Здравейте на всички, доста съм притеснена, преди един ден си направих АГ преглед и резултата е ерозио и ектропион на шийката на матката. На втората година след раждането ми бяха открили ерозио и успешно беше обгорена и сега след 10 години имам и добавка към ерозиото ЕКТРОПИОН, което страшно много ме плаши. Как е възможно след ежегодни прегледи с цито и без никакви оплаквания до момента за една година време от последната ми цитонамазка да се образува такова нещо? Винаги съм спазвала всички изисквания, стриктно съм следяла състоянието си. За пореден път се убеждавам, че това май не е толкова важно. Взеха ми секрет за ПАП и ми препоръчаха терапия ЕКГ след менструация. Колебая се, мисля вариант да се консултирам и с друг лекар, но ме притеснява това мое колебание да не влоши състоянието ми, защото веднага след прегледа на следващия ден ми дойде цикъла и след него най-вероятно ще последва ЕКГ. Пропуснах да отбележа, че след полов контакт на следващия ден имах леко кървене, което ме подтикна да си направя АГ преглед. Моля ако някой е имал или има такова нещо да сподели с мен как протича самото лечение и какви са последствията, защото наистина не се чувствам добре. Предварително благодаря   bouquet