тегло на бебето и разкъсвания-имат ли връзка?

  • 4 033
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте! Въпроса сигурно ще се стори доста тъп и банален особено за тези които са раждали, но все пак бих се радвала да разбера какво мислите- вярно ли е че колкото по голямо е бебето, толкова повече разкъсвания се получават?
Моят термин е на 3 март, преди 2 дни мериха бебето и казаха че сега е вече 3200 гр. , и до термина ще стане близо 4 кг. ooooh! Знам че не е огромно бебе, а и тези цифри не винаги са точни, но малко е стряскащо преди първо раждане мисълта  как по дяволите ще излезе Laughing, особено ако пренося  ooooh! Само стоя и се моля да ме зашият добре и си представям как месеци няма да мога да седна Rolling Eyes
Благодаря предварително за споделения опит!

# 1
  • Мнения: 959
Не, не е вярно.
Всичко е много, относително. Има прекалено много фактори, който влияят на раждането.
Не се притеснявай, предварително!
Леко раждане!  bouquet

# 2
  • Мнения: 3 804
не,няма
зависи по-скоро от прилежанието на бебето.Голямата се роди челно прилежание-и единственно факта,4е беше мъничка ми спести шевовете,иначе другите 2 бяха по 3550 всяка-нямам нито един шев.
Н е се тревожи още от сега Peace

# 3
  • Мнения: 625
Аз преди близо 4 месеца родих второто си бебче-голям юнак,цели 4285 гр.,но нямам нито един вътрешен шев.Получих леки външни разкъсвания и то не защото бебто беше голямо,а защото в един момент контракциите ми просто изчезнаха и трябваше да напъвам без конракции.Ако не беше този"сакътлък" на края щях да родя без нито един шев.

# 4
  • Мнения: 1 763
Моето бебе също се очакваше голямо и бях прочела някъде, че големите бебета се раждат по-лесно, защото нямат място да се завъртят в неподходяща за раждане позиция, а естествено застават в благоприятна. На мен точно това не ми се случи, имах епизотомия и разкъсвания, но бебето тръгна с ръката напред и нямаше начин. Това обаче няма  връзка с кг. Леко раждане!

# 5
  • Мнения: 439
Здравей actress,
моето момче се роди 4.050кг,още преди раждането ме предупреждаваха,че ще е едро бебе...
родих го нормално,направиха ми епизиотомия,изобщо не усетих кога,а и след това като ме шиеха,ако не виждах че го правят нямаше да разбера.Преди да ме зашият ми сложиха упойка разбира се.И след това не е толкова страшно около седмица е неприятно,като сядаш и ставаш,но тогава живот и здраве ще си имаш други сладки грижи и това няма да е най-важното
Всичко ще е наред не се притеснявай предварително!
Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
няма нищо общо
бебе 2.250кг. с 3 външни и цифра вътрешни шева.Пълна упойка като ме шиха
Като правя секс още ме боли,станах всеки път като девственица

# 7
  • Мнения: 718
Сестра ми роди бебе около 4700 кг (точните цифри не си ги спомням) - отгледана мома без абсолютно никакви разкъсвания, така че теглото не е основният фактор, не се тревожи без нужда.  Peace

# 8
  • Мнения: 494
И аз до колкото знам това не е фактор, но може би допринася все пак нещо. Аз родих секцио така че не съм компетентна въобще по този въпрос

# 9
  • София
  • Мнения: 12 550
Теглото на бебето не е определящо. Разкъсванията зависят най-вече от еластичността на тъканите на влагалището ти. Ако са по-еластични може и да нямаш разкъсвания.
Няколко часа, след като родих Калоян моята лекарка изроди бебе с тегло 5350 гр нормално. Майката беше само с 2 шева.

# 10
  • Мнения: 4 447
Теглото на бебето не е показател за усложнение при раждането.
Много е важно как се води раждането и да не се напъва излишно,
ако плода е много голям. Всичко ще е наред, леко раждане пожелавам!

 Hug

# 11
  • Мнения: 575
Много е важно как се води раждането и да не се напъва излишно,

Да, от това се получават разкъсвания. Ако слушаш лекарите и акушерките кога да напъваш, би трябвало всичко да е ок.

# 12
  • Мнения: 164
Родих първото си дете с тегло 3000 гр и епизиотомия, второто ми дете се роди 3300 гр без никакви разкъсвани. Много зависи как се води само то раждане според мен.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 998
Много е важно как се води раждането и да не се напъва излишно,

Да, от това се получават разкъсвания. Ако слушаш лекарите и акушерките кога да напъваш, би трябвало всичко да е ок.
Напълно съгласна  Peace Аз съм дребна, първо раждане на 31 години, но слушах и изпълнявах и родих бебе 3 600 гр без нито едно разкъсване.

# 14
  • Мнения: 163
Наистина е много важно начина на провеждане на раждането. Моето съкровище се роди 3850 с епизиотомия и имах само 4 шевчета без разкъсвания без нищо  Simple Smile Даже не съм ги и усещала след това, а имаше жени, които родиха много по-малко бебета, а не можеха да ходят със седмици и имаха разкъсвания. ( На мен от края на 7-ми месец ми казаха, че бебето ще бъде много голямо и аз доста се бях изплашила, но всичко мина ОК, така че горе глвата мисли позитивно и няма да има проблеми)  bouquet

П.С Честит Св. Валентин на всички влюбени!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт