От какво сте доволни и недоволни от педиатъра?

  • 2 289
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Аз смятам да сменям нашата педиатърка. Знае ли някой точно как и кога се прави това? Бихте ли споделили впечатленията си от вашия педиатър? От какво сте доволни/недоволни?

Вчера ни сложиха първата от 3те ваксини Пентаксим, педиатърката въобще не ме предупреди, че детето може да вдигне температура и да си взема лекарство за температура. Това е нейна работа все пак. Вашите педиатри казаха ли ви за това? Имаме и други случаи да сме много разочаровани - бебчо беше с пъпна херния, тя го преглеждаше, виждаше че пъпчето е много изпъкнало и нищо не каза, ние не знаехме какво е пъпна херния, не сме лекари все пак. Чак следващия път като ние я попитахме за пъпчето, тя каза - ами да, една лепенка купете да сложим. Пълна незаинтересованост от нейна страна.

Ние сме от Варна, някой може ли да ми препоръча добър педиатър, който да си върши работата с желание и заинтересованост; бихте ли казали защо точно сте доволни от него.
Много въпроси станаха, благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 616
Аз лично от моята съм супер доволна, когато и да и се обадя събота, неделя, нощем, сутрин няма път да не ми е вдигнала ако не си е чула тела до 30 мин ми звъни тя. Когато детето е по-неспокойно от обикновенно веднага реагира със съвети дори изследвания които понякога ми се струват чак прекалени.
Да предупреди ме за това че може да има реакция след ваксината и дори да не дигне Т да дам за успокоение или малко панадол или ми предписа едни хомеопатични свещички. Изобщо нямам забележки към момнета, бих ти я препоръчала с две ръце но сме от София. Дано намерите добра педиатърка Hug

# 2
  • Мнения: 405
 Адски доволна съм от моя педиатър. Страхотен е. Досега колкото и пъти да е била болна малката нито веднъж не е предписал антибиотик, а от раждането си бе на антибиотици в болницата, причините поради които това се случи са съвсем друга тема....Както и да е. Имам му пълно доверие на този човек. Когато бе на 3м. някъде дъщеря ми направи страхотен бронхиолит, трябваше да лежим в болница, но именно той ни изведе, лекува и не се наложи престой в болница. Мога само да се преклоня пред него и да кажа едно огромно благодаря.
 П.С. Просто за инфо - педиатърът ми не работи в поликлиника, а в частен кабинет, работил е дълги години в наша голяма АГ болница. Пестелив е на думи, но пък е точен и конкретен в препоръките си Peace. Прозвуча малко като реклама, но...наистина няма нищо, което да ме е тревожело някога в този човек....може би единствено факта, че адски много народ ходи при него и е лудница, но и това говори само по себи си като положителен фактор.

# 3
  • Мнения: 1 763
Първата ни педиатърка даваше много неадекватни съвети относно захранването. Заяви ми, че аз съм виновна, че детето ми на 4 месеца имаше рахит, защото не му давам сокчета и пюрета. Въобще държеше се, все едно е най-компетентният човек на света и не искаше и да чуе, когато се опитвах да и противореча. Хубавото беше, че си спазваше много стриктно часовете, никога не сме чакали за консултация и винаги си вдигаше телефона.

Със сегашната ни педиатърка се разбираме по-добре относно храненето на детето. Не се уморява на всяка консултация да повтаря да му давам пресни плодове, с което съм напълно съгласна. Веднъж и поисках направление и веднага ми даде. Досега не е боледувал сериозно, всъщност за пръв път в началото на тази седмица имаше хрема, предписа му капки за нос, които помогнаха.   Това, което не ми харесва е, че много се чака пред кабинета и, независимо дали имаш или нямаш час. Тази седмица, когато беше болен, изкарахме повече от час в чакалнята. Направо полудяхме  и аз, и детето, и другите пациенти. Мисля през юни и нея да я сменям.

