикновен тоалетен сапун.

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
 Няма проблем да се миеш със смрадлика, но се консултирай с гинеколога си. Аз имах слабо течение по време на бременността, но по съвет на доктора в последните дни трябваше да си сложа и вагинални таблетки защото мисляако има някой по-компетентен може би ще ти го обясни по-добре че гъбичките са вредни за плода по време на раждане.

# 5
  • Мнения: 141
Имах същият проблем по време на бременността,нищо непомогна така както "лактацид фемина"С млечна киселина е и възвръща нормалната флора на влагалището.Много гинита го препоръчват по време на 9-те месеца.Смрадликата имаше почти никакъв или само временен ефект.Но е хубаво да се консултираш с докито!Не бих разчитала  само на гола смрадлика щом става въпрос за плода който нося!

# 6
  • Мнения: 7 474
Проблем със смрадликата няма, но ако имаш нещо, което изисква по-сериозно лечение е по-добре да отидеш на лекар. Неизлекуваните инфекции не са шега работа.

# 7
  • Мнения: 2 013
Имах същият проблем по време на бременността,нищо непомогна така както "лактацид фемина"С млечна киселина е и възвръща нормалната флора на влагалището.Много гинита го препоръчват по време на 9-те месеца.Смрадликата имаше почти никакъв или само временен ефект.Но е хубаво да се консултираш с докито!Не бих разчитала  само на гола смрадлика щом става въпрос за плода който нося!

Ползвам Лактасид от както се помня,а и през бременноста.Но не помогна при мен в борбата с гъбичките.Ползвах Полижинакс по препоръка на лекаря ми,но не помня в кой месец беше,със сигурност след 3-ти! Thinking

# 8
  • Мнения: 3 092
поне няма да хващаш хемор.
едва ли ще може да се предпази така ... Tired
Но няма никакъв проблем, разбира се .
като ходиш на консултация при доктор сподели ли му ,прегледа ли те , какво ти каза . 

# 9
  • софия
  • Мнения: 149
на мене след раждане в болницата ми казаха да правя външни промивки със смрадлика един месец,също мога да използвам единствено лактацид за измиване.

# 10
  • Мнения: 6 711
Няма проблем. Даже е препоръчително, вместо разни мазила и т.н. Но се консултирай с доктора си също така

# 11
  • Мнения: 3 929
Да, това е основното нещо, което се препоръчва при външни промивки, както и калевият перманганат. Няма проблем да ползваш отварата от смрадлика, стига да ти помогне.

# 12
  • Мнения: 11 816
Аз също знам, че може да се правят промивки със смрадлика. Но едва ли ще помогнат, ако е нещо по-сериозно! Консултирай се.

# 13
И аз мисля, че е редно да отидеш отново на лекар! Подобни проблеми не трябва да се подценяват по принцип, камо ли по време на бременност!
Иначе отварата от смрадлика страшно спасява положението след раждане! Споменатият "Лактацид Фемина" пък е супер newsm10, поне аз съм страшно доволна от него, откакто го ползвам (далеч преди раждането) не съм имала проблеми с течения или гъбички ...

# 14
  • Мнения: 707
Щом ще се миеш "отвън" няма проблем, но ако няма ефект - беж при док.

Общи условия

Активация на акаунт