Полови хормони - Естрадиол, Пролактин, Прогестерон

  • 158 698
  • 163
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте,
получих резултат от изследвания:

Естрадиол= 295.6
Пролактин=280.1
Прогестерон=0.228


Генеколога ми е чак в понеделник на работа, а мен ме притесняват тези резултати.
Някой имал ли е подобен проблем?
Закъснява ми вече 3-та седмица, мислех че съм бременна, но  при прегледа не се установи бременност, няма кисти според генеколога...

# 1
  • Мнения: 167
Дай референтни стойности.
На кой ден от цикъла са правени?

# 2
  • Мнения: 229
Ще ти дам нормални стойности само за фоликулярната фаза;
Пролактин от 59,3-619,0
Есрадиол-231-606
прогестерон 0,48-4,45

# 3
  • Мнения: 167
Ще ти дам нормални стойности само за фоликулярната фаза;
Пролактин от 59,3-619,0
Есрадиол-231-606
прогестерон 0,48-4,45

То зависи и момичето  в коя лаборатория ги е правело.
Референтните стойности са различни за различните лаборатории.

# 4
  • София
  • Мнения: 618
Съжалявам, че се намесвам в темата, но искам да попитам на кой ден от цикъла трябва да си направя изследване за прогестерон. Докато чакам да ме прегледа гинеколог, реших да си пусна изследвания, че не се знае после кога ще ми дойде пак цикала. На 3 ден си направих LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron. резултатите са  Prolactin - 237.01 - Ж(59.0 - 619.0)
                           LH 21.59 Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3
                           FSH 39.71 Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4,
                           Estradiol 42.30 Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,

                           Testosteron 1.26
 Много ме притесниха резултатите от FSH и Estradiol - в референтни стойности видях че са за менопауза.

# 5
  • Мнения: 89
Съжалявам, че се намесвам в темата, но искам да попитам на кой ден от цикъла трябва да си направя изследване за прогестерон. Докато чакам да ме прегледа гинеколог, реших да си пусна изследвания, че не се знае после кога ще ми дойде пак цикала. На 3 ден си направих LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron. резултатите са  Prolactin - 237.01 - Ж(59.0 - 619.0)
                           LH 21.59 Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3
                           FSH 39.71 Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4,
                           Estradiol 42.30 Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,

                           Testosteron 1.26
 Много ме притесниха резултатите от FSH и Estradiol - в референтни стойности видях че са за менопауза.



Здравей!Според мен правилно си ги направила на 3-ти ден от мц.И аз тогава ги правих,но доколкото знам съотно6ението на ЛХ и ФСХ трябва да е 1:1.А за естрадиола не мога да ти кажа,за6тото на мен ми бе6е в границите,а гинеколога ми каза,4е тези му стойности не са нормални за 3 ден(т.е високи) и бе6е сигурен,4е имам проблем-както и се оказа SadЗа прогестерона знам,4е се изследва на 7 ден след доказана ову.Така,4е според мен отиди на гинеколог да ги раз4ете.Успех!!! Peace

# 6
Добър вечер на всички!
Аз съм нова тук...преди малко се регистрирах. Попаднах на това форумче докато търсех информация за хормоните.... Аз съм на почти 18 години,но имам притеснителни стойности на тестостерона (1.08 нг/мол, при дадени реф. ст-ти 0.1-0.75), другите 2 изследвани хормона (прогестерон и естрадиол) не мога да преценя дали са лоши....тях не ми ги коментираха. След 6месеца пиене на Диане 35 (пак заради тестостерона, който преди лечението бе6е 0.7) не само, че не ми помогна на хормоните...ами и ги влоши. С всичкия си акъл некадърницата (извинявам се за грубия израз) реши просто да ми смени противозачатъчните....като ми каза,че след години може да не забременея изобщо ако не пия нищо  #2gunfire #Cussing out Да,но аз съм на 18 само.... не ми харесва да ми побъркват организма от сега....да не говорим за качените (несваляеми) килограми Cry . Друг лекар ми говори,че може да имам проблем с пролактина....и вече не знам какво да мисля Cry . Писах тук с надеждата да разбера дали някоя друга също има подобни проблеми и какво е направила...

п.п от Пловдив съм ако има значение Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 700
Петя__ , отиди на ендокринолог.  Той Ще ти наzначи подходяЩа терапия, която не е zадължителна да е с противоzачатъчни.

to4ica123, при висок ФСХ се говори zа намален яйчников реzерв, но това може да се потвърди само с иzследване на други хормони, които не се правят във всички лаборатории. Но пък може да е и само моментно състояние, т.е. тоzи месец да не е наред, но другия да е в норма.

kafe-kafe, редовен ли ти е цикълът по принцип? ЗаЩото теzи стойности на естрадиола предполагат овулация.  newsm78 Моят док ми каzа, че при овулация трябва да е около 200 _ 250 zа една яйцеклетка. Но това е при едни реф. стойности. В твоята лаборатория може да имат други стойности. 

# 8
  • Мнения: 37
здравеите!за прогестерона аз правих изследеания на 14 ден след като ми доиде,така каза генеколога за всеки е разли4но зависи за какво ле4ение става вапрост.

# 9
  • Мнения: 6 697
Хайде и аз в темата. Може въпросът ми да ви се стори глупав, но все пак ще го задам.Ако имам ниски стойности на естрадиол и прогестерон, задължително ли е да се направи консултация с ендокринолог преди да се назначи лечение? Гинеколога ми предписа Диане35 без други изследвания.

# 10
  • Мнения: 4 700
gloria_261, естрадиолът и прогестеронът zависят от това, дали е имало овулация и дали е била качествена яйцеклетката. А освен това Диането според мен не е лечение, а отлагане на проблема. При нисък прогестерон се иzписват прогестеронови препарати. Според мен е добре да се консултираШ с друг лекар. 

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Съжалявам, че се намесвам в темата, но искам да попитам на кой ден от цикъла трябва да си направя изследване за прогестерон. Докато чакам да ме прегледа гинеколог, реших да си пусна изследвания, че не се знае после кога ще ми дойде пак цикала. На 3 ден си направих LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron. резултатите са  Prolactin - 237.01 - Ж(59.0 - 619.0)
                           LH 21.59 Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3
                           FSH 39.71 Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4,
                           Estradiol 42.30 Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,

                           Testosteron 1.26
 Много ме притесниха резултатите от FSH и Estradiol - в референтни стойности видях че са за менопауза.


Следи в референтните стойности там, където пише "фол" и там сравнявай резултата си, щом си ги правила на 3 ден от цикъла. Естрадиолът ти е в норма, но ЛХ и ФСХ са ти завишени  Thinking

kafe-kafe, дай референтни стойности.


# 12
  • Мнения: 6 697
gloria_261, естрадиолът и прогестеронът zависят от това, дали е имало овулация и дали е била качествена яйцеклетката. А освен това Диането според мен не е лечение, а отлагане на проблема. При нисък прогестерон се иzписват прогестеронови препарати. Според мен е добре да се консултираШ с друг лекар. 
От 6 месеца имам оскъден цикъл и при изследвания се установи, че имам занижени стойности на естрадиол и прогестерон.Целта на Диането, както ми обясни гинеколога е да се приемат хормони и когато се спре приема да се предизвика организма да ги произвежда в по-голямо количество, а не да ги получава наготово. Ще направя и друга консултация. Благодаря за отговора  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Сори за офф-а, но to4ica123, разчисти си личните, за да мога да ти пиша  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 89
Сори за офф-а, но to4ica123, разчисти си личните, за да мога да ти пиша  Simple Smile

opssss,извинявам се Н а т и   bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте,
И аз да се включа в тази тема Simple Smile, значи онзи ден си правих изследвания на половите хормони, причината е, че образувам фолекулярни кисти и доки реши да ми пусне едни изследвания. Та значи резултатите излязоха, но понеже има няколко дни докато ида при нея да ги разчете, ако някой от вас ги разбира да ми помогне да разбера наред ли са или не! Само уточнявам, че съм ги правила 5ия ден от началото на цикъла /доки каза 5ия, 6тия или 7мия ден от началото на цикъла/ и така стойностите са следните:

Естрадиол/Estradiol     57,0          pg/ml / реф. граници жени-фол.фаза 39-189.0/

Прогестерон/Progesteron     0,24          ng/ml / реф. граници ж. фол.ф.0.27-2.61/

LH     6,35          mIU/ml                                  / жени фол.фаза 1-18/

FSH     5,79          mIU/ml                      /жени фол.фаза 3.09-7.9/

Пролактин/Prolactin     12,61          ng/ml       / Ж 1.9-25.5/

Ами това е благодаря ви предварително  Simple Smile !

Успешна седмица от мен!




 

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
mundi, не съм медицинско лице, но хормоните ти ми се виждат наред.

# 17
  • София
  • Мнения: 312
Здрасти Нати
Ами и на мен ми изглеждат добре ама ще видим какво ще каже доки Simple Smile!

# 18
  • Мнения: 6 697
Прогестерона не е ли нисък newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 312
Май малко ДА... 0.24 при допустимо 0.27... де да знам не ми се струва мн ниско.....а пък и някъде четох че той е оптимален на 7мия ден....е аз не разбирам де.

# 20
  • Мнения: 776
Моля да ми  дадете отговор какво мислите за  моите изследвания

LH                        21.80 mlU/ml    Ж фолик.1-18

FSH                        5,23 miU/ml     Ж фолик.4-13

Estradiol               50 pg/ml           Ж фолик.39-189

Progesteron         16.63 ng/ml      Ж флик. 0,27-2.61

Предварително ви благодаря !

# 21
  • Мнения: 3 294
Mlyna изследванията кога са ти правени , на кой ден от цикъла ?
На пръв поглед виждам че Лх ти е завишено и съотношението ЛХ : ФСХ не е добре , по принцип трябва да е 1 или близо до 1 , а твоето е доста над единица
Също прогестерона е много висок , той 7 дни след доказана овулация ли е изследван  newsm78

# 22
  • Мнения: 776
Mindi, позна. Понеже докторът не ме предупреди, че трябва да отида на третия ден от цикъла, аз отидох веднага да ми вземат кръв за изследвания. По мои изчисления май се пада след овулацията.
Сега, какво да правя? Да си повторя изследванията ли? И при какъв доктор да отида? Гинеколог или ендокринолог е по-добре?
Докторът, който ме посъветва да се изследвам е хирург. Той ми препоръча да си направя хормонално "огледало" - така се изрази, заради болезнени кисти в лявата гърда и проблеми с цикъла след второто раждане.
Благодаря за бързия отговор Минди   bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Mindi, позна. Понеже докторът не ме предупреди, че трябва да отида на третия ден от цикъла, аз отидох веднага да ми вземат кръв за изследвания. По мои изчисления май се пада след овулацията.
Сега, какво да правя? Да си повторя изследванията ли? И при какъв доктор да отида? Гинеколог или ендокринолог е по-добре?
Докторът, който ме посъветва да се изследвам е хирург. Той ми препоръча да си направя хормонално "огледало" - така се изрази, заради болезнени кисти в лявата гърда и проблеми с цикъла след второто раждане.
Благодаря за бързия отговор Минди   bouquet

Дай референтните стойности, които са за периода, в който си в момента - или "ову" или "лут". Тези, които си дала /"фол"/ не са актуални, щом не си в началото на цикъла си. Дай все пак някакъв ден на цикъл /брой от първия ден на последния мензис/, защото и лекарят, който ще ти ги гледа, ще иска да си по-точна, а и така ще преценим на коя фаза от цикъла отговарят, за да си видиш референтните.