# 4
  • Мнения: 114
засега съм доволна от нашият педиатър.При първата ваксина ми каза,че може да вдигне температъра и ми изписа панадол.Почти всичко важно ми казва,пита,обяснява,само се ядосвам,че детето трябвало да го водя на ортопед аоще не ми е споменавал даже тук от форума разбрах може би сега ще ми каже незнам,ако не ще го попитам,но съм много доволна и не вярвам да е забравил сигурно сега ще каже след 3 дни на консултацията.Мога да ти дам съвет да смениш педиатъра щом не го интересува нищо и то по скоро това са много важни неща не оставяй детето да го гледа такъв безотговорен лекар.Сменяй го докато е време.А за пъпчето нямахме проблеми нашето падна на 5 ден в болницата и си зарастна много добре.Успех и действай, махай този безотговорен лекар.

# 5
  • Мнения: 85
Аз също не бях доволна от педиатърката и я смених.Сега съм доволна от новата.А относно това как става,аз си взех документите от старата докторка дадох ги на новата,тя ни записа и това беше.Мисля обаче,че презаписванията стават само ноември и юни месец.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Аз съм супер доволна от моята педиатърка и категорично не бих я сменила. Жената си разбира от работата - следи, интересува се от новите неща, ходи по разни семинари и курсове из чужбина. Освен това е на принципа, че АБ се дава само в много краен случай. Използва всякакви щадящи методи за лечение. Винаги си вдига телефона - дори да е в почивен ден или посред нощ. Никога не ми е отказвала посещение у дома, дори да е в почивен ден. Абе много свястна жена и много добър лекар. Била е и шеф на интензивно отделение, така че има опит и в по-критични ситуации. Единственият й минус е, че има много пациенти и за консултация обикновено много се чака.

# 7
  • Мнения: 753
Аз съм доволна от моя детски лекар. Единствено бих се радвала, ако подкрепяше схемата захранване след 6ти месец и то с късни сокове и запазване на кърменето. Иначе е страхотен лекар! Никога не избързва с лекарсвата освен, ако не се налага. Внимателен е, в повечето случаи си вдига мобилния телефон и даже в леки случаи съветва по тел., без да стресира човека.

# 8
  • Мнения: 636
Да, сравнително доволна съм. Не предписва антибиотици за щяло и нещяло. Откри хидроцеле. В началото ми даваше съвети да не храня през нощта, но аз й казах категорично, че ще храня детето, ако се буди и така  Grinning Разбира ме се, но аз също й казвам моите възгледи

# 9
  • Мнения: 7 723
Аз съм доволна. Всъщност, колкото съм доволна, толкова и недоволна.
Доволна съм, че е много добър педиатър и диагностицик.
Антибиотиците ге изписва само в краен случай.
Прилага на децата ми много адекватно лечение, когато се наложи.
Не съм доволна, обаче, че е много студен човек.
Студен до толкова, колкото се държи на дистанция от пациентите си.
Не, че искам да сме много близки, обаче тя
приема пациентите си (децата) най- вече като пациенти.
Голямата ми дъщеря е на 9 г. и половина.
Идвала е на визитация в къщи когато се роди
и когато се разболя от варицела.
През цялото това време ми се е налагало
и друг път да я търся за домашна визитация
и тя ми отказва. Вички на всичко 3- 4 пъти
и то, когато наистина някое от децата ми е много болно
и ми е непосилно да го заведа до поликлиниката.
Днес беше последния случай.
Дъщеря ми е с 39* температура, с главобол
и не може да си вдигне главата от възглавницата.
Щъ не щъ й звъннах на мобилния да я помоля
да дойде в къщи и тя ми отказа под предлог,
...дори и не го чух, защото ми догадя нещо...
Хич и не настоявах повече...просто вече сериозно се замислям
дали да не я сменя и с кой...
Е, изплаках си днешната мъка.
Добре ми дойде темата. Благодаря .

# 10
  • Мнения: 543
Много съм доволна от нашата лекарка!

Не предписва лекарства за щяло и нещяло. Панадол за температура също не е сред любимите й методи - само над 38 градуса го предписва. Иначе - водичка. Досега ми е вдигала няколко пъти температура, включително два пъти от ваксина, и съм я сваляла само с вода (затова не се сърди на твоето педи, че не ти е дала Панадол - никак не е наложително при ниска температура, даже напротив, по-добре дедето да свикне да се бори със собствени сили). Също така забеляза пъпната херния и сложи лепенка.

