има ли значение образованието

  • 5 625
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейе момичета.Чудя се според вас образованието в България има ли значение за намирането на подходяща работа или други са критериите. NaughtyПредставяте ли се някой от нас учат толкова години и накрая не работят това за което са учили.Според вас кое е най-важното умение за намирането на що годе читава работа за добри парички.(Креватния начин всички го знаем,става въпрос за истинско умение).Много се дразня някой работодател като каже:"Женена ли се,а имате ли деца".Особено ако са малки и започва да се гледа на това  като на един голям минус.

После по TV-то ама нисък е приръста,няма раждаемост.И другото, трябва да имало опит на подобна позиция.Нали все някога трябва да се започне от някъде,като завършим всички сме без опит.

Та затова въпросът ми е кое е според вас най-важноо което трябва да умеем за да сме ценен кадър.Коя специалност е най-престижна и в кои уни. или колеж


 Поздрави на всички. Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 388
Важно е да не си си търкал само подметките по време на образованието си.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
и образованието и наученото имат значение.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
По правило имат значение, но не само дипломата, а и наученото. До голяма степен и начинът на мислене се променя. Вярно, един простак ще продължи да си е простак и с пет висши, но ще е позагладил някой друг ръб.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Има, разбира се. Като научено, но също и като среда. Контактите от университета са безценни Peace
Но ако трябва да съм съвсем честна, най-най-основното, за да си намериш истински хубава работа за добри пари, е късметът Laughing Имам позната, завърши чудесна специалност, владее перфектно един чужд език и още един само говоримо, има сума ти сертификати за какво ли не - е, не му върви на това момиче на работодатели и туй то Tired Вечно я бъхтят, вечно се доказва, все е в позицията на тепърва прохождащ във фирмата. Много гадно така...

# 5
  • София
  • Мнения: 175
Образованието е важно, но еднакво важно е според мен човек да притежава и набор от определени качества, които се ценят в сферата, в която иска да се развива. Това са двете задължителни неща за да бъдеш първи или сред първите в това, което работиш.

# 6
  • Мнения: 6 206
Нито децата, нито опитът, нито образованието имат кой знае какво значение, освен при лекарите, архитектите и още няколко професии, които се броят на пръстите на ръката
За всичко друго всеки работодател види ли, че сте човекът, който ще му върши работата и ще може да разчита на него, условностите остават на заден план
Толкова е просто, само че на много не им е изгодно да го видят
После "паричките" идват с умението

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Повечето длъжности се заемат след конкурс. Има задължителни /минимални/ изисквания за заемане на определена длъжност. И образованието е сред тях.
Естествено, че е важно образованието.
Но колкото и еретично да ви прозвучи, все още живеем във време в което не по-малко важни са връзките. Уви.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбира се, че има.
Ако всеки знаеше толкова колкото му е образованието и вършеше работата така както е учил, щяхме да сме си добре всички.
Умният работодател ще наеме човек не само с опит, но и със знания и ще ги използва.
Не се плаши от работодатели, които не искат жени с деца и без опит, а им благодари, че не са те взели.
Специалността и уменията ни трябва да са там, където ни се удава най-добре, всичко различно от това, ще ни спъва.

# 9
  • Мнения: 2 829
има значение,разбира се ,ако е точното и е подплатено със знания и желание за работа
освен това --набора от качества също е важен,както го е написала  Beroea Peace

# 10
  • Мнения: 1 212
Много е обширна темата ...
Факторите за намиране на "добра" работа , освен образованието са и много други.
Освен изброените вече личностни качества е от значение и възрастта .
Така например за много длъжности не бих могла да се кандидатирам, дори и да исках  - просто не отговарят на житейското ми амплоа вече  Flutter / друг е въпросът , че и аз не отговарям на техните възрастови изисквания  Mr. Green/
От друга страна  в моманта съществуват за мен отворени позиции , за които с целия си ентусиазъм, образование и усърдие преди 10 години бих могла само да мечтая .
За мен лично образованието е от значение : не толкова заради някаква негова конкретна специфика, която ти дава шанс в дадена област, колкото до други неща , които тук просто наричам "други".

По повод отметката за семейното положение и децата не намирам нищо нередно работодателя да бъде осведомен за моментното състояние на нещата , също така както ние самите се интересуваме силно от него ...
Например как е колектива, има ли текучество, известна ли е компанията и има ли потенциал през нашата призма нейната сфера на дейност.
И още : какво лошо има в това да си семеен и с дете ?!
Това значи отговорност на първо място на второ  - бонус за работодателя , няма да излизам в отпуск за бременност и майчинство евентуално / или поне шансовете са по-малки/ спрямо това да съм на същата възраст и да нямам деца и семейство .
Пък и закоравялите стари моми обикновенно никак не се вписват в атмосферата на колектива

# 11
  • София
  • Мнения: 337
Разбира се, че има значение, но не е единствената предпоставка, за да може човек да има хубава работа.
Образованието само му отваря вратата към конкретна възможност, но наученото както и  уменията му да продължава да се учи, да е комбинативен, креативен, да може дори да се "продава", са от голямо значение да му бъде даден шанс да покаже какво може и оттам да израства с работата си (да работи за добри пари).

Това с връзките на мен малко ми звучи архаично. Кой шеф ще назначи некадърник в собствената си фирма, за да търпи загуби....това може да го направи само някой в бюджетно предприятие, за когото кадърността на хората във фирмата няма голямо значение за просперитета й. А това пък означава, че това не е място където се изкарват добри пари (да, добри са съотнесени към количеството извършена работа, но като абсолютна стойност са си малко).

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679

Това с връзките на мен малко ми звучи архаично. Кой шеф ще назначи некадърник в собствената си фирма, за да търпи загуби
Сладурана Laughing А ако ние с тебе двете, еднакво кадърни, с приблизително еднакъв опит и способности, кандидатстваме за една и съща позиция, ама шефът си пие уискито с мъжа ми или ходи на лов с баща ми, как мислиш, кой ще назначи Wink

Или от Марс падате, или натам сте тръгнали Mr. Green Не само в България, в цял свят контактите са най-важното нещо! Не за да се пробутват некадърници, а за да изпъкнеш сред многото кадърни. Най-малкото заради инфото, че еди къде си се отваря добра позиция...

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Eмма, колкото и архаично да звучи, това са все още широки практики при назначаването на държавни служители. Може би по-архаично е да се смята, че болшинстовто от тях получават малко пари.
Вчера четох в Правен свят, че  допълнителното материално стимулиране на хората заемащи ръководни постове в НАП / извинете, че давам пример с тази широко дискутирана институция и тук, но тя не е единствената по рода си в това отношение/ за два месеца възлиза на 75 хил.лева. Това на човек.

# 14
  • Мнения: 1 212
...Сладурана Laughing А ако ние с тебе двете, еднакво кадърни, с приблизително еднакъв опит и способности, кандидатстваме за една и съща позиция, ама шефът си пие уискито с мъжа ми или ходи на лов с баща ми, как мислиш, кой ще назначи Wink

Мен , защото съм съпругата му  smile3534

Общи условия

Активация на акаунт