# 24
  • Мнения: 776
За съжаление, понеже гинекологът не ми спомена абсолютно нищо за това, на  кой от ден от цикъла се провят изследванията, аз имам малък спомен, защото не съм обърнала внимание. Правила съм ги преди 3 месеца. Затова предполагам, че ще се наложи да ги повторя.
Ако ми дадете съвет при гинеколог или при ендокринолог е по-добре да отида ще съм ви благодарна.
Със сигурност няма да отида при гинеколога от предния път! #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
За съжаление, понеже гинекологът не ми спомена абсолютно нищо за това, на  кой от ден от цикъла се провят изследванията, аз имам малък спомен, защото не съм обърнала внимание. Правила съм ги преди 3 месеца. Затова предполагам, че ще се наложи да ги повторя.
Ако ми дадете съвет при гинеколог или при ендокринолог е по-добре да отида ще съм ви благодарна.
Със сигурност няма да отида при гинеколога от предния път! #Cussing out

Щом са отпреди толкова време, по-добре пак ги направи. Репродуктивните хормони по-добре гинеколог да ти ги назначи - ако правиш LH, FSH, Estradiol, Prolaktin, Testosteron, си ги пусни между 3-5 ден от началото на цикъла. Прогестеронът се пуска на 21-22 ден и то при доказана овулация.

# 26
  • Мнения: 89
За съжаление, понеже гинекологът не ми спомена абсолютно нищо за това, на  кой от ден от цикъла се провят изследванията, аз имам малък спомен, защото не съм обърнала внимание. Правила съм ги преди 3 месеца. Затова предполагам, че ще се наложи да ги повторя.
Ако ми дадете съвет при гинеколог или при ендокринолог е по-добре да отида ще съм ви благодарна.
Със сигурност няма да отида при гинеколога от предния път! #Cussing out

Щом са отпреди толкова време, по-добре пак ги направи. Репродуктивните хормони по-добре гинеколог да ти ги назначи - ако правиш LH, FSH, Estradiol, Prolaktin, Testosteron, си ги пусни между 3-5 ден от началото на цикъла. Прогестеронът се пуска на 21-22 ден и то при доказана овулация.

Напълно съм съгласна с Нати! WinkНай-добре при гинеколог,а не при ендокринолог.От личен опит ти го казвам,тъй като на мен ми заяви,4е вси4ко ми е в граница и няма място за притеснение,оба4е гинеколога ми въобще не беше на това мнение NaughtyПросто ги повтори и отиди при по-свестен гинеколог!Успех   bouquet

# 27
  • Мнения: 776
Благодаря ви момичета, много ми помогнахте!   bouquet  bouquet  bouquet

# 28
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 830
здравейте!

току що се връщам от преглед при гинеколога и той ме изпрати на изследване на пролактин, прогестерон и естроген. каза да изследвам пролактин и прогестерон на 21 ден от цикъла. това се пада в четвъртък и като получа резултатите ще пиша. сега ще се поразровя да попрочета малко, че това с половите хормони, цикъл и фази  ми е тъмна индия.

радвам се, че ви има  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте, мацки!
Днес бях на доки, нисък прогестерон отрече тя....кофти работа да му се невиди, а си мислех че са ми ок изследванията, поне хубавото е че кистата се е спукала....пак...че и размера и пак стандартен пфууу направо ми писна от тъпите кисти, ако не ме боляха хич даже нямаше и да отбележа, че съществуват..!Както и да е сега ще пия Дуфастон... 3 месецa по 10 дни...никога не съм пила такива хормони и малко се притеснявам, хич не ми се иска да се окосмявам или пълнея..., но в крайна сметка най важното е да престанат да ми излиат тея тъпи кисти, че до гуша ми дойде от тях, добре че поне се пукат.....нещо хубаво поне!
Ами тва е от мен ако някой има мнение за този препарат Дуфастон да сподели Simple Smile
Поздрави от мен!

# 30
  • Мнения: 6 697
mundi , не се притеснявай за напълняване и окосмяване от Дуфастона. Моя приятелка ги пие и всичко и е ок, не напълнява не се и окосмява. Мен ме чака 3-месечна терапия с Диане 35, понеже Естрадиола и Прогестерона ми е малко над минималните стойности, аз очаквам напълняване и от сега изпадам в див ужас #Crazy

# 31
  • София
  • Мнения: 312
mundi , не се притеснявай за напълняване и окосмяване от Дуфастона. Моя приятелка ги пие и всичко и е ок, не напълнява не се и окосмява. Мен ме чака 3-месечна терапия с Диане 35, понеже Естрадиола и Прогестерона ми е малко над минималните стойности, аз очаквам напълняване и от сега изпадам в див ужас #Crazy
Здравей,
Искрено ти съчувствам, аз като чета по разните форуми, а и моята гинеколожка ми сподели, че всички препарати хормонални имат странични ефекти, ама че гадости...Напълно споделям ужаса ти,  на мен се наложи доки дълго и протяжно да ми обеснява, че дуфастона нямал такива, защото нямал естроген...който всъщност бил основата за такива стр. ефекти, абе щом са хормони все ще има нещо. Както и да е важното в крайна сметка е да се оправим така че щем не щем ще пием лекарства, а после ако трябва ще слабее с диети и така  Grinning
Поздрави

# 32
  • Мнения: 6 697
mundi   Hug, и аз така мисля, най-важното е да се оправим пък после ще слабеем. При теб няма да се наложи, де Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 312
mundi   Hug, и аз така мисля, най-важното е да се оправим пък после ще слабеем. При теб няма да се наложи, де Wink

Здрасти пак....
А бе то се незнае ама лежа на тази кълка, че съм 50 кг така че и да се освинкам малко ще свалям после
Нали всичко е в интерес на здравето...междудругото на теб защо са ти ги изписали тея контрацептиви....на мен Дуфастона за тъпите кисти и ниския прогестерон....

Поздрави Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
От Диането пълнее ли се  Thinking Аз го пих преди доста години, но не помня да съм напълнявала.

# 35
  • Мнения: 6 697
Нати, силно се надявам да не се пълнее, че това ми е болната тема. Все съм на някакви режими все отслабвам...
 mundi ,  аз съм 52 кила , ама съм кинта и петдесет и 2, 3 кила много ми личат. Ама се примирих вече, да става каквото ще...
Имам естрадиол и прогестерон около минималните стойности и съответно оскъден цикъл. Нямам кисти или други проблеми...
 Hug

# 36
  • Мнения: 158
Здравейте, мацки!
Днес бях на доки, нисък прогестерон отрече тя....кофти работа да му се невиди, а си мислех че са ми ок изследванията, поне хубавото е че кистата се е спукала....пак...че и размера и пак стандартен пфууу направо ми писна от тъпите кисти, ако не ме боляха хич даже нямаше и да отбележа, че съществуват..!Както и да е сега ще пия Дуфастон... 3 месецa по 10 дни...никога не съм пила такива хормони и малко се притеснявам, хич не ми се иска да се окосмявам или пълнея..., но в крайна сметка най важното е да престанат да ми излиат тея тъпи кисти, че до гуша ми дойде от тях, добре че поне се пукат.....нещо хубаво поне!
Ами тва е от мен ако някой има мнение за този препарат Дуфастон да сподели Simple Smile
Поздрави от мен!


Здравей, аз пих дуфастон три месеца след доказана овулация с цел забременяване. Имай предвид, че ако се пие преди това потиска ову. При мен за съжаление имаше странични ефекти–напълняване и пъпки. Сега от три месеца не го пия и килограмите ми се нормализираха още на втория месец, а пъпките изчезнаха още първия месец след като го спрях. До колкото знам при много малко хора има странични ефекти.

# 37
  • Мнения: 776
Здравейте момичета, мунди би ли ми казала за какви кисти става въпрос. Аз също имам болезнени кисти в лявата гърда. Понякога болят ужасно, друг път не ме болят въобще с месеци, после болката пак започва  ooooh! Сега съм в период, в който ме боли и се чудя, понеже една гинеколожка ми каза да пия противозачатъчни, дали наистина ще ми помогнат, без да си изследвам хормоните? Просто да пия противозачатъчни за няколко месеца. Преди години имах киста на яйчника, която ужасно ме болеше и се оправих, като пих 3 месеца противочатъчни. След това кистата повече не се появи. Благодаря предварително за отговора и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!  bouquet

# 38
  • Мнения: 6 697
Аз не съм пила до сега противозачатъчни, но не мога да разбера как без да са изследвани хормоните се казва просто така да се пият противозачатъчни newsm78 Направи още една консултация с друг гинеколог.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 22:46 от gloria_261

# 39
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте момичета, мунди би ли ми казала за какви кисти става въпрос. Аз също имам болезнени кисти в лявата гърда. Понякога болят ужасно, друг път не ме болят въобще с месеци, после болката пак започва  ooooh! Сега съм в период, в който ме боли и се чудя, понеже една гинеколожка ми каза да пия противозачатъчни, дали наистина ще ми помогнат, без да си изследвам хормоните? Просто да пия противозачатъчни за няколко месеца. Преди години имах киста на яйчника, която ужасно ме болеше и се оправих, като пих 3 месеца противочатъчни. След това кистата повече не се появи. Благодаря предварително за отговора и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!  bouquet

Здравей, Mlyna
Аз образувам киста на десния яйчник, през различен интервал от време, примерно първата беше преди 2 години, сама се спука, после преди 4 месеца пак и се спука и сега отново образувах и същата история. С една дума образувам фолекулярна киста на десен яйчник с еднакви размери, която се появява в различно време, кофти боли направо ужасно...опъва, натиска, дори ме пари понякога целия десен крак, видях се в приключение последните месеци с тази киста. Уж само 2х3см а я усещам дори когато се появява 2-3 дни преди овулацията. Но както и да е МОЯ СЪВЕТ Е: НАПРАВИ СИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА ХОРМОНИТЕ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Няма смисъл да се тъпчеш с противозачатъчни..още повече, че имат страшно много странични ефекти, нищо че казват че били изчистени и т.н.! Виж си хормоните и после на доки да видиш какво ще каже ако не иска да ти назначи такива иди при друг доки. В крайна сметка си има причина да се образуват такива кисти, а не само да ти ги лекуват с цел да се спукат, най-важно е да се разбере на какво се дължи това образуване на кисти и според мен това най-ясно ще го покажат хормоните. Поне при мен стана ясно нисък прогестерон=киста на яйчника....кофти ама няма как сега 3 мес Дуфастон....

