Клиника в Тутракан

  • 145 156
  • 760
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 409
Мимси, там нямат неонатолози. Ако детето ми не можеше да диша самостоятелно щяха да я пратят тук, в Силистра или Варна. При нас това, че Йоана диша беше чист късмет. Иначе имат 2 нови кувьоза и страхотни педиатри. Стоя 16 дни там и положиха перфектни грижи за нея, като аз всеки ден ходех по няколко пъти да нося кърма и да си стоя при нея. Нито един път не ми отказаха свиждане, дори единия ден ми я дадоха да я подържа за малко.

Безплатен WI-Fi има откъм входа на болницата, но от стаите в родилното не се лови, което е неудбно малко, но пък ако оставиш бебето в детската стая можеш да слизаш за малко и да ползваш нета. Носи си тоалетна хартия, сапун и други принадлежности. Топла вода има постоянно - стаите са с бойлери. Монети за ТВ ще ти трябват. 24часа струват 3.50, ако сте 2 или 3 (3 е максимума) в стаята ще си делите разходите.

ПП. В профила ми съм публикувала линк, към сайта за недоносени където ми е публикуван разказа. Ако представлява интерес за теб можеш да го прочетеш, поне да добиеш представа за обслужването там.

Леко раждане и да се похвалиш. Аз родих април месец и сега ме върна в едни много хубави спомени за мен.

# 586
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Деска, много грешиш, там имаше неонатолог.

# 587
  • Мнения: 4 409
Деска, много грешиш, там имаше неонатолог.

Кога? Преди там е работила д-р Бурмова - неонатолог от Русе. Вече не обаче. Аз водя Йоана при нея на частно. Педиатър е д-р Бойчева и още един д-р, на когото не помня името. (поне те идват в родилно, иначе самата болница си има още май). Така че в момента нямат неонатолози.

# 588
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
.

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 11:44 от perunika

# 589
  • Мнения: 2
deskatta, благодаря за подробната информация!На 2.04 съм за последно на преглед, ще питам за неонатолог.Макар че тогава вече ще съм 36 г.с. и ще ми е по-спокойно Peace

# 590
  • Свищов
  • Мнения: 209
Мимси аз родих в 38 г.с., но едното близначе беше 1570 гр.-дишаше само, но със инфекция. Д-р Василева е неонатолог. Тя работи с д-р Бойчева и в детско отделение. По скоро на мен ми обясниха, че нямат пътека по ЗК за лечение на недоносени дечица, но знаят как да реагират при такива случай. Кувиозите са наистина добри. В нашия случай едното близначе го пратиха във Варна, а другата която беше 2260гр я оставиха в Тутракан. Беше в кувиоз, лечение... и на 7-я ден ни изписаха. Сега си имаме Слава Богу две палави дечица.

А от д-р Бурмова аз също съм очарована. Даде ни много добри съвети за децата.

# 591
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Калимера, тя вече не работи там.

# 592
  • Русе
  • Мнения: 571
На мен ми обясниха на последния преглед, че зависи от състоянието на бебенцета. В някои случаи могат да ги поемат, но в други по-тежки, щели да ги пратят в Русе. Това говоря за моя случай, ако недай си Боже стане нещо да тръгна да раждам в 7ми месец. Дано да успея да устискам до 9ти месец.

# 593
  • Свищов
  • Мнения: 209
Перуника коя докторка не работи там-Бурмова или Василева?

# 594
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Втората.

# 595
  • Свищов
  • Мнения: 209
Жалко, че вече не работи там.Незнаех. Миналата година тя ми лекува децата от бронхо-пневмония и съм доволна от отношението и.

Значи остават д-р Бойчева и младия д-р Григоров.

# 596
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз като трябваше да раждам, самият д-р Бойчев ми каза, че по-добре да родя в Русе, защото ако нещо стане и не могат да дишат самостоятелно ще трябва да ги водят в Русе, а не е за предпочитане размотаване, по-добре веднага да се реагира. Имаше индикации за доста ранно раждане и той самия ми предложи това. Освен това нямат сърфактанти, това е големия проблем всъщност. Трябва, ако има нужда да ги заявят, но нали се сещате, че няма да дойдат веднага, а трябва да се сложат колкото се може по-скоро. Така че за мое спокойствие и най-вече заради децата ми каза да се доверя на русенските лекари все пак.
Леко и успешно раждане и да не се налагат сериозни неща да се лекуват.

# 597
  • Мнения: 289
Здравей,
аз за съжаление не мога да помогна с подобна информация...
Може да звъннете на телефончето им в мед. център, сигурна съм, че няма да има проблем да кажат колко се заплаща. Тел.: 0866/60560
Ох, благодаря ти много за новия телефон!!!  bouquet От няколко дена ровя в интернет и все стария телефон ми излиза и не мога да се свържа. То е ясно, че пак мамите оправиха работата. Благодаря, благодаря!
Ако се пуска нова тема, както изглежда ще стане, имайте предвид моля, да сложите актуален тел.номер на първа страница.

# 598
  • Мнения: 300
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета  Hug
Има ли други момичета, които са решили да раждат в Тутракан, или такива които скоро са родили там?
Аз, както и Петя 78 Wink съм се ориентирала натам, дано всичко се развие добре Praynig

# 599
  • Мнения: 179
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета  Hug
Има ли други момичета, които са решили да раждат в Тутракан, или такива които скоро са родили там?
Аз, както и Петя 78 Wink съм се ориентирала натам, дано всичко се развие добре Praynig
Ако те интересува нещо конкретно, ще отговарям  Simple Smile
Бъдете спокойни, всичко ще бъде наред, правилно сте се ориентирали  Hug

Общи условия

Активация на акаунт