На всяка консултация съвестно преглежда детето, разпитва, дава съвети, отговаря на всички мои въпроси.

Подкрепя кърменето и късното захранване. Не сме имали спорове по въпроса. Не ме е карала да давам вода, когато бебето иска да суче. Даже аз в началото я бях питала има ли начин да се откаже бебето от нощното кърмене, тя ми каза: "Не, ще чакаш сама да се откаже."

Вдига си телефона, а ако не може да го вдигне в момента, след малко ми клипва.

Има отношение към децата, познава ги, помни ги, радва им се.

Изобщо, доказала се е като професионалист и й имам пълно доверие.

Моят съвет е, ако нямаш доверие на сегашната ви лекарка, сменяй я. Реакцията от Пентаксима не е кой знае какво, но не дай си боже да се случи нещо по-сериозно, трябва да си сигурна в своя лекар. За съжаление не мога да те насоча за Варна. Но в кърмаческия подфорум има списък на лекари, които подкрепят кърменето, ако това е критерий за теб.

Естествено, както са споделили и други момичета, неудобството при такива лекари е, че имат много пациенти и винаги се чака.

# 11
  • Мнения: 209
Все още не съм я преценила, да от старото поколение е и е за захранване от по-рано за което я послушах , но със всеки изминат ден започвам все повече да съжалявам за това, иначе за отношението и не мога да се оплача , но както споменах все още ни е рано за преценки.

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Аз съм много доволна от педиатърката на малкия. Досега 3-4 пъти ми се е налагало да звъня в извънработно време и винаги си е вдигала телефона, дори последния път дойде у дома за да установим че всичко е от зъбките  Embarassed много се бях притеснила. На 2 месеца ни излезе хернийка и веднага ни прати при най-добрия детски хирург, който потвърди диагнозата и. Не ми даде направление за ортопед, но вероятно наистина нямаме нужда. Съветите и за захранването според мен са малко изпреварващи, но не ми мърмори, че не съм въвела още някои храни. Просто се съобразява и с моите виждания за гледане и хранене на бебчо. За ваксините, тя е потив Пентаксима, защото той натоварва организма повече отколкото боцкането на 2-3 игли, съгласна съм с нея, това не означава че ако държиш няма да ти бие Пентаксим. В час е и с това какво коментираме из форума, и с най-новите тенденции за отглеждане на бебчета. Приема в кабинет в дома си и обикновено може да се засечеш с детето преди теб, но не повече, така че съм спокойна че няма да се разболеем пред кабинета и. Препоръчвам ти я, стига да ти е удобно да идваш във Виница.
Личните лекари се сменят през юни или декември. Мисля, че дори няма нужда да ходиш да се отписваш, а стария май трябва да изпрати данните ти на новия, но за последното не съм на 100% сигурна.

# 13
  • Мнения: 2 374
Въобще не съм доволна постоянно аз я подсещам за всичко,вместо аз да чакам на нея,тя чака на мен да се сетя.Детето ми няма картон и тя твърди,че такъв не му е необходим.....,абе истории хиляди мога до утре да ви разказвам,искам да я сменя,ама...чак юни понеже декември спахме.

# 14
  • Мнения: 569
   За съжаление не мога да дам мнение за процедурата за сменяне , но просто искам да споделя и да те окуража на всяка цена да смениш педиатъра - това е едно от най- важните неща да се чувстваш спокойна и уверена! Казвам го от опит - и ние сменихме нашия- Слава Богу в самото начало и чувството да знаеш , че здравето на детето ти е в ръцете на истински професионалист е невероятно- загриженост , заинтересованост , винаги обяснява всичко с най-големи подробности , защо се е получило , как да се предпазим , ит.н. и т.н. Мога да му се обадя по всяко време на денонощието на личния телефон , а ако не го направя . а детето е имало някакъв проблем -той се обажда да провери как вървят нещата.
  Знам , че не винаги всичко това е възможно , но доколкото зависи от теб- направи нужното!

Общи условия

Активация на акаунт