Поздрави и се оправяй, имаш ли проблем отивай при доки, затова им се плаща да ни лекуват така че.....!!!

Честита баба Марта и от мен, живи здрави и мн щастливи!

Пиши какво е станало с изследванията...дано всичко да е на 6!

# 40
  • Мнения: 776
Благодаря ви много, момичета.   bouquet Вярно е това, което казвате! Хирурга, който ме прегледа точно това ме посъветва, да си направя изследване на хормоните, защото кистите се появявали при проблеми на хормонална основа. Явно, въпрекки, че не ми се иска да се занимавам, ще трябва да подходя сериозно и да отида на изследвания. Пожелавам ви скоростно оправяне!!! Да се махат тези ужасни, болезнени кисти!  Hug
Ще пиша, като имам новини.   Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте отново,
Включвам се сега с един малко тъп... въпрос, моля да ме извините за невежеството! Когато пия Дуфастон/понеже вече го почнах/ дали евентуално мога да си позволя да пия биричка да речем, че никъде не прочетох дали е съвместим с алкохол /ако изобщо бирата е такъв/. Сега идва 8ми март, а хич не ми се иска да стоя на кола цяла вечер!
Ако някой знае да сподели инфо ще съм му благодарна!
Чао от мен и всичко най-хубаво!!!

# 42
Здравейте,
Нов потребител съм,и чета форумите отскоро.
Помогнете,ако виждате нещо нередно.Чак на 10.Март съм на лекар ,и ще ипуша до тогава.

17 ден след начало на М.Ц.
rezultat
TSH 0,530 mlU/ml - ref;0.27 -4.20
Prolactin 593.9 mlU/ml - ref;102 - 496
Progesteron 12,65 nmol/l -ref; ( fol 0,48 - 4,45 , lut 10,62 -8128)

3 ден след началото на М.Ц.
rezultat
TAT 5,20 IU /ml. ref ; do 34
MAT 15,10 U/ml ref; do 12
LH 5,40 mlU/ml ref;(fol .3,5-12,6 ovul .14-95,6 ,lut.1.0-11,4;post)
FSh 10,28 mlU/ml ref;(fol. 3,5-12,5 ovul.4,7-21,5 ,lut.1,7-7,7;post.)
Estradiol 91,56pmol/l ref;(fol.46-607; ovul.315-1828; lut.161-774;post)

Благодария ви





Здравейте,
получих резултат от изследвания:

Естрадиол= 295.6
Пролактин=280.1
Прогестерон=0.228


Генеколога ми е чак в понеделник на работа, а мен ме притесняват тези резултати.
Някой имал ли е подобен проблем?
Закъснява ми вече 3-та седмица, мислех че съм бременна, но  при прегледа не се установи бременност, няма кисти според генеколога...

# 43
  • София
  • Мнения: 7 097
Prolactin 593.9 mlU/ml - ref;102 - 496

MAT 15,10 U/ml ref; do 12

Сякаш тези двата са височки  Thinking

А прогестерона защо на 17 ден си го правила? Така ти казаха ли?








# 44
  • Мнения: 4 700
СъотноШението ЛХ/ФСХ не е добро, но това може да се дължи на леко zавиШения пролактин. Обърни внимание на пролактина, може да не е ниЩо сериоzно, но може и да е. Най добре го повтори пак след няколко дни отново.

# 45
  • Мнения: 5
много ви моля,който може да ми разчеLH+FSH+Prolactin+Estradiol+Teststoteron *
 Профил Виж по-долу
 
 Prolactin 434.79
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 11.63
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
 FSH 7.32
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 261.92
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
 Testosteron 0.86
 nmol/l М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
 
те стойностите. направени са на 5 ден от мензиса.нищо не разбирам.  помогнете ми.

# 46
  • Мнения: 4 700
Леко zавиШен ЛХ говори zа поликистоzа, но е въzможно и да е ранна овулация. Колко дни ти е цикълът? АЗ не бих се притеснявала zа теzи реzултати.

# 47
  • Мнения: 5
миле,здравей. радвам се,че ми отговори. аз наистина имам поликистозни яйчници,така видя доктора при когото хода в м.а. мензисът ми е идва на 28-34 дни с не много обилно течение и с много силни болки първия  ден.  освен това ми каза, че ми била много малка матката.  така и не разбрах колко, но посочи с пръста си, показалеца и доколто видях в уплахата си,май показа по-малко от първата сгъвка на пръста си.
толкова обичам децата, винаги съм мечтала да имам много, но сега чак разбрах за проблемите си и съм се побъркала. на 20 год. съм.  не съм семейна, но бих родила ,ако можех и ако стане веднага.
ти явно разбираш много от това, след като разбра, че може да се говори и за поликистоза...а аз невежата, като ги гледах и референтните им стойности ми изглеждаха нормални.   изследването го направих на 5 ден от началото на мензиса. много съм притеснена.  отговори ми,дай ми съвет,ако имаш възможност

# 48
  • Мнения: 5
миле,попита ме колко дни ми е цикъла,а аз забрах да напиша - 5 дни ми е.

# 49
  • Мнения: 4 700
elen33, имах нямах предвид кървенето, а дните от кървене до кървене. Но ти си го написала, от 28 до 34 дни. Не съм лекар, а предполагам, че ти вече имаШ такъв. Той проследявал ли е дали имаШ овулация? Иначе самата поликистоzа не би трябвало да е голям проблем, ако не е в тежка форма. За матката съм чела, че има някакво реШение, но zа съжаление не помня вече какво точно беШе лечението. Попитай лекуваЩия си лекар най добре.

# 50
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте отново,
Значи исках само да ви споделя, че дори и Дуфастона като уж според моята гинеколожка безобиден препарат си има странчни ефекти.
Незнам при вас как е било ама при мен много зле, излязоха ми пъпки като начало огромни и ужасни, гърдите ме болят преди цикъл страшно много и не на последно място ужасно много се изнервих..2 месеца дуфастон и не мога да се позная ужасно нервна съм станала направо кошмар...Така че, мацки препоръчвам ви да не пиете Дуфастон, наистина има някакъв ефект в/у кистообразуването ама с тея нерви дето предизвиква нещо му се губи смисъла...поне според мен де!

# 51
  • Мнения: 5
mile,пак ти пиша на теб. ти си и единствената,която ми отговори Simple Smile направих си и прогестерон днес и излязаха резултатите. направих ги на 22 ден от мензисът.  така ми каза акушерката,която работи при доктора,гнеколког-ендокринолог.  моят доктор/гинеколког/ ме изпрати там.  каза, щом искаш да си имаш дете, ще ходиш при гинеколког-ендокринолог,а когато имам други проблеми при него. сега отново ти изпращам вс. резултати комлект. ти ми каза преди, че едните за завишени и че е възможно да имам поликстоза.  и аз я имам.  тогава прогестерона не бях направила още.
 Prolactin 434.79
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 11.63
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
 FSH 7.32
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 261.92
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
 Testosteron 0.86
 nmol/l М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
 
 Progesteron 49.32
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)

тези са.  мисля да отида някъде септември до този лекар, за да ми каже какво трябва да правя.  страх ме е.  докторът се казва йосиф димитров и май има клиника инвитро в близост с медицинска академия.дано да е свестен и ме вземе на сериозно.
би ли ми казала нещо за прогестеронът ми?
и още нещо,би ли ми казала, какво означава...при резултатите...фол...и лут...нямам идея, фол,от фоликула ли? 

# 52
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 830
elen33 , това са фазите на цикъла - фоликуларна, овулаторна и лутеална.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

# 53
  • София
  • Мнения: 7 097
би ли ми казала нещо за прогестеронът ми? 

Не съм миле, нито доктор, но мисля, че ти е добре прогестеронът  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5
миле,благодаря ти мн. за отговора. ще бъде ли мн. нахално, ако запитам къде живееш в чужбина? питам, защото сетра ми живее в германия от 1991год.тя се и родила там, но на 6год.се е прибрала в бг, тръгнала е на 8 год. на училище,защшото не е знаела добре български,а на 19 год е заминала там отново. а и понеже ми каза, че инвитро ще правиш там,където живееш, за това те питам.  мама има приятелка, която живеее в париж и тя и е обещала, евентуално да ми помогне някога там да ми направят.  разбрах обаче също, че там е доста скъпо и много от французойките отиват в испания за това.
тук в бг. много лекари/е,има и по хуманни/ са забравили хипократовата клетва и не ги интересува нищо, освен парите. дори и да с плащаш,не го вземат присърце, защото просто не ги интересува . съжалявам, че пиша така, но мисля, че е вярно и съм сигурна, че всичко хора са потърпевши, освен тези, които имат мн. пари , обаче тие не биха се доверили на бг. лекари.
на колко години си?
поздрави

# 55
  • Мнения: 604
моят прогестерон е 65.27 Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.288,мен до 2.32)
някой знае ли какво точно е това и дали е добър резултат? Confused

# 56
  • София
  • Мнения: 7 097
моят прогестерон е 65.27 Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.288,мен до 2.32)
някой знае ли какво точно е това и дали е добър резултат? Confused

Ако си го правила в лутеалната фаза, т.е. на 21-22 ден е добър.

# 57
  • Мнения: 604
ок мерси. а дали някой може да ми каже точно какво е лутеарната фаза и нормално ли е по това време да кървя...защото в момента точно това се случва, знам за овулацията че е що годе нормално ама сега...

# 58
  • София
  • Мнения: 7 097
ок мерси. а дали някой може да ми каже точно какво е лутеарната фаза и нормално ли е по това време да кървя...защото в момента точно това се случва, знам за овулацията че е що годе нормално ама сега...

"Какво е Лутеална фаза?
Лутеалната фаза, наричана още `дни след овулацията’ (DPO) е тази част от цикъла, която започва след овулацията и завършва в деня преди следващия ви цикъл да се появи. Обикновено трае около 14 дни и не варира с повече от 1 ден при всяка жена. Лутеалната фаза е получила името си от Corpus luteum (‚жълто тяло’), структура която се развива на повърхността на яйчника след като зряла яйцеклетка е била отделена по време на овулацията. Corpus luteum произвежда прогестерон, подготвяйки тялото за бременост. Вашата ЛФ трябва да е поне 10 дена за да може да подсигури бременост.
Важността на ЛФ
По дължината на ЛФ можете да определите кога сте овулирала. Овулацията може да наcтъпи със закъснение поради редица причини, като например, стрес, увеличена физическа активност, медикаменти, но дължината на ЛФ обикновено е константна. Имайки товa в пред вид, можете да определите кога сте овулирала като извадите дължината на ЛФ от дължината на цикълът. Така например, ако цикълът ви е 28 дни, а ЛФ 12 дни, овулацията настъпва на 16. ден от вашия цикъл (28-12=16)."
Предоставено от Vjara !

Не е нормално да кървиш нито по време на овулацията, нито по време на лутеалната фаза.

