Да се притеснявам ли?

  • 738
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Здравейте мами и бъдещи мами,
Снощи имах една розова капка на бельото си, а съм в 6 г.с. И освен това понякога имам болки ту в единия, ту в другия яйчник и ниско долу по средата. Днес съм на лекар и ще видим какво ще каже доктора, но на мен ми е притеснено. На вас случвало ли ви се е?


Сега се връщам от доктора. Всичко ми е наред. Изследванията са ми хубави. За болките нормално, но ако станат силни веднага на доктор. За капчицата, няма проблем, но ако получа течение пак на доктор. Сега ми казаха да отида пак на 07.09.2005 г.
Успокоих се, че така се бях притеснила.
Благодаря ви за отговорите.

Последна редакция: ср, 03 авг 2005, 18:22 от Ади

# 1
  • София
  • Мнения: 48
Здрасти Ади!
Горе долу по същото време и при мен се появи, но си беше направо течение. Изкарах 1 седмица на инжекции и след това пих папаверин. Това е доста често срещано при бременни жени в началото на бременността, но се преодолява с лекарства и проблема изчезва. Почти всичките ми приятелки са имали подобен проблем. Задължително обаче трябва да те прегледа лекар, защото всеки случай е индивидуален. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред и при теб, не се притеснявай.
УСПЕХ! Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аз имах малко кървене в 6г.с. Това е около датата, когато би трябвало да ти дойде М. В начална бременност тези дни са рискови, защото организмът още не е настроен хормонално. При всички положения трябва да отидеш при лекаря си, той да прецени! Дано всичко е наред и гледай до третия месец мнооого да се пазиш!!!  Naughty

# 3
Не се притеснявай, аз също бях като теб, дори ми беше кафеникаво течението. Пих но шпа, полежах повече и премина. След това около 11 седмица пак така ми се случи. Sad

# 4
  • Мнения: 128
Не е страшно в повечето случаи - реакция на организма, който не е привикнал с чуждото тяло.Отиди на лекар - хубаво е да пиеш но шпа и папаверин за всеки случай.И аз бях така в 5 и 6 г.с.

# 5
  • Мнения: 2 553
И при мен имаше нещо подобно - розово течение.Ходих на лекар и казаха, че организмът "по спомен" произвежда нещо по време на менструалния цилъл и няма нищо страшно.Изписаха ми но-шпа, папаверин (от който много ми прилошаваше и не го пих) и дуфастон.Надяваме се всичко да е наред при теб.Дръж ни в течение!

# 6
  • Мнения: 1 800
Да, притеснявай се и отиди на лекар! Не вземай нито едно от лекарствата, които са ти писали момичетата, че са приемали без лекарско предписание.

# 7
  • София
  • Мнения: 48
Да, притеснявай се и отиди на лекар! Не вземай нито едно от лекарствата, които са ти писали момичетата, че са приемали без лекарско предписание.

Много се съмнявам, че някой би си позволил на своя глава да пие лекарства. Аз лично и в болница лежах и лекарства вземах по лекарско предписание. Naughty

# 8
  • Мнения: 2 553
И аз мисля, че никое момиче не имало предвид, че е пила лекарства на своя глава без предписание.Моите ми ги предписаха.А сигурна съм и на останалите - просто разказваме развитието нататък.Не съветваме да се пият лекарства.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
И на приятелката ми се случи , и на мен...
Пак така в началото,10 дни някаде  обаче имах аз кръвотечение...И като отидох на лекар ми казаха само да лежа и ми предписаха нужните лекарства.
А това че някои майки казват,не се притеснявай-при всеки е индивидуално.При някои е от мензиса, при други-друго-при мен беше отлепване..
За това задължително лекар и това си е ..А колкото по бързо толкова по хубаво.
Не искам да те притеснявам,но най- хубаво е ти да си си спокойна,за това са и по-бързите мерки.

Последна редакция: ср, 03 авг 2005, 13:12 от isaikova

# 10
  • Мнения: 6 472
За ходенето на лекър съм катогорично ЗА! За това, че не трябва да пиеш дори и но- шпа не съм съгласна!
Аз също имах кървене към 5 г.с. За щастие се оказа абсолютно безобидно. Болките ниско долу си ми продължиха до края на 5-ти месец.
При всички е различно, тъй че само доктор може да каже дали с плода всичко е наред в момента.

# 11
  • Мнения: 2 309
Здравей Ади,

аз също съм почти в 6 седмица и имах зацапване в началото на 5-а , най-вероятно от вгнездяването на яйцеклетката. Изписаха ми но-шпа. Честно казано на този етап е притеснително наистина и по-добре отиди при лекар. Що се отнася до болките и мен ме боли корема все едно ще ми дойде, но на спазми. Свръхинтелекта в поликлиниката ми каза , че може да направя субклинален или нещо подобно аборт. Както се сещаш приключих с нея и от следващата седмица тръгвам на консултации в Св.София

# 12
  • Мнения: 5 577
Всичко ще се оправи с почивка и спокойствие.

Успех!

Кажи какво е казал лекаря.

# 13
  • Мнения: 4 428
Ади, успех и да се похвалиш после, че всичко са били напразни тревоги Grinning

Общи условия

Активация на акаунт