Намира ли се в София заешко и пуешко?

  • 817
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 543
Мили мамчета, някой купувал ли е от София заешко или пуешко месо? Преди имаше заешко в Била, обаче ни казаха, че отдавна вече не зареждат. Поне в тази на бул. България, в другите не съм питала, защото предполагам, че като са верига, имат едни и същи неща. Ще ми се да разнообразим менюто, защото караме основно на телешко и свинско. Пиле изобщо не смея да купувам. Ще бъдем много благодарни, аз и Лорка, ако някой ни светне Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 374
За месо ли говориш или за пюре със заешко и пуешко,че много не разбрах?

# 2
  • Мнения: 543
Месо, месо. Вече ни е под достойнството да ядем пюрета Simple Smile

# 3
  • Мнения: 543
Не може да няма! В големите супермаркети!
А също така има много специализирани магазини за месо - там няма как да не намериш!
Защо те е страх да даваш пилешко?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз се интересувам. Понеже не успях да открия, купих пуйка на Хип, да захранвам с него. Че като се зачетох вкъщи - ми то вътре лук, сол, ориз, от всичките съставки пуйката беше най-малко ooooh! Да им знам прекрасните пюрета, да си ги ядат Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 543
Пилешко давам само ако ми донесат домашна кокошка от село. Иначе купешкото и аз го избягвам, а на детето си няма да го дам в скоро време.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пуйки стояха съвсем доскоро в ХИТ и Кауфланд - заек също в Кауфланд гледах за последно (преди 2-3 седмици беше, но съвсем не е единично явление). Младостките обекти на двете вериги имам предвид, но вероятно и в другите им магазини има.
Според мен пуйките от ферми се гледат с не по-малко антибиотици от бройлерите и също със специални фуражи... пък и със зайците е същата работата, иначе много измират като малки.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен пуйките от ферми се гледат с не по-малко антибиотици от бройлерите и също със специални фуражи... пък и със зайците е същата работата, иначе много измират като малки.
Много ясно. Аз питам за месо, подходящо за бебета. Ето, например, пилета, отглеждани съгласно изискванията на екологичното земеделие и животновъдство, има в био-магазина на пл. Журналист. Едно момиче даже ми каза, че виждала такива и във Фанстастикото на околовръстен път. Обаче пуйка и заек - цъ Confused

# 8
  • Мнения: 543
Хедра, сигурно си права... Аз поне за зайците-байците съм чувала, че са по-претенциозни към храната и не можеш да ги натъпчеш с какво да е. Обаче за антибиотиците, кой знае какво им дават. Не може човек детето да си нахрани, ей, докъде се докарахме!

Общи условия

Активация на акаунт