# 59
  • Мнения: 604
знам, затова сега ми предстоят още изследвания на хормоните, защото вече започвам да се паникьосвам  Shocked
мерси и за разяснението за лутеарната фаза

# 60
  • Мнения: 102
Момичета помагайте, утре ми е 3-ти ден от цикъла и искам да си направя хормонални изследвания.
Взела съм си направление от доки за АГ, той ли ще ми ги пусне или направо трябва да отида в някоя лаборатория? И кои точно се правят на 3-ти ден?
 LH Лутенизиращ хормон
 FSH Фоликулостимулиращ хормон
 E2 Естрадиол
 Тестостерон
 други?  newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 2 908
и Пролактин,а на 21-ви ден се пуска Прогестерон но само след доказана овулация.
Трябва да отидеш в лаборатория,за да ти вземат кръв за изследванията.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета помагайте, утре ми е 3-ти ден от цикъла и искам да си направя хормонални изследвания.
Взела съм си направление от доки за АГ, той ли ще ми ги пусне или направо трябва да отида в някоя лаборатория? И кои точно се правят на 3-ти ден?
 LH Лутенизиращ хормон
 FSH Фоликулостимулиращ хормон
 E2 Естрадиол
 Тестостерон
 други?  newsm78

LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron, Prolactin. Тези се правят на 3 ден.
Гинекологът няма да ти ги направи напрактика. Трябва да отидеш в някоя лаборатория да ти вземат кръв за изследване. Гинекологът може да ти пусне по здравната каса някои от хормоните. Едва ли всички изброени се покриват, пък и самият лекар ще прецени какво точно трябва да ти се пусне.

# 63
  • Мнения: 102
Благодаря ви за бързия отговор.
Да, избрах си лаборатория, ще отида утре рано сутринта, но не знам какво да им кажа.  newsm78
Например "Искам да си направа тези и тези изследвания...." като ги изброя или "Моля ви пуснете ми хормоните, които се взимат на 3-ти ден от МЦ" и да се надявам, че лаборантките ще знаят кои са.
Притеснява ме факта, че ми дадоха много късен час за гинеколог, той пък от своя страна трябва да ме изпрати при ендокринолог (казаха ми, че той ще пусне някой от иследванията) и така .... до обяд, а пък аз не мога да отсъствам от работа. Направо ужас!!!  #Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 2 908
Chocki напиши си ги на едно листче и ги дай на касата,след това ще ти кажат къде да се наредиш да ти вземат кръв и кога ще са готови,това е,няма страшно. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 102
Благодаря ти ninkata80  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 7 097
Тези хормони, които съм ти изброила са нещо като пакет в лабораториите. Има ги и поотделно всеки един, но излизат по-скъпо. Така излизат към 100 лв. някъде.

# 67
  • Мнения: 102
Сега да ви се отчета - вчера направо бях ОТЛИЧНИЧКА.  Laughing
Рано рано сутринта първо отидох на АГ, той ми пусна направление за всички изследвания, които се поемат от ЗК, а отделно ми отбеляза, тези които трябва на направя, но не се поемат от нея.
След това ми даде направление за ендокринолог - тя пък от своя страна ми пусна направление за изследвания, които поема касата и ми отбеляза тези, които не ги поема (от 5 хормона, 3 са платени).
И така отидох в лабораторията, дадох им всички направления и съответно предписанията на Др. Даскалов за всички видове изследвания, които иска да направя(кръвна картина 15 параметри, кръвна група, туморни, костни и инфекциозни маркери, хепатитни маркери, хормони), и с 1 боцкане ми взеха всички..... Останаха само хормоните, които ще пусна на 18/24 ден от МЦ.  smile3508

Ако някой го интересува, вече знам кое е платено и кое не.

# 68
  • Мнения: 604
LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Testosteron, Prolactin тези се покриват от здравната каса. Иначе за тях (почти всички мисля) има пакет Лейди+ или подобно в Цибалаб и излиза около 63лв (ако си без направление). много бързо почти веднага изкарват резултатите в интернет Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако някой го интересува, вече знам кое е платено и кое не.

Интересува ни  Wink
Ти си наистина отличничка  Peace Дано всичко ти е о`к  Peace

# 70
  • Мнения: 102
Ще ви дам списък на всички изследвания
ХЕМАТОЛОГИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ
Кръвна картина - 15 параметри - поема се от ЗК
Кръвна група - платена

ТУМОРНИ, КОСТНИ И ИНФЕКЦИОЗНИ МАРКЕРИ
HIV - поема се от ЗК
Васерман - поема се от ЗК

Toxol. IgM - платена
Texopl.IgG - поема се от ЗК
CMV IgM - платена
CMV IgG - платена
Rubeola IgG - платена

ХЕПАТИТНИ МАРКЕРИ
HBs Ag - поема се от ЗК
Anti HBe - поема се от ЗК
Anti HCV - поема се от ЗК


ХОРМОНИ
FT 3 - поема се от ЗК
FT 4 - поема се от ЗК
TSH - поема се от ЗК

Anti TG TAT - платено
Anti TPO MAT  - платено
LH - поема се от ЗК
FSH - поема се от ЗК
ESTRADIOL - поема се от ЗК
PROLAKTIN - поема се от ЗК
PROGESTERON - поема се от ЗК

SHBG - платено
DHEA - S - платено
INSULIN - платено
АНДРОСТЕКДИЕН - платено

ХЕПАТИТНИ МАРКЕРИ
HBs Ag - поема се от ЗК
Anti HBe - поема се от ЗК
Anti HCV - поема се от ЗК


Ръководих се от записките си. Дано не съм объркала нещо и без да искам да ви заблудя.
Ако е така, предварително се извинявам.

Преписах всичко от моите листове, но нали знаете - като плащаш сметка ти дават обща стойност (не са описани по отделно кое плащаш и кое не - на касовата бележка пише "медицински услуги")


# 71
  • София
  • Мнения: 2 908
Chocki това е много полезно според мен че си ги публикувала,никога досега не съм се възползвала от здравната каса и не съм с еинтересувала какво точно се поема от нея и винаги си плащам и ще взема и аз да ги пусна всичките тези работи след един-два месеца,когато трябва да ги изследвам,предполагам че ни с еполага по един път годишно но  все пак може да се спести някой лев
Дано и резултатите са ти добри на всички показатели.

# 72
  • Мнения: 102
Благодаря, ами те ще са готови чак в сряда следобед, тогава ще видим. Не, че аз разбирам нещо де..... Имам 1 мисед, не мога да забременея и търсим причината. И аз се надявам да са ОК.

# 73
  • Мнения: 102
Ами като видях колко много изследвания трябва да пусна и се уплаших.  doh
Аз не съм дъщеря на Садам Хюсеин все пак  Laughing
Затова отидох при GP-то, тя ми даде направление за АГ, той пи пусна човека всичко, което можеше, после ме изпрати при ендокринилог, прегледаха ме - казаха, че не съм първия случай, и тя жената ми назначи нейните изследвания .... и така ..... накрая със списъка направо в лабораторията. Там решиха с едно боцкане да направят всички изследвания

# 74
  • Мнения: 10
Здравейте дами, може ли някой да ми разчете изследванията, нищо не разбирам а имам час за доки чак другата седмица.
Progesteron  7.0 ng/mL
FSH  11.2 mUl/mL
LH  5.3mUl/mL
Prolactina Basal  12.97 ng/mL
Estradiol 17 Beta  59.6 pg/mL

# 75
  • Мнения: 4 700
На кой ден са правени и какви са реф. стойности? Струва ми се, че ФСХ ти е малко височко.

# 76
  • Мнения: 10
progesterona на 23 ден от цикъла
  Progesterona    7.0 ng/mL
                       /fase folicular: 0.0 - 1.20 ng/mL
                        fase luteinica: 1.0 - 25.0 ng/mL
                        embarazo/бременност/ - 10.0 - 160.0 ng/mL

 FSH           11.2 mUl/mL              на 3ти ден от цикъла
                          /fase folicular  3.0 - 14.4 mUl/mL
                           fase ovulatoria  5.8 - 21.0 mUl/mL
                           fase luteinica  1.2 - 9.0 mUl/mL

  LH               5.3 mUl/mL                   3ти ден от цикъла
                          /fase folicular  1.1 - 18.0 mUl/mL
                           fase ovulatoria  20.0 - 105
                           fase luteinica  0.0 - 20.0

      Prolactina Basal                 12.97 ng/mL                    3ти ден от цикъла
                           /2.74 - 26.72/


  Estradiol 17 Beta                 59.6 pg/mL                     3ти ден от цикъла
                            /fase folicular          <160 pg/mL
                             fase ovulatoria         34 - 400
                             fase luteinica           27 - 246


Миле благодаря ти за бързия отговор


# 77
  • Мнения: 4 700
Най добре виж какво Ще ти каже лекарят. СъотноШението ЛХ и ФСХ не е добро. Но от опит мога да ти кажа, че е много относително. Напълно е въzможно другия месец на 3 ден да имаШ съвсем нормални реzултати.

# 78
  • Мнения: 10
Благодаря ти много за отговора, днес правих и хистеросалпингография. Ще изчакам и нея и на лекар.Приятен ден и благодаря

# 79
  • Мнения: 36
а някой да знае дали туморните маркери се покриват от касата

# 80
  • Мнения: 18
Момичета помогнете!
Предстои ми да правя хормони. Каде и коя лаборатория е добра за хормони в Пловдив ,държа да бъдат изследвани точно.

# 81
  • Мнения: 4 700
Аz съм доволна от Бодимед в пресечката на "Васил Априлов" среЩу ДКЦ "Св. Георги".
И не ходи в Писанец, толкова много иzследвания ми объркаха там, че оЩе ми настръхва косата като си спомня колко се бях иzплаШила.

# 82
  • Мнения: 57
Здравейте  и от мен!
Ще ви бъда много благодарна за коментар и по моите резултати- днес ги взех , а имам час за лекар след няколко дни. Ще ми помогнете да се справя с напрежението , така че благодаря предварително ))) Иначе изследвах хормоните на 5 ден от МЦ и съм на 38 год , ако тотва ще ви ориентира в тълкуванията. Още веднъж благодаря за  всеки коментар )))
                               
                                       резултат                                               референтни стойности
LH                           10,87 IU/ L                                                      1,9-12,5

FSH                          7,44  IU/L                                                      2,5 - 10, 2

ESTRADIOL              231,5  pmol / L                                               46 - 607

Prolaktin                   504,5 mlU/L                                                   59,3 - 619

# 83
  • Мнения: 4 700
Личното ми и непрофесионално мнение е, че хормоните ти са наред.

# 84
  • Мнения: 57
Благодаря  ,Миле, поуспокоих се ......  И аз виждам ,че съм в норма с изследванията , но съдейки  по активността ти и компетентното ти участие в ъв форума ,  твоето " лично и непрофесионално мнение"  ,ми дава кураж и  се надявам да изчакам   консултацията с доктора  по- спокойно.  Simple SmileОще веднъж ти  благодаря-  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 13
Здравей те всички, byeАз съм на 29г. и от 5 години не мога да забременея,на всичко отгоре нямам и редовен цикъл(или въобще нямам,ако не взимам "Дуфастон").От януари месец го спрях,за да си почине организма от хапчета и от тогава  нямам цикъл,всъщност вече 6 месеца.Миналия месец си правих тест EFNДнеска ходих да си правя хормонални изследвания:LH;FSH;Prolaktin;Estradiol;Progesteron и тестостерон.Тези ми даде гинеколога да си направя.И нали съм разсеяна smile3555 не си бях взела направление и всичкте ми изследвания излязоха 96лв. в Ямбол,в понеделник ги пращат в София и другата седмица ще разбера резултата.Само,че ми се струва дълъг период да ги съхраняват в Ямбол newsm78.Чао на всички след резултатите,ще пиша пак.

