Колко плащате на чистачката във входа?

  • 15 539
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Ами това ми е въпроса и още няколко уточняващи

Колко е голям входа - колко горе долу апартамента има?
Колко често чисти?
Какво и как чисти ( под-мете, мие, парапети, прозорци, стъпки по стените)?

Благодаря Ви за отговорите предварително, опитвам се да си сверя часовника.
При нас се очертава следната ситуация - 7 апартамента обитаеми , още 5 които не е ясно дали и кога ще ги ползва някой, чистене всяка седмица по 1 път на стълбите (само пода) и забърсване на парапет, срещу 25 лв на почистване или 100 лв на месец.
Преди да коментирам за баницата дали е луд този дето я яде или този дето я дава, моля да ми споделите и вашия опит.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нашият вход е голям- 14 етажа по 5 апартамента. За чистачка и асансьор плащам на месец по 6 лв. Но чистачката чисти само на партера и пред входа. Всеки ден, понеже живее в блока. Сигурно два пъти седмично удря и по един парцал в асансьора. Писна ми от мръсотия, но явно на никого не му се занимава да чисти такъв огромен вход.

# 2
  • Мнения: 8 999
4 етажа, 8 апартамента. Два пъти седмично - метене, миене, когато трябва прозорци, цокъл, метене на двора. Чистачите са двама пенсионери - мъж и жена. Входът ни винаги изглежда чист, но и съкооператорите ни са много цивилизовани. Не се цапа умишлено, ако някъде се замърси вследствие на ремонтни дейности, поради калта навън, хвърчащите тополови пухове през пролетта, и ние помагаме. Никой от съседите не оставя пред входната му врата да е свинщина, ежедневно поне една метла на площадките се слага.
Плащаме 40 лв., но очаквам да увеличим таксата, защото е крайно недостатъчно по мое мнение и може да изпуснем тези симпатични чистачи.

# 3
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
6 етажа, 16 апартамента - 50 лв. на месец. Чисти се 1 път седмично, измитане, миене и забърсване на прах. Прозорците се мият 3 пъти в годината. Няма асансьор.

# 4
  • Мнения: 4 970
5 етажа с огромно входно предверие. 2  пъти седмично мете и мие срещу 60 лв.все още не са се нанесли във всички апартаменти, но когато това стане ще увеличим заплащането и  ще включим  миене на прозорци от време на време да речем.

# 5
  • Мнения: 721
100,00лв за чистачка като плащаме по 4,00лв на човек+1,00лв за куче.блока е 18 етажа по 6 апартамента на етаж.цената  включва ежедневно почистване(метене и 2 пъти в седмицата миене на пода и двата асансьора)периодично забърсване на цокала,разходи по асансьорите(поддръжка и ток)и тока на стълбищата.

# 6
  • Мнения: 3 830
Интересна тема. ще следя. Peace

# 7
  • Мнения: 5 393
8 етажа- 16 апартамента. 50лв на месец. Включва метене, бърсане на стълбите и асансьора и на парапетите. Прозорците не се мият, или поне аз не съм забелязала.

# 8
  • Мнения: 223
5 етажа, 12 апартамента; по 8 лв на семейство; чисти 3 пъти седмично: с препарат, метене, с препарат; без миене на прозорци; нямаме асансьор; не е особено чисто във входа, но за съжаление не е само до чистачката; съседите така и не се отучиха да си хвърлят хартийките, опаковките, дъвките и фасовете по стълбите  Tired

# 9
  • Мнения: 2 514
Така като гледам ние плащаме най-малко: 6 етажа, 12 апартамента; плащаме на чистачката 25лв Rolling Eyes Жената идва два пъти седмично - мие и мете от първия до шестия етаж.Но пък нашият вход по принцип си е чист - никой не замърсява умишлено, както съм забелязала в други входове ooooh! , а след ремонт всеки си изчиства боклуците между етажите.

# 10
  • York
  • Мнения: 826
В нашия вход няма чистачка и е някаква абсолютна кочина. Никой не пази и почти никой не чисти. Има съседи, които отказват да платят и 2 лв за чистачка. ooooh!

Последна редакция: нд, 15 фев 2009, 20:19 от ponqkoga

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
9 етажа, 27 апартамента. Плащаме 60 лв за чистачка, понеже е свой човек - живее във входа. А и жената наистина съвестно подхожда към задълженията си, чисти като у дома си. Ако беше някой външен, щеше да получава по 50 лв.

# 12
  • Мнения: 2 388
25 лв на месец. Почиства един път седмично ( метене и миене ), без прозорци.
10 семейства сме.
Старо строителство, с широки площадки. Партер с живущи, плюс още три етажа.
Сумата е крайно малко според мен, но с пенсионери на глава не се излиза.

# 13
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз не знам колко плащаме само за чистачка,
но на човек по 4 лв, което включва
чистачка
ток
асансьор
Това за 8 етажен блок, с по 3 апартамента,
като в никой аратамен няма по-малко от двама човека.

Доволни сме от жената, но падна и сега я няма.
Мърлячи са в нашия вход
Веднага си пролича, че я няма.

Да не говорим, че младо семейство се нанесе до нас
и счита, че щом плаща на чистачка няма ангажимен
към свинщината, която си направи пред вратата.

В резултат на което имахме доста разговори,
за да си почистят купчината отпадъци, която се образува при слагането на новата им врата.
После при прокарването на кабелна, Интернет.
Да не говорим докато правеха ремонта какво беше.

# 14
  • Мнения: 721
Ние сме на 7 етажа, плащаме й по 10 лева на етаж плюс партер = 80 лева месечно за 2 почиствания седмично.

Общи условия

Активация на акаунт