КЪДЕ може да се продадат, дарят, подарят и т.н СТАРИТЕ ДРЕХИ

  • 37 422
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Мили мами,
моля, споделете, къде може да отидат и бъдет полезни купища стари дрехи от нашия дом ( мъжки, женски, за големи деца), които са в добро състояние, част от тях официални.
Предполагам, че в други държави може да се изкупят част от тях, но тук се съмнявам да има таква възможност. Не ни се иска просто да ги изхвърляме, след като могат да се носят и да бъдат полезни за хора, на които стават и на които ще са нужни.
Ще съм много благодарна на конкретни информации и предложения.
 Hug

# 1
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Аз ги оставям в пликове до контейнера за голяма радост на циганите.
Но ако могат да послужат по друг начин ... ще следя темата.
Не съм чула тук да има изкупуване.

# 2
  • Мнения: 156
Ние ги носим в дом за сираци и винаги са ни били много благодарни Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 384
скоро свекърва ми изпрати 3-4 кашона с дрехи на племенницата ми от вс.възраст/по-запазените/в дом за сираци и получи благодарствено писмо и картичка от директора на дома.
беше много щастлива Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 265
Най-добре ще ви ориентират тук  -   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316092.0

# 5
  • Мнения: 2 131
На тавана ни се мъдрят два чувала, запазени, но излезли от употреба дрехи - мои и на мъжа ми. Много отдавна се каня да ги занеса тук до едната църква, където има приют за бедни. Но, признавам, така и не съм се организирала. Тази тема ме подсети, че е крайно време да направя нещо по въпроса.
Така ме това е вариант - да ги занесеш в някоя църква, за която има информация, че може да ги раздаде по предназначение.
Не знам доколко и в БЧК не се занимават със събирането на дрехи.

# 6
  • Мнения: 1 089
Албенка,
понеже просто нямам толкова време да се ровя в инициативите на Сдружението, ще съм ти благодарна, ако споделиш, ако има  нещо актуално тук.
За домовете за деца и аз съм се сещала, но нашите омалели дрешки засега си пазя, защото ни се иска и се надяваме да имаме още едно дете. А и дрехите за бебета и малки деца най-лесно се раздават  по принцип.
Дрехите, за които става дума, са практически за възрастни.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 13:37 от Ленито

# 7
  • Мнения: 1 484
Ние  ги носим  в  църква.

# 8
  • Мнения: 851
Може и в хосписи. Те приемат всякакви подобни дарения. Ние дарихме в Милосърдие на Донка Паприкова. Те ги раздават на нуждаещите се хора, за които се грижат.

# 9
# 10
  • Мнения: 405
Обикновено старите и неносени дрехи оставям или в църквата или до контейнерите за смет.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 433
има няколко дома в които се отглеждат деца от 7-18г-така че там биха били добре приети Peace
може и в Червения кръст Peace

# 12
  • Мнения: 937
ако имаш повече време за губене ето тук пускай обяви:

www.prodavalnik.com

# 13
  • Мнения: 112
   Нашите ги носим в църквата, в която ходим.Там има стая с  дрехи, обувки, прибори, техника, мебели - всичко.Така нуждаещите се  си взимат  каквото си харесат.Или   се раздават  на други  църкви  в по-бедни региони  на стараната.

# 14
  • Мнения: 237
аз ги нося в дом за сираци, благодарствени писма не съм полу4авала, но нямате представа какво е 4уството което изживях, когато видях едно детенце от дома да носи една от блузките които бях дала Grinning

Общи условия

Активация на акаунт