# 86
  • Мнения: 4 700
Jenia79, не се притеснявай zа съхранението. В спринцовките, в които се вzема кръвта има консервиЩи веЩества. 

# 87
  • Мнения: 1
Днес си взех резултатите за хормоните FSH, LH и Est
LH e 1.02
FSH e 4.32
Est e 79.75
Ще можете ли да ми кажете какво представляват
мн съм разтревожена
чакам бърз отговор

# 88
  • Мнения: 1 708
Lin_1012, при така зададен въпрос не знам кой ще може да ти отговори. Стойностите на тези хормони варират през целия цикъл. Погледни си референтните стойности, които би трябвало да са посочени в изследването и ги съпостави с това в кой ден ти взеха кръв. Между другото има доста изписани неща в този форум във връзка с хормони и хормонални изследвания  Wink .

# 89
  • Мнения: 13
Здравей те на всички byeДнеска си взех резултатите,след,което ги занесох на гинеколога си.А те са:Prolactin-157.57 IU/I при референтни граници:59.0-619.0;LH-12.12 IU/I при реф.гран. фол1,9-12,5;FSH-5,40 IU/I при реф.гран. фол2,5-10,2;Estradiol-164,98pmol/l при реф.гран.фол40-606;Progesteron-4.00nmol/l при реф.гран.фол0.48-4,45;Testosteron-2.53nmol/l при реф.гран.0,5-2,6.След като видя резултатите гинеколога,ме прегледа на ехограф и ми изписа следното лечение.Първо ще пия "Дуфастон"за да ми дойде цикъла(понеже не ми е идвал от 7 месеца)след,което 3 месеца на"Диане 35"и "Андипур"(мисля,че така беше;рецептата не е при мен за да видя).Надявам се това да е правилното лечение. Praynig Praynig Praynig Peace.

# 90
Здравейте момичета!От известно време чета коментари по темата,прочетох доста компетентни отговори и си мисля,че може би ще ми помогнете,ако дадете някъкво мнение от личен опит на лабораторните ми изследвания:LH-5.81референтни стойности1.9-12.5,FSH-5.20 при реф.стойн. 2.5-10.2, Estradiol 338.6 при реф. стойности 46-607 направени са на 4-ти ден от цикъла и Progesteron 73.13 при реф.стойн. 10.62-81.28 направено на 21 ден от цикъла.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте момичета!От известно време чета коментари по темата,прочетох доста компетентни отговори и си мисля,че може би ще ми помогнете,ако дадете някъкво мнение от личен опит на лабораторните ми изследвания:LH-5.81референтни стойности1.9-12.5,FSH-5.20 при реф.стойн. 2.5-10.2, Estradiol 338.6 при реф. стойности 46-607 направени са на 4-ти ден от цикъла и Progesteron 73.13 при реф.стойн. 10.62-81.28 направено на 21 ден от цикъла.

Добре са  Peace

# 92
  • Мнения: 1 893
Да попитам,къде в Плевен могат да ми направят изследване на половите хормони. Имам проблем с цикъла от 2 месеца-не ми идва,а АГ ми изписват само Дуфастон за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами във някоя от лабораториите,надявам се,че има такива,все пак Плевен не е малък град. Peace

# 94
  • Мнения: 2 111
Да попитам,къде в Плевен могат да ми направят изследване на половите хормони. Имам проблем с цикъла от 2 месеца-не ми идва,а АГ ми изписват само Дуфастон за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания.
Хормони съм изследвала в клиниката"Авис Медика" и в Ин витро центъра.
В "Екзакта медика" също може.
Авис медика

ин витро център

# 95
  • Мнения: 1 893
Благодаря Ви,но ми се иска да намеря гинеколог,който ще ме изпрати за тези изследвания,тъй като имам проблем с цикъла,може би вече настъпва климактериума при мен...!? Но...лекарите при които ходя за този проблем ,ме тъпчат с прогестеронови таблети за предизвикване на цикъла,без никакви изследвания,само с преглед.... На следващия месец нещата се повтарят. Дайте ми координати на добър АГ от Плевен,който наистина ще направи тези изследвания. Аз не съм от Плевен,но в нашия град няма специалисти,а Плевен ми е сравнително близо.

# 96
Здравейте! Бих искала да ви попитам какво мислите за резултатите от хормонални изследвания. На 3-тия ден от цикъла:
DHEA 3.42 реф.с-ст 2.68-11.0
LH 5.76 реф.с-ст 2-15
FSH 8.31  реф.с-ст 3-20
Prolaktin 234.6 реф.с-ст 29.47-513.04
Estradiol 95 реф.с-ст 143-694
Тестостерон 0.77 реф.с-ст 0.1735-2.533
На 14-тия ден от цикъла:
Estradiol 698 реф.с-ст 345-1864
На 25-тия ден от цикъла:
Progesteron 36.94 реф.с-ст 16.6-122.8
Цикълът ми е редовен - на 28-30 дни. Според гинеколожката резултатите давали основание да се твърди, че нямам овулация. Имам поликистозни яйчници. Това с липсата на овулация доста ме притесни...Дали има вероятност  да греши? Благодаря предварително на всички!

# 97
  • София
  • Мнения: 7 097
Здравейте! Бих искала да ви попитам какво мислите за резултатите от хормонални изследвания. На 3-тия ден от цикъла:
DHEA 3.42 реф.с-ст 2.68-11.0
LH 5.76 реф.с-ст 2-15
FSH 8.31  реф.с-ст 3-20
Prolaktin 234.6 реф.с-ст 29.47-513.04
Estradiol 95 реф.с-ст 143-694
Тестостерон 0.77 реф.с-ст 0.1735-2.533
На 14-тия ден от цикъла:
Estradiol 698 реф.с-ст 345-1864
На 25-тия ден от цикъла:
Progesteron 36.94 реф.с-ст 16.6-122.8
Цикълът ми е редовен - на 28-30 дни. Според гинеколожката резултатите давали основание да се твърди, че нямам овулация. Имам поликистозни яйчници. Това с липсата на овулация доста ме притесни...Дали има вероятност  да греши? Благодаря предварително на всички!


Така, като гледам само първият ти естрадиол е под долната граница на референтните стойности  Thinking Отиди и при друг специалист да ти ги разчете, ако се опасяваш, че не е права.

# 98
  • Мнения: 58
Здравейте, вече попитах в друга тема, но реших да попитам и тук. Това са резултатите ми:
Prolaktin         328 mU/1      112 - 521
Luteinizachni h.      3.00 U/1      1.1 - 88.7
Folikuly stim.h      7.6 U/1      1.7 - 71
17beta-estradiol      0.07 nmol/1   0.037 - 1.62
Progesteron      1.4 nmol/1      0.2 – 78
Testosteron      0.9 nmol/1      0.35 – 2.6

Това, което ме претеснява, е че всички хормони са пуснати на 3ти ден от цикъла, за прогестерон след овулация изобщо не е ставало дума. Това в клиника по стерилитет. Имам оплаквания като цикъл, скъсен от 28 дни на 25 или 26, случвало се е и на 22, зацапване няколко дни преди него, последните два пъти и по-оскъден цикъл, което никога не ми се е случвало, два пъти са ми ставали и кисти, които изчезват след инжекции с прогестерон. Коментарът на докторката беше, че хормоните ми са неред, като не ми даде отговор за скъсения цикъл и останалите нещо. Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация? Как ви изглеждат останалите резултати?
Ще съм много благодарна на отговорите ви   bouquet

# 99
  • София
  • Мнения: 7 097
Коментарът на докторката беше, че хормоните ми са неред,

Хормоните наистина са ти наред  Peace
Скъсеният цикъл не е такъв проблем, стига всеки път да ти идва на един и същ период /примерно всеки път на 26 дни/. Същото важи и за удължения. Стига да не пада под 23 дни, скъсеният се смята за нормален, ако е редовен. Не съм специалист, но така съм чела.

# 100
  • Мнения: 58
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

# 101
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

За да си спокойна, отиди на своя глава си направи на 22-23 ден от цикъла, след доказана овулация. Струва най-много 20 лв. В случай, че ще те човърка  Simple Smile

# 102
  • Мнения: 58
Нати, благодаря ти за отговора, наистина всичко изглежда в норма, притеснява ме, че прогестеронът не направен на трети ден от цикъла, а не след овулация. Мога ли да вярвам на този резултат? Възможно ли е да е преценила от тези резултати, че няма смисъл да повтаря прогестерона след овулация?

За да си спокойна, отиди на своя глава си направи на 22-23 ден от цикъла, след доказана овулация. Струва най-много 20 лв. В случай, че ще те човърка  Simple Smile

Благодаря, определено ще си повторя изследването   bouquet

# 103
  • Мнения: 595
Момичета, има ли смисъл да си направя изследване на хормоните на 3-5 ден от цикъла след като пия противозачатъчни? Ще се падне в седмицата, в която не ги пия. Или трябва да изчакам 1 месец без тях и след това да направя изследването.
Питам, защото сега имам назначена терапия 2 месеца с фемоден след гинекологична операция и искам да знам какво ми е положението на хормоните.

# 104
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, има ли смисъл да си направя изследване на хормоните на 3-5 ден от цикъла след като пия противозачатъчни? Ще се падне в седмицата, в която не ги пия. Или трябва да изчакам 1 месец без тях и след това да направя изследването.
Питам, защото сега имам назначена терапия 2 месеца с фемоден след гинекологична операция и искам да знам какво ми е положението на хормоните.


Даже не знам дали месец е досатъчен да изчакаш. Консултирай се със специалист.

# 105
  • Мнения: 89
И аз исках да си излседвам хормоните след прием на противозачатъчни и тогава ми казаха, че трябва да изчакам поне 3 месеца. Но не доктор, така че  Н а т и   е права - най-добре попитай специалист. Peace

# 106
Здравейте момичета,
Цикъла ми закъснява с 3 седмци вече. Предния месец пак ми закъсня. Не съм бременна. Другата седмица смятам да отида на гинеколог, но се чудя дали има смисъл да си пусна едни хормони преди това, за да не губя излишно време? От друга страна като нямам МЦ не знам дали има смисъл. Май не. И все пак ми се искаше да чуя и друго мнение Simple Smile
И в случай, че окаже проблем на хормонално ниво бихте ли се доверили на гинеколог или на ендокринолог?

