Каква шумоизолация?

  • 20 875
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
   Здравейте!
  Искаме да си сложим на тавана  нещо за шумоизолиране от съседите.  Четох някои неща , обаждах се на майстори , но всеки дава различно мнение. И не мога да открия познати ,които да са си сложили , за да видя  какъв ефект има.
  Интересувам се някой слагал ли е на тавана си , какъв материал  и до колко е ефективно или изобщо няма смисъл.
    Да не стане така, че да си разбием къщата,  да се набутаме с   куп пари и накрая да няма никакъв ефект.

# 1
  • Мнения: 678
В стария апартамент бяхме шумоизолирали цяла стая.Беше си приключение.Вдигна се ужасен шум и мръсотия.
Въпросът е колко искаш да е изолирана.Ние държахме да е близо 80%,защото професията ни е такава,че съседите недоволставха.Сложиха се специални метални конструкции,между които се поставиха вати с дебелина 10см(има и по-дебели).Това се сложи и на тавана.Лошото беше,че стаята се смали отвсякъде с по 10см.Ефект имаше! bowuu

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
Запис да следя

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ох, и на нас това ни е проблем.
Особено търкането на столовете по пода с теракот.
Направо ми прерязва сърцето.

Според мен обаче, каквото и  да се сложи - спасение няма.

# 4
  • Мнения: 556
И ние живеем в панелка и дори  инай-лекия шум се чува. А на съседите ми всичко ми скърца - диван, спалня, врати. Ужасно е  - ще ви следя за идеи.

# 5
  • Мнения: 3 830
И ние живеем в панелка и дори  инай-лекия шум се чува. А на съседите ми всичко ми скърца - диван, спалня, врати. Ужасно е  - ще ви следя за идеи.

А аз какво да кажа, като чувам комшията как хърка... Crazy
Хубава тема, ще следя. Peace

# 6
  • Лондон
  • Мнения: 403
И аз ще следя темата.Четох ,че корка е шумо и  топло изолиращ.Ако имаш изолация с корк няма влага и мухъл.Но излизало скъпичко.Дано се включи някой с точно мнение и коментар.

# 7
  • Мнения: 3 830
Мухъл не съм виждала по корк и аз. Това, което най-много ме притеснява е че попива всякакви миризми . ooooh! Мек е и ако се удари с някакъв предмет, остава вдлъбнатина.
Мила съм корк като подова настилка и ми направи впечатление, че изсъхва бавно и трудно, може би защото не е хигроскопичен. newsm78

# 8
  • Мнения: 1 745
И аз се интересувам!Точно над спалнята ни е най-шумно и никой не се съобразява колко е часа и дали детето спи! Twisted Evil
Ще ми бъде от полза да сподели някой решение на проблема! Hug

# 9
  • Мнения: 98
      За корк никой досега не ми беше споменавал . Няма проблем ,че е мек ние на тавана ще слагаме.Ще се поинтересувам и за него.
      Един от майсторите ми спомена за дунапрен под гипсокартона . Релефен от едната страна и е на плочи, а не навит на руло. Каза, че щял да свърши по-добра работа от мин. вата.
     
   

# 10
  • София
  • Мнения: 74
И аз ще следя тази тема, че апартамента над нас го дават под наем – във всяка стая има студенти. Тези младежи по цяла нощ вилнеят а денем спят – и не става въпрос за високо пусната музика дето да се качиш и да им направиш забележка, а тътрене на предмети по пода, кикотене и любовни стенания … и това цяла нощ. А – в последно време играят и на зарче – то сигурно инквизицията е била по милостива. Отказала съм се вече да се разправям с тях.
За сега може да ви се струва смешно ама спя с тапи за уши. Това е - купихме си апартамент (тухлен) за 150 000 Е за да спя с тапите.
Освен това мисля че тропането се предава по стените – така че само шумоизолация на тавана няма да помогне – трябва на цялата стая.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Добре де, малко тъп въпрос, но
ако е шумоизолирана цялата стая,
как ще чуя, примерно,
че ми звънят на вратата?
Или, че детето ми от съседната стая ме вика?

Иначе спор няма, че шумът се предава и по стените.
Само, че от едно ще се спасиш, но
пък ще се затрудниш много за друго.

# 12
  • Мнения: 678
По горе бях писала,че ние изолирахме така цяла стая. bowuu
Вие си решавате колко да се чува,или не.В нашия случай чувахме звънеца.
Когато наехме фирмата ни  попитаха какъв процент да и шумоизолирана-ние искахме 100%(стени,таван,под),но се оказа,че трябва да ни направят професионална шумоизолация като в студио...и това струваше доста(затова не го предприехме).Само в подобен случай няма да чуваш детето,или звънеца,защото стаята се  капсулира един вид.

п.с.Има един дефект.
                През лятото в подобна стая е много топло (ако няма климатик). ooooh!

# 13
  • Мнения: 423
Мога да ви предложа фирма, която предлага шумоизолации - фирма Ангро на бул. Европа 114,тел.925 22 40. Това е строителна борса и предлага голям избор. Доколкото знам шумоизлоцията си е със спеециална форма като бонбониера и така се пречупват звуците. Не съм много наясно, но се обадете там ще ви обяснят всичко подробно и цените са им приемливи, това го знам от познати, които са доволни. Чакам после отзивите ви.

# 14
  • Мнения: 98
      Schr , тази фирма в  София ли се намира?

Общи условия

Активация на акаунт