Помагайте!

  • 4 025
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
По принцип от близо година не се пазим но не сме се и засили кой знае колко да бебеправим.Е до сега няма резултат.
Аз по принцип имам страшно болезнен цикъл.Пих Ясмин няколко месеца.
Сега съм го спряла.Пап2 съм от изследването преди 2 месеца на което излезе,че имам влагалищна инфекция и левкоцити+++. Лекарката ми предписа Фасижин -4 хапчета на веднъж аз и партньора,Далацин-7 вечери по една доза във влагалището и Лактажин след един цикъл за възтановяване на микрофлората.
Сега ги слагам.Обаче лекарката на предния преглед ми разви едни теории,че нямало нужда да си изследвам хормоните тъй като след като имам болезнен цикъл това само по себе си говори,че имам овулация на 99% тоест,че няма проблем с хормоните.
И ето,че чудо-преди малко направих тест за Ову и две чертички еднакво наситени Heart Eyes Наистина много се радвам !!!!Обаче сега не можем да се възползваме тъй като пием лекарства при това влагалищното лекарство е антибиотик и се притеснявам,че ако забременея може да се окаже фатално.
Всъщност не знам какво да помагате,по-скоро да споделя радостта си. Поне единия проблем го изключвам.И ще се моля от следвашия месец и ние да се похвалим Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 268
Успех, мила, стискам палци, бъди сигурна, че имаш пълната подкрепа на всички тук!
Само да не ти става фикс-идея, спокойно и не мисли много за бебето като основна цел при правенето на любов, а просто се наслаждавай и съм сигурна че скоро ще ни се похвалиш с 2 чертички не само на теста за овулация , ами и на един Шуър Чек!  bouquet

# 2
  • Мнения: 404
Ами това е чудесно.Смятам, че няма от какво да се притесняваш на този етап.Щом я има овулацията ......Пожелавам Ви успех.  bouquet

# 3
  • Мнения: 293
Просто понеже не ставаше толкова време бях предубедена,че сигурно нямам овулация.
Даже сигурно подсъзнателно не съм проверявала до сега , защото си мислех,че няма да имам.
Бях предубедена,че след като толкова много ме боли по време на меснтруация нещо не ми е наред с хормоните,а то се оказа точно обраното.

Това не значи,че не може да се окаже,че има друг проблем. Rolling Eyes Но за сега едното поне го изключвам Praynig

# 4
  • Мнения: 629
Успех!!! Сигурна съм, че всичко ще е наред. А като си видяла двете чертички на ову теста не стой пред компютъра, а грабвай таткото Simple Smile
А тоза за болезнения цикъл и овулацията за първи път го чувам?!?! Наистина ли има такава зависимост?

# 5
  • Мнения: 718
Страхотно за 2-те чертички.  Hug
Но е най-добре да сте в перфектно здраве като бебеправите, т.е като приключи лечението и всичко е ок. Peace
Успех и да се похвалиш скоро! Hug

# 6
  • Мнения: 90
Наистина е много вълнуващо като видиш двете чертички на теста за овулация.
Най-добре се пазете този месец, заради лекарствата и за да си спокойна, че нищо няма да навреди на бъдещото ти бебче.
От другия месец пак тестче и  luvbed
Желая ти успех. Hug

# 7
  • Мнения: 130
AGAPH наистина е страхотна новина за 2 чертички за ову.,но искам да ти кажа че при мен цикала също е мног болезнен но си имам и хормоналните проблеми,не мисля че едното има общо с другото даже мисля че по болезненият цигъл може да се разберат проблемите с хормоните,поне при мен беше така newsm12,Дано твията лекарка е права но за всеки случаи си пусни едни хормончета.УСПЕХ newsm10

# 8
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
... тъй като след като имам болезнен цикъл това само по себе си говори,че имам овулация на 99% тоест,че няма проблем с хормоните ...
Ти направо ме хвърли в джаза!  Crazy Това значи ли, че при мен след като цикълът ми преминава без всякакви болки, овулация липсва?!  newsm78 Ову тестове никога до сега не съм правила, но ти сериозно ме караш да се замисля. Не съм просветена по въпроса, я някой, който е по - компетентен по темата да сподели.  Thinking

# 9
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не мисля,че има връзка между едното и другото.Аз също съм с болезнен цикъл, но това не пречеше да имам и хормонални проблеми Crazy

# 10
  • Мнения: 1 334
Няма връзка болезнен цикъл и овулация Naughty Да не говорим,че прекалено болезнения цикъл дава предпоставки за не дотам приятни диагнози...Единствено лекар може да докаже дали има овулация.Предполагам е ясно,че един тест за овулация не доказва нито нейното наличие,нито нейното отсъствие.

# 11
  • София
  • Мнения: 639
...Единствено лекар може да докаже дали има овулация.Предполагам е ясно,че един тест за овулация не доказва нито нейното наличие,нито нейното отсъствие.
Peace

# 12
  • Мнения: 293
Момичета сега да ви обясня.Как е при мен де и какво каза моята доки - това в никакъв случай не значи,че и при вас е така.
Значи аз откакто се помня и откакто има цикъл съм с невероятни болки,стигам до припадане,не мога да стоя без свещички,просто съм като труп,пребледнявам абе ужас.Именно за това тя ми беше изписала Ясмин и наистина докато го пиех нямах никакви болки-не можех да повярвам,че това е възможно, просто бях на 7мото небе.Обаче тъй като искаме бебче, а още повече,че съм пушачка,а не е добре да се приемат с цигари, а постоянно като ги пиех ме тормозеха гъбички,реших да ги спра и да действаме.Обаче се замислих защо като ги пия не ме боли грам , а като не ги пия умирам от болки и си помислих,че може би защото те ми набавят даден хормон,който може би при мен е занижен и споделих това с лекарката преди да си пусна хормони. Съмнявам се и за ендометриоза но се успокоявам с : 1. Ендометриозата е заболяване, за което можем да съмняваме тогава и само тогава когато цикълът НЕ е бил болезнен от самото начало, а на по-късен етап става  болезен.Тогава може да се говори за такъв проблем.А моя цикъл откакто се помня си е такъв. 2.Лекарката каза,че за дисменореята ( болезненния цикъл ) до сега няма човек,който да я е обяснил научно от какво,как и защо.Просто има такива жени.
В края на цикъла ми изтича кафяво и я попитах нормално ли е, да не би да са шоколадови ендометриозни кисти , а тя твърдо отрече тъй като каза,че при шоколадовите кисти течността не изтича навън.
И в края каза,че не е нужно да си пускам хормони на този етап.Обясни ми,че Ясмина подтиска овулацията,затова и няма болка докато го пия.Самите болки при цикъл са продиктувани именно от овулацията,цикъл без овулация не може да боли.Тоест след като имам такива болки на 99% имам овулация следователно на тоя етап да хвърля 100 лв за хормони не е нужно.

Това е   bouquet

# 13
  • Мнения: 293
След този преглед си изчаках 14 ден от цикъла и направих тест за Ову който беше с две наситени червени чертички,затова реших да се похваля Simple Smile Дано да съм била от полза на някой  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Съветвам те да мине лечението първо.От другия цикъл започни дамериш температурата ректално и да правиш тестове за овулация.Има много информация в библиотеката.А ние сме насреща да помагаме.Ще се види има ли двуфазност в графиката,тоест има ли овулация.Другото,което е най-сигурното е да ходиш на фоликулометрия,но при добър лекар.Проследи ги тези неща. Hug

Общи условия

Активация на акаунт