Мерси предварително   bouquet

# 107
Zdraeite,dami,4eta 4esto forumut, zashtot tuk naistina moje da se nameri polezna informacia po4ti za vsi4ko. Pri4inata poradia,koito pisha dnes e ,4e ot niakolko godini se boria s akne.Predi okolo dve godini mi izsledvaha mujkite hormoni-biaha v normi.Predpisaha mi vupreki vsi4ko protivoza4atu4ni.zapo4nah s Diane-ne mi ponese izkurviah cial mesec. Sled tova mi predpisaha Regulon- pih gi oklo 7-8 meseca.Sled tova si napravih po4ivka ot okolo 5-6 meseca i lekar otnovo mi predpisa Chloe.Ot nego se sly4i sushtoto kato ot Dianeto.Akneto prez cialoto tova vreme gore doly se poyspokoi,no ne iz4zna v niakkuv sly4ai, vse si mukneh pupkite:( Problemut e, 4e sega mi predsoit opreacia za premahvane na fibroadenom (kato i na drygata gurdi4ka sa zapo4nali da se oformiat fibroadenomi), akneto mi e vse taka zle, mamolozite mi kazvat ne nikoga pove4e hormoni, ginekolgut mi kazava polikistozni iai4nici-hormoni. Molia daite suvet, vsi4ko tova otnema mnogo vreme i vse ne se otkriva pri4inata. otdoly sa hormonalnite izlsedvania,koito si napravih na 4 deon ot menstryaciata si,molia komentiraite kak vi se stryvat?

Prolactin 223.09
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 10.74
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
 FSH 7.43
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 172.07
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
 Progesteron 3.68
 nmol/l М(0.89-3.88) Ж(фол 0.48-4.45, лут 10.62-81.28, мен. до 2.32)
 
 Testosteron 1.56
 nmol/l М:от 1-12г.0.10 - 2.37;от 13-17г.0.98-38.5;над 17г.8.4-28.7 Ж(0.5 - 2.6)
 
 DHEA-S 6.090
 µmol/l Ж:от10-19г.0.92-9.99;от20-34г.2.68-11.0;от35-54г.0.96-9.15;от55-75г.0.26-6.68;
 

# 108
  • Мнения: 27
Момичета, за колко време стават готови резултатите на половите хормони в цибалаб?

# 109
  • Мнения: 1 708
Здравей, bucem! Моят проблем също е акне. Правих си хормонални изследвания - в норма са, но въпреки това гинекологът искаше да пия Диане. Аз отказах - против съм. След много опити и употреба на всякаква козметика, пиене на билкови хапчета и на антибиотик в крайна сметка се насочих към хомеопат. Засега съм доволна - вече два месеца и половина съм на хомеопатично лечение и има напредък. Пиша това, защото съм убедена, че хомеопатията помага, но всеки взима решенията за здравето си сам

# 110
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, за колко време стават готови резултатите на половите хормони в цибалаб?

По мои спомени май същият ден.

# 111
  • Мнения: 471
Преди няколко месеца имах проблеми с цикъла. След редовно вземане на витамини и минерали нещата се нормализираха до някъде - идва ми всеки месец, но циклите варират около 28-33 дни.

Днес си пуснах хормони на 4-я ден от цикъла са. А ето ги и резултатите:
LH - 3,70 ulU/ml (норма - ф.ф1-18; лут.ф0,4-20; постмено15-62;м.2-12)
FSH - 6,28 ulU/ml (норма - ф.ф4-13; лут.ф2-13; постмено20-138; м.1-8)
Prolactin - 11,51 ng/ml (норма - ж. 1,39-24,20)
Estradiol - 29 pg/ml (норма - ф.ф39-189; лут.ф48-309; постмено<20-40)

Чак след 3 дни ще ходя при лекарката си.
Притесняваме съотношението между LH и FSH, както и много ниските стойности на Estradiol.
Моля Ви за коментар!!! Каква може да е евентуалната причина? Някой имал ли е подобен проблем?
Благодаря!

# 112
Моля Ви, някой да ми помогне да разчета тези резултати.

Единици и
Референтни граници


TSH 1.160mIU/l 0.35 - 5.00

Prolactin 443.48IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)

LH 6.19IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)

FSH 7.45IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)

# 113
И аз исках да си излседвам хормоните след прием на противозачатъчни и тогава ми казаха, че трябва да изчакам поне 3 месеца. Но не доктор, така че  Н а т и   е права - най-добре попитай специалист. Peace
Хормонален анализ  
 
 Забележка : Няма
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 LH+FSH+Prolactin+Estradiol+Tetstoteron *
 Профил Виж по-долу
 
 Prolactin 292,2
 mlU/ml М(86-324), Жнебр.(102-496)
 
 LH 15,33
 mlU/ml Ж(фол 2.4-12.6;овал.14-95,6; лут1.0-11.4 постмено  
 
 FSH 8,51
 mlU/ml Ж (фол.3,5-12,5 ;овул.4.7-21.5 лут.1.7-7.7; постме
 
 Estradiol 219,1
 pmol/l Ж(фол.46-607 ;овул.315-1828; лут.161-774 ;постмено
 
 Testosteron 0,602
 nmol/l Ж(0.22 - 2.9)М(9.9-27.Sunglasses;1-6г.(0,10-1,12;7)7-12г.(
 
 DHEA-S НЕГОТОВ
 mkg/ml ж: 0.8-3.9
 
 Манипулации  
 
 Забележка : Няма
 
 Име на теста (изследването)
 Резултат
 
 Единици
 Референтни граници
 
 
 Пробовземане и консумативи $
  
 
 Екарисаж $
  
 
    
Внимание : Лабораторните резултати не са диагноза, а основание за такава. Приемането на каквито и да било лекарствени средства без лекарско предписание, може да бъде опасно за Вашето здраве. Моля, обръщайте се за тълкуване на резултатите само към квалифицирани лекари. МДЛ Здраве ООД препоръчва винаги да показвате резултатите си на лекуващия си лекар !
 
      
Н

# 114
Здравейте Дами,
Първо прочетох 80% от темата, разплаках се... Сега поуспокоена искам да Ви споделя моята болка.
На 34 години съм.
От 1,5 г опитваме да имаме бебе.
След като досега не стана (а времето не е на моя страна) отидох в клиника по стерелитет.
Днес си взех  първите изследвания - хормоналните.
Държа да отбележа, че кръвта за всички хормони по-долу e взета наведнъж на третия ден от цикъла ми.
Ето и резултатите:
FSH - 33.51 (ref.st/ti - 1,5-12,5)
LH - 8,86  (ref.st/ti - 1,5-12,5)
PRL - 344,82 (ref. st/ti - 70-480)
TSH - 0,85 (0,5-4,1)
E2  - 16,81 (15-60)
TEST - 0,48 (0.1-0,8)
PRG - 1,88 (8,5-40,0 +)
АКо се опитвам да не обръщам внимание на ниските стойности на PRG, поне както разбрах от тук - не са ми взели кръвта след овулация (и това в клиника за репродуктивни проблеми), то исключително много ме притеснява FSH.... МНОГО....
Кажете какво да правя? Споделете практики...
Да повторя ли изследването на този хормон?
Имам ли шанс при такива стойности..... ????

Предварително много Ви благодаря за отговора.... много се разтроих ...
Весели празници!
п.с. - имам час и при Д-р Владимиров, но той е чак за края на март 2010, затова исках да си помогна с някои изследвания по-рано ...

# 115
  • Мнения: 471
Не мога да ти коментирам хормоните - липсват ми знания.
Но бих искала да ти кажа да не губиш надежди за бебче - винаги има шанс!

# 116
Mary_Angel , благодаря ти за подкрепата!
Весело посрещане на Нова година! 

# 117
  • София
  • Мнения: 2 908
Бегемотка,мисля че в подфорум Проблемно забременяване,ще намериш много отговори на въпросите,които те вълнуват,съвети,мнения и не на последно място ще срещнеш истинска подкрепа.

ето линка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0

Не се отчайвай,шанс винаги има,март не е толкова далеч,когато ти е часа при д-р Владимиров,мисля че ще си в добри ръце,сбъднал е мечтата на много семейства.Успех.

# 118
  • Varna
  • Мнения: 155
Здравейте! мога ли да ви помоля за коментар на следните изследвания, правени в 15 ден от цикъла, още в фолик.фаза, т.к. моя цикъл е по-дълъг на 32-36 дни. Прогестеронът ме притеснява, но не съм знаела, че него не трябда да го изследвам преди, а след овулация. Или да отида да си го изледвам след овелация най-добре, за да не се притеснявам излишно.
Моля, за коментар:
TSH 2.67 ?IU/ml 0.27 - 4.20
 
FSH 7.69 mIU/ml Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
 
 Prolactin 263.00 mcIU/ml Мъже: 86 - 390: Жени: 72 - 511
 
 Progesteron <0.40 ng/ml Ж:Фол.:0,2-1,5; Ов:0.8-3.0;Лут:1,7-27;Мено:0.1-0.8
 Благодаря, момичета!

# 119
  • Мнения: 471
Nia_123,  най-добре лекарят, който ти е назначил хормоните да ги коментира, защото се разминават от стандарта при изследване на хормоните. Вероятно е имал определена идея за пускането на хормоните точно в този ден.
До колкото ми е известно, ЛХ и ФСХ се изследват на 3-5 ден от цикъла, а прогестеронът на 7-я ден след доказана овулация, за пролактина няма специален ден, изискването е да не с закусвала и пила кафе сутринта, както и да си поседиш 15 мин. преди да ти вземат кръв.

# 120
здравейте!бихте ли коментирали резултатите ми?
LH-7.83
FSH-4.87mlu/ml
prolaktin-266.10
ESTRADIOL-80.24pg/ml
PROGESTERON-0.52ng/ml
testosteron-0.55ng/ml

# 121
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте!бихте ли коментирали резултатите ми?
LH-7.83
FSH-4.87mlu/ml
prolaktin-266.10
ESTRADIOL-80.24pg/ml
PROGESTERON-0.52ng/ml
testosteron-0.55ng/ml

а в коя фаза са изследвани?

# 122
два дена след цикъла.всичките в един ден.

# 123
  • София
  • Мнения: 7 097
Да беше дала референтни стойности.

# 124
  • Varna
  • Мнения: 155
Здравейте, момичета! днес си пуснах прогестерон - на 7 ден след предполагаема овулация/ положителен тест за Ову и мерене на БТ/, моля да коментирате резултата от ваш опит и знания.
За притеснение ли е ? или е нормална стойността?
Progesteron 11.80 ng/ml
Ж:Фол.:0,2-1,5; Ов:0.8-3.0;Лут:1,7-27;Мено:0.1-0.8
Много ви благодаря предварително!
Идеята да го изследвам е, че правиме опити за бебе четвърти месец!
Благодаря!  bouquet

# 125
  • Мнения: 731
Момичета, много съм притеснена,... Може ли някоя и на мен да ми помогне да разгадая резултатите от изследванията ми на Прогестерон.... Правени са между 21-25 ден от последната менструация.
                                        Референтни стойности
Progesteron 0,35nmol/l   ж.фол.ф.0,27-2,61,овул.ф.5,25-38,63,лут.ф. 3,28-38,63,менопауза 0,2-0,82,мъже :0,2-3,37

така като го гледам, моята стойност попада в предпоследото.... newsm45 newsm45 newsm45
дано да греша, ще може ли някоя да ми помогне... тъй като моята докторка има свободни часове чак за края на другата седмица... а до тогава.. Sad

 

# 126
  • софия
  • Мнения: 1 201
Ms. M ,изследването ти е правено между 21 и 25 ден на цикъла,т.е в лутеалната фаза и съответно референтните стойности, по които трябва да се ориентираш са 3,28-38,63 или с две думи казано прогестеронът ти е нисък за тази част от цикъла
Причините може да са много, най-често е липсата на овулация в съответния месец-имай предвид, че при съвсем здрави жени до 10% от циклите са без овулация
Не се притеснявай излишно, не знам какъв е повода за изследването, но има мого прогестеронови препарати-на таблетки, на вагинални глобули, инжекции, гелове, които съвсем успешно си заместват ниския прогестерон и всичко си е ОК

Аз съм с поликистоза, нямам спонтанна овулация и прогестерона във втората част на цикъла ми е нисък.Забременях след ин витро(имахме друг проблем, който наложи ин витро, не ниския прогестерон) и до 16 г.с бях на прогестеронови препарати, така че не се притеснявай излишно, а си изчакай часа при гинеколога

Nia_123 , според мен ти е в норма Peace

# 127
  • Мнения: 731
Поводът на изследването е нередовен цикъл и гинеколожката ми каза да си нарпавя изследвания на хормоните Simple Smile Понякога ми идва през 2 месеца, много рядко ми идва на време , този месец например ми закъсня с 18 дни... Мисля да отида при нея да ми ги разгадае и после при друг за още едно мнение при друг... нещо не съм доволна от тия лекари...... Гледат на теб като подвижна банкнота.... гледат да свършат по-бързо, за да може да влиза следващата подвижна банкнота... Sad И в крайна сметка ти пак не знаеш какво става... защо ти казва да си купиш тези лекарства и т.н....

# 128
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен някой може ли да ми каже какви са нормалните стойности на половите хормони FSH ,LH, Estradiol (E2), Prolactin
Progesterone, Testosterone. Днес получих резултатите от изследванията и никак не са ми ясни

Inhibin-B      (3 ден от МЦ – N>45 pg/ml)
FSH      (фоликуларна фаза - 3.85 - 8.78 mIU/ml)
      (овулация – 4.54 - 22.51 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.79 - 5.12 mIU/ml)
      (постменопауза – 16.74 - 113.59 mIU/ml)
LH      (фоликуларна фаза – 2.12 - 10.89 mIU/ml)
      (овулация – 19.18 - 103.3 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.20 - 12.86 mIU/ml)
      (постменопауза -10.87 - 58.64 mIU/ml)
Estradiol (E2)      (ранна фоликуларна фаза -24 - 114 pg/ml)
      (овулация – 62 - 534 pg/ml)
      (лутеална фаза – 80 - 273 pg/ml)
Prolactin      (3.34 - 26.72 ng/ml)
Progesterone      (фоликуларна фаза – 0.31 - 1.52 ng/ml)
      (лутеална фаза – 5.16 - 18.56 ng/ml)
Testosterone      (ж. 0.1 - 0.75 ng/ml; м.1.75 - 7.81 ng/ml)

# 129
  • Мнения: 1 708
От това, което виждам си публикувала само референтните стойности на тези хормони, а твоите резултати къде са? Или нещо аз не виждам  newsm78

# 130
  • Мнения: 18
Мисля че са тези поне това чета в изследванията за хормоните

# 131
  • Мнения: 18
оп май това са половите хормони,чак сега се усетих че при изследванията има и втора графа, в която няма нищо.Извинявам се!!!
А какво ще можете да ми кажете за следното
FT3                                                        (3.67 - 10.43 pmol/l)
FT4                                                       (7.5 - 21.1 pmol/l)
Тирeотропен хормон (TSH)         2.21   (0.34 - 2.5 μIU/ml)
Анти-тиреоглобулин (ТАТ)   3.60 (-)       (N<4)
Анти-ТРО (МАТ)                3.20 (-)         (N<9)
 Това са изслезванията за хормоните

# 132
  • софия
  • Мнения: 1 201
Mim@Ge , естрадиол, прогестерон, LH, FSH си имат различни референтни стойности в зависимост от фазата на цикъла, в която си ги изследвала
най-коректното изследване е за LH, FSH и естрадиол-между 3 и 5 ден от цикъла, което е фоликуларна фаза
Към 14 ден на цикъла-LH-овулаторна фаза
Около 7 дни след овулация или към 21-22 ден на цикъла-Прогестерон-лутеална фаза

Пролактина се изследва между 3 и 7 ден на цикъла.Стресов хормон е и най-коректно се изследва като не си правила секс няколко дни преди изследването, а в деня преди изследването няма никаква стимулация на гърдите.Най-правилното изследване на пролактина е след 30 минутен покой да се вземе кръв и след още 30-60- минути още веднъж.Референтните ти стойности са само едни
Тестостерона-без значение от деня на цикъла, имаш референтни стийности при жени-тях гледаш

Вторите изследвания са на щитовидната ти жлеза-за това, което си посочила като резултати всичко ти е в норма

# 133
  • Мнения: 1 708
Здравейте и от мен някой може ли да ми каже какви са нормалните стойности на половите хормони FSH ,LH, Estradiol (E2), Prolactin
Progesterone, Testosterone. Днес получих резултатите от изследванията и никак не са ми ясни

Inhibin-B      (3 ден от МЦ – N>45 pg/ml)
FSH      (фоликуларна фаза - 3.85 - 8.78 mIU/ml)
      (овулация – 4.54 - 22.51 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.79 - 5.12 mIU/ml)
      (постменопауза – 16.74 - 113.59 mIU/ml)
LH      (фоликуларна фаза – 2.12 - 10.89 mIU/ml)
      (овулация – 19.18 - 103.3 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.20 - 12.86 mIU/ml)
      (постменопауза -10.87 - 58.64 mIU/ml)
Estradiol (E2)      (ранна фоликуларна фаза -24 - 114 pg/ml)
      (овулация – 62 - 534 pg/ml)
      (лутеална фаза – 80 - 273 pg/ml)
Prolactin      (3.34 - 26.72 ng/ml)
Progesterone      (фоликуларна фаза – 0.31 - 1.52 ng/ml)
      (лутеална фаза – 5.16 - 18.56 ng/ml)
Testosterone      (ж. 0.1 - 0.75 ng/ml; м.1.75 - 7.81 ng/ml)


Това са нормалните стойности на хормоните в зависимост от фазата, в която е взето изследването. Не виждам никъде твоите резултати.
Например, ако се изследва FSH през фолик. фаза нормалните стойности са в тези граници (фоликуларна фаза - 3.85 - 8.78 mIU/ml) .


Редактирам се: Виждам, че вече е установена грешката  Peace

# 134
  • Мнения: 18
благодаря за отзивчивостта, явно в паниката си не бях видяла кое какво е , но поне малко се поуспокоих, сега очаквам генетичните изследвания !стискайте палци всичко  да е наред newsm10

# 135
  • Мнения: 1 708
Стискам палци  Praynig

# 136
  • Мнения: 42
изчетох на момичетата постовете и все пак неможах да се ориентирам. може ли да ми кажете за моите резултати вашето мнение:
FT4 - 13.11 pmol/L 12.00-22.00
FT3 - 4.26                 3.10-6.80
Progesteron 32.22 nmol/l      M 0.7-4.3 Ж.фол.ф 0.6-4.7 
                                               лут.ф.5.3-86цик.пик2,4-9,4;меноп 0,3-2,5
изселдванията ми са на 21 ден
Моля Ви кажете ми каква е преценката Ви.

# 137
  • Мнения: 4
моля за помощ!!!!
естрадиол- 1277   реф ст. - 46.0 -607.0
прогестерон - 20.83  реф ст. - 5.3-86
ft4 0.95 ref st. - 0.74 - 1.85
tsh - 1.5 реф.ст. - 0.35 - 5.50
мат - 3.4 реф ст. - < 12
тат - 26.1 реф ст - <34
пролактин - 14.06 реф ст. - 1.9- 25.5

# 138
  • Мнения: 142
Здравейте Simple Smile Ще ми помогнете ли ...естрадиола е доста нисък?Ето и резултатите:

     Progesteron на 22 ден-15.21ng/ml  лутеална 3.28-38.63;
     LH  на 4 ден от цикъла - 10.51mlU/ml; фолик. 1-18;
     FSH - на 4 ден от цикъла - 8.74mlU/ml;фолик.4-13;
     Estradiol на 4 ден от цикъла 18pg/ml;фолик.39-189

   Благодаря предварително

# 139
  • Мнения: 61
Здравейте, някой може ли да ми каже на какво се дължи идването на МЦ през 15 дена .

# 140
  • Мнения: 61
Никога да сега не съм правила  хормонални изследвания , но предполагам че нещо в тях не е на ред .

# 141
  • Мнения: 160
Момичета, използвам тази тема за да ви помоля да ме насочите към гинеколог (от София и за предпочитане ЖЕНА), който да ми пусне хормоните по ЗК. Миналата година моята гинеколожка ми пуска Пролактин, Прогестерон и Тестостерон и дори не спомена, че се покриват от касата, аз си ги платих  #2gunfire Сега даже разбирам, че имало значение и в кой ден от цикъла се изследват, а тя тогава не спомена такова нещо, всичките са направени на 22-рия ден от цикъла. Определено ще я сменям! Търсих в темите за добър гинеколог (там направо ставаш разноглед  #Crazy), но молбата ми е да ми препоръчате конкретно някой, при който сте ходили и ви е пуснал хормоните с направление. Благодаря ви предварително!  Hug

# 142
  • Мнения: 0
здравейте нова съм искам да попитам направих си хормонални изследв. от които ми казаха че естрадиола ми е нисък изписаха ми ремифентин ползвал ли го е някой и има ли странични ефекти

# 143
  • Мнения: 0
Здравейте:),някой може ли да ми обясни за хормона "Пролактин",
 защото от 2 дни от гърдите ми излиза някаква бяла течност и това ме притеснява.Какви биха могли да бъдат последствията при повишаването му.Не съм бременна ,и все още нямам такива намерения (не се чувставам готова). И дали някога ще имам проблеми когато реша да забременея.
Възможно ли е да имам рак на гърдата Sad Моля Ви да ми пишете

# 144
  • Мнения: 471
pepyshka, не се шашкай така. Най-добре си запази час при добър ендокринолог, сподели за оплакванията си, той ще ти назначи изследване на нужните хормони и лечение.
До колкото знам при рак на гърдата - има бучка в нея, която трябва да се изследва и чак тогава да говорим за проблем. Аз съм имала бучка в гърдата и се оказа киста, която отстраниха и с това приключи драмата.
Според мен твоят проблем е в повишения Пролактин - той е отговорен гърдите да секретират. Коригира се с таблетки и за няколко месеца всичко ще си дойде на мястото. Но ако не вземеш мерки сега, когато решиш да имаш деца може да стане по-трудничко, защото жените забременяват трудно при висок Пролактин.
Успех и пиши какво е казал ендокринологът.

# 145
  • Мнения: 0
Благодаря на всички които са писали Боря се с петна по лицето!! Няма крем с който  да не съм се наплескала ,но нищо.
Направих  до изследвания на черен дроб -нищо.
 Достигнах до хормони............... НИСЪК ПРОГЕСТЕРОН
ОТКАЗВАМ категорично да пия Дуфастон заради кг ,но те се качват ......и без него.
Започнала съм с хомеопатия. Този месец реших да самосиндикално да си  направя  естрадиол и прогестерон ,но цикъла ме посрещна не подготвена - избърза
Срам ме е да се появя при лекарката ми /която ми предписа дуфастона /  Ето ми изследванията ,но смятам ,че не ми вършат за нищо работа след като ми цикъла ми изпревари точно в лутеиновата фаза
 Естрадиол -- на 8-я ден 

                                                резултат         референтни с-сти

                                            138.3 PG/ ML    - м-  7,63-42,6

                                                                         Жф,ф12,5-166

                                                                          ов,ф- 85,8-498

                                                                          лут,ф 43,8-211
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Естрадиол -- на 13-я ден   

                                             

                                            резултат               референтни с-сти

                                            121.2 PG/ ML    - м-  7,63-42,6

                                                                         Жф,ф12,5-166

                                                                          ов,ф- 85,8-498

                                                                          лут,ф 43,8-211

................................................................

прогестерон- 22 ден - НО НА СЛЕДВАЩИЯ ---------------ми дойде ???????????

                                                     резултат               референтни с-сти

                                                        2,85 ng/ ML     - м-  0,2-1,4

                                                                                   Жф,ф  0,2-1,5

                                                                                   ов,ф- 0,8-3,0

                                                                                   лут,ф   1,7-27,0

Благодаря Ми за отговора

# 146
  • Мнения: 0
pepyshka - не се притеснявай ,  тази течност е от високи стойности на пролактина
Лесно се смъква с таблетки, Стресов хормон ,ако е с високи стойности -няма бременост.
Споко

# 147
  • Мнения: 215
Здравейте, дадох кръв на 4 -ия ден от менструацията, това са ми изследванията, часа при доктора ми е след 6 дни, ако някой може да ме каже, че нещо не ги разбирам.
TSH- 4.470   - 0.35 - 5.00
FSH-7.11   IU/l  Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)

LH- 3,20   - Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)

ESTRADIOL-  198.80   pmol/l Ж:от1-10г.22-99.1фол 40-606 овул.536-1930,лут121-719,мен. до136)

През месец, по средата на цикала получавам много силни боки в десния яйчник,  доки каза, че са функционални кисти, и най-верятно хормоните са ми проблемни. Коя фаза трябва да гледамза 4 ден от менструацията....

# 148
  • Мнения: 1 708
Здравей, MINKA!

Под четвърти ден от менструацията имаш предвид по време на кръвотечението или четвърти ден след края на кръвотечението.

# 149
  • Мнения: 215
Palia,  правих го на 4 тия ден от кръвотечението. Дойде ми на 01.12 а на 04.12 ми взеха кръв....

# 150
  • Мнения: 1 708

TSH- 4.470   - 0.35 - 5.00
FSH-7.11   IU/l  Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)

LH- 3,20   - Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)

ESTRADIOL-  198.80   pmol/l Ж:от1-10г.22-99.1фол 40-606 овул.536-1930,лут121-719,мен. до136)


Според мен трябва да се гледат стойностите, който съм потъмнила, ако това "мен" означава менструация.
Не съм специалист, изчакай мнението на лекаря и успех!

# 151
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Мен. означава менопауза.
Щом си ги правила на 4-ти ден, гледай 1-вите референтни стойностти- фол., означава фоликулярна фаза (т.е. фазата преди овулацията, когато се образуват фоликулите). Овул означава овулаторна фаза, лут означава лутеална фаза (фазата м/у овулацията и менструацията).

# 152
  • Мнения: 1 708
jasmin, добре, че се включи   bouquet. Въобще не направих връзка с менопаузата  ooooh!

# 153
  • Мнения: 215
Мерси, като гледам май са ми в норма, защо тогава всеки месец ме боли и ми се появяват кисти  Whistling

# 154
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета,

ето я и моята история накратко. До май месец 2010 пиех противозачатъчни, спрях след като ми откриха фиброаденом на едната гърда, от тогава цикъл съм имала 3 пъти, винаги съм била с нередовен цикъл...бях на лекар, при прегледа яйчнците ми са чисти, матката е ОК, по думите на доктора, имам раничка на шийката , сега чакам резултати от цитонамазка. Днес ми излязоха резултатите за хормоните:

LH - 24.2
(ref: 2.4-12.6)

FSH - 6.8
(ref: 3.5-12.5)


Prolactin - 404
(ref:127-637)

Estradiol - 365.9
(ref:22-99.1)

Progesteron - 1.93
(ref:0.60-4.70)

Testosteron - 2
(ref:0.2 - 2.9)

DHEA-S - 6.3
(ref: 2.7-9.2)


Съответно с просто око е ясно кое ме притеснява Sad LH и Естрадиола, многоо над нормата са. Това са първите хормонали изследвания , които си правя, цикъл не съм имала от 01.11, така че неможе да се говори в коя фаза съм Sad Какво мислите, на мен ми се струват ужасни тези резултати.

# 155
  • Мнения: 0
Здравейте. Публикуваната тема ми стана доста интересна и пиша с молба за консултация. През последните четири години претърпях две операции от кисти на яйчниците, на 34 години съм. В резултат останах с една трета от единият яйчник. След последната операция месечният ми цикъл или го няма по три месеца или идва всяка седмица. Ходих при лекар, направиха ми всевъзможни изследвания на хормоните ето и стойностите, които получих при фаза 5 ден от цикъл:
E2 538.1 pmol/l  реф.стойности 46-607
LH 1.65 MIU/ml                            2.4 - 12.6
FSH 2.06mIU/ml                          3.5 - 12.5
Лекарката ми обясни че тези изследвания били сравнително нормални имайки предвид факта, че съм претърпяла тези операции. Моля за съвет как да разбирам това? Че предстои менопауза ли? Или че има друг проблем, който трябва да консултирам?

# 156
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
ira76, хормоните са добре.
Не мисля, че може да се говори за менопауза.
Моят съвет е да пуснеш хормоните пак следващия цикъл. И ги пусни на 3 ден.

# 157
  • Мнения: 748
Аз съм с много висок естрадиол на 3ден от цикъла вече 2 ри месец е така- 1900 при референтни 600.
Естественно съм много притеснена.А последно цикъла ми доде с дуфастон.Утре съм на ендокринолог и ще видим.Гениколога каза хормонален дисбаланс да си пия дуфастона.
През последните 3 месеца съм ходилана 3ма гениколога ,като последно бях преди 20дни,да не говорим ,че съм ходила уж при най добрите единия от които ендокринолог-гениколог.
На гърдите ми е правена ехография преди месец и там нищо притеснително не се видя освен мастопатия.
Някой пропуска нещо най вероятно ,а аз се уморих и много ме е страх.

# 158
  • Мнения: 1 842
Прогестеронът се изследва след доказана овулация чрез видеозон/ехограф.  Peace
Искам да попитам какво показват LH и FSH? Те може ли да докажат менопауза? newsm78
И някой знае ли къде правят точни изследвания на ИнхибинБ и АнтиМюлеров хормон- и каква цена са? Благодаря. Praynig

# 159
  • Мнения: 0

eto moq istoriq nakratko.  vinagi sim bila s neredoven cikal... bqh na leka,pri pregleda qycnisite mi sa cisti,matkata e Ok,po dumite na doktora, imam problem na hormonite.Dnes mi izlqzoxa rezultatite za hormoni
testosteron-L 2,9   
Progesteron-1.09
lutealna faza-1.17
menopauza-4.59
LH
folkularna faza-11.21    1.7     13.3
ovulacionen pik-4.1   68.7
lutealna faza-0.5
menopauza-14.4  62.2

# 160
  • Мнения: 98
Здравейте! Бях посъветвана от доктор да си направя изследване на половите хормони и искам да ви питам тези изследвания поемат ли се от здр каса или се заплащат и каква е цената за 6-те хормона - FSH, LH, Estr., Prog., Test., Prolactin

# 161
  • Мнения: 9
Здравейте! fifi04 и мен ме посъветва същото лекарката, при която ходих, но тъй като беше преди 2 седмици някъде забравих всички хормони, които ми изброи. На мен ми каза, че са 5 и не се поемали от здравната каса. Също така ми каза, че може да направя поне 3. Кои са по-важните, които да си изследвам за начало?

# 162
  • Мнения: 16
Хормоните мисля,че бяха 16 лева всеки в лаборатория "Бодимед" и по 17лв "Кандиларов" .
Аз също съм с завишени стойности на хормоните и точно поради тази причина гинеколожката ми изписа противозачатъчни "Ясмин". Та въпроса ми е до всичко,които са ползвали-на първия блистер съм все още ,но искам да знам възможна ли е поява на болки и гадене толкова бързо от хапчетата?

# 163
  • Мнения: 0
здравеите.моят,проблем,е,4е,много,се,потя .под,мишниците,дори,когато,ми,е,студено.личната,ми,лекарка.ме.праща.да.си.изследвам.половите,хормони,според,вас,може,ли,от,там,да,ми,идва,проблема,таи,като,досега,про4етеното,от,мен,никъде,не,става,дума,за,прекомерно,изпотяване,поради.тези,хормони.много,е,неприятно,винаги,ходя,с,4ерни,дрехи,за,да,се,ли4и,по,малко,на,23год.сам,и,искам,да,ходя,с,цветни,дрехи,без,да,се,притеснявам.имам.и.друг.проблем,много,4есто,ходя,до,тоалетната,лекуваха,ме,за,цистит,но.нито,ми,пари,нито,ме,боли,но,ходя,по,20пъти,изпих,вси4ки,видове,хап4ета,и,нищо,сега,последната,ми,надежда,е,уролог.ходих,при,гинеколог,и,вси4ко,ми,е,ОК.правих.изследвания(кръв.и.урина:стерилна.урина)и,те,са,добре....моля,посаветваите,ме,какво,да,правя,ако,някои,има,като,моят,проблем,моля,да,ми,отговори.Благодаря Ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт